Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 16:06   #121
ili slušaj muža ili se rastani
LUPUSCANIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:36   #122
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...

Uglavnom u medjuvremenu se desilo da sam kolegi morala ponoviti da me ne zove i da mi se ne obraca da mu se to utuvi u glavu kako muz kaze a eto muz je ko sav nadrndan,kaze zivot mu se preokrenuo,sve mu potonulo,nije to ocekivao od mene, ko ja njega zajebajem itd...

Uglavnom ja sam kod mame i ostacu par dana,ne mogu vise ono kuci trpiti pa vidjecu sta i kako cu dalje,nisam roditeljima jos nista rekla jer me je zaista sram da sam sebi dopustila da se nadjem u takvoj situaciji nego cu dobro skontati sta cu dalje....
Malo da se i ja uključim u temu. Jedan mali uvod, naime godinama sam radio, gotovo, dva desetlječa sa zlostavljanim osobama (žene, djeca, starci, manjine, pa čak i muškarci), želim dati do znanja da teoretski i praktički znam, na žalost o čemu pišem.
Da sada se nisam uključivao, no nakon naprijed citiranog posta, ali i stoga jer je još jedna, meni osobno znana prijateljica i naša forumašica u sličnom SMS problemu. Pokušati ću u kratko da ne idem u neku široku elaboraciju.

Dakle, ono što je svim zlostavtavljačima zajedničko je :
- kontinuirano vrijeđanje, ponižavanje pred drugima ili pak pokazivanje vrlo smirenog ponašanje u prisustvu drugih ljudi, no agresivan je kad nema svjedoka;
- pokušava Vas uvjeriti kako ste glupi, bezvrijedni ili ludi ili vam prijeti smještajem u mentalnu instituciju;
- ne dozvoljava Vam izlaske i održavanje kontakata s prijateljima i rodbinom;
- konstantno je ljubomoran na sve vama bliske ljude;
- on određuje kako ćete izgledati;
- odnosi se prema Vama kao seksualnom objektu (tjera vas na seksualne aktivnosti koje ne želite, ozljeđuje vas ili ponižava pomoću seksa);
- nepredvidljiv je i nagle ćudi;
- razbija stvari ili ih baca prema Vama kad je 'loše volje';
- ne dozvoljava Vam da se zaposlite, niti vam daje novac;
- uvijek krivi Vas (ili druge) za svoje probleme;
- zlostavljao je svoju ženu/curu u prijašnjih vezama;
- prijeti da će ubiti Vas ili sebe ako ga ostavite ili Vas ucjenjuje djecom;
- ima nizak prag tolerancije i bilo što može biti povod za fizički napad;
- vješ manipulator;
- sve što poduzima je za Vaše dobro

Kod svih zlostavljanih osoba manje ili više je prisutno sljedeće:

- boje se partnerovog bijesa ili ljubomore;
- ne viđaju obitelj i prijatelje jer im partner to ne odobrava ili jer kaže da si
Vas dvoje trebate samo jedno drugo;
- redovito izabiru mjesto izlaska ili druženja sukladno partnerovim željama;
- često misle kako treba biti vrlo oprezan kako ne bi razljutili partnera;
- sumnjaju u svoje sposobnosti i osjećaju se nemoćno;
- misle da je djeci potreban otac, makar i takak kakav je, bez obzira što je loš
prema žrtvi ali i djeci, koja su najčešće duševno ako ne i tjelesno
zlostavljana;
- boje se osude okoline jer su sami krivi za svoje probleme
- čini im se ništa ne mogu promjeniti, da izlaza nema.

Poštovana kolegice, pretpostavljam odvjetnice zbog pravosudnog, ako sam promašio moje duboke isprike. Ništa niste napravili, bar slijedom Vašeg iskaza, krivo, izuzev da ste se udali za, oprostite na izrazu idiota. I to možete jednostavno promijeniti. Jer bolje biti sam neko loše skumpanjan, kažu istrijani. Dijete će imati oca, baš kao i majku. No bolje je da ima jednog funkcionalnog nego dva dispuncionalna, jer to Vam na žalost slijedi ostane li u tom braku.
Postavljam si pitanje, dali će nazivati Vaš kancel i klijente da provjeri sa kime razgovarate? Ili će tražiti izlist telefonskih brojeva da vidi sa kime mu žena razgovara, zašto, pa će te osobe potom nazivati da bi to provjerio?
Ok, sad kad ste kod roditelja, sada ide manipulacija, ispasti će da ste zbog "hormona" sve krivo shvatili i sl..
Ja Vam samo mogu predložiti da si pročitate bića i pravnu praksu KD Nametljivog ponašanja iz Čl. 140 KZ i KD Nasilničkog ponašanja u obitelji iz Čl.214.A. KZ RH, prekršajno je opisano u članku 4. Zakona o zaštiti u obitelji.
Puno sreče
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:32   #123
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Higijeničarka, a tvoj partner tebi ne prepriča što je radio, kako se proveo negdje? Nikad ne razgovarate u stilu "Kako ti je bilo na zabavi kod XY?" "Bilo je super, radili smo to-i-to, odgledali taj-i-taj film, X je izveo glupost Y pa smo umirali od smijeha...", već samo "Bilo je super."?
Dragi je u posljednjih deset godina bio na dvoznamenkastom broju momačkih. Sve i jedna su vrlo slične, samo se mjesto događaja mijenja. Na zadnjih nekoliko mu je bilo bez veze, ništa novog.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da u međuvremenu si je probavila, skužila kako zlostavljačima od roditelja moraš oprostiti tješeći se da eto nisu znali bolje ili nisu mogli bolje nego iživljavati se na tebi od jutra do sutra i tako cijelu mladost. Sad si se sredila,oprostila im, sad ih možeš grliti, ljubiti i brisati im guzicu u starosti pošto su onemoćali i više to ne mogu, i pri tome doživljavati neku nirvanu, usput meditirati i ponavljati mantru ja svima opraštam, ja sam predivna osoba i svijet je savršen.. iako te i dan danas maltretiraju. Kad ih ne vidim i ne čujem suuuuuper. Bio sam odlično godinama dok se nisam ponovo spančao sa njima, a to je najveća greška koju sam napravio u životu, ikad...
Slažem se ljutnju trebaš rješiti jer te proždire iznutra.. ali se nikad ne dovesti u situaciju da ponovo budeš nečiji otirač...
Nemam pojma jesi li opisivao sebe ili mene, ali ja niti u jednom postu nisam spomenula riječ oprost, a budući da ja ničije guzice ne brišem, niti ikoga grlim i ljubim, niti sam ičiji a ponajmanje njihov otirač, očito je da ne pričaš o meni.

Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...
Što ovo boldano znači?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:44   #124
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...
gdje ces bolji dokaz od ovoga koliko je to bolestan odnos
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:32   #125
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...

Uglavnom u medjuvremenu se desilo da sam kolegi morala ponoviti da me ne zove i da mi se ne obraca da mu se to utuvi u glavu kako muz kaze a eto muz je ko sav nadrndan,kaze zivot mu se preokrenuo,sve mu potonulo,nije to ocekivao od mene, ko ja njega zajebajem itd...

Uglavnom ja sam kod mame i ostacu par dana,ne mogu vise ono kuci trpiti pa vidjecu sta i kako cu dalje,nisam roditeljima jos nista rekla jer me je zaista sram da sam sebi dopustila da se nadjem u takvoj situaciji nego cu dobro skontati sta cu dalje....
Draga nedodirljiva, drago mi je sto si kod roditelja. Potpuno te razumijem da te je sram sto si se nasla u ovakvoj situaciji. Vjerojatno ocekujes i kritiku od roditelja.

No, pokusaj, za sada, na sve to skupa gledati ovako: gori mi pod nogama, plan je propao (da budes u dobrom braku), trudna sam, trebam se adaptirati i vrlo hladno i racionalno se ponasati.

Ako se odlucis na rastavu, svakao da je pametno da proucis svoje obrasce vezivanja, da pokusas shvatiti sto te sve privuklo tvojem muzu i zasto si bila toliko tolerantna na njegovu bolesnu ljubomoru.

Na taj nacin imas sansu da ti stvari sjednu na svoje mjesto, da ne ponovis istu gresku u buducnosti (jer moguce je da te neki dio tvojeg nesvjesnog vuce prema takvim muskarcima) i da smiris neugodne emocije koje bi te mogle sibati.

No, sada za to nije vrijeme.
Pamet u glavu i sretno!

Btw, sve sto ti je Njorac napisao apsolutno stoji. I obrati paznju da je jedna od karakteristika obiteljskog nasilnika da najednom postane izuzetno slatkorijeciv, da krene obecavati sve i svasta i to u trenutku kad osjeti da gubi plijen.

Mislim da se trebas pripremiti na taj scenarij ako odluci prekinuti s njim i samo ti zelim da ne posustanes i odlucis mu dati jos jednu sansu jer se takvi ljudi ne mijenjaju!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:39   #126
Jos nesto

Tvoja prica me je podsjetila na pricu od GoodBadUgly. Nisu, naravno identicne, ali mislim da ima nekih slicnosti u ponasanju tvojeg i njezinog muza. Tu ti je link, pa ako imas vremena procitaj.
Ta se forumasica uspjela izvuci iz pakla te svoje veze:


https://www.forum.hr/showthread.php?t=832298
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:12   #127
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...

Uglavnom u medjuvremenu se desilo da sam kolegi morala ponoviti da me ne zove i da mi se ne obraca da mu se to utuvi u glavu kako muz kaze a eto muz je ko sav nadrndan,kaze zivot mu se preokrenuo,sve mu potonulo,nije to ocekivao od mene, ko ja njega zajebajem itd...

Uglavnom ja sam kod mame i ostacu par dana,ne mogu vise ono kuci trpiti pa vidjecu sta i kako cu dalje,nisam roditeljima jos nista rekla jer me je zaista sram da sam sebi dopustila da se nadjem u takvoj situaciji nego cu dobro skontati sta cu dalje....
Ako bi bila 'gotova' zbog teme, zamisli sta bi se moglo desiti kada beba nocu pocne plakati. Mogao bi emocionalno nestabilni (sklon paranoji i patrijarhalnom uzorku ponasanja) dozivjeti nervni slom ili nesto slicno.

Izuzetno si pogrijesila sto si to kolegi rekla (citaj - prihvatanje muzevih deluzija i impliciranje da prihvatas da si za nesto 'kriva').

Drago mi je sto si kod mame, ali ne zavaravaj se da ce par dana nesto rijesiti. To je samo pauza. Mislim da grijesis sto sve ne ispricas roditeljima - na temi si dobila nepodijeljenu podrsku od random uzorka forumasa, valjda ti to nesto govori. Ispricaj sve roditeljima, i ostani kod njih dok ne izneses trudnocu. Do tada (a posebno kada stigne novo zivo bice) mnogo toga ce ti se razbistriti. Zelim ti sto i prije - srecu, snagu i strpljenje.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥

Zadnje uređivanje Alaine Zanna : 29.01.2015. at 21:23.
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:00   #128
Čitava priča zvuči malo nategnuto (u najmanju ruku) na tvoju stranu. Ti si cvjetak, a čovjek za kojeg si se udala (pazi, UDALA za takvog )je največi ognjištar i ljubomorna seljačina na brdovitom balkan.

Morao sam malo baciti oko na tvoj profil i nisam trebao ići dalje od prve strane da shvatim da bi priča druge strane bila punoo drugčija.

Quote:
U zadnje vrijeme i kad kazem sta mi smeta,samo odgovori dobro i to je sve,kad su u pitanju svadje na sve je odgovor ok,jos plus sto njega ne interesuje ni gdje sam,ni s kim,ni sta radim,ama bas nikada,u zadnje vrijeme stalno pijem kafe sa kolegom sa posla,isto je volonter,i znam da mu se svidjam,i moj dragi zna da je sve tako ali jebe se njemu,zaboli njega djon sto ja sa njim sjedim,mislim meni licno nebi bilo bas drago da moj decko hoda sa curom koja mu se stalno nabacuje
Quote:
Dosao je trenutak kad ga moram izvesti pred roditelje,pred drustvo,i bojim se toga,jer uvijek sam bila poznata po tome da sam vodala najbolje decke,zivim u maloj sredini,ovdje kad se pojavite sa nekim s kim ne treba reputaciju koju ste gradili citav zivot spadne na nulu,kako ga izvesti pred drustvo kad znam da ce ga ocjenjivati od glave do pete i pitati gdje mi je pamet bez obzira sto ne znaju kakav je on u stvari,kako ga dovesti pred roditelje da mi ne probiju mozak koga sam to nasla,niko me od njih nece ostaviti na miru sa tim da mogu naci bolje i da to prekinem,kako se odbraniti od svega toga?
Došla iz grada u malu sredinu? Stari prijatelji? Sve platonski?


A moje dame jeste se uhvatile na udicu

Pretpostavljam da si se zapalila na "frenda", pa želiš da ti hrpa ljudi koji nemaju pojma o stvarnoj situaciji daju malo vijetar u leđa, a da si ti racionaliziraš to što si ti trudna odjebala muža za "frenda".

Zadnje uređivanje kvasteriks : 29.01.2015. at 22:07.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:33   #129
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Čitava priča zvuči malo nategnuto (u najmanju ruku) na tvoju stranu. Ti si cvjetak, a čovjek za kojeg si se udala (pazi, UDALA za takvog )je največi ognjištar i ljubomorna seljačina na brdovitom balkan.

Morao sam malo baciti oko na tvoj profil i nisam trebao ići dalje od prve strane da shvatim da bi priča druge strane bila punoo drugčija.




Došla iz grada u malu sredinu? Stari prijatelji? Sve platonski?


A moje dame jeste se uhvatile na udicu

Pretpostavljam da si se zapalila na "frenda", pa želiš da ti hrpa ljudi koji nemaju pojma o stvarnoj situaciji daju malo vijetar u leđa, a da si ti racionaliziraš to što si ti trudna odjebala muža za "frenda".
E nisi vidio datum,to je bilo dosta vremena prije ovoga,ovo je sasvim novi lik,veza,drugi zivot,te osobe nemaju nikakve veze sa sadasnjom situacijom...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 23:09   #130
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
E nisi vidio datum,to je bilo dosta vremena prije ovoga,ovo je sasvim novi lik,veza,drugi zivot,te osobe nemaju nikakve veze sa sadasnjom situacijom...
Ako je sve onako kako ti kazes,onda imas ljubomornog control freaka za muza i definitivno ti nece biti lako kroz zivot s njim.

Ako su one poruke sta ti je uhvatio od frenda prvi put bile neko koketiranje s radnim kolegom onda mi je sasvim razumljiva njegova reakcija nakon sta ti ovaj opet salje poruke.

Ti znas sta je istina
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:39   #131
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Uglavnom ja sam kod mame i ostacu par ....
... godina. Ostani par godina. I pažljivo pročitaj ovo dolje:

Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Malo da se i ja uključim u temu. Jedan mali uvod, naime godinama sam radio, gotovo, dva desetlječa sa zlostavljanim osobama (žene, djeca, starci, manjine, pa čak i muškarci), želim dati do znanja da teoretski i praktički znam, na žalost o čemu pišem.
Da sada se nisam uključivao, no nakon naprijed citiranog posta, ali i stoga jer je još jedna, meni osobno znana prijateljica i naša forumašica u sličnom SMS problemu. Pokušati ću u kratko da ne idem u neku široku elaboraciju.

Dakle, ono što je svim zlostavtavljačima zajedničko je :
- kontinuirano vrijeđanje, ponižavanje pred drugima ili pak pokazivanje vrlo smirenog ponašanje u prisustvu drugih ljudi, no agresivan je kad nema svjedoka;
- pokušava Vas uvjeriti kako ste glupi, bezvrijedni ili ludi ili vam prijeti smještajem u mentalnu instituciju;
- ne dozvoljava Vam izlaske i održavanje kontakata s prijateljima i rodbinom;
- konstantno je ljubomoran na sve vama bliske ljude;
- on određuje kako ćete izgledati;
- odnosi se prema Vama kao seksualnom objektu (tjera vas na seksualne aktivnosti koje ne želite, ozljeđuje vas ili ponižava pomoću seksa);
- nepredvidljiv je i nagle ćudi;
- razbija stvari ili ih baca prema Vama kad je 'loše volje';
- ne dozvoljava Vam da se zaposlite, niti vam daje novac;
- uvijek krivi Vas (ili druge) za svoje probleme;
- zlostavljao je svoju ženu/curu u prijašnjih vezama;
- prijeti da će ubiti Vas ili sebe ako ga ostavite ili Vas ucjenjuje djecom;
- ima nizak prag tolerancije i bilo što može biti povod za fizički napad;
- vješ manipulator;
- sve što poduzima je za Vaše dobro

Kod svih zlostavljanih osoba manje ili više je prisutno sljedeće:

- boje se partnerovog bijesa ili ljubomore;
- ne viđaju obitelj i prijatelje jer im partner to ne odobrava ili jer kaže da si
Vas dvoje trebate samo jedno drugo;
- redovito izabiru mjesto izlaska ili druženja sukladno partnerovim željama;
- često misle kako treba biti vrlo oprezan kako ne bi razljutili partnera;
- sumnjaju u svoje sposobnosti i osjećaju se nemoćno;
- misle da je djeci potreban otac, makar i takak kakav je, bez obzira što je loš
prema žrtvi ali i djeci, koja su najčešće duševno ako ne i tjelesno
zlostavljana;
- boje se osude okoline jer su sami krivi za svoje probleme
- čini im se ništa ne mogu promjeniti, da izlaza nema.

Poštovana kolegice, pretpostavljam odvjetnice zbog pravosudnog, ako sam promašio moje duboke isprike. Ništa niste napravili, bar slijedom Vašeg iskaza, krivo, izuzev da ste se udali za, oprostite na izrazu idiota. I to možete jednostavno promijeniti. Jer bolje biti sam neko loše skumpanjan, kažu istrijani. Dijete će imati oca, baš kao i majku. No bolje je da ima jednog funkcionalnog nego dva dispuncionalna, jer to Vam na žalost slijedi ostane li u tom braku.
Postavljam si pitanje, dali će nazivati Vaš kancel i klijente da provjeri sa kime razgovarate? Ili će tražiti izlist telefonskih brojeva da vidi sa kime mu žena razgovara, zašto, pa će te osobe potom nazivati da bi to provjerio?
Ok, sad kad ste kod roditelja, sada ide manipulacija, ispasti će da ste zbog "hormona" sve krivo shvatili i sl..
Ja Vam samo mogu predložiti da si pročitate bića i pravnu praksu KD Nametljivog ponašanja iz Čl. 140 KZ i KD Nasilničkog ponašanja u obitelji iz Čl.214.A. KZ RH, prekršajno je opisano u članku 4. Zakona o zaštiti u obitelji.
Puno sreče
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 01:02   #132
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
nisam roditeljima jos nista rekla jer me je zaista sram da sam sebi dopustila da se nadjem u takvoj situaciji nego cu dobro skontati sta cu dalje....
Razumijem to, ali pokušaj si objasniti da jesi pogriješila, ali si pogrešku i uvidjela i od nje se makla, i da ti sad sram samo otežava. Ostala si bez veze u kojoj si vjerojatno namjeravala provesti još mnogo godina, otišla si iz svog doma, trudna si, i upravo si shvatila da si trudna s posesivnim debilom. Nagađam da ćeš u nekom trenutku trebati i odžalovati budućnost za koju si mislila da te čeka i obitelj kakvu si mislila da ćeš imati. Vjerojatno bi ti podrška bližnjih dobro došla, a sram ti otežava da je dobiješ.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 06:46   #133
Ne znam zašto neki muški misle da mogu kontrolirat svoje žene ili obratno? Ukoliko će te privarit, napravit će to htjeli ili ne htjeli. Svojim partnerima tako reći dam kredit što se tiče povjerenja. Ukoliko ga iznevjere skroz moj odgovor je samo raskidanje veze, a ne se očajno pokušavat držat kontrole. Jedino koga mogu kontrolirat sam ja, nikog drugog. Druge ljude možeš kontrolirat jedino strahom to jest kad imaš moć i spreman si je upotrjebit. Meni partnerica zna da neka sranja ne toleriram i da je lako zamjenjiva. Ukoliko hoće ostat u vezi može, ukoliko ne, next.
User235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 08:07   #134
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
da li mi je ovo znak da sam se udala za ludjaka i da bjezim koliko me noge nose
Malo kasno stizem na Kosovo Polje, ali svejedno:

Da, udala si se za patoloskog ljubomornog tipa koji ce biti ljubomoran bez ikakvog povoda. Uzmi par krpica, pobjegni od njega sto dalje, roditeljima, kome god, samo sto dalje od njega.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 13:44   #135
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim konacno,nisam mogla ovih dana dok je muz bio kuci jer da vidi bila bi gotova...

Uglavnom u medjuvremenu se desilo da sam kolegi morala ponoviti da me ne zove i da mi se ne obraca da mu se to utuvi u glavu kako muz kaze a eto muz je ko sav nadrndan,kaze zivot mu se preokrenuo,sve mu potonulo,nije to ocekivao od mene, ko ja njega zajebajem itd...

Uglavnom ja sam kod mame i ostacu par dana,ne mogu vise ono kuci trpiti pa vidjecu sta i kako cu dalje,nisam roditeljima jos nista rekla jer me je zaista sram da sam sebi dopustila da se nadjem u takvoj situaciji nego cu dobro skontati sta cu dalje....
Pobodlano daje najbolji odgovor na pitanje - što trebaš napraviti!

Zapitaj se treba li ti u životu osoba od koje ćeš morati skrivati tipkanje po forumu, mobitel, mail i dr.? Treba li ti u životu osoba koja će te psihički maltretirati zbog takvih stvari i kriviti te za nešto za što ti realno nisi kriva.
Tako stvari počnu... svaljivanje krivnje na tebe jer nešto jesi ili nisi napravila prema njegovim očekivanjima, sve češći i sve gori ispadi, verbalni, neverbalni, psihički i emocionalni.. dok naposlijetku ne prijeđe u nešto gore, fizičko.
Pazi na sebe i misli na sebe.
Već na prvi znak si trebala njemu postaviti granicu i reći da nemaš namjeru tolerirati takve stvari i takve ispade. Što ima raditi s tobom ako ti ne vjeruje, ako smatra da mu radiš nešto iza leđa, ako smatra da ga time sramotiš.

On je taj koji ima problem i vjeruj mi da neće ići na bolje. Stat će na loptu tek toliko da te vrati i pridobije, uvjeri u ispravnost svojeg stava i neispravnost tvojeg.. i na kraju će biti sve po starom, vrlo brzo!

Been there, done that!

Nema kod takvih osoba promjena na bolje, treba ga nešto lupiti po nosu da bi se ''skockao'' i shvatio što radi i promijenio to, a bez stručne osobe on to neće biti u stanju.

Nemoj da ti bude neugodno roditeljima priznati što prolaziš. Najgora stvar koju možeš učiniti u ovoj situaciji jest da šutiš o tome što ti se događa jer ti je neugodno. Tvoji roditelji bi prvi trebali imati razumijevanja za to što se dogodilo. A vjeruj mi da ćeš se puno lakše osjećati kad o tome progovoriš.
Osobe poput tvojeg supruga vješti su manipulatori koji se ne mijenjaju samo tako. A ako ti već sada radi takve stvari zbog kolege s posla, što bi te još moglo čekati... sigurna sam da o tome ne želiš ni razmišljati.

Također nemoj predugo čekati za takve odluke, što više čekaš, sve je gore, bit ćeš psihički i emocionalno još iscrpljenija, bez samopouzdanja i bez samopoštovanja, čime će ti biti još teže izvući se iz te situacije.

Sretno!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.