Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 14:11   #41
Quote:
FakeParadise kaže: Pogledaj post
Nije da sam joj ja odvratna, niti me ne poznaje, ali recimo da joj simboliziram sve zlo što joj se u životu dogodilo...da ne idem u detalje.
Prezire li to što sam trudna? Teško je reć, ne bih definitivno tu riječ upotrijebila. Misli da je to velika greška njenog sina. Kardinalna.
Quote:
FakeParadise kaže: Pogledaj post
Vidim ga da mi je jadnom teško zbog te matere i da ga je dovoljno za tri života izmučila i onda bi i ja trebala skakat mu po glavi da se rezolutnije postavi prema njoj.
Nije da on misli da ona ne zaslužuje odlučniji tretman, nego žena jednostavno nije razumna. Ima fix ideje i ponaša se nenormalno (po mojoj laičkoj procjeni).


Ne bi mu ti trebala skakat po glavi, ali brate, ne bi trebala mu ni dopuštat da podilazi njoj kroz život i da se takve stvari toleriraju, pa zaboga, odrasla je osoba, zašto ga tretiraš kao krhkog micekića kojeg treba štedjet od suočavanja sa užasima majke, jer je jadan malecki prošao mnogo toga kroz život. Zašto ga predstavljaš tuntlekom i zašto hraniš tuntlekaštvo?

Uglavnom, nemoj se ljutit, ali način na koji pristupaš problemu i pokušavaš i ti bit sva fina i pokušavaš skupa sa njim umanjit problem u kojem ta žena tvrdi da si "trudna ti simboliziraš svo zlo koje joj se dogodilo u životu", jebiga, kontradiktorna si i pazi da ne ulaziš u autosabotiranje, jer ostavljaš takav dojam.

Iskreno, bez ljutnje, nema vam pomoći sve dok se oboje ponašate tako. Predviđam da ćeš se prilagodit i da nećeš riješit problem.

I sorry, ali ambivalenta si. Napišeš koje ti je sve užase servirala ta žena, daš do znanja da nisi zadovoljna reakcijom partnera i kad se ljudi tu krenu slagat s tobom i pokušat te podržat i osnažit počinješ kao krivnju reagiranja prebacivat na sebe i umanjivat problem. To neke žene stvarno znaju radit.

Često sam slušala žene koje su ljute na partnera koji im je napravio objektivno groznu stvar, prepričaju to sve u bijesu frendicama/na forumu/nekome, onda kad ta osoba potvrdi da je partner bio u kurcu i krenu ga trešat skupa s njom u traženju rješenja, one okrenu na "nije on jadan takav, nije njemu lako". Nemoj bit ta osoba.

Uglavnom, sretno.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:47   #42
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
ne bi trebala mu ni dopuštat da podilazi njoj kroz život i da se takve stvari toleriraju, pa zaboga, odrasla je osoba
Odrasloj osobi nema šta cura dopuštat da podilazi ili ne podilazi mami.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:47   #43
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ne vidim to tako.
Ja ću, dakle, dati sve od sebe da "smanjim problem u vezi". A problem je njegova majka.
Pa ja joj neću ni dati priliku da mi bude problem u vezi. Neću je takvu niti upoznavati jer mi je potpuno nebitna i ne predstavlja mi ništa u životu, ni ona ni njeno mišljenje.

Što se tiče partnera, ne vidim da je zagorčavanje života izostanak želje za upoznavanjem osobe koja me ne poznaje, ali polaže pravo na to da me ne odobrava i da odvratno reagira na sam spomen mog još nerođenog djeteta.

Ja ne računam da sam toliko dužna svom partneru da zbog ljubavi prema njemu (ili kako kažeš osjećaja dužnosti) gutam ičija sranja. A i vjerujem da bi mi trebalo napraviti lobotomiju da se ne pitam koliko me taj moj partner voli, ako već želi da gutam sranja njegove majke... jer to jesu sranja, kako ih mi god mi voljeli nazivati ovakvim ili onakvim kompromisima.

Neš ti drage mamice... meni ni moja nije nešto osobito draga, a još mi je manje mamica.
Jesam ja negdje rekla da nisu sranja? Da one skoro redovito ne rade sranja? Nisam. Jer rade. Ali je jednako tako točno da one jesu njima drage mamice, puno manje objektivno gledano nego što mi vidimo svoje.
Dakako da ti i svaka druga imate pravo stvari postaviti ili-ili, natjerati ga da izabere. Ja samo mislim da za to nema potrebe, da ako se stvari postave na minimalnoj ravni, kao što sam ih ja uspjela postaviti, trpljenje i gluposti nisu neizdržive, niti tako tragične.
Što dakako ne znači da i moja želja nije da je nema u krugu od 1000 kilometara. Ali ima je.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:55   #44
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš kako je bablja reakcija na njenu trudnoću sitnica i kako to autorica tjera mak na konac. Štoviše, mislim da je prilično mirno i staloženo reagirala, ja bi popizdila vjerojatno puno više, i baba je zaslužila i gore nazive od "baba" i "kraljica majka". Pada mi na pamet pokoji prikladan epitet ali ću se suzdržat jer sam fina

Usput, ove fore s "draga mamica naših partnera" je stvarno izlizana već, kao da je ne znam šta napravila. Rodila ga je, i? Koliko vidim on s majkom ima kompliciran i loš odnos i ne bih rekla da je zaslužila poštovanje čisto tim činom rađanja. Rađa i mačka male mačiće, pa? Znam mačaka koje su puno bolje mame od puno žena na svijetu
Draga mamica je zbilja ofucana od izlizanosti, ali i dalje pogađa u srijedu! Slažem se da svako pravilo poznaje i izuzetke, ali u načelu one vama imaju aureolu ili u najboljem slučaju neku sitnu greškicu nevažnu u usporedbi sa zaslugama.
Dakako da nije sitnica što baba radi, nisam to niti pomislila, samo kažem da su svekrve kao elmentarna nepogoda, tu su, i ne možeš ih bez posljedica baš sasvim izignorirati. Pa štetu treba svesti na najmanju moguću mjeru, a da opet niti žena ne ispadne zadnja mimoza i zmaj. Po mom mišljenju je tako, ja sam uspjela da tako funkcionira već koju godinu i ne osjećam se niti malo žrtvom, a i njemu je ostalo nešto od mamice.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:06   #45
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Odrasloj osobi nema šta cura dopuštat da podilazi ili ne podilazi mami.
Lol, jebote, da. Pazi šta sam napisala, zaboga.

Dopuštat u smislu da se njoj nečija majka tako obraća, a netko tko može utjecat na to ima metiljav stav.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:09   #46
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Draga mamica je zbilja ofucana od izlizanosti, ali i dalje pogađa u srijedu! Slažem se da svako pravilo poznaje i izuzetke, ali u načelu one vama imaju aureolu ili u najboljem slučaju neku sitnu greškicu nevažnu u usporedbi sa zaslugama.
Dakako da nije sitnica što baba radi, nisam to niti pomislila, samo kažem da su svekrve kao elmentarna nepogoda, tu su, i ne možeš ih bez posljedica baš sasvim izignorirati. Pa štetu treba svesti na najmanju moguću mjeru, a da opet niti žena ne ispadne zadnja mimoza i zmaj. Po mom mišljenju je tako, ja sam uspjela da tako funkcionira već koju godinu i ne osjećam se niti malo žrtvom, a i njemu je ostalo nešto od mamice.
Ma ne ocekujem ja (i nadam se itko) da mi svekrva bude baš po mjeri. Pa nisam ni ja njoj Niti je ona mene birala niti sam ja nju, i naravno da će biti situacija koje nekome neće odgovarati. Ipak mislim da je univerzalno pravilo da se u tim situacijama problem i ne može desiti ako je sin/muž normalna osoba kojoj je jasno što je prihvatljivo a što nije, i ako zna reagirati sukladno situaciji.

Što se mene osobno tiče svekrva mi je ok i ništa joj ne fali. Ponekad blebne ponešto kako bi "trebalo", ja na to nemam šta ni odgovarati- nek njen sin s njom rješava stvari. On i ja smo usuglašeni i odluke donosimo zajedno bez ičijeg upletanja, uključujući i njeno. That's all there is to it
Ali upravo to ljudi autorici i savjetuju- da se usuglasi s dečkom i da se zna što i kako odmah sad, a ne da se svi upleteni čude za 3 godine kako je sve otišlo u kurac.

Nemojte se ljudi ženit bez da znate za koga i pod kojim uvjetima, miloga mu boga
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:42   #47
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Što se tiče partnera, ne vidim da je zagorčavanje života izostanak želje za upoznavanjem osobe koja me ne poznaje, ali polaže pravo na to da me ne odobrava i da odvratno reagira na sam spomen mog još nerođenog djeteta.
E ovo si dobro napisala...mislim kakva je to žena i majka da ne želi upoznati buduću nevistu i to još trudnu.Autorice ma da sad mrtvo hladno odustaneš od bilo kakvog upoznavanja s njom ja bih te razumila, imam sina od 19god. i šta mi je važnije od njegove sreće a ona da ima imalo razuma bila bi vam podrška jer sad ste u periodu kad vam je možda najpotrebnija...nisam uspjela sve pročitati odnos tvog dečka sa mamom,da nije ona u nekoj depresiji?
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:15   #48
Krivo si shvatila, nevista nju ne želi upoznati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:24   #49
Quote:
FakeParadise kaže: Pogledaj post


cut

Možda ona ni ne bi bila zlovoljna prema meni, možda bi bila čak skroz ok, ali kad ja popi**** čim pomislim na nju znajući njenu reakciju i kako se ponaša prema svom sinu od kad je saznala da ćemo živit zajedno. Doživljavam je kao jednu od osoba koje bi htjele da se svi vrte oko njih i ako nije tako one su jadne žrtve! Strah me da kad je budem upoznavala neću moć odolit i da ću bit svadljiva i reć joj šta mislim o njoj.
A da ne govorim kako se plašim slučaja da ona ne bude skroz ok, kao ću tek onda nepristojno reagirat! Pa nema šanse za ljubaznost i familijarnu duzdržanost.

cut

Umijeće odnosa s ljudima općenito,sastoji se od vladanja sobom i svojim reakcijama.
Kako ti do sada osobno,niti si čula niti si se susrela s dečkovom majkom,tvoj negativan stav ili agresija su pogrešni.I neće donijeti ništa dobra u odnosu između tebe i njega.Eksplodiraš li u susretu s njom,a ona se ponaša kulturno,zacementirala si loš odnos kako majke i sina(jer si odala da je on tebi prenio njena mišljenja),tako tvoj i tvog djeteta s njegovom majkom.
Tvoj je dečko tebi to neoprezno ispričao,jer je vjerojatno želio da mu ti pomogneš ili shvatiš,u kakvoj je situaciji s majkom,jer on želi mirne odnose u obitelji.Ta je njegova želja razumljiva,ona mu je mater.
Bez obzira što je rečeno s njene strane,ti moraš biti iznad toga,tako dugo dok se u osobnom kontaktu s tobom ne izrazi na taj način.Tada možeš i moraš reagirati,ali nikako agresivno,uvredama i slično.
Jer ako ne vladaš sobom,poistovjetila si se s njom.
A neće ni tvoj dečko zaboraviti kakva je tvoja reakcija bila.
A to se zna vratiti kao bumerang.
Kao što sam već rekla ti ne moraš trpjeti njene ispade,ali nije ti nimalo mudro reagirati agresivno,već vrlo mirmo i učtivo.
Čitajući niz odgovora koji su ti ovdje dati,a koji su agresivni već prema samom postojanju dečkove majke,usvojiš li takve savjete,stvoriti ćeš sama sebi puno problema u tvom budućem životu s dečkom.
Susret s njom riješi tako da budeš mirna i kulturna u svom ophođenju,a njeno mišljenje o tebi tako i tako ne treba ti biti važno.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:04   #50
Kod mene je bio obrnut slucaj.
Moji nisu prihvatili mojeg muza.
Nikako.
Cak su uvjetovali - ili on, ili mi.
Odabrala sam muza.
Nikad nisam ocekivala posebno blizak odnos s mojim izabranikom i trazila sam elementarno postivanje.
Moji daju nekakve signale nakon ohoho godina i cetvero mojih klinaca ali ja sam hladna.
Zato sto znam da niti danas ne postuju mojeg muza kao moj odabir i kako bi se mirili samo zato sto je sramota imati cetvero unucica koje nisi niti upoznao.
Uglavnom...ti se tu nemas sto misliti autorice.
Svatko neka rjesava svoju femili a ti tek imas pravo ocjenjivati kako se on u odnosu na tvoje kriterije postavlja prema tebi.
Moj brak nikako ne bi mogao biti uspjesan da moj muz ispija kavice s bilo kime tko nema elementarno postivanje za mene.
Ne trebaju me voljeti, ocekujem samo pristojnost i pistivanje. Ono sto i sama dajem.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:42   #51
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
cut
Moj brak nikako ne bi mogao biti uspjesan da moj muz ispija kavice s bilo kime tko nema elementarno postivanje za mene.
Ne trebaju me voljeti, ocekujem samo pristojnost i pistivanje. Ono sto i sama dajem.


Svaka čast!

Naime puno se namjerno zlobnih ili neugodnih situacija da riješiti,kao što sam rekla vladanja sobom i svojim reakcijama.
Ono što je meni učinila svekrva na sam dan svadbe,vjerojatno bi nekoga dovelo do eksplozije i ružnog sukoba.
Naime u jednom trenutku,za vrijeme svadbe, svekrva je pred svim uzvanicima ustala,prišla mi i počela opipavati trbuh.Ne da je samo htjela pokazati kako sam ja trudnoćom(a ja sam tada imala idealnu liniju,a trudnoća je još 3 god bila udaljena u budućnosti) uhvatila njenog sinčića,već da je i on magarac koje se na taj način dao uhvatiti.
Uzvanici su zanijemili,suprug je pozelenio,bio je skoro na rubu srčanog udara,ali ja sam se na sav glas nasmijala te joj rekla:
A da me i ginekološki pregledate majko?
Nije znala što bi rekla,to nije očekivala,ali uzvanici su prasnuli u smijeh,njena rođena ostala djeca također,a njen najstariji sin je sve okrenuo na šalu:
A mama bi htjela još koje unuče!
Tim postupkom je svekrva izgubila poštovanje svog sina(mog muža)te je sam nastojao da se vidimo što rjeđe.A i tada ja sam se prema njoj ponašala vrlo pristojno,ali nikada nikakve bliskosti između nas nije bilo.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:19   #52
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Napišeš koje ti je sve užase servirala ta žena, daš do znanja da nisi zadovoljna reakcijom partnera i kad se ljudi tu krenu slagat s tobom i pokušat te podržat i osnažit počinješ kao krivnju reagiranja prebacivat na sebe i umanjivat problem. To neke žene stvarno znaju radit.
Ne pokušavam ja branit nikog niti preuzeti krivnju na sebe. Želim samo da podruška koja mi se iskazuje bude utemeljena na razumijevanju stvari kakve one jesu, pa ako ona nije takva negativka kakvom je ti doživljavaš (vjerojatno zbog nedostatka informacija), ja dajem još informacija. Ako i tad dobijem još podrške za svoj dosadašnji stav, super! Ako ne, revidirat ću ga.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatila, nevista nju ne želi upoznati.
Tako je! Za sad mi tlak skoči kad pomislim na nju, a ona i dalje izigrava i ne želi još uvijek razgovarati sa sinom. Samo izmjenjuju mailove.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Umijeće odnosa s ljudima općenito,sastoji se od vladanja sobom i svojim reakcijama.
...
Eksplodiraš li u susretu s njom,a ona se ponaša kulturno,zacementirala si loš odnos kako majke i sina(jer si odala da je on tebi prenio njena mišljenja),tako tvoj i tvog djeteta s njegovom majkom.

Tvoj je dečko tebi to neoprezno ispričao,jer je vjerojatno želio da mu ti pomogneš ili shvatiš,u kakvoj je situaciji s majkom,jer on želi mirne odnose u obitelji.Ta je njegova želja razumljiva,ona mu je mater.

Bez obzira što je rečeno s njene strane,ti moraš biti iznad toga,tako dugo dok se u osobnom kontaktu s tobom ne izrazi na taj način. Tada možeš i moraš reagirati,ali nikako agresivno,uvredama i slično.

Jer ako ne vladaš sobom,poistovjetila si se s njom.
A neće ni tvoj dečko zaboraviti kakva je tvoja reakcija bila.
A to se zna vratiti kao bumerang.
Kao što sam već rekla ti ne moraš trpjeti njene ispade,ali nije ti nimalo mudro reagirati agresivno,već vrlo mirmo i učtivo.

Čitajući niz odgovora koji su ti ovdje dati,a koji su agresivni već prema samom postojanju dečkove majke,usvojiš li takve savjete,stvoriti ćeš sama sebi puno problema u tvom budućem životu s dečkom.

Susret s njom riješi tako da budeš mirna i kulturna u svom ophođenju,a njeno mišljenje o tebi tako i tako ne treba ti biti važno.

Slažem se da daje umjeće ophođenja s ljudima ustvari kontrola i upravljanje svojim reakcijama. Toga se i plašim jer me ona užasno ljuti. A ljuti me jer sam saznala njenu reakciju, koja nije bila namjenjena mojim ušima...

Svjesna sam da je na meni da se izdignem iznad razine povrijeđene osobe, ali meni se uopće ne da imat posla s njom kad se tako ponaša prema vlastitom sinu. Meni je to odvratno što radi.

Tebi svaka čast kako si elegantno odgovorila na svadbi! Svaka ti čast!!! :klap::klap:
Nadam se da ću i ja moći...
FakeParadise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:16   #53
Quote:
FakeParadise kaže: Pogledaj post
Ne pokušavam ja branit nikog niti preuzeti krivnju na sebe. Želim samo da podruška koja mi se iskazuje bude utemeljena na razumijevanju stvari kakve one jesu, pa ako ona nije takva negativka kakvom je ti doživljavaš (vjerojatno zbog nedostatka informacija), ja dajem još informacija. Ako i tad dobijem još podrške za svoj dosadašnji stav, super! Ako ne, revidirat ću ga.
Mhm. Zanimljivo. A zašto si preskočila onda sve informacije kojima bi nam mogla potvrdit da ona nije takva negativka kakvom si ju predstavila?

Hint: pročitaj si malo svoje postove i što si napisala o toj ženi i kako si nam ju predstavila. Ona je šatro horor od osobe, tvoj tip je jadan u svemu tome, a ti sve to kao razumiješ jer si sva razumna, čak i kad si trudnički nerazumna. I see what you did there, Fake Paradise.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.