Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 18:55   #1141
Quote:
AntiKompas kaže: Pogledaj post
Mi smo kupile prije njih karte, u tome i jest problem. Što su one par mjeseci imale ispravnu kartu, dok svo to vrijeme nas nitko o promijeni iz Kompasa nije obavijestio. Dobile smo sada ispravne karte s ispirkom da im je (Kompasu) praksa 2 dana prije puta poslati karte,ukoliko se mijenjao red letenja.
pa to je svima uglavnom praksa, jer se redovi letenja stalno mijenjaju i najažurnije je da ti se za promjenu javi dva dana prije puta. avio kompanije često više puta mijenjaju red letenja, a ti si kartu kupila prije par mjeseci. i zamisli da su te svaki put zvali kad je došlo do promjene - onda bi opet bili neozbiljni.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:56   #1142
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
... i zamisli da su te svaki put zvali kad je došlo do promjene - onda bi opet bili neozbiljni.
Ne, tako bi trebalo biti - da odmah jave svaki put kad dođe do bilo kakve promjene. Jer oni ne mogu znati šta se sve veže za taj tvoj let. Može to biti neki drugi nevezani let, rezervacija smještaja ili neka druga obaveza.

Javljanje o promjeni leta dva dana ranije je svinjarija. Pogotovo šta se promjene ne događaju svaki tjedan.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:14   #1143
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pa ne kužim zašto ste kupovale karte preko Kompasa (imale loše iskustvo s njima), zašto niste kupile karte direktno na internet stranici od TAP?
To nije garancija uspjeha: evo kako sam ja kupovao karte preko TAP-a (potraži tekst "Kupovina avio-karata za Madeiru").
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 22:45   #1144
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
To nije garancija uspjeha: evo kako sam ja kupovao karte preko TAP-a (potraži tekst "Kupovina avio-karata za Madeiru").
ideš, koja priča...ja sam u dva navrata, četri karte kupila preko njih direktno, čitajući ovo, fakat sam imala sreče
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:53   #1145
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne, tako bi trebalo biti - da odmah jave svaki put kad dođe do bilo kakve promjene. Jer oni ne mogu znati šta se sve veže za taj tvoj let. Može to biti neki drugi nevezani let, rezervacija smještaja ili neka druga obaveza.

Javljanje o promjeni leta dva dana ranije je svinjarija. Pogotovo šta se promjene ne događaju svaki tjedan.
koliko sam ja razumjela TAP mijenja vrijeme leta u sat/dva....

a ako imaš nevezanu kartu, to može samo netko jako hrabar kupiti sa malim razmakom između letova jer šanse da ćeš stići su premale .... ziher agencija kriva i ako avion zakasni.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:41   #1146
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
koliko sam ja razumjela TAP mijenja vrijeme leta u sat/dva....
Po čemu? Ivana je navela 2 sata pomaka, ali to je bio samo njen slučaj.

Gornji prvi post na tu temu ne spominje ništa tako da taj pomak može biti 2 sata ili 2 dana.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 02:10   #1147
Jel ima ikakvih dojmova o agenciji NIKAL, aranžmani za Tursku??

http://www.ponudadana.hr/Turska___od...mpaign=SveJeTu
Ahilej20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:08   #1148
nikal ima u ponudi tursku ali tamo od 9.mj...ja i frendica bi u Tursku preko ljeta..i to tura Istanbul i okolo po povijsnim lokalitetima..našli sno ok ponudu i po cijeni i sve ali nema dosta prijavljenih (preko etoursa)...sad smo u kopanju dalje...
http://millenium-tours.hr/web/odrediste/2424 ova ponuda je odlična, ali malo previše para
martartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:21   #1149
Thumbs down ORA TOURS i Toskana

Nedavno smo putem agencije ORA TOURS išli na putovanje u Toskanu. Želim svim potencijalnim putnicima ove agencije skrenuti pažnju na grozno organiziranom putovanju, smještaju, odabiru vodića-ke, ma sve u svemu totalan fjasko.
Jedino što je bilo za pamtiti su vozači busa i lokalna vodička u Firenci, ostalo ćemo brzo zaboraviti. Hotel "Miro" je za jednu "generalku", a osoblje neljubazno do boli, vjerojatno talijani za nas "ostale" koji nismo iu EU imamo posebni tretman. Toliko su daleko išli da nam nisu niti običnu vodu htijeli datiu na stolove, nego smo trebali plačati flaširanu 2,50 eura za 1 lit. dok su drugi gosti mogli dobiti u bokalima. Doručak nismo imali sa ostalim gostima u restoranu nego su nam ju posluživali u nekoj zasebnoj prostoriji (ko u sauni) i to 2 mala dvopeka i jena mala žemlja sa 1 maslacem i 1 pekmezom. Za večeru smo nakon dužeg čekanja za stolovima dobili ostatke koji su ostali drugim gostima koji su jeli prije nas, a kad nije bilo dosta za nas sve onda smo dobijali porcije za "nedonošćad" sramota......
ZATO PONAVLJAM IZBJEGAVAJTE "ORA TOURS" IZ OSIJEKA I TOSKANU KOJU ONI NUDE.

Ako netko treba dodatne dokaze, slike su napravljene, da nemislite da je ovo laž.
jager is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 21:34   #1150
Ovo trebaš dati u novine, da se piše i o agenciji, ali i o Talijanima kao domačinima. Fakat je horor priča.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 22:45   #1151
Ne bi rekao da su Talijani nešto jako krivi. Vjerojatno imaju dvije tarife: jednu za one koji plaćaju normalno i reduciranu za one koji žele samo osnovno. Ako je agencija s njima napravila deal da bi platili što manje onda ne treba čuditi da putnici iz te agencije imaju drugačiji tretman. Koliko para toliko muzike.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 12:42   #1152
preporuka agencije

pozdrav

moze preporuka agencije u HR za Grcku.

S kim ste putovali a da je bilo sve ok uz normalnu cijenu?

letovi iz zg ili ljubljana, svejedno

tnx
Caribou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:02   #1153
U HR za Grčku aranžmane organizira samo Atlas, ali su na tržištu i slovenski organizatori Palma, Intelekta... nema polazaka iz Zagreba, samo iz Ljubljane, Atlas i Palma imaju organizirani prijevoz Zag - LJu- Zag uz doplatu ili besplatni parking... ima i austrijski Gulet predstavništvo u Sloveniji i aranžmane za Grčku iz Ljubljane...

99% agencija u Hrvatskoj ima subagentski ugovor s Atlasom, a sigurno većina i s Palmom i Intelektom, tako da možeš pitati u sebi najbližoj agenciji, ponudit će ti njihove aranžmane... a sad ovisi o agenciji u kojoj pitaš o njihovoj ljubaznosti, brzini, profesionalnosti...
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:10   #1154
Onda ti se više isplati otići direktno na neku slovensku stranicu, jer onda nemaš posrednika.

Recimo ova: http://www.potujnekam.com/pocitnice/...browse?ahc=LJU
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 15:34   #1155
i ovo je posredništvo - vidi na dnu Turistična agencija Potuj nekam vam ponuja največjo izbiro first minute in last minute počitnic vseh priznanih slovenskih in tujih organizatorjev potovanj
ali dobro je organiziran pregled koliko sam vidjela na brzinu, nije loše rezervirati ili tražiti ponudu na takvim stranicama, može se lijepo usporediti i izabrat tko ima najpovoljnije...na kraju krajeva, svi ti organizatori su po mom iskustvu u radu s njima ok... istina, ima pritužbi na neke, ali uglavnom je to kad ljudi odaberu aranžman za 1990kn sa svim uključenim a očekuju smještaj u najmanju ruku ko u Hiltonu...no tu je po meni profesionalnost "posrednika" ili prodavača koji bi trebao upozorit na neke stvari i biti realan...

već sam tu na turizmu često pisala, ali evo opet: za Hrv i Slo, organizatori za chartere Mediteran su samo i isključivo Atlas, Sunčani odmor, Palma, Intelekta, Kompas Holidays(SLO) I slovensko predstavništvo Guleta, sve drugo su posrednici, tj. subagenti... sigurno niste išli u npr. Grčku preko npr. Integrala, ali ste u Integralu kupili Atlasov aranžman za Grčku
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 03:26   #1156
Quote:
jager kaže: Pogledaj post
Nedavno smo putem agencije ORA TOURS išli na putovanje u Toskanu. Želim svim potencijalnim putnicima ove agencije skrenuti pažnju na grozno organiziranom putovanju, smještaju, odabiru vodića-ke, ma sve u svemu totalan fjasko.
Jedino što je bilo za pamtiti su vozači busa i lokalna vodička u Firenci, ostalo ćemo brzo zaboraviti. Hotel "Miro" je za jednu "generalku", a osoblje neljubazno do boli, vjerojatno talijani za nas "ostale" koji nismo iu EU imamo posebni tretman. Toliko su daleko išli da nam nisu niti običnu vodu htijeli datiu na stolove, nego smo trebali plačati flaširanu 2,50 eura za 1 lit. dok su drugi gosti mogli dobiti u bokalima. Doručak nismo imali sa ostalim gostima u restoranu nego su nam ju posluživali u nekoj zasebnoj prostoriji (ko u sauni) i to 2 mala dvopeka i jena mala žemlja sa 1 maslacem i 1 pekmezom. Za večeru smo nakon dužeg čekanja za stolovima dobili ostatke koji su ostali drugim gostima koji su jeli prije nas, a kad nije bilo dosta za nas sve onda smo dobijali porcije za "nedonošćad" sramota......
ZATO PONAVLJAM IZBJEGAVAJTE "ORA TOURS" IZ OSIJEKA I TOSKANU KOJU ONI NUDE.

Ako netko treba dodatne dokaze, slike su napravljene, da nemislite da je ovo laž.
ja sam bio u istom hotelu prošle godine i hotel ko svi talijanski

ne znam šta bi ti htjela, nije ti to westin...
mi što god smo pitali osoblje sve su nam dali, ovaj naš priključak za struju, otvarač za boce, šifru za internet, rezervni ključ, tako da ne znam što ti je osoblje loše napravilo
a obrok ti je u svim sličnima hotelima isti, to su ti talijani, nisu hrvati
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:31   #1157
Quote:
jager kaže: Pogledaj post
Nedavno smo putem agencije ORA TOURS išli na putovanje u Toskanu. Želim svim potencijalnim putnicima ove agencije skrenuti pažnju na grozno organiziranom putovanju, smještaju, odabiru vodića-ke, ma sve u svemu totalan fjasko.
Jedino što je bilo za pamtiti su vozači busa i lokalna vodička u Firenci, ostalo ćemo brzo zaboraviti. Hotel "Miro" je za jednu "generalku", a osoblje neljubazno do boli, vjerojatno talijani za nas "ostale" koji nismo iu EU imamo posebni tretman. Toliko su daleko išli da nam nisu niti običnu vodu htijeli datiu na stolove, nego smo trebali plačati flaširanu 2,50 eura za 1 lit. dok su drugi gosti mogli dobiti u bokalima. Doručak nismo imali sa ostalim gostima u restoranu nego su nam ju posluživali u nekoj zasebnoj prostoriji (ko u sauni) i to 2 mala dvopeka i jena mala žemlja sa 1 maslacem i 1 pekmezom. Za večeru smo nakon dužeg čekanja za stolovima dobili ostatke koji su ostali drugim gostima koji su jeli prije nas, a kad nije bilo dosta za nas sve onda smo dobijali porcije za "nedonošćad" sramota......
ZATO PONAVLJAM IZBJEGAVAJTE "ORA TOURS" IZ OSIJEKA I TOSKANU KOJU ONI NUDE.

Ako netko treba dodatne dokaze, slike su napravljene, da nemislite da je ovo laž.
Kada smo kod vode, 90% restorana u Hrvatskoj neće dati vodu iz pipe, nego isključivo će ti prodati flaširanu za cca 1,50-2 eur za pola litre! Radim u turizmu pa znam. Ne znam što očekuješ...
A što se tiče hotela i doručka u hotelima, opće je poznato da talijanski hoteli imaju posebnu kategorizaciju i ono što je npr hotel s 3 zvijezdice u Italiji, nije kao kod nas... A hrana u talijanskim (i francuskim) hotelima je očaj (svaka čast iznimkama poput Hotela Prestige u Riminiju gdje je doručak prošli mjesec bio za oblizati prste ).
Koliko ste platili aranžman?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 19:10   #1158
heyy

pozz... znam da malko kasno se javljam, supruga i ja također smo nasjeli na prijevaru ocena solis ili ti po novome kristalne lagune...zanima me samo da li ste riješili što s povratom novca ili da li je netko ipak otputovao na tenerife i pokušao iskoristit ludo bačeni novac? Javite sa na pm? thx ljudi....
dgrdjan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 21:44   #1159
jager; ja također radim u turizmu i isto mogu potvrditi da i u Hrvatskoj u 80 % hotela moraš platiti vodu, inače se bokali vode daju nekim grupama koji to ranije imaju dogovoreno

nego, ja imam pitanje, ja bi išla s atlasom na ovo putovanje: http://www.atlas.hr/europska-putovan...s-firencom.htm i zanima me, na to se putovanje ide samo ako ima 40 putnika?
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 10:14   #1160
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
jager; nego, ja imam pitanje, ja bi išla s atlasom na ovo putovanje: http://www.atlas.hr/europska-putovan...s-firencom.htm i zanima me, na to se putovanje ide samo ako ima 40 putnika?
u većini aranžmana agencije imaju ovu opasku, osim u slučaju kada baš navedu da je garantirani polazak....ali s obzirom da su ove ture Toskana, vrlo tražene sigurna sam da neće biti manjak ljudi, jedino ti se može dogoditi da možda nema mjesta u željenom terminu...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.