Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 20:11   #101
Bas nitko ne brani i ne razumije ovu zenu osim trola cura_s_foruma. I ne mogu vjerovati da baby blues zoves gluposcu...zar si toliko nesvjestan kroz sto prolazi zensko tijelo u trudnoci i nakon nje?!

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
sanjita is offline  
Old 08.12.2016., 21:15   #102
Ma to je sve ludo.
tabanšaban is offline  
Old 08.12.2016., 21:59   #103
Ovo je definitivno ekstreman primjer jer ne govorimo o ženi koja je zatražila razvod ,pa rekla neka djeca ostanu živjeti sa ocem - nego o osobi koja je jednostavno nestala ,a da joj muž djeca ni roditelji nisu znali ni da li je živa.
Iz tog aspekta je moguće zaključiti da joj se nešto okrenulo i glavi
Iako se zaista može raditi o sebičnosti i želji za novim k ..koliko god nevjerojatno bilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 08.12.2016., 22:04   #104
zspravo je to neizvjesno i tjeskobno sve dok se ona ne javi ili pronađe. nikad ne znas jel naivno nasjela na neka obecanja,

moj bivsi muz napustio je obitelj no povremeno je vidjao sinčića

zivjeli smo odvojeno i u dva navrata. prolazili postupak mirenja
razvlačilo se to, znao je na duze biti nedostupan, prošlo je par godina a onda je nakon jednog susreta s djetetom dijete vratio i prestao se javljati
nakon par mjeseci se javio telefonom i rekao da ne moze reci gdje je
prolazile su godine i godine.,
nekim slučajem saznala sam u kojem gradu zivi
dva puta je pitao za dijete a o financ potpori ni nula

imala sam svoj cilj i s puno predanosti živjela sa našim dragim sinom
nakon osam godina pojavio se i uspostavio kontakt sa sinom.
vjerujem da mu je u srcu rupa jer ne moze vratiti vrijeme .
oni katkad kontaktiraju, sinu je drago no i tesko, nakon prvotnog odusrvljenja i ponosa da i on ima tatu postao je i kritican.. nalaze neke zajednicke teme i neka.
moj otac nije htio imati veze sa mnom ib
ja podrzavam gradnju kolko tolko veze koja ima tako slab i tuzan temelj
ipak moguce je graditi u granicama do kojih bol dozvoli daljnu vezu.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Old 09.12.2016., 08:15   #105
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna? Znam podosta slučajeva gdje (istina, radi se o muškarcima) je otac djece pobjegao s nekom mlađom ženskicom i ostavio djecu na cjedilu.
Mnogo je više slučajeva očeva koji ostavljaju obitelj i odlaze dalje...Ali, ja nekako u svemu volim podvući paralelu s sirovom, prostom biologijom. Prirodom. Znamo svi da su i u životinjskom svijetu majke(ženke) uglavnom te koje skrbe za mladunčad. Uloga mužjaka (ako ikakva, a kod mnogo vrsta niti ne postoji) je čisto da tu i tamo uskoči u fizičkom obračunu kada grabežljivac napadne.


Dakle, znamo da je mozak muškarca iskonski drugačije podešen od mozga žena. Ono što ga čini više ili manje privrženim obitelji je prvenstveno njegov karakter.Osjećaj za moral. Ako te osnove nije sagradio kroz djetinjstvo u vlastitoj obitelji, vrlo teško da će kasnije u životu ikome moći biti odan i privržen.

Sem toga, muškarci imaju jači seksualni nagon, u mozgu manje "kemije" koja potiče nježnost i privržene emocije(tipa oksitocin), a više onih koje potiču lov. Velim, karakter određuje hoće li se stihijski prepustiti primitivnim porivima ili će biti ipak odani obitelji.


Žene (ne govorim, naravno o svim ženama, kao ni ono poviše o svim muškarcima) imaju dosta veći nivo "nježnih" hormončeka koji ju podešavaju da bude brižna majka, da savija i čuva gnijezdo i svoje tiće...Kao i u prirodi. Zato ćemo slučajeve u kojima majka odlazi i ostavlja obitelj čuti dosta rjeđe negoli da to čini otac.

Iako, ja držim da snose istu krivicu.
Po meni nema olakotne okolnosti u tom pogledu za muškarce. Ako ćeš se "vadit"na prirodne porive i predodređenosti, onda se nisi trebao "ubračiti" frende jer to mužjaci u životinjskom svijetu ne rade. I ženke znaju koliko se na njih može računati. Nisu lagane, varane i obmanjivane...

Ima tipova koji lete kao pčelice s cvijeta na cvijet. Znam jednog osobno. Već sad (a tek gazi tridesete) ima troje djece s tri različite žene...Ali ni jednoj nije kenjao da će je ženit, niti da sa njom misli nešto ozbiljno. To je tipični muški "žigolo". O djeci se brine (koliko financijski može), ali im nije tata u klasičnom smislu. Tip naprosto nije "baždaren" da bude uzvišeniji, "bolji"...

I što sad. Da, za pojam većine nas je debil. Je. Ali nije jedini krivac za to što ta djeca nemaju klasičnog oca jer su žene s kojima je bio itekako znale sa kim imaju posla(druga i treća ziher )
Po meni je puno pošteniji nego likovi koji zasnuju pravu pravcatu obitelj, obmanjuju lažu i mažu vlastitu ženu dok istodobno oprašuju gdje i koga stignu...Pa se onda malo i zaljube u 19-ogodišnju tajnicu...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Old 09.12.2016., 10:10   #106
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Mnogo je više slučajeva očeva koji ostavljaju obitelj i odlaze dalje...Ali, ja nekako u svemu volim podvući paralelu s sirovom, prostom biologijom. Prirodom. Znamo svi da su i u životinjskom svijetu majke(ženke) uglavnom te koje skrbe za mladunčad. Uloga mužjaka (ako ikakva, a kod mnogo vrsta niti ne postoji) je čisto da tu i tamo uskoči u fizičkom obračunu kada grabežljivac napadne....

Koja hrpa generalizirajućih gluposti & amaterske psihologije (ili biologije?) od početka do kraja posta.

Ljudi nisu životinje.

A i među životinjama ima onih kod kojih su mužjaci ti koji primarno brinu o mladunčadi. Zašto s njima ne poistovjetiti ljudski rod nego baš s onima koji to ne čine?

Da ne pričam o mitu nježnih ženki kojima biološki gledano nije stalo do seksa kao što je muškarcima.
choupette is offline  
Old 09.12.2016., 10:12   #107
Vidim da ljudi ovdje spominju i druge slučajeve napuštanja obitelji od strane oca/majke, ali nitko nije bio dovoljno precizan u opisu pa da vidimo da li se može baš povući paralela s ovim slučajem.
Dakle, jedna je stvar ako netko ode od svoje obitelji pa onda održava kontakte s djecom i pomaže financijski. Jest, ta osoba je napustila obitelj, ali je nije baš "napustila". Nije da je nestala iz života djece i koliko-toliko aktivno sudjeluje u njemu. Jebiga, ljudi se rastavljaju, razilaze, toga je uvijek bilo i uvijek će biti. I to nisu isti slučajevi kao ovaj autorov.

Ovo što je žena autora napravila, a i druge spomenute osobe u kasnijim postovima ako su napravile isto, može napraviti samo najveći ljudski šljam bez obzira bilo to muško ili žensko.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 09.12.2016., 10:17   #108
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Vidim da ljudi ovdje spominju i druge slučajeve napuštanja obitelji od strane oca/majke, ali nitko nije bio dovoljno precizan u opisu pa da vidimo da li se može baš povući paralela s ovim slučajem.
Dakle, jedna je stvar ako netko ode od svoje obitelji pa onda održava kontakte s djecom i pomaže financijski. Jest, ta osoba je napustila obitelj, ali je nije baš "napustila". Nije da je nestala iz života djece i koliko-toliko aktivno sudjeluje u njemu. Jebiga, ljudi se rastavljaju, razilaze, toga je uvijek bilo i uvijek će biti. I to nisu isti slučajevi kao ovaj autorov.

Ovo što je žena autora napravila, a i druge spomenute osobe u kasnijim postovima ako su napravile isto, može napraviti samo najveći ljudski šljam bez obzira bilo to muško ili žensko.
Ali neee...
Muško koe nestane je najveći ljudski šljam i treba ga naći i objesiti za kitu koja ga je odvela drugoj, a ova žena je jamačno već 7 godina u postporođajnoj depresiji, a i ne odgovara joj boja zidova u boravku, svekrva i klima, pa je morala sirota nestati
Jebeš djecu, nek se čeliče, naći će im tata novu mamicu.
harpy is offline  
Old 09.12.2016., 10:28   #109
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Vidim da ljudi ovdje spominju i druge slučajeve napuštanja obitelji od strane oca/majke, ali nitko nije bio dovoljno precizan u opisu pa da vidimo da li se može baš povući paralela s ovim slučajem.
Dakle, jedna je stvar ako netko ode od svoje obitelji pa onda održava kontakte s djecom i pomaže financijski. Jest, ta osoba je napustila obitelj, ali je nije baš "napustila". Nije da je nestala iz života djece i koliko-toliko aktivno sudjeluje u njemu. Jebiga, ljudi se rastavljaju, razilaze, toga je uvijek bilo i uvijek će biti. I to nisu isti slučajevi kao ovaj autorov.

Ovo što je žena autora napravila, a i druge spomenute osobe u kasnijim postovima ako su napravile isto, može napraviti samo najveći ljudski šljam bez obzira bilo to muško ili žensko.
Ja sam taj drugi slučaj.

Mene je napustio otac.

Edit: napustio = nikakav kontakt, nikakva financijska pomoć

A znam za još par slučajeva. Ima toga nažalost.
choupette is offline  
Old 09.12.2016., 10:36   #110
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Mnogo je više slučajeva očeva koji ostavljaju obitelj i odlaze dalje...Ali, ja nekako u svemu volim podvući paralelu s sirovom, prostom biologijom. Prirodom. Znamo svi da su i u životinjskom svijetu majke(ženke) uglavnom te koje skrbe za mladunčad. Uloga mužjaka (ako ikakva, a kod mnogo vrsta niti ne postoji) je čisto da tu i tamo uskoči u fizičkom obračunu kada grabežljivac napadne.


Dakle, znamo da je mozak muškarca iskonski drugačije podešen od mozga žena. Ono što ga čini više ili manje privrženim obitelji je prvenstveno njegov karakter.Osjećaj za moral. Ako te osnove nije sagradio kroz djetinjstvo u vlastitoj obitelji, vrlo teško da će kasnije u životu ikome moći biti odan i privržen.

Sem toga, muškarci imaju jači seksualni nagon, u mozgu manje "kemije" koja potiče nježnost i privržene emocije(tipa oksitocin), a više onih koje potiču lov. Velim, karakter određuje hoće li se stihijski prepustiti primitivnim porivima ili će biti ipak odani obitelji.


Žene (ne govorim, naravno o svim ženama, kao ni ono poviše o svim muškarcima) imaju dosta veći nivo "nježnih" hormončeka koji ju podešavaju da bude brižna majka, da savija i čuva gnijezdo i svoje tiće...Kao i u prirodi. Zato ćemo slučajeve u kojima majka odlazi i ostavlja obitelj čuti dosta rjeđe negoli da to čini otac.

Iako, ja držim da snose istu krivicu.
Po meni nema olakotne okolnosti u tom pogledu za muškarce. Ako ćeš se "vadit"na prirodne porive i predodređenosti, onda se nisi trebao "ubračiti" frende jer to mužjaci u životinjskom svijetu ne rade. I ženke znaju koliko se na njih može računati. Nisu lagane, varane i obmanjivane...

Ima tipova koji lete kao pčelice s cvijeta na cvijet. Znam jednog osobno. Već sad (a tek gazi tridesete) ima troje djece s tri različite žene...Ali ni jednoj nije kenjao da će je ženit, niti da sa njom misli nešto ozbiljno. To je tipični muški "žigolo". O djeci se brine (koliko financijski može), ali im nije tata u klasičnom smislu. Tip naprosto nije "baždaren" da bude uzvišeniji, "bolji"...

I što sad. Da, za pojam većine nas je debil. Je. Ali nije jedini krivac za to što ta djeca nemaju klasičnog oca jer su žene s kojima je bio itekako znale sa kim imaju posla(druga i treća ziher )
Po meni je puno pošteniji nego likovi koji zasnuju pravu pravcatu obitelj, obmanjuju lažu i mažu vlastitu ženu dok istodobno oprašuju gdje i koga stignu...Pa se onda malo i zaljube u 19-ogodišnju tajnicu...

Pa ni sami Darwin ne bi ovako strucno i pametno napisao.
Svaka cast.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 09.12.2016., 10:43   #111
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ali neee...
Muško koe nestane je najveći ljudski šljam i treba ga naći i objesiti za kitu koja ga je odvela drugoj, a ova žena je jamačno već 7 godina u postporođajnoj depresiji, a i ne odgovara joj boja zidova u boravku, svekrva i klima, pa je morala sirota nestati
Jebeš djecu, nek se čeliče, naći će im tata novu mamicu.
Kad je napuštanje u pitanju u praksi se većinom događa da su muškarci ti koji napuštaju. Zato je valjda ljudima teško omotati mozak oko pojma žene koja tako nešto učini. Zbog toga će inicijalni poriv kod određenog broja ljudi biti "traženje uzroka".
Iako u konačnici će žena baš zbog te kulturološke slike žene kao nježnog bića, nezainteresiranijeg za niske porive i predodređenog da znatnije vodi brigu o mladunčadi od muškarca za napuštanje vlastite djece doživjeti daleko veću osudu okoline od muškarca koji učini isto.
choupette is offline  
Old 09.12.2016., 10:44   #112
Ma ja mislim da je ta žena pukla ko kokica


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 09.12.2016., 10:49   #113
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je ta žena pukla ko kokica


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ono što je meni čudno je da jedna žena koja je prema pisanju autora bila godinama brižna i dobra majka odjednom zaboravi na djecu.
Isto bi mi bilo čudno da se radi o brižnom ocu koji odjednom zaboravi da djeca postoje.

Recimo, moj otac je i dok je bio s mojom majkom bio relativno nezainteresiran za mene.
choupette is offline  
Old 09.12.2016., 12:00   #114
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Koja hrpa generalizirajućih gluposti & amaterske psihologije (ili biologije?) od početka do kraja posta.
Ja sam rekla da ja osobno volim povući paralelu s prirodom. Nazivati tuđe stajalište (koje ti btw. nije nametnuto ni u kojem smislu) hrpetinom gluposti govori samo o tome koliko si sama netolerantna na tuđa mišljenja.

Možda čak i pomalo zločesta. Prvenstveno jer si selektivno zanemarila dio u kojem sam rekla
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Žene (ne govorim, naravno o svim ženama, kao ni ono poviše o svim muškarcima)
...kako bi valjda "sočnije" mogla napasti u stilu

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ljudi nisu životinje.
C'mon



A ovo je prosta projekcija. Ni traga onom što je doista rečeno.
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Da ne pričam o mitu nježnih ženki kojima biološki gledano nije stalo do seksa kao što je muškarcima.
Bilo bi super da si mene, ovako neuku i zaostalu, prosvijetlila kojom lekcijom iz "napredne" psihologije.
Ne amaterske.
Ako sam u krivu volim da mi se argumentirano ukaže zbog čega je to tako.
Kritizirati je lako, to ide prilično dobro svima.


I još nešto...hajde, konkretno, prosvjetljenja radi.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kad je napuštanje u pitanju u praksi se većinom događa da su muškarci ti koji napuštaju.
Zašto je to tako?
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 09.12.2016. at 12:22.
Nunna is offline  
Old 09.12.2016., 12:13   #115
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je ta žena pukla ko kokica
To je jedino objašnjenje koje u ovoj priči može zvučati iole racionalno
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Old 09.12.2016., 12:36   #116
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je ta žena pukla ko kokica
Nego šta je. Ali, ne mogu je osuditi.

Nije život za svakoga, riječ je o poprilično morbidnom konstruktu kojem je osnova sreće patnja. Svijetom koračaju jako izgubljeni ljudi, neka su pritom malo veće inteligencije - mislim da je savršeni recept za psihofizički kolaps.

Ja jedva podnosim neke stvari i bojim se budućnosti na neki čudan način, iskreno.
tabanšaban is offline  
Old 09.12.2016., 12:38   #117
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Ja jedva podnosim neke stvari i bojim se budućnosti na neki čudan način, iskreno.
Kako to misliš?
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Old 09.12.2016., 12:45   #118
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Kako to misliš?
Kako mislim? Samo otvori oči i pogledaj gdje se nalazimo i što se događa oko nas.

Sve je ovo besmisleno. Eventualno, ako se radi, iz nekog razloga(koji nikada nećemo dokučiti, niti se treba truditi shvatiti tu apstrakciju) o prikupljanju iskustva za nešto što tek dolazi. Dosad mi smo prikupili određeno iskustvo, koje upotrebljavamo u borbi za daljnji opstanak dok smo tu i ono nam pomaže. Ali, tamo na samrti, nekada u tom zadnjem trenutku, ostaje ti samo proživljen život, odnosno iskustvo. Iskustvo patnje, sreće, ljubavi..

Ako je iskustvo samo po sebi smisao života. Onda ima smisla. Ali opet, čemu to iskustvo? Na kraju ionako nestaje.

Puko sam već par puta i bojim se konačnog kraha, to je vjerojatno onaj kada si na zemlji, živ, ali lud.
tabanšaban is offline  
Old 09.12.2016., 13:22   #119
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Koja hrpa generalizirajućih gluposti & amaterske psihologije (ili biologije?) od početka do kraja posta.

Ljudi nisu životinje.

A i među životinjama ima onih kod kojih su mužjaci ti koji primarno brinu o mladunčadi. Zašto s njima ne poistovjetiti ljudski rod nego baš s onima koji to ne čine?

Da ne pričam o mitu nježnih ženki kojima biološki gledano nije stalo do seksa kao što je muškarcima.
Baš. Neke ženke jedu svoju mladunčad. I mužjake. Hoćemo se i s njima uspoređivati?

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ono što je meni čudno je da jedna žena koja je prema pisanju autora bila godinama brižna i dobra majka odjednom zaboravi na djecu.
Isto bi mi bilo čudno da se radi o brižnom ocu koji odjednom zaboravi da djeca postoje.

Recimo, moj otac je i dok je bio s mojom majkom bio relativno nezainteresiran za mene.
Da, nešto tu fali. Jako bih voljela čuti i drugu stranu priče.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 09.12.2016., 13:39   #120
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ja sam taj drugi slučaj.

Mene je napustio otac.

Edit: napustio = nikakav kontakt, nikakva financijska pomoć

A znam za još par slučajeva. Ima toga nažalost.
I ja isto..
Ima toga vise nego se o tome govori gdje je kontakt nepovratno izgubljen..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.