Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 11:24   #41
Nije li u pripremi neki zakon da bi se odvoz smeća plaćao po kilaži i uz neke beneficije ako bi se "razvrstavao"? Možda bi to riješilo problem?
Inače i ja plaćam "paušal za cijelu godinu", a sveukupno sam godišnje na moru mjesec dana.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:55   #42
ZG čistoća ima sistem "hladni pogon" tako da se plaća samo jedan dio računa ako nisi u ZG. Na moru isto tako plaćamo cijelu godinu, mislim da se ne može izbjeći. Zasad.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:25   #43
Smece. Vikendica. Koristi se mozda 10-15 vikenda godisnje. Odvoz smeca naplacuju svih 12 mjeseci, 673,06kn godisnje za 4 (navodna) odvoza mjesecno.
Poslala sam im mail s molbom da nas oslobode tog placanja jer mi tu uslugu ne koristimo. To malo smeca sto napravimo tamo odnesemo u Zg i bacimo u svoj kontejner ispred zgrade.
A oni su odgovorili (pismeno):
**********************************
U dijelu kojem isticete prigovor nekoristenja usluge odvoza komunalnog otpada, pa stoga smatrate da
niste duzni niti placati istu, htjeli bi napomenuti da obveza koristenja usluge sakupljanja iodvoza
komunalnog otpada nije alternativa o kojoj odlucuje sam korisnik, vec je ista propisana zakonom.

Napominjemo sa ste sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu (NN 26103,82/04,178/04,38/09,
79/09,49/I1,)t|.34. st.3. kao vlasnik gradevine obvezani koristiti uslugu odrzavanja cistoce u dijelu
koji se odnosi na sakupljanje i odvoz komunalnog otpada.
Krsenje tih odredaba kaznjava se po cl. 40. istog zakona na nadic kako slijedii;
(4) Novcanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit ce se za prekrsaj vlasnik
gradevine koji postupa protivno odredbama clonka 34. stavka 3. i 4. ovoga Zakona.
(5) Optuzni prijedlog za prekrsaje iz stavka 1. i 4. ovoqa clanka pokrece Drizavni inspektorat.
Otpad koji nastane boravkom niste ovlasteni nositi u Zagreb i zbrinjavati ga na taj nacin, jer se u tom
slucaju radi o neovlastenom sakupljanju otpada.

Upozoravamo na krsenje odredaba Zakona o otpadu cl. 41 koji propisuje da otpad moze sakupljati samo
osoba koja ima registriranu djelatnost za obavljanje sakupljanja, oporabe i/ili zbrinjavanja otpada, i
pribavljenu dozvolu nadleznog tijela.
Nadalje sukladno cl. 39. Zakona o otpadu odredeno je da proizvodac otpada mora svoj otpad predati
osobi koja u skladu sa dl. 41. Zakona ima dozvolu za sakupljanje, oporabu i/ili zbrinjavanja otpada. cl.88. st. 1. alin.
13. istog zakona odredjena je novcana kazna u iznosu od 300.000,00 do 700.000 kn.

Slijedom svega navedenoga duzni ste koristiti uslugu sakupljanja i odvoza komunalnog otpada i
podmiriti obveze po osnovi usluge sakupljanja komunalnog otpada.
************************************************** *****

Meni sad neke stvari nisu jasne...ako ja ne smijem svoje smece odnijeti u svoj auto i baciti ga u kontejner (gdje isto naravno placamo odvoz smeca)...onda ga valjda niti u kuci ne smijem skupljati i odnijeti do kontejnera, vec bi po njega morala doci osoba koja ima registriranu djelatnost.
Stvar je u tome da mi tamo nismo po 6 mjeseci, da smo drugih sest mjeseci tek tu i tamo (ne vise od petnaestak vikenda ili poluvikenda), da odlazimo od tamo najcesce nedjeljom i da nemamo gdje ostaviti to smece. Do prije par godina je nedaleko bio veliki kontejner gdje smo bacali smece, ali sada ga nema. Uveli su kante (vidim da ju domaci imaju, ali mi kantu nemamo. Niti nam je tko ponudio (ne znam kako bi to trebalo funkcionirati) niti smo ju trazili, jer mi ne mozemo kantu ostaviti vani (a bome ne mozemo ju ni u kuci drzati), jer bi ju:
-kao prvo mozda netko ukrao/unistio dok nismo tamo
-preko tjedna ili vikendima kad nas nema domaci ili turisti koji dolaze na kupanje bi koristili nasu kantu pa bi bila pretrpana kad bismo mi dosli i opet ne bi imali kamo sa smecem
Osim toga, nismo uz glavnu cestu, pa ne znam bas ni da bi netko dosao isprazniti tu kantu jer se smetlarski kamion niti ne moze spustiti do nas, a jos manje do mnogobrojnih vikendica koje su jos dalje, ispod nas.
Pa pitam...da li se bas moram drzati zakona i placati uslugu koju ne koristim iz jednostavnog razloga
-sto ne mogu koristiti uslugu odvozenja smeca ako mene nema tamo, pa nema ni smeca i
-jer ju oni niti ne pruzaju, vec ju samo naplacuju...tj. mi nemamo gdje ostaviti smece
Ako bi nam ponudili da uzmemo kantu...placamo li mi tu kantu posebno, sto se desava ako pocnemo tu uslugu odrzavanja cistoce stvarno i koristiti (sad ju placamo,ne koristimo ali je cisto) , a tek tada postane necisto, jer je kanta prepuna i ima smeca oko nje? Onda ce nam povecati cijenu i naplacivati duplo vise ...jer treba odvoziti 8, a ne samo 4 puta mjesecno? Sto se desava ako kanta nestane od naseg jednog do sljedeceg dolaska?
A u vezi ovog:
"Otpad koji nastane boravkom niste ovlasteni nositi u Zagreb i zbrinjavati ga na taj nacin, jer se u tom
slucaju radi o neovlastenom sakupljanju otpada."
...pitam se, sto ako idem negdje u prirodu na izlet i napravimo nesto smeca, a nema nikave kante/kontejenera u blizini...da ostavimo to smece tamo jer nismo ovlasteni nositi ga u grad i baciti u kantu za smece ili sto?
Edit: nasla sam Pravilnik
...kaze korisnici sami nabavljaju i odrzavaju kante za smece...zgodno, znaci svaki put kad idemo na viksu da uzmem i platim novu i stavim su ju u dzep. (cijena prava sitnica 250kn)

Zadnje uređivanje kajpa : 06.02.2012. at 14:17.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:32   #44
Evo i ja sam se našla na mukama sa smećem.

Naime, najmoprimac sam poslovnog prostora u velikoj uredskoj zgradi. Ispred zgrade, niti u blizini nema kontejnera za smeće, a smeće iz koševa nama odnose servis koji čisti zgradu, ali ja sam nabavila poseban veliki koš za iskorišteni papir, i taj papir nosim sama na reciklažu.

Međutim, u jednom članku Ugovora o najmu mise piše: "Najmoprimac je dužan plaćati najamninu i komunalnu naknadu prema odlukama najmodavca, kao i troškove vezane za korištenje prosotra (struja, voda, odvoz smeća).

Struju i vodu sam plaćala i do sada na način da mi to fakturirao najmodavac na temelju onog što je on uplatio Elektri i vodovodu, ali oko smeća nikad nitko nije postavljao nikakva pitanja.

U zadnje vrijeme stalno dobivam prijeteća pisma od komunalnog poduzeća koje se bavi odvozom smeća jer nisam sklopila s njima ugovor o odvozu, što nikako ne mislim učiniti, jer niti smeće stvaram, niti sam vlasnik prostora, ako najmodavac ima troškova oko odvoza, neka mi prefakturira moj dio kao i za struju i vodu, i - šečer na kraju - komunalno poduzeće duguje novac meni za neke moje usluge koje nisu platile.

Međutim, u njihovom pravilniku stoji da korisnik njihove usluge između ostalog i najmoprimac kada je vlasnik obvezu plaćanja ugovorom prenio na korisnika.

Da li postoji kakav način da njih otkaćim?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:50   #45
Odvoz otpada

Zanima me imate li iskustva sa naplatom neizvrsene usluge. Naime, nama je uplatnica za odvoz komunalnog otpada dosla za 2. mjesec sa urednim iznosom kao i za svaki drugi mjesec, kada je odvoz otpada realiziran 1*tjedno, sto navedeni mjesec nije. Unutar ovog mjeseca, znaci 3 tjedna (malo zalazi i u sjecanj) nije odvezen otpad. Prema pravilniku o odvozu komunalnog otpada oni su svoju uslugu duzni odraditi minimalno jednom tjedno.Cinjenica je da zadnja 2 tjedna nije bilo bas neke realne mogucnosti da to odrade zbog snjega, no znacili to da sam ja duzna platiti uslugu koja mi nije odradjena i samim time ja ju nisam kozumirala. Zanima me vas stav, ja u svakom slucaju u ponedjeljak idem kod odvjetnika za neka druga pitanja pa cu postaviti i to na temu rasprave.
Stvar je u tome da je mozda za mene ta svota od 44 kn dosezljiva i ne bi krepala da ju i platim, no na istoj relaciji postoje ljudi, tj. obitelji koje sa 20 kn zive 2 dana i nemaju mogucnost konzultacije sa odvjetnicima i taj izbos ce platiti kao sto svi penzici sa malim mirovinama plate prvo racune jer nemaju toliko novaca da si mogu priustiti "drskost".
Zanima me vase misljenje


Tema ti je prebačena na sličnu, već postojeću. Nadam se da ćeš tu naći neki odgovor. Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 16.02.2012. at 21:58. Reason: spajanje tema
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:34   #46
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Smece. Vikendica. Koristi se mozda 10-15 vikenda godisnje. Odvoz smeca naplacuju svih 12 mjeseci, 673,06kn godisnje za 4 (navodna) odvoza mjesecno.
Poslala sam im mail s molbom da nas oslobode tog placanja jer mi tu uslugu ne koristimo. To malo smeca sto napravimo tamo odnesemo u Zg i bacimo u svoj kontejner ispred zgrade.
A oni su odgovorili (pismeno):
**********************************
U dijelu kojem isticete prigovor nekoristenja usluge odvoza komunalnog otpada, pa stoga smatrate da
niste duzni niti placati istu, htjeli bi napomenuti da obveza koristenja usluge sakupljanja iodvoza
komunalnog otpada nije alternativa o kojoj odlucuje sam korisnik, vec je ista propisana zakonom.

Napominjemo sa ste sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu (NN 26103,82/04,178/04,38/09,
79/09,49/I1,)t|.34. st.3. kao vlasnik gradevine obvezani koristiti uslugu odrzavanja cistoce u dijelu
koji se odnosi na sakupljanje i odvoz komunalnog otpada.

Krsenje tih odredaba kaznjava se po cl. 40. istog zakona na nadic kako slijedii;
(4) Novcanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit ce se za prekrsaj vlasnik
gradevine koji postupa protivno odredbama clonka 34. stavka 3. i 4. ovoga Zakona.
(5) Optuzni prijedlog za prekrsaje iz stavka 1. i 4. ovoqa clanka pokrece Drizavni inspektorat.
Otpad koji nastane boravkom niste ovlasteni nositi u Zagreb i zbrinjavati ga na taj nacin, jer se u tom
slucaju radi o neovlastenom sakupljanju otpada.

Upozoravamo na krsenje odredaba Zakona o otpadu cl. 41 koji propisuje da otpad moze sakupljati samo
osoba koja ima registriranu djelatnost za obavljanje sakupljanja, oporabe i/ili zbrinjavanja otpada, i
pribavljenu dozvolu nadleznog tijela.
Nadalje sukladno cl. 39. Zakona o otpadu odredeno je da proizvodac otpada mora svoj otpad predati
osobi koja u skladu sa dl. 41. Zakona ima dozvolu za sakupljanje, oporabu i/ili zbrinjavanja otpada. cl.88. st. 1. alin.
13. istog zakona odredjena je novcana kazna u iznosu od 300.000,00 do 700.000 kn.

Slijedom svega navedenoga duzni ste koristiti uslugu sakupljanja i odvoza komunalnog otpada i
podmiriti obveze po osnovi usluge sakupljanja komunalnog otpada.
************************************************** *****

Meni sad neke stvari nisu jasne...ako ja ne smijem svoje smece odnijeti u svoj auto i baciti ga u kontejner (gdje isto naravno placamo odvoz smeca)...onda ga valjda niti u kuci ne smijem skupljati i odnijeti do kontejnera, vec bi po njega morala doci osoba koja ima registriranu djelatnost.
Stvar je u tome da mi tamo nismo po 6 mjeseci, da smo drugih sest mjeseci tek tu i tamo (ne vise od petnaestak vikenda ili poluvikenda), da odlazimo od tamo najcesce nedjeljom i da nemamo gdje ostaviti to smece. Do prije par godina je nedaleko bio veliki kontejner gdje smo bacali smece, ali sada ga nema. Uveli su kante (vidim da ju domaci imaju, ali mi kantu nemamo. Niti nam je tko ponudio (ne znam kako bi to trebalo funkcionirati) niti smo ju trazili, jer mi ne mozemo kantu ostaviti vani (a bome ne mozemo ju ni u kuci drzati), jer bi ju:
-kao prvo mozda netko ukrao/unistio dok nismo tamo
-preko tjedna ili vikendima kad nas nema domaci ili turisti koji dolaze na kupanje bi koristili nasu kantu pa bi bila pretrpana kad bismo mi dosli i opet ne bi imali kamo sa smecem
Osim toga, nismo uz glavnu cestu, pa ne znam bas ni da bi netko dosao isprazniti tu kantu jer se smetlarski kamion niti ne moze spustiti do nas, a jos manje do mnogobrojnih vikendica koje su jos dalje, ispod nas.
Pa pitam...da li se bas moram drzati zakona i placati uslugu koju ne koristim iz jednostavnog razloga
-sto ne mogu koristiti uslugu odvozenja smeca ako mene nema tamo, pa nema ni smeca i
-jer ju oni niti ne pruzaju, vec ju samo naplacuju...tj. mi nemamo gdje ostaviti smece
Ako bi nam ponudili da uzmemo kantu...placamo li mi tu kantu posebno, sto se desava ako pocnemo tu uslugu odrzavanja cistoce stvarno i koristiti (sad ju placamo,ne koristimo ali je cisto) , a tek tada postane necisto, jer je kanta prepuna i ima smeca oko nje? Onda ce nam povecati cijenu i naplacivati duplo vise ...jer treba odvoziti 8, a ne samo 4 puta mjesecno? Sto se desava ako kanta nestane od naseg jednog do sljedeceg dolaska?
A u vezi ovog:
"Otpad koji nastane boravkom niste ovlasteni nositi u Zagreb i zbrinjavati ga na taj nacin, jer se u tom
slucaju radi o neovlastenom sakupljanju otpada."
...pitam se, sto ako idem negdje u prirodu na izlet i napravimo nesto smeca, a nema nikave kante/kontejenera u blizini...da ostavimo to smece tamo jer nismo ovlasteni nositi ga u grad i baciti u kantu za smece ili sto?
Edit: nasla sam Pravilnik
...kaze korisnici sami nabavljaju i odrzavaju kante za smece...zgodno, znaci svaki put kad idemo na viksu da uzmem i platim novu i stavim su ju u dzep. (cijena prava sitnica 250kn)
Bump

Zna li netko...jesam li stvarno obavezna koristiti tu uslugu kao sto pise u zakonu tj. sto to tocno znaci? Kako da - "koristim" tu uslugu, ako mene tamo nema i ako smeca nema...moram dolaziti tamo i stvarati smece jer sam duzna koristiti uslugu?
Kad i jesam tamo (vrlo rijetko) smece nemam gdje baciti...a kupovanje kante je neizvediva opcija.
Btw. u Zg placamo nekih sezdesetak kuna za tri odvoza smeca tjedno (+ dva puta o+godisnje odvoz krupnog otpada), a tamo bi trebali placati 56 kn za jedan virtualni odvoz tjedno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 17:18   #47
Naknada za odvoz smeća i fiksna vodna naknada

Ispričavam se ako sam otvorio temu u pogrešnom PDF-u.

Dakle, dobio sam račun za naknadu za odvoz smeća i fiksnu vodnu naknadu za kuću u kojoj nitko ne živi već dvije godine. Voda se ne troši a pogotovo se ne stvara smeće. Dapače, kante za smeće ne postoje nego postoji nekoliko kontejnera u selu.

To selo ima status općine i ima 12 zaposlenih a proračun zapravo služi njima za plaće.

Na temelju kojeg zakona imaju oni meni pravo naplaćivati odvoz otpada i naknadu za vodu?
Unaprijed hvala na pomoći. Pozdrav!
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:02   #48
racun za vodu se sastoji od fiksnog dijela oko 20 kn i varijabilnog. vi placate oba odnosno fiksni dio + 0 kubika varijabilnog.
Odvoz otpada se placa (za sada) po stambenoj jedninici, nevezano da li vi tu zivite ili ne. Cistoca je preveliki i trom sustav koji se nemoze mjenjati samo tako pa kad netko dodje da vise puta izlaze na odvoz otpada. oni odvoze otpad uvijek bila kanta prazna ili puna. to je normalno. ne vidim drugaciji nacin naplate.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:33   #49
preselio sam u novu zgradu prije nekoliko mjeseci koja ima veliki kontejner i kad je zgrada(nova gradanja napravljena) firma koja se bavi odvozom smeca je dala obavijest kako se novi stanari moraju prijaviti kod njih za odvoz smeća?

ja jos nisam jer sam tek sad pravo poceo zvijeti u zgradi pa me zanima jel ima kakvih posljedica za mene sto se nisam prijavio i sta mi mogu napraviti ukoliko se ne prijavim?

hvala
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 11:04   #50
Obzirom da mi je dosla opomena pred ovrhu, opet pitam isto.
Obzirom da na vikendici boravimo najvise 10 puta godisnje i nemamo kamo sa smecem - nemamo ga gdje baciti.
A ako pogledam Pravilnik o odvozu...
Obzirom da u Pravilniku pise da su korisnici usluge pravne i fizicke osobe, vlasnici ili korisnici nekretnina kada je vlasnik ugovorom prenio koristenje usluge na korisnike nekretnine, koji stvaraju komunalni otpad (u daljenjm teksu korisnik)
A pise i da se korisni sastovjci optada moraju izluciti
- mi ustvari i ne mozemo biti korisnici, jer ne stvaramo komunalni otpad. Kako korisni otpad "izlucujemo" tj. papir spalimo kad radimo rostilj, otpatke od hrane pojedu zivotinje, a plasticnu ambalazu odnesemo u za to namijenjeni kontejner - mi otpada i nemamo. Sluzbeno. (naravno, nadje se tu i tamo nesto malo...ali u teoriji ne stvaramo komunalni otpad)
U Pravilniku nije osmisljen nacin odlaganja smeca za vikendase, vec samo za domacinstva i poslovne prostore...i naplacuje se prema volumenu posude.
Mi nemamo nikavu posudu. (jer nam posuda od 120 l ne treba, nemamo ju gdje ostaviti jer nas sigurno nece cekati kad dodjemo nakon nekoliko tjedana ili pola godine)
Kod nas nitko po smece ne dolazi. Vikendica je niz strmi kolni put ...i smetlari se ne spustaju dole do vikendica...idu samo glavnom cestom. Dakle, smece nemamo gdje ostaviti, cak i ako/kada ga imamo....niti ga itko tamo prikuplja.
A traze da se placa jer moramo koristiti - uslugu. Koju uslugu!?! 700kn godisnje za nista.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:59   #51
komunalije

Prije nekoliko mjeseci sam se preselila u drugi stan, ali to je stan u kući. (prije sam živjela u zgradi)
Interesira me kolika je cijena odvoza smeća i vode u Zagrebu za kućanstva? 6 je stanova i svaki stan mora plaćati komunalije 100 kn, a imamo samo jednu kantu.
+ voda nekih 100 kn. Ja sam studentica, svaki drugi vikend me nema u Zg i ne vjerujem da potrošim 13m3 vode ili više.
malic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:44   #52
Potvrda Ministarstva gospodarstva - racuni (u Zagrebu) za komunalni otpad neispravni

Sta ovo http://www.huzp.hr/smece1.pdf znaci? Da li je racun Zagrebackog holdinga za 11. mjesec za komunalni otpad neispravan? I da li to vrijedi za cijelu Hrvatsku?
rizik73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 23:50   #53
Retroaktivna naplata računa i računi na pokojnu osobu

Postovanje!

Imam 2 problema i nisam siguran tocno sto se moze napraviti u vezi njih, pa cu Vas zamoliti za pomoc.
Nadam se da je ovo pravo mjesto za temu, ako nije, ispricavam se unaprijed!

1.) Retroaktivni računi - Holding
U 12.mj. 2014. smo obavili legalizaciju kompletnog stambenog objekta(kuca). Kako smo par mjeseci prije same legalizacije nadogradili kucu, sada imamo vise kvadratnih metara nego prije. I naravno, kako se odvoz smeca racuna po m2, moramo platiti vise. I to nije problem, toga smo bili svjesni. No, dosli su nam svi racuni za 2014. godinu, od 1.mj. pa do 12.mj. na veci iznos. Prije smo placali oko 250kn/mj. a sada moramo samo za cistocu platiti jos 340kn/mj.
Svi racuni koji dosli su na 340kn.
Napominjem da su svi racuni prije uredno placeni, dakle svaki mjesec je vec placen 250kn. Razumjeli bi jos da nam je po mjesecu doslo razlike 90kn, nije problem, platiti ce se, no tih 250kn/mj. kao da nije uopce placeno(inace cuvamo sve racune).
Dobili smo informacije da se retroaktivni racuni ne smiju izdavati, da je to protuzakonito. Drugo, rijesenje koje nam podize racun je legalizacija, koja je obavljena u 12.mj. i od onda imamo novo racunanje, zar ne bi trebali placati veci racun od tog mjeseca? Tako su nam mogli poslati retroaktivne racune u nazad 20 godina, dok jos niceg nije ni bilo.
Pretpostavljamo da ce jos doci 12 novih racuna za GSKG jer nam je novi kompletni racun 480kn/mj. od legalizacije u 12.mj.

Ulozili smo zalbu pismenim putem(postom), retroaktivne racune ne mislimo platiti jer nam je tako preporuceno, no htio bih dobiti jos par pravnih savjeta sto bi se moglo napraviti u slucaju da dodje do problema, recimo ovrhe ili slicno, sto bih htjeli izbjeci.
Da li se stvarno ti racuni moraju platiti sve od 1. mjeseca pa do legalizacije? Kako je to moguce da Holding uopce salje takve racune? I zar nebi trebali platiti samo razliku ako vec nesto moramo platiti?

2.) Racun na pokojnu osobu i isti racun na zivu osobu - opet iz Holdinga
Od legalizacije smo poceli dobivati 2 racuna. Jedan je na mog djeda, koji je pokojni oko 5 godina, a drugi na mog oca. Racuni su sa istom svrhom iz GSKG(Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo). U prijevodu to je isti racun samo na djeda glasi manja cifra(250kn) iz vremena prije legalizacije i manje kvadrature, dok na oca glasi veca cifra(480kn) za vecu kvadraturu. U prijevodu, kvadratura na djeda je uracunata u novom racunu. Stari je isao tamo 12.1. zaliti se no eto opet nam je dosao novi racun, dvostruki, na djeda i oca.

Ovaj problem sa Holdingom se proteze vec 5 godina od djedove smrti, stari je nosio papirologiju da je djed pokojni i to par puta, no oni su se na to oglusili, tako da ovih 250kn/mj. smo placali na djedovo ime, do legalizacije, kada dolaze racuni i na njega i na oca, sto je potpuni apsurd.

Jasno mi je da ce trebati ici tamo 10 puta dok oni to zapravo skopcaju i nesto zapravo naprave, no zamolio bih Vas da mi date neki pravni savjet na koji se mogu pozvati, ako ima utemeljenog razloga po zakonu, da to rijesim prije i brze bez sloma zivaca.

Zahvaljujem svima na citanju i pomoci!

Lp!
Arondight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 11:59   #54
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kod nas nitko po smece ne dolazi. Vikendica je niz strmi kolni put ...i smetlari se ne spustaju dole do vikendica...idu samo glavnom cestom. Dakle, smece nemamo gdje ostaviti, cak i ako/kada ga imamo....niti ga itko tamo prikuplja.
A traze da se placa jer moramo koristiti - uslugu. Koju uslugu!?! 700kn godisnje za nista.
Imam sličan problem.
Vikendica je u Dugom Selu na Martin Bregu i 'Dukom' mi želi naplatiti uslugu odvoza smeća, a ne želi ga odvoziti jer je ulica preuska za njihov kamion.
Na moje inzistiranje uz prijedloge nek pošalju radnike pješke niz ulicu (cca 500m u oba smjera) ili nek si kupe pickup, dobio sam odgovor u stilu 'Taman posla'.

Kako bi to izgledalo da jednostrano prestanem plaćati?
Imaju li oni pravnog uporišta naplaćivati uslugu koju ne obavljaju?

Unaprijed hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:09   #55
To se i ja pitam. Vjerujem da nemaju, ali da nije lako dokazati da nemaju.
Prestali smo placati, pa nam stigla opomena pred ovrhu, zamolila poznatog da pita poznatog mu pravnika sto misli o tome...preporucio je platiti, jer bi bilo pre skupo natezati se s njima. Kad bi bio uporan (i imao novaca za to) vjerujem da bi na koncu pravda pobijedila. Ali...
To sto oni tvrde da se usluga mora koristit je imo glupost. Kako da ju koristim kad nisam tamo i smeca uopce nema. (prosle godine smo bili ukupno 4,5 puta na dan i pol)
Osim toga, da bi naplacivali uslugu moraju ju i pruzati, a ne pruzaju.
A trece...mislim da i ne smiju naplacivati pausal na odvoz smeca ...jer ako naplacuju mjesecnu cifru, a nema smeca - nema ni volumena ni kila, to nije ok.
Nema ni osoba koje stanuju tamo.
60kn mjesecno davati za nista je smijesno, tj. zalosno. (tu doma placam slican iznos, ali i odvoze smece 3 x tjedno)
Prije dok smo u blizini imali velike kontejnere jos je imalo smisla, sad stvarno nema. Bezobrazluk.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:12   #56
Bio je jednom njihov šef, direktor...neki tip s kravatom uglavnom.
Došavši na lice mjesta zaključio je da se stvarno ne može ući s kamionom za odvoz smeća i dovesti se do moje vikše.
Predložio mi je da sam potrpam smeće u gepek i otfuram do najbližeg kontejnera.

Tog valjda ima samo u HR.

Prestat ću plaćati, pa kad dođe prijedlog za ovrhu onda ću se žalit pa što bude.
Nije mi toliko do tih 45 kuna mjesečno, ali ide mi na jetra kad me neki uhljeb iz komunalnog pravi budalom, a univerzalni savjet za takve situacije je da se ne treba natezati.
E pa nategnem ih.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 10:28   #57
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Bio je jednom njihov šef, direktor...neki tip s kravatom uglavnom.
Došavši na lice mjesta zaključio je da se stvarno ne može ući s kamionom za odvoz smeća i dovesti se do moje vikše.
Predložio mi je da sam potrpam smeće u gepek i otfuram do najbližeg kontejnera.

Tog valjda ima samo u HR.

Prestat ću plaćati, pa kad dođe prijedlog za ovrhu onda ću se žalit pa što bude.
Nije mi toliko do tih 45 kuna mjesečno, ali ide mi na jetra kad me neki uhljeb iz komunalnog pravi budalom, a univerzalni savjet za takve situacije je da se ne treba natezati.
E pa nategnem ih.
Javi kako je proslo. Sretno.
Sto se tice samostalnog nosenja smeca do nekog kontejnera meni su u prvoj nekoj zalbi/molbi koju sam poslala (da me oslobode tog placanja) rekli ...osim da uslugu moram koristiti i placati, da je nosenje smeca (u mom slucaju do Zagreba) kaznjivo...i napisali neku brojku s puno nula.
Pitala sam ih i kamo da smece bace izletnici koji dodju na kupanje, ali na to nisu odgovorili. Valjda bi svi mi trebali smece bacati u grmlje i/ili rijeku, pa bi bilo ok. I naravno, njima placati odvoz, kojeg nema.
Sve i da hocu koristiti uslugu, nemam kamo baciti smece.
Nista nisu rekli ni na primjedbu da mi ne mogu naplacivati odvoz smeca, kad smeca nema. Ono sto donesemo pojedemo i popijemo, damo zivotinjama/susjedima (za pajceke), spalimo na rostiju, ostalo recikliramo... plastiku vratimo u ducan za 0,5kn. I smeca nema.
Napisali su zgodan pravilnik. Moze se placati 50% naknade, ali samo ako tamo uopce ne boravis, niti jedan jedni dan u godini. Ako dodjes samo jedan dan (recimo pogledati nije li se kuca mozda srusila) onda moras placati puni iznos. Bas zgodno, zar ne...kakvu mastu imaju. A da smisle nacin da vrse uslugu, tj. da mi kazu kuda da stavim smece ...i da oni onda to smece i odnesu, to im jos nije palo na pamet.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 07.02.2015. at 10:33.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:39   #58
kaj ak se nikad ne prijavis za odvoz smeca jel ti mogu kaj napravit
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:29   #59
Ne vjerujem.
Kod mene je kaos po tom pitanju.
Neki uredno dobivaju račune, neki ne dobivaju ništa.
Ja sam prvi račun dobio prije godinu dana, a vikendica je sagrađena prije 15 godina.
Nisam dobio nikakve retroaktivne račune, ali nitko nikada nije odnio nikakvo smeće.

Dođem gore jednom, dvaput mjesečno. Ispečemo meso na roštilju, janje na ražnju, kotlovinu...i baš kao i kajperinja, organski otpad na kompost, papire skurimo i plastične boce vratimo.
Dobro...nađe se tu i vrećica smeća za kontejner, platit ću odvoz normalno, ali brate mili odvezi jebeno smeće. Ne možeš mi naplaćivat nešto što ja radim jer ti kao imaš koncesiju ali ti je ulica uska, četvrtak je, pada kiša, najezda skakavaca, bla bla.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:06   #60
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem.
Kod mene je kaos po tom pitanju.
Neki uredno dobivaju račune, neki ne dobivaju ništa.
Ja sam prvi račun dobio prije godinu dana, a vikendica je sagrađena prije 15 Nisam dobio nikakve retroaktivne račune, ali nitko nikada nije odnio nikakvo smeće.
Pitala sam neke susjede, ne placaju nista.
Quote:
Dođem gore jednom, dvaput mjesečno. Ispečemo meso na roštilju, janje na ražnju, kotlovinu...i baš kao i kajperinja, organski otpad na kompost, papire skurimo i plastične boce vratimo.
MI idemo jaako rijetko, prosle godine smo bili ukupno 5 puta. Sto radi loseg vremena, sto radi drugih razloga.
Quote:
Dobro...nađe se tu i vrećica smeća za kontejner, platit ću odvoz normalno, ali brate mili odvezi jebeno smeće. Ne možeš mi naplaćivat nešto što ja radim jer ti kao imaš koncesiju ali ti je ulica uska, četvrtak je, pada kiša, najezda skakavaca, bla bla.
Problem je sto ja i nemam nikakav kontejner gdje bih mogla baciti. Uopce nemam kako sa smecem.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.