Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2012., 10:40   #1161
za autobusna putovanja u pravilu uvijek stoji ta napomena, ali u pravilu polazak garantiraju kad se napuni ca pola busa...nekad i prije, kad su npr "udarni termini" - produženi vikend zbog nekog praznika pa se očekuje da će se skupiti putnika... za koji datum te interesira?
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:11   #1162
a propos hotela, čega se ja isto svega ne naslušam kad dođemo u neki hotel... , za rubriku vjerovali ili ne.

ljudi valjda misle da su svi hoteli kao oni iz filmova o jamesu bondu....
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:07   #1163
Orex Travel

Ima li tko informacije, čini se da je ova agencija (Orex travel) pokupila novce za Tursku i isključila telefone, ugasila emailove i nestala. Također imam informaciju i da nisu platili raznim oglašivačima za svoje oglase.

Ima li tko iskustva ili nekakvih saznanja? Na njihovoj facebook stranici se ljudi vidim isto žale...
www.facebook.com/orextravel.croatia
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:57   #1164
Orex je Turski organizator koji se probija na Europsko tržište, početkom godine su nadobudno otvorili predstavništvo i u Zagrebu i u Ljubljani i organizirali 2 leta tjedno iz Zagreba i mislim još 1 iz Osijeka i neznam koliko iz LJubljane...
Ubrzo su shvatili da su se malo preračunali i da toliko sve skupa nema Hrvata i Slovenaca da napune te sve njihove avione, pa su otkazali sve letove iz Zagreba i 15.6. zatvorili predstavništvo u Zagrebu...

putnici koji su kod njih imali uplaćene aranžmane su, koliko ja znam svi dobili novce nazad...

ti si rezervirao kod njih? nisu ti se javili?
možeš za sve kontaktirati predstavništvo u SLO koje i dalje najnormalnije radi(doduše, ne znam do kad i kako im ide, ali to je zadnje što imam info...)
Orex Travel potovalna agencija d.o.o.
Gosposvetska cesta 6, Ljubljana
Tel: +386 (0)1 32 05 210
Fax: +386 (0)1 32 05 215
E-mail: [email protected]
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 17:51   #1165
Thx na informaciji!
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 10:53   #1166
pozdrav,

evo planiram idući mjesec u prag, i biram između calypso: http://http://www.calypsozagreb.com/...1-prag-u-ljeto i alga travel: http://http://www.algatravel.hr/puto...d=275&select=0

pa me zanima ako imate kakva iskustva, prijedloge, savjete.... koliko sam stigla pročitati, vidim da ta alga baš i nije omiljena agencija...

inače, u prvom mjesecu sam bila u budimpešti sa Mondotravel, i preporučujem ih. nemam nijednu zamjerku na ništa, samo pohvalu za vodičkinju, mislim da se zove tihana.
Arwen OOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 10:58   #1167
pozdrav,

evo planiram idući mjesec u prag, i biram između calypso: http://www.calypsozagreb.com/compone...1-prag-u-ljeto i alga travel: http://www.algatravel.hr/putovanje.a...d=275&select=0

pa me zanima ako imate kakva iskustva, prijedloge, savjete.... koliko sam stigla pročitati, vidim da ta alga baš i nije omiljena agencija...

inače, u prvom mjesecu sam bila u budimpešti sa Mondotravel, i preporučujem ih. nemam nijednu zamjerku na ništa, samo pohvalu za vodičkinju, mislim da se zove tihana.
Arwen OOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:31   #1168
Quote:
Arwen OOO kaže: Pogledaj post
pozdrav,

evo planiram idući mjesec u prag, i biram između calypso: http://www.calypsozagreb.com/compone...1-prag-u-ljeto i alga travel: http://www.algatravel.hr/putovanje.a...d=275&select=0

pa me zanima ako imate kakva iskustva, prijedloge, savjete.... koliko sam stigla pročitati, vidim da ta alga baš i nije omiljena agencija...

inače, u prvom mjesecu sam bila u budimpešti sa Mondotravel, i preporučujem ih. nemam nijednu zamjerku na ništa, samo pohvalu za vodičkinju, mislim da se zove tihana.
Moja preporuka je Calypso. Bio sam s njima u Pragu i bilo je zakon, od vodiča do organizacije. Za Algu sam za sada čuo samo loše stvari, iskreno nisam nikada putovao s njima pa ne mogu reći iz prve ruke
Zhigha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:45   #1169
pohvala za vip travel iz Rijeke cure su super.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:52   #1170
elisa tours-pohvala!

Bili smo nedavno na jednodnevnom izletu u Gardalandu s ovom agencijom, stvarno za svaku pohvalu. I moram reći, jedna od rijetkih agencija je koja je nudila CJELODNEVNI boravak u Parku, a ne kao većina od 10 do 18 sati pa natrag za ZG! Definitivno ponavljam s njima...
soulblade is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 11:11   #1171
Mondo

Bok, evo mene zanima kakva su vaša iskustva sa agencijom Mondo? Imaju povoljne cijene, ali ne znam ništa o njima, koliko su ozbiljni i pouzdani...
lilly333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 11:12   #1172
Kristalna laguna prijevara - prijava

Quote:
atos 1 kaže: Pogledaj post
Iz pouzdanih izvora ću vam reći da spasite svoj novac koji ste im eventualno dali na ovaj načindite direktno u turističku agenciju(Međimurska 28,VŽ) i zaprijetite im državnim inspektoratom,novinarima...kod njih pali jedino to,na taj ćete način dobiti svoj novac,nedajte se jednostavno istjerati iz ureda dok ne dobijete novac.Govorim iz iskustva svojih poznanika koji su bili u takvoj situaciji.Ta turistička agencija je već bila dva puta u dnevnim novinama zbog muljaža.Imaju već dosta iskustva sa državnim inspektoratom pa se ih boje ko vraga.No i dalje operiraju po Hrvatskoj.Sele se sa prezentacijama po Hrvatskoj kako bi zameli trag.U Sloveniji je ta "firma" operirala godinama,proguglajte sanjske počitnice sončnega zahoda...tako nešto...uglavnom,s njima ide jedino prljavorijetnja.Nažalost,jedini način.Ako ne popuste odite u državni inspektorat.Sretno!
Molim Atosa i ostale koji su prevareni od turističke agencije Kristalna laguna (a ima ih zasigurno jako veliki broj) da mi se jave na PP kako bi u kaznenoj prijavi protiv njih bilo što više oštećenih - kazna je znatno stroža (zatvorska) i jasnija je protupravna imovinska korist. Nema nikakve dileme radi li se o kaznenom djelu prijevare (pribavljanje protupravne imovinske koristi dovođenjem nekoga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini), a prijavom većeg broja oštećenih teretilo bi ih se po stavku 4. čl. 224. (Ako je počinjenjem kaznenog djela prijevare pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete, kazniti će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina). Također je jasno da su se za počinjenje prijevare organizirali te da te poslove za direktora John Jackson obavlja izvjesna Sandra. Ne treba im prijetiti prijavom državnom inspektoratu kako predlaže Atos već treba podnijeti kaznene prijave policiji, prijave državnom inspektoratu, a potom i drugim službama kako bi ih se spriječilo da oštete veliki broj građana i kako bi odgovarali za svoja zlodjela. Ne ustručavajte se podnijeti kaznenu prijavu, a ne samo prijavu državnom inspektoratu jer s prijetnjama nećete ništa postići - to je posao za policiju, a vjerojatno i za druge specijalizirane službe.
Ana500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 11:41   #1173
Kristalna laguna prijevara - prijava

Quote:
na-iva kaže: Pogledaj post
Samo bi htjela upotpuniti sliku o famoznoj kristalnoj laguni. Nema pretjerano veze sa konkretnim putovanjima....Djelatnici koji tamo rade na telefonima su btw prijavljeni na minimalac i od toga mu još moraju vraćati novac za prijavu za zdravstveno i mirovinsko, podrazumjeva se ako daš ili dobiješ otkaz da ne dobiješ plaću za posljednji ili tekući mjesec, a neprocjenjiv dio je dnevno pranje mozga od spomenutog britanca, jeeeeeeeee !
Kompletan njegov stav o ljudima koji tamo rade i ljudi koji mu dolaze na tzv prezentacije, primitivci, budale...da, da, da, svi vi koji ste kupili Tenerife to za vas misli i govori ovaj koji vam ih je prodao i šarmirao vas jeftinim šampanjcem.
Najviše prezentacija za sada su održane na varaždinskom području, koliko sam čula (osobno nisam probala) ljudi koji su probali upozoriti na ove prevarante preko lokalnih novina, nisu uspjeli jer navodno su urednicima obećani Tenerifi da ne pišu o kristalnoj laguni u tjednim izdanjima (da ne bude zabune konkretno govorim o Regionalnom tjedniku)
Znam da sam odmakla od konkretne teme i ispričavam se na tome, al ja sam jedna od onih djelatnica koja im je morala pokloniti zadnju plaću
Molim te da mi se javiš na PP kako bi pomogla da odgovaraju za prijevaru i druga kaznena djela. A za novinare ne brini, biti će ih u medijima uskoro.
Ana500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:51   #1174
Evo Ana i ja ti se javljam pošto su mene i mog supruga isto tako prevarili iz agencije Kristalna laguna, za sve detaljnije informacije molila bi te da mi se javis na privatne poruke
Sviječa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 22:53   #1175
Hm, gdje su sad oni likovi koji su pljuvali po nama i tvrdili da je Kristalna Laguna sunce na prozorčiću?? U mišjoj rupi?? Nadam se da će završit u nekoj drugoj...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:13   #1176
Kristalna laguna prijevara

Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Hm, gdje su sad oni likovi koji su pljuvali po nama i tvrdili da je Kristalna Laguna sunce na prozorčiću?? U mišjoj rupi?? Nadam se da će završit u nekoj drugoj...
Završit će ukoliko se podnesu kaznene prijave policiji za KD prijevare od strane Kristalne lagune, John Jacksona i Sandre. Ne državnom inspektoratu nego policijskoj postoji na čijem je području prijevara počinjena. A dalje će policija obavljati svoj posao, mediji se neće potkupiti izletom već će izvjestiti službeno priopćenje svim medijima. Nije bauk podnijeti kaznenu prijavu, oštećeni bi toliko vremena trebali naći i znati da pritiskanjem njih nećete ništa postići. Zato nukac i svi prevareni, podnesite kaznenu prijavu policiji.
Ana500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 02:41   #1177
Pošto studiram turizam voljela bih isprobati rad u turističkoj agenciji.

Znam da je nekad potrebno izlaziti na teren u svrhu traženja hotela/apartmana...
Znači li to da je potrebna vozačka (jer vožnja mi nije jača strana) ili je put ipak plaćen (tipa bus ili avion) ??
__________________
Niz moje grlo klizi ljuta prepečenica, neka me složi kao složena rečenica
**sunčeko** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 10:53   #1178
Quote:
lilly333 kaže: Pogledaj post
Bok, evo mene zanima kakva su vaša iskustva sa agencijom Mondo? Imaju povoljne cijene, ali ne znam ništa o njima, koliko su ozbiljni i pouzdani...
evo ja sam išla s njima u budimpeštu u 1.mj i imam samo pohvale za njih. susretljivi, ljubazni... tako da ih preporučam.
sad idem u prag s njima 15.08.
Arwen OOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 08:56   #1179
Toskana/Firenza- Atlas ili Elisa Tours

zanima me jel tko isao u Toskanu sa Elisa Toursom ili Atlas Toursom? Kako je bilo? Kakav je smještaj organiziran, hrana, vodiči itd.

Mene konkretno zanima ovaj aranzman: http://www.elisa.hr/Putovanje.asp?ID=973
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 11:41   #1180
s Elisom sam samo bila u Gardalandu/Movielandu, ali je bilo sve korektno i prema planu.
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.