Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 19:17   #21
Uz uvjetnu neide novčana.

Ili novčana, ili uvjetna.

Po meni, možda je bolje uvjetna, jer uvjet ne bi trebao trajati duže od godinu dana, a ako frend doista nije sklon nevoljama, uvjet mu ne bi trebao biti problem. (dok bi mu novčana kazna mogla biti problem jer je dobio novčanu i u prekršajnom postupku)
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:07   #22
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
dečko je na auto stavio stare tablice jer je auto naravno ne registriran...

ovo čije su tablice stavljene je vrlo bitno za utvrđenje ima li ili nema kaznenog djela.

inaće, ako bude kaznenog djela, moguće je nekoliko varijanti..

koliko godina ima dečko? više od 21?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:51   #23
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
da i dobio je prekršajnu od 2000 kn za neregestriran auto, ali ovo je sad još kaznena prijava u pitanju za krivotvorenje dokumenata, tako nešto...
Ako se kaznena čeka onda sigurno nije rič o njegovim tablicama već o nekim xy, tako da je ipak malo žešću glupost napravio.
Svoje je vjerojatno vratio u PP u zakonskom roku.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:54   #24
da to su tablice od starog auta koji je onak godinama crknut stajao u dvorištu
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:37   #25
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
da i dobio je prekršajnu od 2000 kn za neregestriran auto, ali ovo je sad još kaznena prijava u pitanju za krivotvorenje dokumenata, tako nešto...
Na prekršajnu se može žaliti, i ako prizna, kaje se, obeća da neće više, loša materijalna situacija i sl., vjerojatno će mu ju smanjiti (obično na trećinu prvotne).

Što se tiče kaznene prijave, ako nema prethodnih sličnih incidenata, sigurno će dobiti uvjetnu kaznu. Provjereno preko nekoliko puta.

Uglavnom, kako je rekla Ona koja zna, bolje da se vozio bez ikakvih tablica.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:56   #26
hvala svima, posebno drotu13 ( baš si faca) još samo jedno pitanje, da li se žalba može predati osobno ili se mora poslati poštom, i kome se točno šalje da li policijskoj upravi koja je za to zadužena ili??? hvala
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:53   #27
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
hvala svima, posebno drotu13 ( baš si faca) još samo jedno pitanje, da li se žalba može predati osobno ili se mora poslati poštom, i kome se točno šalje da li policijskoj upravi koja je za to zadužena ili??? hvala
Zalbu mozes poslati osobno ili sa svojim braniteljom ako ga imas, i naravno predajes je u policijskoj postaji koja je uzela tvoj problem
__________________
Bolest se širi, od nje se ne umire, od nje se ŽIVI !!!
This is SPARTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 02:45   #28
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kaznene prijave, ako nema prethodnih sličnih incidenata, sigurno će dobiti uvjetnu kaznu. Provjereno preko nekoliko puta.
Mislim da će prije ODO odustati od kaznenog progona, te prosljediti na prekršajni zbog prekršaja iz čl.244.st.5. (5000-15000 kn).
ivo70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 10:25   #29
Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
Mislim da će prije ODO odustati od kaznenog progona, te prosljediti na prekršajni zbog prekršaja iz čl.244.st.5. (5000-15000 kn).
Neće. Ovo je sigurna osuđujuća presuda i postupak će se nastaviti, budući da su takvi počinitelji skloni recidivizmu (u velikom broju slučajeva). Da ne govorim o tome da će slučaj brzo i povoljno biti gotov, pa je i dobar za statistiku. Osobno sam prošle godine imao petnaestak ovakvih slučajeva od kojih niti jedan nije bio odbačaj DORH-a. Oni koji su gotovi, osuđeni su na uvjetne kazne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:56   #30
Ovako, većini se neće svidjeti ono što ja pišem pa bih takve odmah zamolio da samo zanemare moj post....

radi se o firmi koja mi želi davati stipendiju, ali tek kada upišem 2. god., stvar je u tome što ja sad ponavljam 1. god...ugl. oni mi traže potvrdu fakulteta da sam upisao 2. god., na fakultetu sami popunjavamo potvrde i ja sam ispunio kako treba i dobio pečat na nju, sad se javlja dilema, potvrdu vrlo jednostavno mogu prepraviti da bude da sam 2. god. stvar je u tome što da oni meni daju stipendiju ja nebi nikoga oštetio osim same firme, što se tiče druguh studenata nebi njima uskratio pravo zato što sam ja dobio stipendiju, jer firma inače stipendira sve koji su druga ili viša god. studija u struci kojom se sama firma bavi...

zanima me da li da se upušatam u falsificiranje, jer ne znam provjerava li se vjerodostojnost dokumenata..?i što ako otkriju da je lažna..?mislim sada sam u teškom razdoblju i svaka kuna bi mi dobro došla, jer se ne radi o velikom iznosu koji se daje kao stipendija, ali uz posao preko student servisa to bi mi jako dobro došlo...
BlackJack1o2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 17:18   #31
ovisi koja firma, neke znaju provjeravati. za ministarstvo se sigurno ne može falsificirat.
raspitaj se među drugima koji su primali od iste firme

ako lani nisi dobivao, tj. sad bi dobivao prvi put, provjeravaju.

Zadnje uređivanje i-je-i-nije : 09.10.2010. at 17:23.
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 17:34   #32
Quote:
BlackJack1o2 kaže: Pogledaj post

zanima me da li da se upušatam u falsificiranje
100% cemo ti to savjetovati na ovo pdf-u okani se toga
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 23:25   #33
Quote:
BlackJack1o2 kaže: Pogledaj post
...
stvar je u tome što da oni meni daju stipendiju ja nebi nikoga oštetio osim same firme...

i što ako otkriju da je lažna..?...
firma te tereti za sve iznose isplaćenih stipendija plus sve ostalo što još uz to ide..naplatit će se kad-tad..

mogu te prijaviti za počinjenje kaznenog djela, slijedi kazneni postupak i danas-sutra, potpuno nepotrebno, vodiš se u kaznenoj evidenciji..

koliko god ti sada novac treba, ono što se može dogoditi, skuplje je i košta više nego iznos stipendije..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:09   #34
evo ako će ko biti u sličnoj situaciji, dečko je dobio optužni prijedlog 6 mj. zatvora godinu dana uvjetno...
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 16:08   #35
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
evo ako će ko biti u sličnoj situaciji, dečko je dobio optužni prijedlog 6 mj. zatvora godinu dana uvjetno...
Skoro k'o Polančec.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 16:10   #36
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
evo ako će ko biti u sličnoj situaciji, dečko je dobio optužni prijedlog 6 mj. zatvora godinu dana uvjetno...
Dobro je prošao, drago mi je
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:59   #37
jel mi može netko objasniti uvjetnu kaznu?

molm vas neka mi netko objasni kako funkcioriraju uvjetne kazne.... moj dragi je u 12 mjesecu osuđen uvjetno godinu dana tj. 6 mj. zatvora zbog krivotvorenih tablica( ima već topic ako nekog zanima) i kaj to znači da on u god dana nesmije opet ponoviti to isto djelo ili bilo koje drugo? kaj ak napravi neko drugo prometno sranje ( ne namjerno) tipa ne drži razmak tj ovaj ispred naglo zakoči
pa se zabije u taj auto ispred i to..... u glavnom auto je sad registriran i sve 5 al ja mu baš nedam da vozi, ono ne želim da vozi, nije da mu branim,mislim bojim se da se ne desi neka saobraćajka ( ne govorim o promilima, brzini ili bilo čemu namjernom nego ono nikad ne znaš kaj se može desiti) , i šta onda , dal ide u zatvor ili je ta uvjetna striktno vezana uz oriđiđi dijelo... hvala
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:21   #38
Ne smije počiniti drugo kazneno djelo, tako da ga slobodno pustiš da vozi. Prometni prekršaji, čak i ako ih počini puno (i to bilo kojih), mu ne utječu na taj uvjet.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:24   #39
aha znači radi se samo o tablicama? mislim ne drogira se, ne krade, ne ubija, ne tuče ljude, tak da samo s tim autom jedino može sranje napravit, hvala drot ti bi trebao ostavit neki broj računa pa da ti plačamo za tvoje usluge...
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:34   #40
Sreća naroda mi je jedini cilj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.