Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 20:13   #2061
Quote:
Curt kaže: Pogledaj post
Evo, čitao sam jako puno postova ovdje i vidio kakve sve ljudi imaju probleme i odlučio i moj problem postaviti ovdje, jer je možda neko imao nešto slično.
Ja npr. imam hemeroide jako dugo, negdje od rata, mislim. I prvo sam isprobavao sve masti i preparate do kojih sam mogao doći i nikad ništa nije pomagalo. Nego je bilo sve gore i gore. Bilo je i obilnog krvarenja i nesnosnih bolova, u stvari sve što ova bolest nosi sa sobom.
I prije jedno četiri godine, nakon jedne stolice jednostavno nisam mogao zaustaviti krvarenje, završio na hitnoj, i poslije ostao u bolnici tri dana. Tek drugi dan mi je stala krv (potrošio ne znam ni ja koliko Always uložaka) i tada mi rekli da to moram hitno operirati jer sam imao unutarnje i vanjske 3/4 stupnja. I npr, nisam uopće mogao koristiti kremu faktu, jer mi je inicirala novo krvarenje.
I poslije sam odradio operaciju, rekao mi doktor da je bila teška, pojma nisam imao šta je mislio pod tim a nisam baš imao ni hrabrosti pitati.
Uglavnom su mi i rekli da su riješili sve osim jednog malog vanjskog koji će sam istrunuti ili tako nešto (a jbg, za unutarnje nisam ni znao i uvijek kada me bolilo i kada su se upalili, imao sam bol baš na tom mjestu tog "malog" kojeg su ostavili).
I hajde, bio sretan, riješio se sranja i svega i pretrpio i onaj postoperativni oporavak koji je trajao tjedan dana, a oni koji su to imali znaju kakav je.
I eto nakon par mjeseci
Ono što su rekli da će se povući i istruniti sada mi pravi opet probleme (poslije stolice ga mogu opipati i bude kao palac velik). I opet obilno krvarim, boli stalno, poslije stolice ako ne legnem pola sata, sat nema šanse preživjeti dan bez nečega protiv bolova. Kada se napijem dva dana sam na voltarenima itd...
I eto, sada me opet čeka isto: i ono čišćenje prije operacije (a meni je to bio najgori dio cijelog zahvata), pa zahvat, pa postoperativno veliko sranje, itd...
I sada se bojim svega toga, jer znam kako mi je bilo, a isto tako sam u nedoumici- šta ako ni ovaj puta ne bude sve gotovo.
I sada kada sam sve ovo napisao jednostavno ne znam da li sam htio neki savjet u vezi mog problema ili se samo isplakati ovdje.
Ispričavam se na dužini posta ali nekako nisam mogao kraće napisati o čemu se kod mene radi
Hajde potraži moje postove od marta pa nadalje. Tu sam sve opisao i mislim da će i ostalima pomoći. Idi odmah liječniku jer situaciju samo kompliciraš. Nemoj se bojati, ustvari ja nakon svega više se ničega, ama baš ničega ne bojim. Klasični zahvat je loša varijanta. Dao sam i dosta savjeta, sve kako mi je liječnik i njegov tim govorio, sve sam potanko napisao, pa onda moj život i postoperativni period. Da si u mome gradu (Sarajevu) preporučio bih ti da ideš kod ovoga koji je mene i mnoge druge spasio. Bez straha, to se mora operisati, to je strašno šta proživljavaš. Nakon pravilno izvedene operacije, život opet počinje. Ali baš, pravi kvalitetni život... Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 00:36   #2062
Hvala puno Lesli i Dreamland što ste me uputili. Evo sada krećem sa čitanjem cijele teme i vjerujem da ću nakon svih informacija koje tu mogu naći vrlo brzo odlučiti se za rješavanje problema.
Curt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:39   #2063
Molim vas za mišljenje o mom problemu! Ovdje vas ima puno koji se godinama borite s tim pa sigurno znate više od mene..
Prije neka 3 mjeseca sam prvi puta primjetila krv nakon stolice (ne svijetlocrvene boje, nego baš crvene) i to mi se dogodilo samo jednom ili dva puta.
Nakon toga, do sada, nisam imala tih problema. I sada, zadnja 2-3 puta nakon vršenja nužde (a obično idem na wc prije spavanja) primjetila sam krv opet.. i što me najviše muči, ujutro kad se ustanem i odem obaviti malu nuždu, na papiru primjetim krv sa područja anusa
Ali to onda ne krvari dalje tijekom dana, već samo ujutro nakon buđenja primjetim malo krvi (isto žarko crvene boje).

Je li se vama dogodilo nešto takvo? I jesu li to hemoroidi ili nešto drugo?
Amor inmortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 20:11   #2064
Kako ćemo znati. Vjerovatno jesu hemoroidi, ali idi liječniku za svaki slučaj. Ako te malo i boli onda jesu hemoroidi...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:44   #2065
Quote:
Amor inmortal kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje o mom problemu! Ovdje vas ima puno koji se godinama borite s tim pa sigurno znate više od mene..
Prije neka 3 mjeseca sam prvi puta primjetila krv nakon stolice (ne svijetlocrvene boje, nego baš crvene) i to mi se dogodilo samo jednom ili dva puta.
Nakon toga, do sada, nisam imala tih problema. I sada, zadnja 2-3 puta nakon vršenja nužde (a obično idem na wc prije spavanja) primjetila sam krv opet.. i što me najviše muči, ujutro kad se ustanem i odem obaviti malu nuždu, na papiru primjetim krv sa područja anusa
Ali to onda ne krvari dalje tijekom dana, već samo ujutro nakon buđenja primjetim malo krvi (isto žarko crvene boje).

Je li se vama dogodilo nešto takvo? I jesu li to hemoroidi ili nešto drugo?
Trebate javiti liječniku,mogu,ali i nemoraju biti hemeroidi,može biti pucanje kožice nakon nužde i slično.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:45   #2066
Što treba napraviti ako se na vanjskom hemoroidu napravi mala rupica iz koje cijelo vrijeme izlazi krv u većim količinama?
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:53   #2067
Quote:
artist*angie* kaže: Pogledaj post
Što treba napraviti ako se na vanjskom hemoroidu napravi mala rupica iz koje cijelo vrijeme izlazi krv u većim količinama?
Otići doktoru?

Ne znam, vjerojatno je puknuo i sad će sva krv iz njega iscuriti, ništa opasno po život, ali mora da je neugodno i da boli, stoga bi bilo jako dobro da posjetiš liječnika.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:58   #2068
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Otići doktoru?

Ne znam, vjerojatno je puknuo i sad će sva krv iz njega iscuriti, ništa opasno po život, ali mora da je neugodno i da boli, stoga bi bilo jako dobro da posjetiš liječnika.
Ništa me ne boli, samo me malo plaši što zna u nekom trenutku izaći veća količina krvi pa moram stalno nositi uložak Koristim Faktu mast 3 dana i više me ne boli ( nema svrbeža i neugodne boli) samo krvarenje.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:04   #2069
A gle, nikad nije dobro kad se jako krvari, meni je upravo krvarenje probudilo paniku (i hvala Bogu na tome!), zbog čega sam i odlučila otići doktoru.
Fakat te ne želim strašiti, to se užaaasno rijetko događa, ali zbog hemoroida se može iskrvariti, svašta se može zakomplicirati.

Vjerojatno nije ništa strašno, ali ja bih na tvom mjestu otišla doktoru i riješila se svake sumnje.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:13   #2070
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
A gle, nikad nije dobro kad se jako krvari, meni je upravo krvarenje probudilo paniku (i hvala Bogu na tome!), zbog čega sam i odlučila otići doktoru.
Fakat te ne želim strašiti, to se užaaasno rijetko događa, ali zbog hemoroida se može iskrvariti, svašta se može zakomplicirati.

Vjerojatno nije ništa strašno, ali ja bih na tvom mjestu otišla doktoru i riješila se svake sumnje.
Primjetila sam da ide krv samo kad mi je taj dio pod pritiskom (recimo dok sjedim u nekim pozicijama). To mi je jučer krenulo, a kod doktora mogu otići tek u petak.
Dali te mogu pitati šta ti je doktor rekao i kakva bude procedura kad odeš na pregled?
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:26   #2071
Quote:
artist*angie* kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da ide krv samo kad mi je taj dio pod pritiskom (recimo dok sjedim u nekim pozicijama). To mi je jučer krenulo, a kod doktora mogu otići tek u petak.
Dali te mogu pitati šta ti je doktor rekao i kakva bude procedura kad odeš na pregled?
Onda otiđi u petak, bar da dobiješ pravu dijagnozu.
Meni se to sve zakompliciralo jako, možeš pročitati u mojim prvim postovima ovdje. Doktor mi je rekao drugačiju dijagnozu od one koju sam si ja postavila temeljem mog iščitavanja internetskih sadržaja, pa sam bila malo šokirana.

Procedura?
Prvo malo porazgovaraš s doktorom, onda on obavi pregled, pa ti bude malo neugodno jer je pregled.... neugodan (ne boli), pa opet malo popričaš s njim i onda ti kaže pravo stanje stvari i propiše eventualno lijekove ili kreme.
Sve u svemu ništa strašno, jedino malo neugodno ako si sramežljivija, ali na to zaboraviš čim izađeš iz ordinacije. I lakše ti je jer znaš što ti je.
Sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:34   #2072
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Onda otiđi u petak, bar da dobiješ pravu dijagnozu.
Meni se to sve zakompliciralo jako, možeš pročitati u mojim prvim postovima ovdje. Doktor mi je rekao drugačiju dijagnozu od one koju sam si ja postavila temeljem mog iščitavanja internetskih sadržaja, pa sam bila malo šokirana.

Procedura?
Prvo malo porazgovaraš s doktorom, onda on obavi pregled, pa ti bude malo neugodno jer je pregled.... neugodan (ne boli), pa opet malo popričaš s njim i onda ti kaže pravo stanje stvari i propiše eventualno lijekove ili kreme.
Sve u svemu ništa strašno, jedino malo neugodno ako si sramežljivija, ali na to zaboraviš čim izađeš iz ordinacije. I lakše ti je jer znaš što ti je.
Sretno!
Hvala ti
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:12   #2073
U petak 14.10 sam bio na THD zahvatu kod doktora Krpana i probat ću što vjernije opisat što i kako se događalo. Sve greške u pisanju su rezultat lijekova.

Samu operaciju je obavio neki doktor koji je došao iz Izraela i navodno je jedan od najvećih stručnjaka na ovom polju (za mene tvrdi sa sam najteži slučaj koji je ikada vidio).

Ja imam probleme s hemoroidima zadnjih 20 godina, od toga jedno 13-14 godina konstantnih bolova, krvarenja i invalidnosti par sati nakon stolice svaki put bez iznimke.

Samim vizualnim pregledom doktor je ustvrdio da sam definitivno kandidat za operaciju i odmah mi dao potpunu narkozu. Operacija kkoje inače traje 10-15 minuta kod mene je trajala 35 (žena mi je skoro poludila čekajući). Doktor mi je zašio 5 hemoroida,a šestog se nije usudio dirati. Možda zašije na kontroli za 6 tjedana. NIKAKO NEMOJTE IĆI SAMI NA ZAHVAT!!!!!!! Neka je uvijek netko uz vas jer dezorjentiranost traje još 24 sata nakon zahvata(a i duže).

Lijekovi koje su mi preporučili na klinici skoro da nnisu upće djelovali (nakon 20 mg sanvala nisam oka sklopio, a nurofen sam jeo kao kikiriki) i nakon vikenda patnji i noći na hitnoj ovo su moji savjeti:

- Ketonal retard 150mg 2xdnevno zajedno s 10 mg normabela (apaurin)
- Konstantno mazati anus lidokain gelom izvana i uštrcati aplikatorom unutra (najudobniji aplikator proizvodi JGL)
- Odmah nakon stolice ili samo puštanja vjetrova vratiti prstom izašle hemoroide što dublje unutra. Poželjno je koristiti kirurške rukavice da se ne ozlijedite noktom i dobro ih namazati lidokainom. Topla kupka olakšava postupak.
- Kupite PILEX kapsule (skupe su ali vrijede svake lipe - prodaju se samo u Hrvatskoj, za sada) od 28 komada i pijte ih pola sata prije doručka. Ako vas ne smeta želucu slobodno uzmite duplu dozu ( 4 kapsule). Ja sam osjetio dramatičnu promjenu već nakon drugog uzimanja
- Od hrane jedem čokollino (keksolino, medolino i sl.) guste juhe i općenito hranu kao 6to mjesečno dijete.
- Petrolejsko ulje (jedna jušna žlica dnevno) super funkcionira, ali preporučam da se uzima ujutro, a ne na večer jer kad potjera noću može biti jako neugodno i pitanje je da li ćete stići do WC-a
- Kada idete na WC samo se opustite i čekajte da stolica sama izađe. Svako natezanje pogoršava stvar

Samo budite strpljivi jer bolovi definitivno prolaze s vremenom. Već 3 dana nakon zahvata mogu sjediti, ne previjam se od bolova i ponekad mogu kolko-tolko normalno komunicirati s okolinom (nije da mi to inače super ide.... )

SRETNO!!!!!!!!!!!!!!!

Slobodmo me PM-ajte ako ima pitanja. Rado ću podijelit iskustva, jer iskreno vjerujem da sve ovo vodi normalnom životu.
_________________

I da ne zaboravim -sve pohvale ekipi u poliklinici K-centar. Tretman ja kao u američkim filmovima i stvarno su ljubazni suosjećajni i profesionalni.

Zadnje uređivanje Matrim : 17.10.2011. at 14:36. Reason: Editiram jer sam pod apaurinima, pa zaboravim sve napisati
Matrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 15:48   #2074
Quote:
Matrim kaže: Pogledaj post
- Petrolejsko ulje (jedna jušna žlica dnevno) super funkcionira, ali preporučam da se uzima ujutro, a ne na večer jer kad potjera noću


Nije Petrolejsko, nego PARAFINSKO ulje. SORRY!

Zadnje uređivanje Matrim : 17.10.2011. at 15:56.
Matrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:09   #2075
Pa kakav je to liječnik koji ti nije sve odmah riješio. Pravilo je da se Dopplerom pronađe krvni sudovi koji hemoroide snabdijevaju krvlju i tako se prošireni hemoroidi unište. Ako je ostalo još neriješenih hemoroida nakon operacije i ako ti ispadaju opet, onda definitivno nije ispravno urađen zahvat. Sorry, ali tu ekipu koja ti je to radila treba definitivno izbjegavati. I 35 minuta nije previše vremena za operaciju, neke se rade i skoro 2 sata. Definitivno to što si napisao nije dobra reklama za tu kliniku. Žao mi je, stvarno mi te je žao, ali imat ćeš još muke dok to ponovo ne riješiš sljedećom operacijom. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 17.10.2011. at 20:18.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:05   #2076
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
jel te još muči fisura, dal je pomogla nevenova mast ili si operirala
Pozdrav narode..
Naravno jos uvijek me muci...
Nakon zadnjeg pregleda doslovno sam..popiz..
Bilo mi je dosta svega. Doktora,ovih onih...
Trebala sam malo k sebi doci...ohladit glavu..skupit snage i onda opet sve iz početka..
Eto bas juce osla po uputnicu za Digestivnu (Abdominalnu) kirurgiju..
Nemam para da si platim kod privatnika niti ostale ucinkovite operacije pa idem tam di mogu.. Imam kompletan pregled..iduci tjedan..
Ne znam sta da kazem..
Nadam se boljem..
Necu dati da me cackaju ak mi ne garanitraju oporavak.. Ne zelim mesarenje..radije cu ostavit tak kak je..Dok ne skupim pare da si pošteno mogu to rijesit...
Koristila sam fisuranal sa 0.2% nitroglicerina..mal nevenove...mal neke žnj.. masti..
Krvarim i dalje..nekad po kap..nekad nist a nekad..Boze oslobodi..
Strah me pregleda..iduci tjedan..jel znam sto me ceka...
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:14   #2077
Korektorica, neće te nitko mesariti u bolnici. Riječki kirurzi koji su jedni od boljih na tom polju također rade lateralnu sfinikterotomiju i ponekad je taj rez zaista potreban.
Kontaktiraju veggu, s njom sam jako puno pričala i žena je puno istraživala i ima podatke koji će ti biti od koristi.
Poanta svega je da ako ti je fisura kronična i ako je imaš godinama nema ti druge nego na operaciju, jer druge metode ti neće koristiti, vratit će se nakon 6 mjeseci.
Nije stvar ni u privatnicima ni u novcima. Riješi to u bolnici da se više ne mučiš, pa to nije život.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:27   #2078
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Korektorica, neće te nitko mesariti u bolnici. Riječki kirurzi koji su jedni od boljih na tom polju također rade lateralnu sfinikterotomiju i ponekad je taj rez zaista potreban.
Kontaktiraju veggu, s njom sam jako puno pričala i žena je puno istraživala i ima podatke koji će ti biti od koristi.
Poanta svega je da ako ti je fisura kronična i ako je imaš godinama nema ti druge nego na operaciju, jer druge metode ti neće koristiti, vratit će se nakon 6 mjeseci.
Nije stvar ni u privatnicima ni u novcima. Riješi to u bolnici da se više ne mučiš, pa to nije život.
Da to nije život..
I da ..cilj mi je to riješiti..
Ok..hvala na info..

Vidjeti cemo sta ce biti iduci tjedan...
U svakom slucaju...javim novosti..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:40   #2079
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
Hrvoje, dobila sam preporuku da te pitam za savjet, ukratko kako i gdje rješiti najbolje i najbezbolnije 2 plitke analne fisure koje me zezaju vec 8 mjseci, dal da pokusam sa nitroglicerinskom masti iako kazu da moze izazvati jake glavobolje...dakle, masti, analna dilatacija u Zg ili klasični rez u Rijeci u bolnici gdje zapravo i živim....ne znam jel si dr opće prakse ili kirurg ali uputili me tebi pa pomagaj, molim te....hvala unaprijed
Da..potvrđujem činjenicu da nitroglicerin izaziva glavobolju..
mene je to držalo dobra 2 tjedna.. A onda kasnije...mi je prestala glavobolja..
Druga stvar jest to da..nitroglic olakšava (prolaz) stolicu..
Osjetila sam ajmo to tako reci da mi zarascuje rana..al ne drzi dugo..opet nakon nekog vremena puca..
Možda malo manje krvarm ..i to je sve..ali da li je to od nitroglic ili nije..ne znam..ne mogu 100% reci...
I sta sa si na kraju odlučila..koju metodu primjeniti?
Pošto smo u istoj muci..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 17:40   #2080
ja još nisam ništa riješila..ali namjeravam..još kad bi mi netko rekao dal je obavezna rektoskopija za fisuru i da li boli, koliko traje..toga se malo bojim....ili ides na stol uspavaju te i to je to...dream , ti ces mi najbolje reci.btw...ti si vec i zaboravila sve te muke, blago tebi...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.