Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 22:46   #21
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ma oće.. svim našim bebicama će to lijepo proći rekla je i meni dokica da će jednog dana samo prestat
Ma oće! samo šta mi ju je žao gledati...sigurno nije ugodno, možda i svrbi...pecka...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:47   #22
Quote:
zvrkse kaže: Pogledaj post
Moja djevojčica je isto imala sužen suzni kanalić pa su joj se zadržavale suze u desnom oku. Prošlo je s osam mjeseci, cijelo vrijeme smo marljivo masirali.
Fora je u tome da je oko zbog suženja podložno sekundarnoj infekciji pa treba jako paziti na higijenu. Mi smo brisali oko prokuhanom vodom, ja sam i kapala svoje mlijeko ako se oko malo crvenilo (prema uputi patronažne i uz znanje pedijatrice)
Dobila sam upute i od pedijatrice i od oftalmologice kako masirati, ali nije bilo rezultata dok nismo potražili na webu prikaz oka i suznih kanalića te upute kako masirati. Prošlo je tjedan-dva nakon drugačijeg masiranja (a trajalo je od rođenja).
Tobrex su antibiotske kapi i one mogu pomoći ako se ulovi infekcija, ali neće riješiti začepljenje. Ono će proći djetetovim rastom ili masiranjem ili zahvatom propuhivanja..nadam se da do ovog zadnjeg neće doći!
Joj svaki put se naježim od spominjanja tog propuhivanja
A kako si našla taj prikaz oka i suznih kanalića
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:09   #23
meni se je prije 2 godine začepio suzni kanalić i završila na prpuhavanju u dva navrata..
ma to nije nimalo ugodno odraslom a kamo li maloj bebi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:37   #24
mi nismo masirali. rekla pedijatrica da bolje ne
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:46   #25
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Ma oće! samo šta mi ju je žao gledati...sigurno nije ugodno, možda i svrbi...pecka...
sigurno jako smeta jer si je moj do krvi izgrebao oko već 3-4 puta

al dao Bog da mu to bude najveći zdravstveni problem u životu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:47   #26
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
mi nismo masirali. rekla pedijatrica da bolje ne
nama je rekla da masiramo al mene je strah da ga ne pritisnem prejako
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 01:10   #27
curke ovo crvenilo na oku što spominjete jel to na kapku ili baš na oku?
i kak to skužite? mi imamo krmeljice svako jutro ali ful malo.nikad se nije dogodilo da nam je oko sljepljeno. suze otiču normalno van. jedino što su nam kspci crveni (flekica kao kod puknutih kapilara). pedica nikad ništa po tom pitanju nije spominjala
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 01:55   #28
Ah, koje muke...Mojoj curici je to trajalo 3 godine. Po preporuci pedijatra nismo htjeli na propuhivanje. Rečeno nam je da ako se odlučimo da to treba obaviti prije 3.rođendana. Bilo je faza kad je bilo odlično, a bilo je i faza kad je bilo ajme! Taman kad se činilo da je prestalo suziti oko, buknula je takva upala oka da je to bilo prestrašno. Kad bih joj pritisnula kapak kraj korjena nosa tgnoj je izlazio da je to bilo prestrašno! Odvela sam je kod privatne liječnice, oftalmologa te smo napravili bris i nađen je xxx pneumoniae(ne znam prvi dio imena). Popila je antibiotik (mislim da je bio Zinat) i to je nestalo, a oko više nikad nije suzilo. Moram reći da me ova liječnica napala da što nisam prije dovela dijete na propuhivanje, da je sad prestara, da šta ja mislim... Mislim,ono,bilo je na faze-malo dobro malo loše. Pedijatar je tvrdio da će proći, a tako je skoro i bilo. Suzenje oka je vjerojatno prošlo jer je ona rasla, a tako i kanalić, a opet se nije dovoljno proširio već se upala doslovno učahurila. Eto to je moja priča. Ona danas ima 7 godina i hvala Bogu, nemamo nikakvih problema sa očima.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:51   #29
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Joj svaki put se naježim od spominjanja tog propuhivanja
A kako si našla taj prikaz oka i suznih kanalića
Muž je iskopao negdje na webu znanstveni članak o oku u kojem su bile slike i princip masiranja.
Ako se dobro sjećam, pisalo je da treba masirati tako da ti je prst na korijenu nosa, a nokat usmjeren prema samom oku. Pod prstom se osjeća izbočina, a masirat treba niže od nje, pritiskom u dubinu..
Naravno, treba paziti i ne grebati, imati čiste ruke i kratke nokte.

Crvenilo nam se pojavilo jednom i to na bjeloočnici. Prošlo je nakon 2 dana kapanja m.mlijeka.
Jednom su joj se i zaljepili kapci i tad smo koristili Tobrex pa se smirilo.

Sad je s očima sve OK!
zvrkse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 20:29   #30
Hvala vam svima na komentarima. Pokušati ćemo sa pravilnijim masiranjem i dalje redovito ispirati da se ne stvori upala. Treba strpljenja izgleda.
Gorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 21:33   #31
Evo ti kako ćeš masirat : odreži na malom prstu nokat do kraja i s jagodicom kružnim pokretima masiraš unutarnji kut oka ( onu ''kuglicu'' di se kupe suzice ) malo moraš i pritisnit već tada bi to moralo polako otjecat vani...nama e to patronažna rekla i stvarno je palilo,andam se da će i vama.mi nism tobrex koristili nikad jer nije bilo potrebe
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 08:22   #32
Quote:
Gorski kaže: Pogledaj post
Naš sin je star 2 mj. Gotovo od početka ima problema sa desnim okom. Suze koje se nakupljaju ne prolaze (tako kaže doktorica) kroz suzni kanal u nosnu šupljinu nego se suše oko kapaka od čega nastaju krmeljice. Na prvom pregledu kod pedijatrice (s navršenih mjesec dana) dobili smo savjet da stavljamo kapi TOBREX tjedan dana, uz ispiranje kamilicom (što smo radili i prije toga), te nježno masiranje područja između okice i korjena nosa. Kapi više ne stavljamo, nešto se bilo popravilo nakon njih ali još uvijek suze ne otječu kamo bi trebale nego je ta okica i njene trepavice stalno vlažna. Sa drugim okom je sve u redu.
Da li je netko imao sličan problem i kako ste ga riješili?
Hvala unaprijed!

Evo, mi imali s time problema. Dakle, kapali smo joj sterilnu fiziološku otopinu (uzeli smo Uriage, ampulice fiziološke, jesu skuplje, ima ih 50kom, koštaju 58kn) i masirali kružnim pokretima u korijenu okeca. I fakat, kak smo masirali tako je iz okeca izlazio sekretić. Trajalo je nekih tri mjeseca djetetovog života. Nemojte često kapati Tobrex, mislim da smo mi još par puta kapali, novom bočicom, nako kapanja prilikom izlaska iz bolnice i više onda nismo.

Samo puno ispirati sterilnom fiziološkom (naglasi u ljekarni da je za okeco, jer se često pitaju zakaj baš sterilnu fiziološku (ona obična je ok za kapati nosek, ali za oko MORA biti sterilna).

Proći će to. Našoj se jako krmeljalo okeco, nekad nije bilo za gledat. Bljak.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 10:37   #33
Pozdrav,
i mi imamo istih problema, cura je stara 16 mj. i od rođenja se mučimo s krmeljićima. Odkad je napunila godinu dana, otprilike, stanje se dosta popravilo. Prije je baš znala imati upaljene oči i crveno sve i svi su nonstop ispitivali šta joj je...bla, bla...jel plače...
Ona je već par puta imala streptokokus pneumoniae, tada kapamo s tobreks i garasone kapima i mast tobreks, masaža obavezno, otkad ju imamo.
Mislim da se njeno stanje popravilo jer sam s vremenom naučila masirati. I mislim da je kod svih roditelja problem neznanje masiranja, bez uvrede, kažem i meni je to bio problem dok nisam po stoti puta pitala doktoricu KAKO, npr. kod doktorice kad ona promasira izađe gnoj, a meni nekad malo izađe, većinom nikad ništa, a oko upaljeno, i kada sam inzistirala da mi detaljno objasni (ne kužim zašto to odmah nije tako pokazala) i meni je počelo izlaziti puno gnoja, i tako se vremenom to smanjivalo. Sada joj je to oko suznije, vidi se da nije ok, u biti te suze ili malo otiču ili ništa, kad smo vani u šetnji cure joj suzice preko obrazića, ali nema nikakvog gnoja. Doktorica mi je rekla da još sačekamo mjesec dana pa bi na operaciju. Ona kaže da se ta operacija treba napraviti do 1,5 god. starosti jer taj kanalić kasnije dosta očvrsne pa ga je puno teže probiti. Iako jako oteže s operacijom, i odgovara me, a nisam ni ja baš za operaciju, sam postupak mi se ne čini tako strašan, već činjenica da moraju uspavati djete, a nitko od nas ne zna kako će koja beba reagirati na anesteziju, i rekla je da ja moram potpisati da pristajem na operaciju.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 14:32   #34
i mi vučemo isti problem od rođenja. Ni kamilica nam ne pomaže, jedino prokuhana voda i kap mlijeka. Par dana nema i onda opet.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 20:25   #35
Hvala sandrić na objašnjenju. Nisam znao da tu može biti i gnoja, kod nas to nije tako strašno ali suze ipak ne otiču kako treba. Pokušati ćemo promjeniti način masiranja. I ja masiram jagodicom malog prsta ali nikada ne idem tako blizu oku da dodirujem mjesto gdje se skupljaju suzice. Morati ćemo promjeniti i vrijeme masiranja, masiramo ga uvijek kada jede, jer je tada najmirniji, no za ovakvo masiranje kakvo savjetuješ morati ćemo uzeti vrijeme samo za to, dok jede biti će nemoguće, ili da oboje asistiramo. Hvala!
Gorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 22:06   #36
Ja recimo masiram s palcem, tj. s rubom palca (sitna sam ) i izađe dosta gnoja. Evo sada nema bakterije, večeras sam joj masirala i izašlo je. Lagano povući donji dio oka, tj. one kožice kod donjih trepavica prema dolje i lagano pritisnuti od nosa prema oku i iz onog kuta oka izađe gnoj (malo kremice staviti na prst, ali točkicu kremice da prst lakše klizi). Mojoj je to rutina ne buni se i nije bolno valjda jer ne reagira.
Jadnici mali!
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 22:11   #37
i mi sm o imali isti problem, prvih dva i pol mjeseca, nakon toga je samo od sebe prošlo. vidim da ste svi tretirali Tobrex kapima, ja sam mazala sa kloramfenikol kremom, onako s unutarnje strane donje vjeđe, malo je to bilo teško jer em što beba ima malo okeco:-))em, što se ona nije dala da joj se to radi...no uglavnom, kad bi samo jednom uspjela to izvesti kako treba, krmelji bi nestali taj tren...je da se u nekoliko navrata to ponavljalo, pa smo mazali po par puta, a onda je prošlo samo od sebe ....p.s. i naravno brisali smo okeco sa prokuhanom vodom, i to odozdo prema gore...
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 23:05   #38
princeza ima sada 8 god ... začepljenje suznog kanala imala je od rođenja ... rekli su da obično prođe do godinu dana ... puno smo masirali i tjerali gnoj van ... vječno je bila krmeljava na lijevo oko ... najdraži su mi bili komentari (u dučanu primjerice) da mi je dijete krmeljavo, kao, dobronamjerno, niste umili dijete
no nama to nije prošlo s godinu dana, a ni kasnije, i s godinu i pol napravili su joj tu operaciju ... strah uvijek postoji jer ipak dijete dobije anesteziju ... Bogu hvala sve je dobro prošlo ... ipak je to vrlo kratka operacija, cca 20 min, vrlo brzo se probudila i isto popodne išli smo doma ... još smo jedno 7-10 dana mazali nekom mašću i kapali nekim kapima, možda tobrex i garason, ali više se ne sjećam ... i otišlo je kao da nikad ništa nije bilo

par mjeseci prije završila je u bolnici zbog bakterijemije (sepse) i to mi je bilo puno teže za podnijeti od ove operacije

bit će sve dobro drage moje ipak postoje velike šanse da to prođe ...
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 08:09   #39
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
princeza ima sada 8 god ... začepljenje suznog kanala imala je od rođenja ... rekli su da obično prođe do godinu dana ... puno smo masirali i tjerali gnoj van ... vječno je bila krmeljava na lijevo oko ... najdraži su mi bili komentari (u dučanu primjerice) da mi je dijete krmeljavo, kao, dobronamjerno, niste umili dijete
no nama to nije prošlo s godinu dana, a ni kasnije, i s godinu i pol napravili su joj tu operaciju ... strah uvijek postoji jer ipak dijete dobije anesteziju ... Bogu hvala sve je dobro prošlo ... ipak je to vrlo kratka operacija, cca 20 min, vrlo brzo se probudila i isto popodne išli smo doma ... još smo jedno 7-10 dana mazali nekom mašću i kapali nekim kapima, možda tobrex i garason, ali više se ne sjećam ... i otišlo je kao da nikad ništa nije bilo

par mjeseci prije završila je u bolnici zbog bakterijemije (sepse) i to mi je bilo puno teže za podnijeti od ove operacije

bit će sve dobro drage moje ipak postoje velike šanse da to prođe ...
ma meni je zbog anestezije i najveći problem ići na operaciju, znam da postupak traje doslovno 5 min., ali ta anestezija me jako muči. Još me doktorica (kad sam ju pitala za opasnost od anestezije, tj. samog postupka operacije) dosta isplašila s tim... Ma najradije ju ni ne bi na operaciju, ali se bojim da to neće proći, a kasnije problemi, a više se ne može na operaciju....
Ne znam...
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:51   #40
nasa Lara je imala prvih par mjeseci stalno upaljeno lijevo oko, ponekad sa zutim iscjetkom. Svakodnevno smo masirali, u vise navrata smo kapali tobrex kapi i mast ali je to samo kratkorocno pomoglo, ped rekla da ako ne prodje do prve godine ce nas uputiti oftalmologu. i rekla je da ne nikako ne kapamo s kamilicom i mi smo je slusali. Onda smo bili na moru 10 dana i ipak ispirali kamilicom i to je proslo...
sad da li zbog morskog zraka, kamilice ili bi joj ionako proslo u toj dobi (imala je 6 mjeseci)
minodora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.