Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 18:15   #1
Državni poticaj, otvaranje obrta/firme

Pozdrav

Trenutno sam zaposlen u privatnoj firmi, manja trgovina,prodaja i servis računala, i evo nakon 15 i više godina gazda je odlučio zatvoriti firmu iz nekih svojih razloga, posla nije da nema toliko, u minusu nismo nikad poslovali, nego jednostavno nema vremena više za to. Naravno meni i radnom kolegi ne preostaje ništa drugo nego na biro za 2 mjeseca kada je prediđeno zatvaranje, e pa sada mene konkretno zanima dali je moguće dobiti neki bespovratni poticaj da tako isto ja i kolega otvorimo u gradu i nastavimo raditi, pošto je to jedina trgovina tog tipa u našem gradiću i ima nekih stalnih mušterija i smatram da je koliko toliko isplativo.

E sada mene konkretno zanima kako šta i gdje treba otići dali je moguće i koliko sam postupak traje.
Hvala !
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:51   #2
Možete se zajedno udružiti i dobiti do 70.000kn, dovoljno je da ste jedan dan na burzi i zatim možete zatražiti potporu za samozapošljavanje.

Više na: http://mjere.hr/mjere/potpore-za-samozaposljavanje/
studentvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:43   #3
Bio sam na birou jučer i isto to mi je savijetnik rekao, mada ga nisam shvatio jedan dio pa ako mi to netko može objasnit bolje što se tiće poslovnog plana i kreiranja troškovnika, šta ulazi u taj troškovnik, dali je to roba za moju trgovinu, oprema alat koja mi je potrebna, računalo i fiskalna blagajna ?

i nikako nisam razumio dio dali ja moram imati i nešto svog novca, kako je meni teta objasnila preko troškovnika ja moram imat da pokrijem pdv jedino, što bi značilo da na poticaj od 35 000 kn ja moram imati svog keša 7750 kn tj 25% ?

i potšo je teta rekla da ja mogu tu i prikazati da ulažem npr svoj alat, svoj auto za korištenje u firmi, dali onda npr ulazi i cijena mog auta u tih 7750 kn ?
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.