Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 17:40   #1
Mrena, keratitis

Ima kao sivkasti sloj(mrenu?) na jednom oku. Valjda će sutra veterinaru.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:57   #2
Koliko ima godina???
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:13   #3
4.g. Veliki prekrasan pas.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:22   #4
Mislim da je to prerano za mrenu .
Ako ti vet nije neki strucnjak za bolesti ociju, Ljubimac slovi za ambulantu gdje su se bas specijalizirali za to.
Nadam se da nije nista ozbiljno.
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:53   #5
Da, stvarno je premlad za mrenu... obavezno ga vodi vetu. i javi kako je prošlo... držimo fige da nije ništa ozbiljno
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:31   #6
Vet je rekao da je to od prehlade, dao je kapi za oči. Psu je već dobro.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 15:55   #7
Problemi s očima - mrena, keratitis...

Poz, moja pudlica ima mrenu na očima (ima skoro 14 god.) i u zadnjih 2-3 tjedna dosta slabo vidi, to mi je jako nagla promjena jer se dogodilo prenaglo, ono zadnjih par godina je vidjela slabije, ali sada skoro da i ne vidi...počelo je sa upalom očiju pa sam mislila da ne vidi zbog toga...nakon liječenja upale oči su joj se otvorile, ali ona i dalje slabo vidi...znam da ima mrenu, al teško mi ju je gledat tako nesigurnu zbog jako slabog vida...Sada pitanje...šta napraviti, da li se da šta napraviti da progleda bolje? Ima li u Hrvatskoj postupak skidanja mrena kod pasa laserom kao kod ljudi, ako ima kako i gdje? Ili barem vani negdje? Puno hvala..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 19:42   #8
moj je to isto imao. ne, postupka, barem prije dvije godine, nije bilo. tj ne za te staračke mrene. morat ćeš se, po mom iskustvu, naviknuti da ti pesek slabije vidi. raspitaj se još, možda da pitaš na veterinarskom fakultetu, tamo su dva stručnjaka za očne bolesti. a i u sloveniji znam da obično imaju jače postupke nego mi. ali evo kolko ja znam, kad sam se ja raspitivala - nema ništa..

bez brige, nije to toliko strašno. malo (čitaj puno) je teško u početku jer se pas zna zabiti u stvari, pa ti srce pukne.. ali brzo se navikne da ne vidi, a ti kao vlasnik možeš puno pomoći. ne micati stvari po stanu/kući tako da pas popamti gdje je što i može to zaobilaziti. smiriti ga vani da ne jurca, ja sam svog čak navikla na 'zvuk upozorenja'. kada se približavao nekoj prepreci ja bi kliknula ustima i s vremenom je naučio da kad to čuje - uspori. ako koristiš lajnu onda će ti to vani biti još lakše kontrolirati. ali nauče koristiti više nos i sluh, u početku je to malo ružno ali naviknu se.. moj je oslijepio s 13god i još dvije godine poživio tako da nitko nije ni znao da je slijep (uginuo je od drugih stvari, starost, mrene nisu imale nikakve veze naravno).
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:10   #9
Hvala na odgovoru, a koje vrste je bio tvoj pas? Znam da se treba naviknuti, ali svejedno meni ju je teško tako gledati, to kad se zna zabiti u stvari to mi je najgore iako sve više se privikava koliko vidim...po stanu se dobro snalazi, stvari ne premještamo, a van ju vodim gdje joj je poznato...vani je vesela Vodim je na vodilici jer se tako osjeća sigurnije...još ću se raspitati kod veterinara za postupak.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:59   #10

i moja tojica od navrsenih 10 godina ima problema s tm.
cim se udaljim od nje na 15-20 metara...stoji i ne zna kam krenuti.
moram joj se pribliziti i onda je ok.

slatkica.. sve se desilo nekako prebrzo... jos na jesen nije bilo tih problema..
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:10   #11
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, a koje vrste je bio tvoj pas? Znam da se treba naviknuti, ali svejedno meni ju je teško tako gledati, to kad se zna zabiti u stvari to mi je najgore iako sve više se privikava koliko vidim...po stanu se dobro snalazi, stvari ne premještamo, a van ju vodim gdje joj je poznato...vani je vesela Vodim je na vodilici jer se tako osjeća sigurnije...još ću se raspitati kod veterinara za postupak.
na jedno oko ništa ne vidi, na drugo nešto malo... sad sve slabije i čuje pa je često na lajni jer krene u drugom smjeru i onda se izgubi pa me traži

po stanu se snalazi, vani ga pazim jako
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:23   #12
Da, isto tako i moja...uffff sad nas trebaju više nego ikad.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:25   #13
nama je olakotna okolnost što imamo i kujicu 6 mjeseci staru

vani je stalno kraj njega pa imam osjećaj da ju prati
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:13   #14
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, a koje vrste je bio tvoj pas? Znam da se treba naviknuti, ali svejedno meni ju je teško tako gledati, to kad se zna zabiti u stvari to mi je najgore iako sve više se privikava koliko vidim...po stanu se dobro snalazi, stvari ne premještamo, a van ju vodim gdje joj je poznato...vani je vesela Vodim je na vodilici jer se tako osjeća sigurnije...još ću se raspitati kod veterinara za postupak.
isto sam pudleka imala. kod njih ti je to često u starosti. to i problemi s bubrezima.. vidiš već pomake, to je super, i vidim da si već skužila fore (lajna, šetanje po poznatome i sl). ne brini, ide vama to super..

a gledaj, znam da je teško. to su mi najbolnija sjećanja. ali koliko god to bilo teško gledati kasnije mi je bila ogromna utjeha to što sam uvijek znala da sam tu za svog psa bila kada god. koliko god teško ili lako bilo - uvijek smo bili skupa, ja sam izvukla i zadnji atom snage da mu na bilo kakav način pomognem i danas mi je strahovito lakše zbog toga. a dok nju/njega ne boli, dok to nije prava bolest, bez brige, sve će se to sredit. teško je, ali vjeruj mi, ne želim nikome ono što sam proživljavala kad sam shvatila da mi je njegova sljepoća bila najmanja briga. psi su nevjerojatne životinje. na sve se naviknu, ne poznaju takva ograničenja. samo polako i kreativno..

hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:07   #15
Pročitala sam da su pudlice, terijeri i koker španijeli najviše podložni mrenama Čula sam da navodno operacija skidanja mrena dođe 1200 kn po oku, to nije tako strašno kako sam mislila, samo neznam kolko je to rizično obzirom na njene godine? Jel prošao itko to sa svojim psom?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 21:23   #16
Nova informacija, operacija mrena dođe 5000 kn, na Veterinarskom Fakultetu kod specijaliziranog oftamologa...mislim da je dr. Piršić tako nešto...jel imao tko iskustva sa time?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 23:09   #17
mislim da je Pirkić.. čisto ak netko bude zvao da ne traži Piršića..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 02:19   #18
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
mislim da je Pirkić.. čisto ak netko bude zvao da ne traži Piršića..
Da, Pirkić, pardon na krivom navodu.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:18   #19
Mrena kod psa

Pozdrav svima

Imamo malog psića, koji je napunio 16 godina. Zadnjih godinu dana su mu se počele praviti mrene na očima. Do sada se uredno snalazio u poznatom prostoru, ali u zadnjih mjesec dana stanje se poprilično pogoršalo, doslovno se izgubi u sobi.

Problem je utoliko veći što je i gluh, pa mu ne možemo nikako pomoći, moramo ga stalno usmjeravati svugdje. Ne znam što i kako kad potpuno osljepi, a očito sve vodi k tome.

Zbog starosti operacija ne dolazi u obzir. A iskreno, i da dolazi u obzir mislim bi 6000 kn koliko je potrebno za nju bilo jako teško (čitaj nemoguće) iskopati.

Pitanje je: postoji li ikakva alternativa operaciji? Bilo kakve kapi, kreme, lijekovi, bilo što da barem ublaži?

Unaprijed hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:26   #20
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Imamo malog psića, koji je napunio 16 godina. Zadnjih godinu dana su mu se počele praviti mrene na očima. Do sada se uredno snalazio u poznatom prostoru, ali u zadnjih mjesec dana stanje se poprilično pogoršalo, doslovno se izgubi u sobi.

Problem je utoliko veći što je i gluh, pa mu ne možemo nikako pomoći, moramo ga stalno usmjeravati svugdje. Ne znam što i kako kad potpuno osljepi, a očito sve vodi k tome.

Zbog starosti operacija ne dolazi u obzir. A iskreno, i da dolazi u obzir mislim bi 6000 kn koliko je potrebno za nju bilo jako teško (čitaj nemoguće) iskopati.

Pitanje je: postoji li ikakva alternativa operaciji? Bilo kakve kapi, kreme, lijekovi, bilo što da barem ublaži?

Unaprijed hvala!
bojim se da ne

moj je faca isto slijep na jedno oko, a odlazi mu i drugo i isto slabije čuje

čitala sam dosta o tome kažu da psi mogu normalno živjeti doma ako im se prostor ne mijenja a vani već neko vrijeme ionako imamo vodilicu jer se zanjuška pa se 'izgubi' (bude na metar dva od nas ali okrenut u krivom smjeru i pomisli da je izgubljen) pa nas panično traži
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.