Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2015., 10:25   #9421
Quote:
elnino32 kaže: Pogledaj post
......,već sam dogovorio s jednim čovjekom postavljanje cijevi,nakučio sam materijal od Termometala-Garešnica,
Quote:
elnino32 kaže: Pogledaj post
.....Ja sam još daleko od kupnje peći,sad su mi samo cijevi u igri,tako da ću imati vremena za odabir.
Dečki!
Morate uzeti u obzir i radijatore! i njihov način priključivanja na cijevi. Da ne bi kasnije bilo "e jebiga, nisam znal" (ono podni priključak=razmak cijevi pa klasični priključak=razmak cijevi....!
Na vašem mjestu ja bih najprije odabrao i postavio radijatore.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 01.02.2015., 14:00   #9422
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Imenjak,

Želje su jedno a stvarnost je drugo , i zato me sanak mori glava me boli.
Pod broj 1. (jedan) 130 dobijem jednu vuru poslije dimnjačarskih(škovacinskih) radova,znači: rukavice, zaštitna maska, klobuk , drot kefa, usisavač pepela, kanta sa vodom.Na kraj dana je 140,drugi dan 150 , treći 160 , četvrti 170.
I onda da ne bu išal u gubitak , najboljše je ne ga meriti, naravno , ako ne misliš si peć čistit. Šala mala, ali ako ja ne izludin sa SFL-om ( ili gamaufffom ) nebu niko

Lipi pozdrav ,
Patafljengo kakvo ti je iskustvo s gamaufom u vidu šljake na rešetci plamenika , ja koristim viševicu i ima jako puno šljake na rešetci tako da je triba čistiti svaki dan
Yzf is offline  
Old 01.02.2015., 18:21   #9423
Quote:
Yzf kaže: Pogledaj post
Patafljengo kakvo ti je iskustvo s gamaufom u vidu šljake na rešetci plamenika , ja koristim viševicu i ima jako puno šljake na rešetci tako da je triba čistiti svaki dan
Ja ložim na gamauf ( sobni edilkamin) prije sam bio na mrkoplju. Sa gamaufom nema sljake ali ima pepela tona i prasnjaviji je od mrkoplja. Rađe bi opet sljaku od mrkoplja nego ovoliko pepela od gamaufa
ribe is offline  
Old 01.02.2015., 20:04   #9424
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Imenjak,

Želje su jedno a stvarnost je drugo , i zato me sanak mori glava me boli.
Pod broj 1. (jedan) 130 dobijem jednu vuru poslije dimnjačarskih(škovacinskih) radova,znači: rukavice, zaštitna maska, klobuk , drot kefa, usisavač pepela, kanta sa vodom.Na kraj dana je 140,drugi dan 150 , treći 160 , četvrti 170.
I onda da ne bu išal u gubitak , najboljše je ne ga meriti, naravno , ako ne misliš si peć čistit. Šala mala, ali ako ja ne izludin sa SFL-om ( ili gamaufffom ) nebu niko

Lipi pozdrav ,
peć u rangu viadrusa iskoristivost jako loša osim uz velike preinake a onda to više nisu te peći. prije toga si počupaš sve lasi (kosu) i zrastu ti rogi ak ne poludiš prije
ivek-k is offline  
Old 01.02.2015., 21:10   #9425
Quote:
Yzf kaže: Pogledaj post
Patafljengo kakvo ti je iskustvo s gamaufom u vidu šljake na rešetci plamenika , ja koristim viševicu i ima jako puno šljake na rešetci tako da je triba čistiti svaki dan
Šljaka skoro zanemariva , ali prašine ko u priči. Moje iskustvo mi daje zapravo, bez obzira na jeftinoću , više ga nikom ne preporučit.

Stoga stari1 sori


Quote:
ribe kaže: Pogledaj post
Ja ložim na gamauf ( sobni edilkamin) prije sam bio na mrkoplju. Sa gamaufom nema sljake ali ima pepela tona i prasnjaviji je od mrkoplja. Rađe bi opet sljaku od mrkoplja nego ovoliko pepela od gamaufa
Kako imam i Mrkopalj pelet mogu stati na stranu mrkoplja ,ali moj savjet ti je , s obzirom na sobnu peć pronaći malo kvalitetniji pelet, recimo od 1.80 kn na više , jer niža cijena zna skrivati opasnosti sa posljedicama u vidu iskustva koje opisujemo . Drugim riječima ,jeftina roba postaje skuplja.


Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
peć u rangu viadrusa iskoristivost jako loša osim uz velike preinake a onda to više nisu te peći. prije toga si počupaš sve lasi (kosu) i zrastu ti rogi ak ne poludiš prije

Nažalost , preinake ( napravio tri ) i mislim da sam sa četvrtom na dobrom putu , tako da izgleda ne bu ponoril Javim ti na pp
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 01.02.2015., 21:26   #9426
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Kako imam i Mrkopalj pelet mogu stati na stranu mrkoplja ,ali moj savjet ti je , s obzirom na sobnu peć pronaći malo kvalitetniji pelet, recimo od 1.80 kn na više , jer niža cijena zna skrivati opasnosti sa posljedicama u vidu iskustva koje opisujemo . Drugim riječima ,jeftina roba postaje skuplja.
Uzeo da probam ali više ne. Ne stvara mi probleme u vidu lošeg rada ali prašina je za sobne ložače katstrofa. Plačem za finvestom i jednim nizozemskim kojih više nema šanse nabavit ( 1.9- 2.0 kn )a sljedeće mislim energy pel. i to samo zbog pozitivnih iskustava dankobo-a.
ribe is offline  
Old 02.02.2015., 07:09   #9427
Quote:
Nikola1989 kaže: Pogledaj post
Ma ne znam dali je netko upoznat, u Splitu Spačva se prodaje pelet po cijeni 1,6kn/kg. Ali taj pelet nema oznaku DIN ES. Ali vidim u Konzumu za 2kn/kg ima oznaku na vrećama taj isti pelet. Prodavač me uvjerava da je razlika jedino u tome što na paleti može biti koja oštećena vreća i to je jedina razlika. Sad nisam siguran jeli to istina, dali je ista stvar?
Koliko ja znan spačva ima cert EN-plus A2 ..novi od prošle godine koji zamjenjuje neke dosadašnje.. i na vreći lipo piše..ne znan koju si ti gleda jer i ja san bio u spačve tj u keraterma

Quote:
strazicic kaže: Pogledaj post
Nacitao se ja postova sve u šesnaest ...

naime
Imam novogradnju, prizemlje 125m2 i potkrovlje 128m2 građeno ISOSPAN blokovima (drvobetonski sa ugrađenim stiroporom 9cm) unutra 2cm zbuke vani sep - debljina zida 34 cm
Presjek zida je
žbuka 2cm - drvo beton 4,5 cm - beton 13 cm - stiropor 9 cm - drvobeton 4,5 cm - sep

Živo me interesira koliko će mi peleta trebati za grijanje kuće?
Zakljucak je da necu ništa znati dok ne probam jer koliko vidim svaka peć je za sebe a očito i svi imaju pomalo drugacija iskustva.

Upravo mi slazu grijenja pa ce kroz par dana proraditi
Peć je Terma CRAFT 2000 34KW + solarno i grijanje je na radijatore
slikam instalaciju pa postavim

Hvala na infu za pelet, svakakvih sam informacija cuo ali najbolje je od onih koji koriste razlicite proizvođače
Ja iman istu peć i ferroli sun p7 plamenik..Izbjegavaj viševicu jer je puna pijeska.. i kako god ugodio plamenik stvrdnutog tzv kamenog pepela nakon 3-4 dana ima za izvoz.. a to je ništa drugo nego pijesak. Spačva mi je malo bolja.. za ostale ne znam.. Navodno FINPellet od Finvestcorp se pokaza najboljim prilikom testiranja peći, kažu iz Terme ako im je za virovat. Ali on je 2,23 kn u Feroterma..

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.04.2015. at 22:14. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
BSURE is offline  
Old 02.02.2015., 15:19   #9428
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Nažalost , preinake ( napravio tri ) i mislim da sam sa četvrtom na dobrom putu , tako da izgleda ne bu ponoril Javim ti na pp
Imam i ja viadrusa u22 snage35kW, zanimaju me sve moguče preinake za pelet-naravno i postignuti rezultati sa tim preinakama,može i na pp, ja sa svojom skalameriom kotao feroli gn1n3 +plamenik feroli sunp7 imao sam problema na temperaturi oko -14 par dana (mislim 5 dana jeba.e sa svim mogučim kombinacijama dok nije skyman dao praktični savjet),sad me muči šljaka-čiščenje rešetke jednom u 24 sata za što opet krivim samo pelet. ((( # ima poštenih ljudi-danas kontaktirao proizvođača peleta o problemu sa vlažnošču 20 kupljenih vreča i on bez pogovora ponudio zamjenu a ja naručio još 1.tonu jer predviđaju još snijega #)) ,promijenio parametre plamenika i pelet u spremniku i nema više problema,kurenjem od 28.8. do 1.2. dakle punih 5 mjeseci naravno 24 sata dnevno peč je u pogonu i potrošio sam 4100 kg. peleta,peč moram čistiti svaka tri dana od pepela a jednom tjedno odvodne dimne kanale, pa ako mogu poboljšati grijanje sa viadrusom bio bi zahvalan svakome tko bi mi pomogao u tome.

Zadnje uređivanje mbukal : 02.02.2015. at 16:36.
mbukal is offline  
Old 02.02.2015., 17:32   #9429
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Imam i ja viadrusa u22 snage35kW, zanimaju me sve moguče preinake za pelet-naravno i postignuti rezultati sa tim preinakama,može i na pp, ja sa svojom skalameriom kotao feroli gn1n3 +plamenik feroli sunp7 imao sam problema na temperaturi oko -14 par dana (mislim 5 dana jeba.e sa svim mogučim kombinacijama dok nije skyman dao praktični savjet),sad me muči šljaka-čiščenje rešetke jednom u 24 sata za što opet krivim samo pelet. ((( # ima poštenih ljudi-danas kontaktirao proizvođača peleta o problemu sa vlažnošču 20 kupljenih vreča i on bez pogovora ponudio zamjenu a ja naručio još 1.tonu jer predviđaju još snijega #)) ,promijenio parametre plamenika i pelet u spremniku i nema više problema,kurenjem od 28.8. do 1.2. dakle punih 5 mjeseci naravno 24 sata dnevno peč je u pogonu i potrošio sam 4100 kg. peleta,peč moram čistiti svaka tri dana od pepela a jednom tjedno odvodne dimne kanale, pa ako mogu poboljšati grijanje sa viadrusom bio bi zahvalan svakome tko bi mi pomogao u tome.

Mislim da ste negdje na forumu napisali da ste , prije prepravke Ferollija , kontaktirali naše osoblje u vezi prepravke Viadrusa , a onda se odlučili za prepravku Ferollija .
Kako god bilo , pogledajte na našim stranicama kotlove : Combitherm i Peltherm i dođite do nas da vam naše stručno osoblje pomogne oko prerade .
Napominjem da Combitherm ima certifikat EN 303-5 KLASA 5 , što znači da udovoljava najstrožim europskim zahtjevima za iskoristivost i zaštitu okoliša .
tehnodom is offline  
Old 02.02.2015., 18:03   #9430
Tehnodom zahvaljujem na brzom javljanju oko pružanja ponude za pomoć,dobro mislite,da- bio sam na samom početku avanture sa peletima kod Vas, u tom trenutku Vaša riješenja su mi bila skuplja i ne praktična (zbog cijene plamenika i načina otvaranja vrata sa tim plamenikom na U22D),dakle dolazi u obzir kombinacija sa postoječom opremom te eventualno potrebnim nadokupom elemenata koje Vi imate a neophodni su za poboljšanje rada=smanjenje potrošnje+veče komocije,ne bi kupovao novi plamenik i ne bi išao na istovremeno loženje sa drvima i peletom na U22D,znate o čemu pričam jer se tiče našeg razgovora od prošle godine o toj kombinaciji,procijenite možemo li naći zajednički jezik za poboljšanje moje trenutne kotlovnice,cijela operacija vođena u mojoj kotlovnici je riječima i fotografijama opisana na ovom forumu,hvala
mbukal is offline  
Old 02.02.2015., 20:47   #9431
Pelet tona 1560 kn - pakirano u jumbo vrece, dostavljeno kupcu.
Molim komentar na cijenu !
djoomla is offline  
Old 02.02.2015., 21:11   #9432
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
Pelet tona 1560 kn - pakirano u jumbo vrece, dostavljeno kupcu.
Molim komentar na cijenu !
mojih prvih 4,5 tone je bilo 1,5kn po kili,dvije tone je bilo onako kako kaže deklaracija na pakiranju,drugih dvije tone je bilo svega i svačega (pogledaj fotografiju u mojim postovima), u preostalih 500kg bilo je 20 vreča vlažnog/neosušenog peleta,ne baš tim redosljedom ali karikirano govoreči nadam se da si shvatio što je pjesnik htio reći, dakle 1T=1500Kn sa prijevozom ali u toku kurenja istoga pojavljivali su se problemčići,nazvao proizvođača i gle čuda on se ispričao i refundirao mi tih 20 vreča u obliku slanja nove pošiljke od 20 vreča te kod nove naruđbe smanjenjem cijene po kili na 1,4Kn tj. 1400 Kn po 1T sa prijevozom na kučni prag,potrošnja tog malo problematičnog ali jeftinog peleta je 4100 kg u 5 mjeseci konstantnog grijanja na prerađenoj peći iz lože,presudu donesi sam što/kako i zašto
mbukal is offline  
Old 02.02.2015., 21:41   #9433
upravo sam u nekim pregovorima za dovoz peleta iz Šida (Srbija)
cijena 1kn = 1kg

ako uspijem to dofurat po toj cijeni javim dojmove
Digitall is offline  
Old 02.02.2015., 21:43   #9434
a ne znam sto bi ti rekao osim sto znam da kad nije sezona grijanja po toj cijeni kupujes pelete Spacve Sisarke Lika peleta itd.... mislim da u ovom slucaju kod peleta jeftinija roba ne bi u konacnici trebala biti skuplja
djoomla is offline  
Old 02.02.2015., 22:11   #9435
ne znam jel misliš 1Kn = 1 kg peleta ili 1,5~1,4 Kn = 1 kg peleta, al ja sam kupovao u 8. mjesecu (kolovoz) po spomenutoj cijeni od 1,5Kn po 1kg sa prijevozom, eto danas 02.02. kupovao po cijeni sa prijevozom 1,4Kn po 1 kg peleta - dakle jeftinije nego van sezone grijanja ,jeftinije nisam našao u okolici Zagreba ,ako znaš budi kuražan i reci gdje to ima jeftinije na kučni prag bez ikakvih kemijanja u obliku kupovine u rinfuzi sa više članova radi veče kolićine ili mogučnošću ne reklamiranja proizvoda ako ne valja/nije dobar
mbukal is offline  
Old 02.02.2015., 22:50   #9436
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
a ne znam sto bi ti rekao osim sto znam da kad nije sezona grijanja po toj cijeni kupujes pelete Spacve Sisarke Lika peleta itd.... mislim da u ovom slucaju kod peleta jeftinija roba ne bi u konacnici trebala biti skuplja
zivim pored spacve i ovo je najveca glupost koju sam ikad cuo u zivotu


i zasto mislis da je jeftinija roba automatski losija? radi se o srbiji gdje je ta cijena ogromna premium roba za njih..
u spacvi 2kn / kg, tamo 1kn / kg , pa koliko losija mora biti da bi bio na gubitku..

Zadnje uređivanje Digitall : 02.02.2015. at 22:57.
Digitall is offline  
Old 03.02.2015., 12:39   #9437
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
zivim pored spacve i ovo je najveca glupost koju sam ikad cuo u zivotu


i zasto mislis da je jeftinija roba automatski losija? radi se o srbiji gdje je ta cijena ogromna premium roba za njih..
u spacvi 2kn / kg, tamo 1kn / kg , pa koliko losija mora biti da bi bio na gubitku..
Javi dojmove oko prijevoza, carine, plaćanja pa da možda uskocim i ja za kupnju ako žele voziti do Zagreba.
Uplaseni is offline  
Old 03.02.2015., 13:56   #9438
Quote:
BSURE kaže: Pogledaj post
Koliko ja znan spačva ima cert EN-plus A2 ..novi od prošle godine koji zamjenjuje neke dosadašnje.. i na vreći lipo piše..ne znan koju si ti gleda jer i ja san bio u spačve tj u keraterma
Jep uzeo sam još 2T u keraterma, cijenom 1,6kn/kg, nemogu biti bolji i povoljni u Splitu.
Nikola1989 is offline  
Old 03.02.2015., 18:31   #9439
Quote:
Nikola1989 kaže: Pogledaj post
Jep uzeo sam još 2T u keraterma, cijenom 1,6kn/kg, nemogu biti bolji i povoljni u Splitu.


To je vrhunska cijena , naravno ako ima oznaku ENplus A2


http://www.webgradnja.hr/katalog/154...eti-enplus-a2/

http://www.njuskalo.hr/grijanje-hlad...oglas-11441992

http://online.konzum.hr/#!/products/...ni-15kg-spacva
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 04.02.2015., 06:46   #9440
To je vreća koja je na linku webgradnje.. te sam i ja uzeo.. nije neka razlika naspram viševice koju sam dosad koristio odnosno zadnja 2 miseca..ali zasad mi se pare bolji..
BSURE is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.