Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 22:06   #61
Nazalost rock je umro u danasnjem svijetu,ljudi su primitivni idu i slusaju nedu ukraden,mc stoyane remixe i slicna sranja..Um je zatupljen i plitak cak i ne zele da istraze vise,ja sam slusao licno techno dok me tata nije usmjerio na pravi put (stari rocker) i zahvalan sam mu na tome,osim toga volim metal posebno Panteru...
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 09:14   #62
Rock u inozemstvu nije diskiminiran, a pogotovo nije umra.
U Hrvatskoj je diskriminiran i to do te mjere da su rockeri postali alternativa.
Nije Hrvatska uzalud na dnu u EU.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:04   #63
Quote:
InFlames kaže: Pogledaj post
Zato jer su ljudi glupi,povrsni i vole mainstream drekove.........
Svakakvi razlozi se navode zašto se ovo ili ono sluša, ali razlog je jednostavan i nije nikakva tajna ni zagonetka. Bilo je o tome na našem radiju prije par godina govora. Sažeto je rečeno slijedeće:
Prvo većina ili velika većina ljudi koji kupuju albume i posjećuju koncerte su mladi od 14-22 godine. To valjda ne treba dokazivati. Drugo više puta su provedene masovne ankete kakvu glazbu najviše vole. Velika većina je uvijek u svim anketama odgovorila da najviše voli pjesme koje su brze, vesele i plesne. Očito je da je tom opisu najbliža pop glazba(kod nas zabavnjaci, cajke). Sve ostalo može biti samo iza toga pa tako i hard rock.
To je iz emisije na radiju, a moj komentar je tako je uvijek bilo i uvijek će biti. Glazba koja je vesela, brza i plesna će uvijek dominirati.

Zadnje uređivanje hevi : 16.02.2014. at 12:08. Reason: Dopuna
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:04   #64
Hvala Bogu pa manjka veselih, brzih i plesnih rock pjesama.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:13   #65
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Glazba koja je vesela, brza i plesna će uvijek dominirati.
i zašto misliš da je to baš (današnji pretpostavljam) pop? mene tvoj opis automatski asocira na rockabilly. a ni većini ostalih glazbenih vrsta ne fali takvih pjesama, osim ak je funeral doom ili slično.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:08   #66
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Glazba koja je vesela, brza i plesna će uvijek dominirati.
Zaboravio si jos nesto, kljucno...
Text mora bit glup ili o sexu, ili najcesce oboje...
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 16:17   #67
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
prerastao metal,a uhvatio se nečeg što ni nije glazba

Wow. Obozavan kad ljudi misle da je lakse sam bit cili bend. Ne govorin o guetti, ali eto zato mi metalci dizu tlak. Fakin sve je mainstream.0, ne valja, nema ukusa ako nije metal.

Izmedju ostalog slusam klasiku, jazz, blues i jos dosta ne glazbe.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 18:15   #68
Pa blues-rock je najbolja glabna koja je ikad stvorena..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head

Zadnje uređivanje ado019 : 16.02.2014. at 19:19.
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 18:33   #69


i tako covjek baci u vjetar stoljeca skladanja klasicne glazbe

ado sine jesil' pri sebi? ili namjerno trolas?
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:19   #70
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post


i tako covjek baci u vjetar stoljeca skladanja klasicne glazbe

ado sine jesil' pri sebi? ili namjerno trolas?
Ja nikako ne trollam,samo sam rekao svoje vlastito misljenje,svidalo se to tebi ili ne..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:31   #71
iako rado postujem tudje misljenje iskreno cu ti reci da je tvoje misljenje zakuratz

proglasiti jedan glazbeni pravac vrhuncem glazbenog stvaralastva bez da se iti malo uputilo u povijest glazbe je blago receno glupo i besmisleno. tko hebe bacha, beethovena, mozarta, vivaldija, handela, brahmsa, straussa itd itd.

djecko, ponekad treba malo ukljuciti mozak prije nego sto izvalis nesto putem tipkovnice. samo nek tebe tatica uci...
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:39   #72
Ja apsolutno ne osporavam vrijednost klasicne glazbe,slusao sam mnoge pravce pa cak i neke klasicne pjesme, al po meni je jednostavno blues rock najbolji,a na temi diskriminacije rock/metal ne zelim ni da raspravljam o klasici,odi na temu o klasici i tamo pisi..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:49   #73
Quote:
ado019 kaže: Pogledaj post
Pa blues-rock je najbolja glabna koja je ikad stvorena..
pa kad izjavis ovako nesto reagirati se mora. kad malo bolje razmislim tu se definitivno vidi manjak obrazovanja i nedostatak opce kulture

zdrav i ziv bio i poslusaj poneku klasicnu pjesmu s vremena na vrijeme
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:06   #74
Ajme glazbenog snobizma

Prvo, lik je reka vlastito mišljenje. Ako ne možete to zaključit ili ako stvarno mislite da je svoje mišljenje proglasia univerzalnin (za razliku od vas), vaš problem. Ali isto tako ne stoji ni mišljenje pojedinaca da je klasična glazba najbolja ikad stvorena i da to mora bit univerzalno mišljenje. Pogotovo ne od ljudi koji možda istinski ni ne slušaju tu glazbu ili ako tu glazbu slušaju preko slušalica uključenih u laptop.

Ajme nama ljudima ako je najbolja pisma već napisana.

Druga stvar - glazba se dijeli na ozbiljnu (klasičnu) i zabavnu (modernu). To je redikulozna podjela iz više razloga. Zaključite ih sami.
Neki glazbeni pravci moderne (odnosno zabavne) glazbe postaju klasici i na njih će se desecima i stotinama godina nakon nastanka gledat kao na vrijedno kulturno naslijeđe baš ka šta je to slučaj sa onin šta danas zovemo klasična glazba. I baš rock sa primjesama bluesa i jazz koji je nasta od bluesa nekako u tome prednjače.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:18   #75
klasika je dosadna.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:27   #76
klascna glazba mozda jest dosadna (ovisi kako uzmes) (bitno da je istinsko andergraund smece kul) ali je cinjenica da je najkompeksnija i najrazradjenija glazbena forma do dana danasnjega. to nema veze sa snobizmom nego sa zdravim razumom. uzivati u necemu je odlicno, super, fantasticno ali negirati stoljeca glazbe koja je smislena, razradjena u detalje, skladana na nacin koji je nezamisliv 90% modernih glazbenika je apsurdno.

fasinantno je kako je lagano upotrijebit rijec snob a s druge strane argumenata nema. i je, velika vecine klasicne glazbe je najbolja glazba stvorena ikada
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:41   #77
kul si ti, uzivaj.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:49   #78
Klasika možda i je nekom dosadna, ali na temelju toga redikulozno je srat i kenjat po klasičnoj glazbi. Jednostavno je blasfemično pokenjat se po velikanima kao što su Mozart, Beethoven, Haydn i da ne nabrajam dalje. Osobno, klasiku ne slušam previše, znam možda ona najzvučnija djela i odlična su mi. Pa, sama činjenica da klasična glazba uvelike zauzima prostor u školskim udžbenicima nešto govori kao takva.
__________________
Not only are we in the universe, the universe is in us. I don't know of any deeper spiritual feeling than what that brings upon me.
interstellar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:50   #79
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
klascna glazba mozda jest dosadna (ovisi kako uzmes) (bitno da je istinsko andergraund smece kul) ali je cinjenica da je najkompeksnija i najrazradjenija glazbena forma do dana danasnjega. to nema veze sa snobizmom nego sa zdravim razumom. uzivati u necemu je odlicno, super, fantasticno ali negirati stoljeca glazbe koja je smislena, razradjena u detalje, skladana na nacin koji je nezamisliv 90% modernih glazbenika je apsurdno.

fasinantno je kako je lagano upotrijebit rijec snob a s druge strane argumenata nema. i je, velika vecine klasicne glazbe je najbolja glazba stvorena ikada
Ne znam, volim ja klasiku (premda je, nažalost, i ne slušam dovoljno), al ono, i danas imaš dosta glazbenika koji ulože masu truda i rada u svoja djela, pa eto na kraju od ljudi "dobrog ukusa" budu popljuvani kao blesavo kurčenje i izdrkavanje dok se s druge strane uzdižu kojekakvi pankeri i sl. (ništa protiv pankera, da se razumijemo).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:54   #80
a i vi ste dosadni.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.