Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 10:43   #41
Kao što rekoh, to su RADILI, a ne pokušavali, samo su to drugačije zvali. Kobra je marketinška izmišljotina OKB-a Sukhoi.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:47   #42
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, to su RADILI, a ne pokušavali, samo su to drugačije zvali. Kobra je marketinška izmišljotina OKB-a Sukhoi.
uf, rusi stvarno drže medije, pa se isto našlo u svim enciklopedijama i iole važnijim časopisima.
i da, prvi put je izveden u Parizu, pa kolko je meni poznato, Rusija ne seže nit je sezala do tamo.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:51   #43
Prodaja, marketing. Ne seže niti do Venecuele, Alžira i sličnog pa Flankeri lete tamo.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:25   #44
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Prodaja, marketing. Ne seže niti do Venecuele, Alžira i sličnog pa Flankeri lete tamo.
moja tata je jači, ne moj je!
neda mi se vodit takve rasprave.
ako sve enciklopedije svijeta, navode taj podatak, šta nemisliš da je tvoje mišljenje malo pro-američko?
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:29   #45
Koji podatak? Skačeš sa teme na temu, malo te je teško pratiti. Za rasprave tog kalibra imaš politiku ili MK.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:47   #46
Master sa zakačil s Tyndallom.
Nema mu tu kruha.
Hurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:54   #47
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Koji podatak? Skačeš sa teme na temu, malo te je teško pratiti. Za rasprave tog kalibra imaš politiku ili MK.
pa podatak o tome da je pilot iz sukhoi-a prvi napravio taj manevat 89. i to je dokumentirano u svim enciklopedijama.
onda ti dolaziš sa tezom, da su ameri to izveli još 70-ih sa nekim kodnim imenom kojeg neznaš, i da oni to nisu marketinški eksponirali.
pa ti reci šta je realnije?
vrlo lako za pratiti.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:55   #48
Quote:
Hurin kaže: Pogledaj post
Master sa zakačil s Tyndallom.
Nema mu tu kruha.
Lako je na politici lupetat gluposti.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:03   #49
Što su fašisti lupetali kao gluposti?
Šta,X-31 je bio jedan od X-aviona.To je bio samo test neke nove tehnologije.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:10   #50
Nije sve na internetu. Džizs. I nisu to eksponirali jer nije bilo za prodaju! Malo sam potražio, manevar se zvao hang-and-look, YF-17 kada su ga predali NASA-i za testiranje pri čudnim režimima leta. I da, F-16 MATV je napravio istu stvar ali sa TVC-om.

Opet, kakve veze ima uspoređivanje eksperimentalnih letjelica, što su i MATV i X-31 i Su-37, i MiG-29 OVT?
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:22   #51
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Nije sve na internetu. Džizs. I nisu to eksponirali jer nije bilo za prodaju! Malo sam potražio, manevar se zvao hang-and-look, YF-17 kada su ga predali NASA-i za testiranje pri čudnim režimima leta. I da, F-16 MATV je napravio istu stvar ali sa TVC-om.

Opet, kakve veze ima uspoređivanje eksperimentalnih letjelica, što su i MATV i X-31 i Su-37, i MiG-29 OVT?
nikad čuo, nit sam našao hang-and-hook, pa bi te volio za neki link, da se educiram, i priznam pogrešku ako sam kriv.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:26   #52
Quote:
Master_n kaže: Pogledaj post
nikad čuo, nit sam našao hang-and-hook, pa bi te volio za neki link, da se educiram, i priznam pogrešku ako sam kriv.
ne želim se mješati u raspravu ali koliko ja vidim tyndall je napisao hang-and-look...
__________________
a mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama,
...lipa naša silovana...
US marines is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:28   #53
http://www.amazon.com/Northrops-Yf-1...e=UTF8&s=books

Nema online izvora. Imao sam neke isječke iz te knjige davno, ali to je izgubljeno negdje.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:29   #54
Quote:
US marines kaže: Pogledaj post
ne želim se mješati u raspravu ali koliko ja vidim tyndall je napisao hang-and-look...
Picajzlo . Svejedno. Zvao se hang-and-look zbog nekakvog "gledanja" preko ramena u WVR-u. Interesantno da manevar koji se zvao "Kobra" je radio avion kojem je neslužbeno ime bilo YF-17 Cobra.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:35   #55
i kažeš da se iz baš njega razvio F/A-18 Hornet.
Ne vjerujem.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:43   #56
Je to je istina, to sam i ja citao o YF-17 negdje na netu.
Quote:
i kažeš da se iz baš njega razvio F/A-18 Hornet.
Ne vjerujem.
Je... YF-17 je bio jedan od dva koncepta koja su natjecali za novi manji i laksi lovac USAF-a(kasnije je izabran danasnji F-16). USN ga je kasnije nastavio razvijati i nastao je F/A-18.
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:49   #57
Crna linija sa lijeve strane pokazuje obrise F/A-18 i razliku između YF-17 i F/A-18. Baš nemaju nikakvih sličnosti.


Ali vratimo se temi.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:04   #58
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
http://www.amazon.com/Northrops-Yf-1...e=UTF8&s=books

Nema online izvora. Imao sam neke isječke iz te knjige davno, ali to je izgubljeno negdje.
ajd realno reci, šta misliš da su oni bili prvi u tako nečem da nebi to medijski eksponirali, a u biti imaš kontra situaciju, da ama baš nigdje nemožeš takvu informaciju nać.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:12   #59
Quote:
Master_n kaže: Pogledaj post
ajd realno reci, šta misliš da su oni bili prvi u tako nečem da nebi to medijski eksponirali, a u biti imaš kontra situaciju, da ama baš nigdje nemožeš takvu informaciju nać.
Naravno da ne bi. Neke stvari trebaju ostati nedostupne javnosti barem neko vrijeme. I tko kaže da ne možeš naći informaciju, dao sam ti link na knjigu gore, i to knjigu koja je izdana 15 godina nakon testiranja sa YF-17.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:59   #60
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
iz kojeg se kasnije rodio Hornet.
Znači Hornet u biti može napraviti manevar dosadnog imena (koji je u biti Kobra?) Daj baci kakav youtube filmić ako ti nije bed... Da i to vidimo, ili je riječ o vojnoj tajni?

Evo Flankera u jednoj od varijacija Cobre http://www.youtube.com/watch?v=4uTfZ...elated&search=

Ti budi dobar pa dodaj ljink za Horneta...


BTW. Izjave u stilu, može se Su27 vrtiti oko svoje osi kad će ga kresnuti AAMRAM; suxxaju, i to žestoko... Rasprave u "maniri moj tata je jači od tvog" zaslužuju odgovor tipa "na koju će foru amer uopće ispaliti AAMRAM kad ga je već skinuo R37".... blah...
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.