Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 12:12   #221
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ja nisam pričala o sponzoru. nego o drugom muškarcu. taj može imati istu plaću kao i ona. al će ravnopravnim sudjelovanjem tako moći otići jer nije isto kad dijeliš troškove s još nekim il sve financiraš sam. partner, ne sponzor.
Partner, supatnik kakogod...lakše je u dvoje.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:15   #222
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ok, ne slažemo se. al opet imaš propust, ako želi otići iz HR treba pristanak oca. nakon razvoda. opet problem. ako tata i pristane, otić sama u inozemstvo s dvoje djece? za to moraš bit kalibar. uskratit im tatu? ako je loš jebač ne znači da je loš tata. nebrojeno problema.....
Ok, to stoji. Moze li se vratiti svojima dok se ne osloni na svoje noge? Ima valjda nekoga na svojoj strani. Pravicu se da ne vidim ovo za 'kalibar', ljudi za djecu cine i mnogo vise od odlaska u novu sredinu.

Da vise ne hipotetiziramo.

Ok Nt.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:16   #223
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ma nisam uopce mislio na pokretacicu teme.
Vec se javila ona koja se osjetila prozvanom.
ja samo mislim da sam realna.
nema baš nekog izlaza i mogućeg naćina da se financijski osigura. školovanje košta. i traje. i super je, ako ima vremena par godina ulagati u sebe i ako je sigurna da će nakon toga nać posao koji će joj omogućiti da ode. par godina i novac na školovanje, to je velik ulog u ovoj situaciji. oslanjanje na roditelje, prijatelje? rekla je da se nema na kog osloniti. ajmo čisto jasno sagledat situaciju. ideje mogu bit dobre ali samo ako se doista daju realizirati.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:20   #224
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ideje mogu bit dobre ali samo ako se doista daju realizirati.
Novi muskarac sa rjesenim financijskim statusom koji samo ceka da prihvati nju i dvoje djece je realna ideja?

Forum.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:23   #225
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Novi muskarac sa rjesenim financijskim statusom koji samo ceka da prihvati nju i dvoje djece je realna ideja?

Forum.
novi muškarac koji radi. ima takvih, nebi vjerovala. ima rastavljenih sa sličnim problemima, koji bi se lakše snašli s rastavljenom ženom nego ženom bez obaveza. zašto bit skeptičan? ja sam rastavljena i udala sam se za rastavljenog. s djecom iz bivših brakova. pa nije to ništa nemoguće...
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:28   #226
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
novi muškarac koji radi. ima takvih, nebi vjerovala. ima rastavljenih sa sličnim problemima, koji bi se lakše snašli s rastavljenom ženom nego ženom bez obaveza. zašto bit skeptičan? ja sam rastavljena i udala sam se za rastavljenog. s djecom iz bivših brakova. pa nije to ništa nemoguće...
Same here.
Apsolutno nije nemoguće
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:30   #227
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Slozicemo se da se ne slazemo. Zasto bi morala ostati u Hrvatskoj nakon doskolovavanja recimo? Znam za curu koja je krenula od nicega vani, dobila jedno pa drugo dijete (od dva razlicita muskarca) a onda zavrsila odredjeni kurs, otvorila vlastiti biznis i sada financijski rastura. Ali ona je bila odlucna da izmijeni svoju poziciju nabolje. Iz moje perspektive tvoje sugestije su utopija. Ovdje cu stati jer je ocito da su nam misljenja dijametralno razlicita.


U pravu si u jednu ruku ,naravno da moze ici vani ,naravno da ima uspijesnih zena koje poslije razvoda stanu na svoje noge i nemaju financijskih problema .Ali u ovom konkretnom slucaju ne vidim tu mogucnost jer autorica nije taj ambiciozni i odvazni tip zene koja moze uspijeti .Vise mi je inertan tip koji sve ove godine strpljivo suti i misli bit ce bolje ,promjenit ce se .
Jer da je ona zena kao tvoja poznanica ili x ljudi koje i ja poznam davno bi ona izasla iz tog braka i to samo sa jednim djetetom eventualno .

Svaka mogucnost nije svima sprovodiva .Teorecki je, ali u RL ne mogu svi sve .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:34   #228
Ne kužim kako te ljubi i govori da te voli, a bježi od sexa s tobom kao od kuge!
Pa kakva je to ta njegova ljubav ?
Šta mu je otpao onaj u gaćama?
Ima drugu?
Ma ovakve treba zaključati u podrumu dok se ne udostoje progovoriti 🙈😖
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:37   #229
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Jer da je ona zena kao tvoja poznanica ili x ljudi koje i ja poznam davno bi ona izasla iz tog braka i to samo sa jednim djetetom eventualno .
Da, moguce da si u pravu. Uostalom, autorica ce se sama javiti i pojasniti nam elemente koji nedostaju u prici. Mi smo joj svakako grupa virtualne podrske koja radi brainstorming umjesto nje.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:39   #230
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Same here.
Apsolutno nije nemoguće
mislim da nekima ovo zvuči previše proračunato. pa pronalaze druga puno idealnija rješenja koja su idealna ako živiš negdje drugdje. ili ako imaš nekog asa u rukavu. žao mi je da dobar dio žena ne može izaći iz braka jer im finacije to ne dopuštao. al to je realna slika. ne zvuči romantično da si (dok si još u braku) tražiš nekog preko neta. al na to ne treba tako gledati, ja mislim da nije ništa loše ako se ljubav traži i u čudnim okolnostima. ne traži sponzora, traži nekog ko će stati uz nju u svakom pogledu u najtežoj situaciji u životu.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:44   #231
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ona ga voli i stalo joj je do njega. ja bi davno izgubila živce, samopouzdanje i volju da se trudim. na tom joj skidam kapu. al sad su došli do ruba, il će ga uspjeti probuditi i navesti ga da si pomognu (sami ili uz pomoć) il nek ide dalje. s obzirom da nema financijske uvijete da ga napusti, činilo mi se da je jedan od izlaza i taj da nađe nekog. dok je još s njim. ustvari, da iskoristi te njegove financije dok ne nađe nekog od kog će dobiti ljubav, sex i financijsku potporu na kraju krajeva. ne nužno tim redom
Svaki komentar je suvisan.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:47   #232
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Svaki komentar je suvisan.
svo troje nabrojano jednako je važno za uspješan brak. financijska potpora? pa naravno. al ja tu ubrajam pola režija za stan i pola najamnine, recimo.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:52   #233
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
svo troje nabrojano jednako je važno za uspješan brak. financijska potpora? pa naravno. al ja tu ubrajam pola režija za stan i pola najamnine, recimo.
Mislim da je i majmunima na grani jasno da je financijski lakše s partnerom nego bez njega.
Ali ako npr. posluša tebe i krene u dopisivanje po netu, nađe srodnu dušicu i ispostavi se da je najdivniji na svijetu, ali recimo relativno friško rastavljen, plaća manja od njene, plaća i alimentaciju i nema svoju nekretninu?
Da ga odmah otpiše?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:57   #234
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Mislim da je i majmunima na grani jasno da je financijski lakše s partnerom nego bez njega.
Ali ako npr. posluša tebe i krene u dopisivanje po netu, nađe srodnu dušicu i ispostavi se da je najdivniji na svijetu, ali recimo relativno friško rastavljen, plaća manja od njene, plaća i alimentaciju i nema svoju nekretninu?
Da ga odmah otpiše?
pa kak živi taj? od zraka?
čuj, ne znam. da moj muž sad umre i da mi se krene upucavat susjed koji živi ko podstanar, neshvaćeni je umjetnik, jako pametan, zgodan i živi od danas do sutra, ima novaca kolko mu treba za kruh mlijeko i filozofiranje....mislim da bi mućnula glavom prije nego bi se upustila u vezu s njim. jesam li sponzoruša? nisam, samo ne želim da mene neko siše. valjda je tak i na netu. prvo pitaš sve kaj te zanima onda se upustiš u daljnju izgradnju odnosa. nije romantično? proračunato? a ono...imamo glavu i srce...i jedno i drugo trebaš za ljubav.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:02   #235
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Mislim da je i majmunima na grani jasno da je financijski lakše s partnerom nego bez njega.
Ali ako npr. posluša tebe i krene u dopisivanje po netu, nađe srodnu dušicu i ispostavi se da je najdivniji na svijetu, ali recimo relativno friško rastavljen, plaća manja od njene, plaća i alimentaciju i nema svoju nekretninu?
Da ga odmah otpiše?
Prvo sve izvode na stol i odrezak od place pa da vidimo hoces seviti ili ne.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:05   #236
m


Ne mogu vjerovati da ovo citam.
Miffy, ti dakle predlazes zamjenu - staro za novo? Zeno, jesi li ti pri sebi?????
Predlazes autorici da svu svoju energiju upuca u trazenje sponzora?
Mislim, ne da je proracunato ovo sto pises, vec i ponizavajuce.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:06   #237
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
pa kak živi taj? od zraka?
Živi tako kako bi ona živjela da ode s dvoje djece i 4000 kn u podstanare.
Dakle frajer koji nije baš najbolje stojeći sisa ženu koja ima nešto više, a ona da se "uvali" nekome s tom sićom od plaće i dvoje male djece bi radila što?
Čemu stalno dvostruki kriteriji.
Onda bolje da da oglas da majka dvoje djece s lošim primanjima traži nekoga kog će bedinat do smrti pa dobit stan ili tako nešto.
Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi, ali bokte...
Žena nije pretjerano ambiciozna, pa nek se onda bogato uda.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:08   #238
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Ne mogu vjerovati da ovo citam.
Miffy, ti dakle predlazes zamjenu - staro za novo? Zeno, jesi li ti pri sebi?????
Predlazes autorici da svu svoju energiju upuca u trazenje sponzora?
Mislim, ne da je proracunato ovo sto pises, vec i ponizavajuce.
I ja čitam i ne vjerujem.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:13   #239
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Živi tako kako bi ona živjela da ode s dvoje djece i 4000 kn u podstanare.
Dakle frajer koji nije baš najbolje stojeći sisa ženu koja ima nešto više, a ona da se "uvali" nekome s tom sićom od plaće i dvoje male djece bi radila što?
Čemu stalno dvostruki kriteriji.
Onda bolje da da oglas da majka dvoje djece s lošim primanjima traži nekoga kog će bedinat do smrti pa dobit stan ili tako nešto.
Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi, ali bokte...
Žena nije pretjerano ambiciozna, pa nek se onda bogato uda.
karikiraš sad. i tom liku koji živi negdje (valjda ne živi kod roditelja) bi bilo lakše da troškove života podijeli s nekim. ak živi na cesti ili kod roditelja, prijatelja ili rodbine...jebiga, kaj će s njim? mogu sjest i plakat oboje.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:15   #240
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
I ja čitam i ne vjerujem.
Zašto ne vjerujete? Kao da u realnom životu ne postoje one koje upravo ovako žive bez obzira na vaše i moje stavove.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.