Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 11:06   #81
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
To što su prije koju godinu koristili slične blesave kratkoročne poticaje također je budalasta mjera kao i ova danas.
Znači nije opravdanje niti za današnje niti za buduće lude poticaje.

Vladajući iz godine u godinu igraju na kartu nekretnina jer su nesposobni ljudima obezbjediti posao i redovita primanja koja su osnova za život i napredak, a ovako idu na ruku ekipi u nekretninskom biznisu i bankama, a samo šaka ljudi će iskoristiti te poticaje jer realno većina nema uvjete.
Ako banka dobije kamatu recimo 3,75% umjesto 4,75% na koji se način tu pogoduje banci?

Kako se pogoduje nekretninskom biznisu ako ograničiš maksimalnu cijenu za subvenciju od 1500€ po kvadratu kad su oni novi, poželjni stanovi u Središću, Knežiji i sličnim nekome poželjnim lokacijama po duplo većim cijenama? Netko tko misli dati 2 500 € ili više po kvadratu sigurno neće čekati njima kikiriki subvenciju države. Znaš i sam da su već prodani ti stanovi a nisu ni temelje napravili do kraja.

Opet ponavljam, ima hrpa ljudi koji će potpisati nešto na 100 000€ ili više bez da okom trepnu pa će im svi biti krivi kad ne budu mogli plaćati to što su kupili i očekivati će da im svi vrate njihove dugove ali će se zato smijati onima koji su razmišljali i štedili te nisu uletili u nešto što ne mogu vratiti.

Vidi ovaj komentar...
"Da li potpisati predugovor za kupnju stana i nadati se da ce drzava odobriti sredstva i za 2012. godinu?"
"Ja sam nasao stan koji mi odgovara i koji si tesko mogu priustiti bez APN subvencije"

Ili ovo...
"Al to fakat nije fer...

Netko će sad ratu od npr 4.000 kn prve 4 godine plaćat po pola..i plaćat će samo 2.000 kn. Ak je riječ o paru, svaki će platiti 1.000 kn.

A mi samci koji smo digli kredit teškom mukom koji mjesec ranije, moramo plaćat punu cifru..."

ovaj dijeli kredit na samce ili na parove.

Zadnje uređivanje pohranjujte : 20.04.2017. at 11:43.
pohranjujte is offline  
Old 20.04.2017., 11:47   #82
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Imaju i zdravstveno u sklopu kojega mogu dobiti MR za par dana dok ćeš ti čekati dvije godine. Podsjećaš me na jednog lika koji je rekao da bi SVAKI konobar u RH trebao imati bar 20 000 kuna plaće. Dvadeset tisuća kuna.
Nisam nigdje napisao da je netko tko radi u Konzumu neškolovana bagra nego da netko s 3 000 kuna plaće nema šta razmišljati o kupovini stana u Zagrebu i to kakvog bi njemu najbolje odgovarao (90 kvadrata, Jarun da može malo na kavu poslije posla i slično). Ne mogu ni ja puno toga kupiti pa ne kukam.
Rijetko viđena hrpa nebuloza i neistina. A još rijeđe se dogodi da je netko ljubomoran na plaće radnica u Konzuma. "Radnici Konzuma imaju posebno zdravstveno pa ne moraju čekati red.". Ovo konkurira za greatest shits. Čekaju koliko i svi drugi. Prijatelj (nema nikave veze s Konzumom) je nedavno bio na mr, u privatnu kliniku na račun hzzo, nije platio ni kune. Došao je na red za 20 dana. A rad je usluga na tržištu kao i svaka druga, cijena ovisi o tome koliko je kupac spreman platiti, odnosno prodavatelj prodati. Ti i tvoji likovi s kojima se družiš ste još u sssr-u.

I ovaj poticaj je izravno pogodovanje bankama, podlo navlačenje ljudi da se uvuku u kredit koji najvjerojatnije inače ne bi prihvatili pod krinkom poticaja.

Ovo nije poticaj već prepreka u nabavci prve nekretnine. Jer sad osim cijene nekretnine plaćaš i 4% poreza koje prije nisi trebao platiti, znači na 100 tisuća eur platiš dodatnih 4000 eura. Super poticaj.
Guud is offline  
Old 20.04.2017., 11:47   #83
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post

Vidi ovaj komentar...
"Da li potpisati predugovor za kupnju stana i nadati se da ce drzava odobriti sredstva i za 2012. godinu?"
"Ja sam nasao stan koji mi odgovara i koji si tesko mogu priustiti bez APN subvencije"

Ili ovo...
"Al to fakat nije fer...

Netko će sad ratu od npr 4.000 kn prve 4 godine plaćat po pola..i plaćat će samo 2.000 kn. Ak je riječ o paru, svaki će platiti 1.000 kn.

A mi samci koji smo digli kredit teškom mukom koji mjesec ranije, moramo plaćat punu cifru..."

ovaj dijeli kredit na samce ili na parove.
Ovi komentari su vrh koja razmišljanja majko mila... ali to je ocito taj mentalni sklop, bas mi prijatelj pricao kakve sve aute uzima dio nasih u njemackoj nakon prve 3 place kad se moze dobiti kredit, a placa minimalna (cca 1800E)
ćubi is offline  
Old 20.04.2017., 12:56   #84
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Rijetko viđena hrpa nebuloza i neistina. A još rijeđe se dogodi da je netko ljubomoran na plaće radnica u Konzuma. "Radnici Konzuma imaju posebno zdravstveno pa ne moraju čekati red.". Ovo konkurira za greatest shits. Čekaju koliko i svi drugi. Prijatelj (nema nikave veze s Konzumom) je nedavno bio na mr, u privatnu kliniku na račun hzzo, nije platio ni kune. Došao je na red za 20 dana. A rad je usluga na tržištu kao i svaka druga, cijena ovisi o tome koliko je kupac spreman platiti, odnosno prodavatelj prodati. Ti i tvoji likovi s kojima se družiš ste još u sssr-u.
Ne družim se ja s takvima nego sam slučajno bio u kontaktu s njima. Odluči se je li rad tržišna konkurencija ili bi konobar trebao imati plaću 20 000 kuna jer on to zaslužuje i to je težak posao.

Evo ti prvi link na zdravstveno u Agrokoru... To je bilo davno a sada to imaju u nekoj njihovoj zdravstvenoj ustanovi u sklopu Agrokora.

Priče o MR i dolazak na red za par dana prodavaj nekome drugome.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I ovaj poticaj je izravno pogodovanje bankama, podlo navlačenje ljudi da se uvuku u kredit koji najvjerojatnije inače ne bi prihvatili pod krinkom poticaja.
Jebem si sve ako ste vi svi normalni. Netko te navlači da uzmeš 100 000€ kredita s poticajem od recimo 10 000€? A plaća ti je 4 000 kuna ili sličan iznos. Podlo te navlače? Pa zašto ne kupiš električni auto jer dobiješ 10 000€ poticaja? Manje košta nego stan. Jedinstvena prilika. Pazi, dobiješ 10 000€. Zašto ga ne kupiti. Dobit ćeš i set noževa gratis.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ovo nije poticaj već prepreka u nabavci prve nekretnine. Jer sad osim cijene nekretnine plaćaš i 4% poreza koje prije nisi trebao platiti, znači na 100 tisuća eur platiš dodatnih 4000 eura. Super poticaj.
Mogao si kupiti stan 2011. i dobiti poticaj a ne platiti taj porez na promet nekretnina. Možeš kupiti električni auto i dobiti 10 000€ poticaja. Možeš kupiti 100 hektara zemlje i dobiti poticaj. Možeš napraviti farmu krava i dobiti poticaj. Možeš... svašta možeš ali samo seruckaš bezveze. Opet pitam, koliko ima raznih farmi po Slavoniji koje dobivaju svake godine milijune za to što su se malo provozali po njivi?

Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
Ovi komentari su vrh koja razmišljanja majko mila... ali to je ocito taj mentalni sklop, bas mi prijatelj pricao kakve sve aute uzima dio nasih u njemackoj nakon prve 3 place kad se moze dobiti kredit, a placa minimalna (cca 1800E)
Baš to, mentalni sklop. Imam par tisuća kuna i idem si kupiti bemburu nek selo vidi. Pa onda nema za gorivo. Isto kao "navlakuša" za stan. Dat će mi neke novce i idem se uvući u kredit na milijun godina s ratom većom od plaće. :klap:
pohranjujte is offline  
Old 20.04.2017., 14:04   #85
Samo u tvojoj glavi postoje te price o konobarima s placom od 20000 kuna. Ni ti sam ne znas sto zelis reci s tim izmisljenim pricama.

Na sva pitanja su ti dani odgovori, takodjer svi osim tebe kuze da ovo nije nikakav poticaj.
Guud is offline  
Old 20.04.2017., 16:14   #86
Konobari žele imati plaću od 20 000 kuna. Kad sam tom liku rekao da ta njegova zamišljena plaća poslodavca košta duplo novaca onda je začepio. Isto tako je začepio kad sam mu rekao da otvori birtiju i da konobaru plaću 20 000 kuna. Rekao je da nema novaca da ju otvori. Eto, kad ti se treba crtati.

Oni pametni razumiju što sam htio reći a ti nažalost ne možeš shvatiti.

Svi osim tebe razumiju da oni na minimalcu ne mogu upasti u ovu mjeru i da je to dobro za njih jer bi se inače pomamili za stoljetnim snom o novom stanu u centru Zagreba, Splita ili kojeg već grada. Tako sad imamo i nove autoceste koje nećemo otplatiti još milijun godina ali eto, stoljetan san, treba nam, bla, bla, bla, ser, ser, kenj, kenj.
pohranjujte is offline  
Old 20.04.2017., 17:50   #87
Zatrpali ste temu s glupostima....totalno nebitnim..nek napise neko nesto ako je u postupku da planira uzet tu subvenciju..kad budu normalniji sugovornici i drzali se teme ja cu iznijet svoju stranu..zasad nekretninu sam kapario i cekam,pa ako prođe subvencija super ako ne opet kupujem.
gogo2409 is offline  
Old 20.04.2017., 19:39   #88
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Ako banka dobije kamatu recimo 3,75% umjesto 4,75% na koji se način tu pogoduje banci?
Pogoduje se bankama na način da imaju povećanu potražnju za kreditima što u realnim okolnostima kakve su trenutno bez poticaja države ne bi niti bilo potražnje za kreditima.
Plus država plaća pola rate kredita toj istoj banci od čijih novaca?
homosapiens is offline  
Old 20.04.2017., 19:41   #89
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Zatrpali ste temu s glupostima....totalno nebitnim..nek napise neko nesto ako je u postupku da planira uzet tu subvenciju..kad budu normalniji sugovornici i drzali se teme ja cu iznijet svoju stranu..zasad nekretninu sam kapario i cekam,pa ako prođe subvencija super ako ne opet kupujem.
Ti imaš podforum Stanovanje gdje možeš raspravljati o konkretnim i tebi bitnijim stvarima što se tiče poticaja države za kupnju nekretnine, pa produži tamo, a ovo je pdf gospodarstvo gdje raspravljamo općenito što se tiče ove teme o poticajima države i svim njenim plusevima i minusima.
homosapiens is offline  
Old 20.04.2017., 20:48   #90
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Konobari žele imati plaću od 20 000 kuna. Kad sam tom liku rekao da ta njegova zamišljena plaća poslodavca košta duplo novaca onda je začepio. Isto tako je začepio kad sam mu rekao da otvori birtiju i da konobaru plaću 20 000 kuna. Rekao je da nema novaca da ju otvori. Eto, kad ti se treba crtati.

Oni pametni razumiju što sam htio reći a ti nažalost ne možeš shvatiti.

Svi osim tebe razumiju da oni na minimalcu ne mogu upasti u ovu mjeru i da je to dobro za njih jer bi se inače pomamili za stoljetnim snom o novom stanu u centru Zagreba, Splita ili kojeg već grada. Tako sad imamo i nove autoceste koje nećemo otplatiti još milijun godina ali eto, stoljetan san, treba nam, bla, bla, bla, ser, ser, kenj, kenj.
Kakve veze ima taj konobar i tvoj retardirani frend s ovom temom??

Kakve veze imaju ljudi na minimalcu s onim što ja pišem??

Pišeš potpuno nepovezane stvari.

Kažem da ako kupiš stan u kešu nećeš dobiti poticaj. Da bi dobio poticaj moraš dignuti kredit na 15 godina i plaćati banci 3,75% godišnje. Zašto netko tko želi banci dat dio kolača ima pravo na poticaj, a onaj tko ne želi banci platiti kiriju, nema. To nije pošteno.
Guud is offline  
Old 20.04.2017., 22:20   #91
digneš manji dio na kredit u banci, a ostalo keširaj
jel može tako da bi se dobio poticaj?
homosapiens is offline  
Old 20.04.2017., 22:26   #92
Da, ali to je neisplativo jer ćeš opet platiti banci veći dio, a i poticaj je manji s obzirom da je rata manja. Kako god okreneš banka zarađuje. Oni te s ovim poticajem mame da odeš u banku i uzmeš kredit. Trebali su uz opciju da ti država plaća pola rate kredita ostaviti i mogućnost da ne plaćaš porez na promet nekretnina (ili pdv-a u slučaju da se radi o novogradnji), ako ne želiš dizati kredit.
Guud is offline  
Old 24.04.2017., 09:49   #93
Pozdrav, imam nekoliko pitanja ako mi netk može pomoći. Mene zanima ako sam ja u jednoj banci, a zaručnik u drugoj, može li mi on biti sudužnik ili moramo biti u istoj. Osim toga, diže li se kredit na svotu koliko je stan ili se može povećati svota da pokrije i porez na nekretninu ili slična dodatna davanja koja isto nisu mala
martic90 is online now  
Old 24.04.2017., 15:05   #94
Ima li gdje tema za subvenciju prve nekretnine od strane države? Ne vidim nigdje ili se može pisati u ovoj temi?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Bugy is offline  
Old 28.04.2017., 15:58   #95
Quote:
Ali G kaže: Pogledaj post
Pa jel ti vidis koja je ovo godina, novi zakon je od pocetka godine gdje sam skuzila da 4% placaju svi, pa ako netko ima novi zakon gdje pise da se ne odnosi na novogradnju neka zalijepi....

Ja planiram preko subvencije, ali nikakva kapara niti ista, jer za sad nisu ni poznati uvjeti subvencioniranja, trenutno se o tome razglaba u saboru a i eto kriza vlade,mozda sve oke u k.
Ja sad placam podstanarstvo 2k, i planiram naci tolko cca sufinancirani kredit za stan,(plus ce se vjerojatno placati osiguranje od 50eura jer nemas jamca) ukupno dakle 4k. sad 4k ne bi placala ratu kredita, no za 4-6god bi pocela razmisljati def o tome da bi nekaj svoje. a sad ako ne nadjem nista sto mi odgovara, ne upadnem u to, ne uzimam nista..samo me strah to s kaparom,ko garantira da cu poticaj dobit? pretpostavljam da ga zatvaraju kad skuze da se cifra priblizava njihovoj i onda ni nemos predat vise zahtjev.
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Old 28.04.2017., 17:09   #96
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Pa jel ti vidis koja je ovo godina, novi zakon je od pocetka godine gdje sam skuzila da 4% placaju svi, pa ako netko ima novi zakon gdje pise da se ne odnosi na novogradnju neka zalijepi....

.

U članku 5. aktualnog zakona (iz 2017.) o porezu na promet nekretnina ti piše:

"(1) Predmet oporezivanja je promet nekretnina.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, prometom nekretnina, u smislu ovoga Zakona, ne smatra se stjecanje nekretnina na koje se plaća porez na dodanu vrijednost."

Dakle, ako plaćaš PDV kod kupnje stana, ne plaćaš porez na promet. Upravo kako i piše na linku koji ti je dao Ali G.
dzizs1 is offline  
Old 03.05.2017., 11:14   #97
Pozdrav svima. u planu mi je podizanje kredita i kupnja kuće. Prema dosadašnjim informacijama (doduše, samo iz medija), imam uvjete za dobivanje subvencije.

Kuću smo odabrali.

U banci su mi rekli da sam kreditno sposobna, ali da zahtjev za kredit predam tek kada Sabor prihvati, odnosno kada Zakon o subvencioniranju stupi na snagu.

Molim pomoć onih koji se više razumiju u ovakve stvari.

Mogu li išta pokrenuti prije nego što Zakon stupi na snagu, kako bih bila brža i ušla u tu sitnu kvotu koju su najavili.

Strah me da krenem s realiziranjem kredita, da ne bi bilo da je to "stari" kredit i da ne uđem u odabrani kruh za subvencioniranje.

Ako je netko voljan, pošaljite mi mail pa da se više informiram, jer od banke i ostalih institucija nemam pomoći.
Alergen is offline  
Old 03.05.2017., 12:47   #98
čuj ako padne vlada a ono ne piše joj se naj onda ko zna nista od svega toga
ja se ne zaletavam nigdje....
idem u sve tek kad stupi na snagu pa neg Bog pomogne kai drugo..
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Old 03.05.2017., 15:43   #99
Quote:
Alergen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. u planu mi je podizanje kredita i kupnja kuće. Prema dosadašnjim informacijama (doduše, samo iz medija), imam uvjete za dobivanje subvencije.

Kuću smo odabrali.

U banci su mi rekli da sam kreditno sposobna, ali da zahtjev za kredit predam tek kada Sabor prihvati, odnosno kada Zakon o subvencioniranju stupi na snagu.

Molim pomoć onih koji se više razumiju u ovakve stvari.

Mogu li išta pokrenuti prije nego što Zakon stupi na snagu, kako bih bila brža i ušla u tu sitnu kvotu koju su najavili.

Strah me da krenem s realiziranjem kredita, da ne bi bilo da je to "stari" kredit i da ne uđem u odabrani kruh za subvencioniranje.

Ako je netko voljan, pošaljite mi mail pa da se više informiram, jer od banke i ostalih institucija nemam pomoći.
Dobrodošla u moj svijet
Kad država izglasa zakon, ide natječaj za banke koje će pristati na njene uvjete. Onda imaš dan-dva za otić u banku sa predugovorom (za koji ćeš morati vrlo vjerojatno dati kaparu) podnijeti zahtjev za kredit i subvencijom - ukoliko želiš biti među prvima.
I onda imaš jednostavnu IF-THEN petlju

-AKO dobiješ odobrenje kredita od banke - čekaš da vidiš hoće li ti država odobriti
-AKO ne - gubiš kaparu

-zatim ako upadneš u krug odabranih sretnika - to je to!
- AKO ne - vraćaš kredit po punom iznosu (ili gubiš kaparu ako odustaneš)

Naravno, sve to pada u vodu ako padne vlada, a kako stvari stoje - vrlo je blizu toga.
Eh, da smo bili pametni, kupili bi nekretninu prije 1.1., bar ne bi porez na nekretnine ispušili
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Old 04.05.2017., 15:12   #100
Quote:
Ali G kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u moj svijet
Kad država izglasa zakon, ide natječaj za banke koje će pristati na njene uvjete. Onda imaš dan-dva za otić u banku sa predugovorom (za koji ćeš morati vrlo vjerojatno dati kaparu) podnijeti zahtjev za kredit i subvencijom - ukoliko želiš biti među prvima.
I onda imaš jednostavnu IF-THEN petlju

-AKO dobiješ odobrenje kredita od banke - čekaš da vidiš hoće li ti država odobriti
-AKO ne - gubiš kaparu

-zatim ako upadneš u krug odabranih sretnika - to je to!
- AKO ne - vraćaš kredit po punom iznosu (ili gubiš kaparu ako odustaneš)

Naravno, sve to pada u vodu ako padne vlada, a kako stvari stoje - vrlo je blizu toga.
Eh, da smo bili pametni, kupili bi nekretninu prije 1.1., bar ne bi porez na nekretnine ispušili

Neizvjesnost na najjače! Onda bi svakako trebala imati predugovor spreman, za nedaj Bože da ide sve po planu i Zakon stupi na snagu!
Alergen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.