Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2005., 21:15   #41
Gusnati vs. aluminijski radijatori

Imam u kuci jos od 1980. gusnate radijator koji su jos danas u odlicnom stanju, nigdje ne pustaju, ni nista.
Posto kompletno uredjujem stan, buduca zena me nagovara da i promijenimo sve radijatore u npr. Lipovicu Solar.
Ako estetski izgled na strani lipovice stavim na stranu meni je to nepotrebna investicija.
E sada me zanimaju prednosti i mane jednih i drugih radijatora, odnosno da li mi se isplati stavljati nove alu radijatore ili ove pofarbati i da ostanu gore.
Na ove ili ako kupim nove bi stavio one termoregulacijske ventile koji iskljucuju radijator kada se postigne odredjena temperatura.
Zahvaljume na savjetima.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:04   #42
Gusnati dulje "drži" temperaturu od aluminijskog tj. sporije se hladi ,između ostalog....
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:18   #43
Re: Gusnati vs. aluminijski radijatori

Quote:
dondo kaže:
I
Na ove ili ako kupim nove bi stavio one termoregulacijske ventile koji iskljucuju radijator kada se postigne odredjena temperatura.
Zahvaljume na savjetima.
koliko kostaju ti termoregulatori za gusnate?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 09:10   #44
Ti termoregulatori su poznati kao termostatski ventili. Nisu rađeni posebno za gusnate radijatore nego se rade prema spojnom navoju, obično 1/2" i 3/4". Moje iskustvo kaže da je Vaillant nekad bio zakon za termostatske ventile. Više se ne sjećam cijena, lupit ću otprilike 35€.
Gusnati dulje drži akumuliranu toplinu, no aluminijski ima bolju izmjenu topline zbog poboljšanog sustava strujanja zraka (veća rebrasta površina).

Ako je samo pitanje estetike ne vidim neki razlog zašto mijenjati radijator i bacati nov ce u vjetar.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 12:23   #45
Ako je temperatura vode koliko toliko konstantna, termostatski ventil je nepotreban-bacanje love, dovoljan je najobičniji kugl ventil od 15 kuna.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 14:56   #46
Ako sad sve mijenjas (instalaciju), onda ti je najbolje da nabavis alu radiatore , pa da imas mir.
Ako se grijes na plin ili ulje , i palis grijanje samo popodne kad dodjes s posla , onda su bolji alu , ali ako konstantno grijes , onda je steta bacat novac.

Termostatski ventil ide puno bolje uz alu , jer gus treba vremena da se temperatura prilagodi.

A o podnom grijanju nisi razmisljao?
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 22:31   #47
Quote:
klinsider kaže:
Ako sad sve mijenjas (instalaciju), onda ti je najbolje da nabavis alu radiatore , pa da imas mir.
Ako se grijes na plin ili ulje , i palis grijanje samo popodne kad dodjes s posla , onda su bolji alu , ali ako konstantno grijes , onda je steta bacat novac.

Termostatski ventil ide puno bolje uz alu , jer gus treba vremena da se temperatura prilagodi.

A o podnom grijanju nisi razmisljao?
instalacije centralnog su od bakra i nemam ih namjeru mijenjati jer su u savrsenom stanju,

grijem se na plin i treba biti toplo cijeli dan

podno grijanje mi je ipak prevelika investicija, a prostorije su visoke 265 cm tako da si ih ne zelim smanjivati
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 22:41   #48
Quote:
klinsider kaže:
Ako sad sve mijenjas (instalaciju), onda ti je najbolje da nabavis alu radiatore , pa da imas mir.
Ako se grijes na plin ili ulje , i palis grijanje samo popodne kad dodjes s posla , onda su bolji alu , ali ako konstantno grijes , onda je steta bacat novac.

Termostatski ventil ide puno bolje uz alu , jer gus treba vremena da se temperatura prilagodi.

A o podnom grijanju nisi razmisljao?
instalacije centralnog su od bakra i nemam ih namjeru mijenjati jer su u savrsenom stanju,

grijem se na plin i treba biti toplo cijeli dan

podno grijanje mi je ipak prevelika investicija, a prostorije su visoke 265 cm tako da si ih ne zelim smanjivati
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 23:33   #49
Termostatski ventili su oko 130 kuna,ali su ti nepotrebni.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 14:41   #50
Lipovica radijatori, najjeftiniji gdje ?

Gdje se mogu naci po najpovoljnijim cijenama (Solar ili Ekonomik) ?
Hvala...
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 13:41   #51
U Lipovici!
Ono što oni prodaju pod 1. klasom je prva klasa i ide isključivo van.
Ono što naše trgovine prodaju kao 1. klasa to je 2. klasa u Lipovici.
I kod njih možeš narućiti komletne baterije (složeni radijatori) lijeve ili desne i ostali pribor.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:59   #52
Električni kupaonski radijatori

Vidjeh u Pevecu od proizvođača Radeco (Mađarska) radijator (kupaonski, "lojtra") + dodatak električni grijač... sa cime se puni taj radijator dok radi na grijac, vodom? Poslje se moze normalno spojiti na centralno kada se uvede? Ima netko istkustva s tako necim?

Cijena je oko 400 kn ako se dobro sjecam radijator i 420 kn grijac od 300w.

Ima li nesto jeftinije na struju?

Ok, ovdje ostaje radijator kao investicija za buducnost ako se uvede centralno.
Per2o is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:04   #53
Quote:
Per2o kaže:
Vidjeh u Pevecu od proizvođača Radeco (Mađarska) radijator (kupaonski, "lojtra") + dodatak električni grijač... sa cime se puni taj radijator dok radi na grijac, vodom? Poslje se moze normalno spojiti na centralno kada se uvede? Ima netko istkustva s tako necim?

Cijena je oko 400 kn ako se dobro sjecam radijator i 420 kn grijac od 300w.

Ima li nesto jeftinije na struju?

Ok, ovdje ostaje radijator kao investicija za buducnost ako se uvede centralno.
Probaj u Termosanu, Adžijina, Trešnjevka, Devi firma, platila sušilo za ručnike , ne lojtru na struju oko 670 kuna.
lorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:24   #54
a kako vama te "lojtrice" na struju zagriju kupaonu?

jasno mi je kad je spojeno na centralno pa onda funkcionira kao obican centralni radijator... fino polagano grije cijeli dan i cijela prostorija bude jednako topla stalno

al ovo na struju bi se, barem ako ne zelis astronomski racun, ukljucivati samo po potrebi? kako onda to moze zagrijati kupaonu i koliko brzo?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:33   #55
meni su rekli da lojtre na struju ne mogu zagraijti kupaonicu. evo vam tu nešto za razmatranje, dilaju ih u abc interijerima.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:46   #56
Quote:
kokakoka kaže:
evo vam tu nešto za razmatranje, dilaju ih u abc interijerima.
Koka citas mi misli (ili gledas u kupaonu )

Naime, ja sam odustala od te varijante lojtrica, barem dok ne ugradim plinsko etazno pa da se to sve fino zagrijava cijeli dan. A kako mi treba nesto sto ce ugrijati ekspresno kupaonu, onda sam kao prirucno rjesenje uzela obicni uski konvektor i postavila ga na zid tako da je daleko od vode (ali ne previsoko). Kupaona je zagrijana za minutu i bas je sad fino
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 16:09   #57
Quote:
Lei kaže:
Koka citas mi misli (ili gledas u kupaonu )
gledam svoju
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:22   #58
Radijatori

Godinama ne zivim u HR pa uopce neznam kaj se nudi, cega ima, kaj je IN, kvaliteta itd.

Trebam postaviti radijatore u jedan stan u HR. Sve su cijevi vec sprovedene..pec i sve ostalo postoji, znaci samo radijatori trebaju. Znate li kakve dobre linkove ili proizvodjace gdje malo mogu pogledati sto ima na trzistu i sto je najbolje. Pitah jednog koji to radi i kaze da su Lipovica kao najbolji, al kaj ja znam, mozda su ti malo staromodni, pa onda zena veli da se to mozda tesko cisti i sta ja znam.

Bilo kakve upute, savjete, zahvaljujem.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:05   #59
U stanu imam Radson radijatore. Mislim da su najpovoljniji u ferotermu. Lijepo izgledaju, ne ljušte se kao neki aluminijski i lako se čiste jer su iz jednog komada pa je dovoljno skinuti rešetku s gornje strane.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:07   #60
lipovica....ak se jos proizvodi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.