Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2007., 01:21   #61
Hvala!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:12   #62
Biti zaposlen u agenciji za nekretnine-

Neznan jel kome tamo dobro, al evo ja san igrom slučaja završila u njoj i ne bi savjetovala nikome..... prvo plaća je na proviziju, posa je stresan....nakon 2-i prodaje u jedan misec prijave me, što je inače rijetkost, obećana redovna plaća + provizija... jedan misec nema posla, nema ni plaće, priča se prominila bez obzira što je 7-8 miseci sve bilo u redu.... i šta sad, kako platit stan režije, kredit za auto kupljen radi tog posla najviše..... teški bankrot.. i još ti kaže, nisi je zaradila za ovaj misec, iako je dogovor da ja moran tu plaću dobit radi troškova ako se i to dogodi, a ako dođe do raskidanja ugovora da mi se najavi misec dana prije kao i ja njima... nikad više neću radit sličan posa, bilo šta što ima ikakve veze s provizijama.... kad se iskopam iz ovog, a sam Bog zna šta me čeka da se izvučen iz ovoga sad, a nać normalan posa u Dalmaciji bez veza i vezica, je kao da dobiješ na lutriji 7000000kn, posebno ako si žensko
ja nigdi mira niman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:17   #63
iako radim i sa nekretninama, znam za tu situaciju agenata za nekretnine. Namučiš se kao Isus i na kraju ti klijent odustane.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:22   #64
Ma nije ni to problem ako su ljudi normalni, al stvarno ima svakakvih psihopata, isto kao i vlasnika....
ja nigdi mira niman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:23   #65
Quote:
ja nigdi mira niman kaže: Pogledaj post
Ma nije ni to problem ako su ljudi normalni, al stvarno ima svakakvih psihopata, isto kao i vlasnika....
znam. sa ljudima je najlijepše i najteže raditi. a da pokušaš naći malo sigurniji posao pogotovo ako si opterećena kreditima?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:29   #66
Ne bi ni dizala kredit da mi nije tu tribalo auto, pa su me oni uvjeravali, ma sve je sigurno, ako i padne posa sigurna si.... ja isto volin radit s ljudima, tražit ću drugi posa, al čini mi se da ću morat radit od sljedećeg tjedna bilo šta da se iskopan iz ovog..... to je ono najžalosnije.... ne podcjenjivan nikakav posa... al luda san ako ne radin nešto što volin.... al ovakve stvari ne smin sebi više dopustit da mi se dogode..... na greškama se uči
ja nigdi mira niman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:42   #67
Quote:
ja nigdi mira niman kaže: Pogledaj post
Ne bi ni dizala kredit da mi nije tu tribalo auto, pa su me oni uvjeravali, ma sve je sigurno, ako i padne posa sigurna si.... ja isto volin radit s ljudima, tražit ću drugi posa, al čini mi se da ću morat radit od sljedećeg tjedna bilo šta da se iskopan iz ovog..... to je ono najžalosnije.... ne podcjenjivan nikakav posa... al luda san ako ne radin nešto što volin.... al ovakve stvari ne smin sebi više dopustit da mi se dogode..... na greškama se uči
nemoj si predbacivati. svi griješimo, nitko nije mlad i pametan. Bitno je da imaš volju za naći drugi posao i odgovornost što znači imati kredit i platiti ratu.

naći ćeš ti već neki super posao. Oni koji imaju volju i malo sreće.. te Bog ne ostavlja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 01:55   #68
hehe..treba znati uvaliti nekom kuču!!
ja sam isto u tom poslu, samo sta ja imam agenciju...i krenulo je..sad su poceli stranci dolaziti i
prodaje se..samo ne bavim se "elitnim" stvarima!ne zanimaju me one kuče od 500.000€ pa na dalje, kao ni one sta im
je realna cijena npr. 200.000€ a za nju traže 400.000€...i ne zanimaju me ljudi koji me zaustave na cesti ili u nekom kafiču
i pitaju da bi kupili kuću! o dnjih nema kruha...nego, dodji kod mene u kancelariju, pogledaj lijepo sta se nudi i koje su cijene
i ako si zainteresiran zakapariš mi 300€ (benzin za razgledavanje, papirologija i ostali moji troškovi) pa čemo raditi!
bilo je par slučaja na početki kad su me neki talijani izvozali par puta, kao zainteresirani su za neku kuču, odeš im pokazati
i onda ti kažu, ma za sad je to još kao plan, ali ok barem nam je dan prošao...i nikad nesmiješ dozvoliti da kupac te pravi
budalom u tom poslu! ti moraš biti Bog!!
i slušaj mene ako hočeš stiči na pravu posao i poštenje!
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:42   #69
Exclamation Rad u agenciji za prodaju nekretnina

Isplati li se raditi u agenciji za prodaju nekretnina? Mora li se obavezno završiti onaj tečaj koji organizira HGK? Čula sam da se plaća uglavnom sastoji od fiksnog dijela i provizije. Uglavnom tamo rade honorarci ili se može raditi i na određeno ili neodređeno vrijeme sa prijavom na zdravstveno osiguranje i mirovinsko? Nemam vozačku dozvolu pa ne znam jeli u tom slučaju mogu raditi samo u uredu? Imam višu stručnu spremu, a koliko sam vidjela dovoljno je i SSS. Dugo već tražim posao, pa mislim da ću prihvatiti taj posao kada saznam još neke detalje. Na Internetu sam vidjela da ima jako puno takvih agencija u Zagrebu, pa me zanima ima li posla za sve te agencije ili će neke uskoro propasti.

Zanima me ima li nekoga koji je nedavno radio taj posao i kakva su iskustva o tome na području Zagreba.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:20   #70
Čuj,ja sam pokušao prije par godina i onda nije trebao nikakav tečaj,neznam kako je sad!
I onda je bila plaća samo u proviziji,ništa fiksnog a vozačka i auto su bili uvjet.
Iskreno,nisam se našao u tom poslu pa sam krenuo dalje!
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:02   #71
prodavac nekretnina

Dali je netko radio ili zna nekog tko je radio kao prodavac/posrednik nekretnina? Jel to tezak posao? Dali se moze zivjeti od toga?

Primanja mjesecno? Jel vise teren ili ured? Tezak na zivce? Koliki je postotak, jer od postotka se zivi!

Ako neko zna o tome koju, neka slobodno kaze...

Hvala, pomoci ce te mi...
Anteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:30   #72
Ako radiš kao bijedni prodavač onda češ se mučit za sitniš
Undertaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:21   #73
Imam ponudu to raditi, pa ne znam dali da se toga prihvatim, i ostavim sadasnji posao.
Anteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:57   #74
sve ovisi u kojem si gradu, kakva je agencija i kakvi su uvjeti, znači, da li radiš na fiksnu plaću prijavljen plus provizija, ili samo provizija pa ostalo moraš sam sređivati.
ja radim u jednoj agenciji, i nisam zadovoljna.
to je jako stresan posao i imaš posla stvarno sa budalama najčešće nepismenim ljudima...ima ih svugdje, ali ovisi isto kakva si osoba.
ako ti možeš pretrpjeti razne stvari, znači kad vidiš nešto šta ti se ne sviđa itd.
ako si moralan tip - zaboravi taj posao.
a da li se može lijepo živjeti sa tim novcem, sve ovisi o dogovoru koji imaš.
ako radiš za dobru proviziju, i znaš štediti onda ok. ako radiš za siću, kao ja, uz fiksnu, vjeruj mi, onda ne vrijedi tih živaca.
isto tako...pripremi se da će te neki ljudi i ružnije gledati zbog tog posla, jer u hr je posrednik nekretnina najčešće prevarant u očima drugih ljudi, a za to nisu krivi drugi ljudi...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:43   #75
Posredovanje u prodaji nekretnina

Čitao sam i načuo da su uvedeni nekakvi strogi kriteriji, pa me zanima: što je potrebno da bi se registrirala djelatnost posredovanja u prodaji nekretnina?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 00:24   #76
Tribaš predat obrtnicu, ugovor o osiguranju ( radi se o 200.000 kn i više, što prije nije bilo potrebno, u slučaju nanesene štete klijentu tj. nalogodavcu ).. ugovor o radu ( misli se na agenta, koji sad mora imat položen tečaj, što prije nije bilo potrebno ) Ako misliš otvarat, tribaš se dobro raspitat jer taj novi zakon nije baš jasan... a navodno će se dosta malih agencija zatvorit..
-Manuela- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 16:34   #77
Da li je otvarao netko agenciju u posljednje vrijeme pa da napiše da li su bili kakvi problemi?
Tihach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:49   #78
Problemi su ti što ima debelo previše agencija s obzirom na obim posla.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:31   #79
kako te ag.funkcioniraju; njima se nudi npr.zemljište ili slična nekretnina ili oni to sami pronalaze?
Interesira me, konkretno, može li se čovjek zaposliti kao agent (skaut) za pronalaženje nekretnina koje bi ljudi prodali ili kupili?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:53   #80
Quote:
leek kaže: Pogledaj post
kako te ag.funkcioniraju; njima se nudi npr.zemljište ili slična nekretnina ili oni to sami pronalaze?
Interesira me, konkretno, može li se čovjek zaposliti kao agent (skaut) za pronalaženje nekretnina koje bi ljudi prodali ili kupili?
Agent za nekretnine pronalazi nekretnine i odlazi s kupcima pokazati im nekretnine. Kako ces doci do njih stvar je snalazljivosti. U svakom slucaju, najbolje je kad dobijes nekretninu na preporuku i imas je u ekskluzivnoj prpdaji, ali to je rijetkost. Radis na ugovor o radu na neodredjeno vrijeme, satnica: 40 sati tjedno. Imas fiksnu placu, a i postotak od provizije koju ubire agencija. Auto nije uvjet, ali je pozeljno, s obzirom da je tebi samome lakse cirkulirat po gradu i sastajat se prodavateljima i kupcima, te prezentirati nekretnine. Naravno, agencija ti pokriva troskove benzina.
Vezano za ispit za agenta za nekretnine, mislim da se mora poloziti do kraja 4. mjeseca 2009. Fora je u tome da moras dobiti licencu za agenta i biti upisan kao agent pri Hrvatskoj gospodarskoj komori.
amazing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.