Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 13:23   #1001
A mene zanima ima li netko od vas preporuku za dobrog privatnog dermatologa za bebe u Zagrebu???

Nas dr kaze mozda je od hrane osut, a mozda je kontaktni ad, a mozda nije ad, nek malo pratim jer nije jako...
Onak... A mozda su u sumi...
Ok posteno od njega jer kao pedijatar a ne dematolog nemre znat odmah reci sto posto kaj je, al tak sam i sama znala postavit dijagnozu...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:43   #1002
molim odgovor iskusnih ovdje mama (i tata).
naime, na malome (2 g) sam neki dan primijetila na podlakticama kao neki osip, onako gusto od lakta i malo prema ramenima i kužim da se to sad proširilo i do dlana na rukama.
NIJE CRVENO što me i najviše buni u svemu tome...recite mi jeli odlika AD baš crvenilo?
inače on nikad nije imao kožnih problema ovakvog tipa (AD) pa me ovo sad poprilično uznemirilo.

ovaj osip na podlakticama bih mogla jedino povezati sa narančom i limunom koje sam mu cijedila donedavno da pije (umjesto kupovnog soka), našla sam na netu da se od citrusa može javiti alergijska reakcija.

nisam pametna...ionako ćemo do pedijatrice jedan dan pa ću je pitati ali moram priznati da me ovakav velik osip poprilično zabrinuo.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:48   #1003
naš stariji sin ima blaži oblik AD,i izrazito suhu kožu.Imamo i bebicu od 25 dana,pa me zanima ako netko zna iz iskustva dali je moguće da ga i bebica dobije,kad se ono prvi put javlja...sa neka 3 mj... i dali su manje šanse ako bebica bude dojena cijelo vrijeme...malog sam dojila 2 mj...a 3 mj. na adaptiranom je dobio AD.nemogu reći da je to povezano ali me zanima dali su dojena djeca pojednako sklona tome...ako netko zna iz iskustva please....
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 16:22   #1004
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
naš stariji sin ima blaži oblik AD,i izrazito suhu kožu.Imamo i bebicu od 2https://www.forum.hr/images/smilies/sad2.gif5 dana,pa me zanima ako netko zna iz iskustva dali je moguće da ga i bebica dobije,kad se ono prvi put javlja...sa neka 3 mj... i dali su manje šanse ako bebica bude dojena cijelo vrijeme...malog sam dojila 2 mj...a 3 mj. na adaptiranom je dobio AD.nemogu reći da je to povezano ali me zanima dali su dojena djeca pojednako sklona tome...ako netko zna iz iskustva please....
Javlja se obično oko 3. mj., ali nema pravila - može i puuuuno kasnije.

Mislim da dojenje nema veze s tim; moja mama je brata dojila 2.god (upravo zbog toga) pa ga je imao u izrazito jakom obliku

I moja mala ga ima, ali u blagom obliku (zasada). Ima 9 mj. i još ju dojim.
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:30   #1005
Mojemu je pocelo sa oko mjesec i pol
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:51   #1006
molim vas recite mi je li vam ovo izgleda na ad? cura je 6 tj., bili smo prije dva tj. kod pedijatra, tad se radilo samo o par pristica i rekao je da je to ciscenje koze, no to je sad buknulo, prosirilo se po licu i posebno je crveno ujutro i hrapavo je na dodir. danas sam primjetila kad se probudi da ide s glavom lijevo-desno i puno trlja okice. sad, jel to do svrbeza, ne znam. znam da niste doktori, ali imate iskustva s tim i znate kako ad izgleda, ja nemam pojma. sto mislite?
kupila sam adermu pa joj s tim mazem...i da, bas me sad to brine



Uploaded with ImageShack.us
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:55   #1007
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
molim vas recite mi je li vam ovo izgleda na ad? cura je 6 tj., bili smo prije dva tj. kod pedijatra, tad se radilo samo o par pristica i rekao je da je to ciscenje koze, no to je sad buknulo, prosirilo se po licu i posebno je crveno ujutro i hrapavo je na dodir. danas sam primjetila kad se probudi da ide s glavom lijevo-desno i puno trlja okice. sad, jel to do svrbeza, ne znam. znam da niste doktori, ali imate iskustva s tim i znate kako ad izgleda, ja nemam pojma. sto mislite?
kupila sam adermu pa joj s tim mazem...i da, bas me sad to brine



Uploaded with ImageShack.us
Meni ovo više izgleda kao seboroični dermatitis.

Ne bih rekla da je to čišćenje kože; savjetujem ti (na temelju vlastitog iskustva) da se ipak konzultiraš s dermatologom.

Pedijatrima je najlakše reći da se radi o "čišćenju"
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 20:19   #1008
Meni isto to ne izgleda kao atopijski. kakav pedijatar, pravac dermatologu.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 20:32   #1009
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
Meni isto to ne izgleda kao atopijski. kakav pedijatar, pravac dermatologu.
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
Meni ovo više izgleda kao seboroični dermatitis.

Ne bih rekla da je to čišćenje kože; savjetujem ti (na temelju vlastitog iskustva) da se ipak konzultiraš s dermatologom.

Pedijatrima je najlakše reći da se radi o "čišćenju"
hvala vam na odgovorima.. molim vas ako imate kakvu preporuku za privatnog dermatologa u zgu da mi kazete, moze i na pp. vec bi ja i otisla kod dermatologa, ali u mom ga gradu nema i bila sam uvjerena da je ciscenje ali ocigledno nije..
malo sam citala o seboreji, znam da je off, ali koliko sam skuzila tu je rijec o pretjeranom lucenju loja? ujutro kad se probudi oko nosnica i na uhu joj se skupi zutog gnoja, ne puno, ali ipak.. jel to mozda to? da onda prestanem mazati s adermom? i ako imate jos koji savjet..
idemo u pon snimati kukice u zg pa se nadam onda iskombinirati i dermatologa zato vas molim preporuke sto prije..
a bas me sad sve to bacilo u bed..
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 12:24   #1010
evo samo da se javim da se kod nas radio o AD.

krećemo u borbu s time.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 12:46   #1011
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
evo samo da se javim da se kod nas radio o AD.

krećemo u borbu s time.


ako te ista tjesi, bolje da se pojavilo sada nego kad ima 4 ili 5 godina, sada su veliek sanse da prodje do 3 ,4 godine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:53   #1012
Kuckuc, ne moze ti pedijatar jos potvrditi.. Vrijeme ce pokazati sto je. Sama ces ti skuziti.. Po tome sto dajes bebi jesti, sto ti jedes ako dojis..
Nista pametno ti dermatolog nece reci.
Evo sta ce ti reci:
*)Ok, to je xy dermatitis.
*)Mazite kozu neutralnom kremom (preporuciti ce a-dermu..ja preporucam excipial U Lipolotion..jeftiniji i nama pomogao)
*)Kupajte u uljnoj kupki (mozed balmandol)
*)Ne smije biti u prostoriji suhi zrak, ne cesto kupati bebu (max 2xtjedno)
*)eliminirajte za sada sve alergene iz prehrane (laktoza, citrusi, orasidi, jaja, gluten..) Kasnije kad se koza smiri mozete poceti jednog po jednog polako uvoditi u prehranu

Nece izlijeciti dermatitis.. to ti nitko nece pomoci

Ciquita, mambi,... na zalost i veca djeca mogu dobiti ad.
mambi, ako ti je prvo dijete imalo ad, moguce da ga i drugo dobije.. Ne mora biti, ali moguce je.
Lovleyjubbly, meni ovo na nis ne izgleda.. Mozda i je ciscenje. Ovisi ako potraje.. Ako ce to trajati mjesec dana moguce da se na kraju pretvori u ad... Kod malih beba ne izgleda ovako rano kao ad, vec kao ciscenje.. Ali traje..mjesec dana.. A kasnije se pretvroi u ad..ekceme. Ja na tvom mjestu nebi jos isla dermatologu i trosila novce... Vecv bi pricekala, ponasala se kao da je ad (dakle, tretirala jkosu njezno, izbacila sve agresivne kreme, sapune..) i cekala.. i za mjesec-dva ponovo pitala pedijatra sta misli.
Vjeruj mi, dermatolog je uzaludno trosenje novaca. Nece vam reci nista sto niste procitali na ovoj temi, preporuciti ce vam istu kozmetiku s ove teme..i sto je najvaznije.. Nece rijesiti AD!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:54   #1013
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
evo samo da se javim da se kod nas radio o AD.

krećemo u borbu s time.
Da ti kažem nešto utješno, teško da će djelovati jer se i ja teško nosim s time.
Meni su najgluplje izjave kad mi ljudi kažu pa bolje da je to nego nešto gore
Da je ne znam što u pitanju kad je riječ o mome djetetu užasno mi je teško pa da je i obična ogrebotina u pitanju.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:18   #1014
NAŠE RJEŠENJE

Drage moje, do nedavno smo i mi imali slične probleme, suhu kožu na lijevoj strani lica koja se je potezala skroz do glave i iza uha te na vanjskim dijelovima nožica i ruku. Strašno ga je svrbilo, po glavi je sav bio izdrapan, doktorica nam je preporučivala sve one skupe kreme, linolu, mustelu, a-dermu, excipial, eucerin, a da ne kažem sve kreme koje smo isprobavali i koje su bile dobre 2 dana i onda opet i gore. Dok nismo saznali za magistra Riska koji ima ljekarnu u Koprivnici, samo ga je pogledao sa povećalom, za sat vremena napravio kremu + avene dnevna + sapun za pranje sa 6,5PH za suhu kožu i ulje crnog kima za kapati u hranu,= sve zajedno 300kn .
Sitnica naspram onoga što smo potrošili a nije imalo nikakve koristi.
Magistar je stručnjak za oboljenja na koži
__________________
ERRARE HUMANUM EST
PIKA 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:39   #1015
Naše rješenje AD

Evo nakon dvije godine borbe s AD uspjeli smo pronaći kremu "bioeliksir-euten", crvenilo i svrab potpuno nestali,dijete se uopće ne svrbi niti češka.Spava cijelu noć što je prije bilo nemoguće.U dvije godine borbe s ovom bolesti prošli smo pola Hrvatske i Bosne u potrazi za lijekom,probdjeli noći i noći uz knjige i net čitajući sve i svašta konačno smo odahnuli.
Ono što vam doktori nikad neće reći jest da neznaju uzrok te bolesti,te zalječuju posljedice na koži kortikosteoroidima što nikom ne preporučujem.
mario 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:55   #1016
hej pika 24,
jel nam možeš reći koji je to sapun i ulje crnog kima? gdje si ih kupila?i kako ih koristiš?

ps. jel netko probao ulje noćurka?ako jeste jel pomoglo?kako ga koristite?
danijelatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:14   #1017
Quote:
danijelatura kaže: Pogledaj post
hej pika 24,
jel nam možeš reći koji je to sapun i ulje crnog kima? gdje si ih kupila?i kako ih koristiš?

ps. jel netko probao ulje noćurka?ako jeste jel pomoglo?kako ga koristite?
neznam točno, ali probaj pitati u apoteci, mislim da je makedonski, a ulje crnog kima nema veze od kojeg proizvođača, kapala sam dvaput na dan po do 10 kapi u mlijeko.

ulje noćurka je također jako efikasno za suhu ili oštećenu kožu, i ja radim sa biljnim preparatima ali se nisam usudila baš toliko isprobavati, ovo je ipak jako iskusni magistar preporučio
__________________
ERRARE HUMANUM EST
PIKA 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:17   #1018
Cure može pitanje?
Ja stalno pokušavam odgonetnu je li mali alergičan na neku namirnicu pa sam par dana prestala davati bananu i piletinu ali nema uspjeha jer je koža i dalje kaos.
Sad razmišljam možda uopće nije alergičan na hranu jer je njemu AD dijagnosticiran kad je imao 3 mj.- znači nije jeo krutu hranu nego je isključivo dojio. Ne znam ima li to veze, znači ako mu je AD dijagnosticiran prije nego je počeo ostalu hranu znači da nije alergičan
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:34   #1019
hvala pika24,
evo upravo sam našla neke kreme od shea maslaca + ulje noćurka(na biljnoj bazi) i kupke od zobenih pahuljica.
za ovu kupku sam već na par stranica nabasala i baš ću ju isprobati.nemam šta izgubiti 100% prirodno.
trenutačno si možemo priuštiti malo eksperimentiranja jer nismo u "onoj fazi".
javim vam rezultate.
danijelatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:37   #1020
nama je pomogla a-derma za laganiji osip...ali što stavljate kad je jači, a da nije kortkosteroid? linolu?
žifka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.