Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 15:38   #1
Hitno: Što mogu tražiti u tužbi i broje li se praznici i vikendi u rok za podizanje?

Imam pitanje za koje mi je odgovor dosta hitan pa zato otvaram i temu iako sam pitanje postavila i u svaštari, naime, podižem tužbu nakon odbijanja žalbe, a radi se o obiteljskoj mirovini. Suprug je bio teško bolestan i nudili su mu profesionalnu invalidsku mirovinu, no kako je bio nesposoban za rad žalio se, a zatim i podigao tužbu na upravnom sudu, Rješenje nije dočekao jer je u međuvremenu preminuo, a ja sam preuzela tužbu, tj. nasljedila je. Odluka suda je bila da su vještaci donijeli pogrešnu procjenu, napravili niz pogrešaka itd, te je sve vraćeno na ponovno vještačenje. Donijeli su odluku da je suprug ipak imao pravo na opću invalidsku mirovinu koja je mizerna jer je imao ''samo'' 11 godina staža u Hrvatskoj i isto toliko u BiH. Na temelju toga nas tri koje smo ostale iza njega imamo mizerna primanja. Žalile smo se, ali kako nismo znale na što, samo na pogrešan izračun, i to je odbijeno. Sada želim podići tužbu, ali trebam pomoć oko nekoliko stvari: Mogu li se u toj tužbi žaliti na dužinu postupka jer je sve skupa trajalo od 2009.? Mogu li tražiti odgovornost onih koji su donijeli pogrešnu odluku, zbog čega je muž čekajući i psihički obolio? Može li se tražiti kakva mogućnost odštete zbog bilo čega od spomenutog? Postoji li mogućnost da bi muž imao višu mirovinu da je dobio dok je bio živ, nekakav dodatak ili što? Molim vas pomozite, hitno mi je. I da li se u rok za podizanje tužbe broje i praznici i vikendi, ako je došlo 23.12. do kada moram poslati?
Fantasia89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.