Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 11:49   #81
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Zašto sad takva tajnovitost?
Koja je svrha ako skrivaš, ako nećeš reći onda nisi trebala ni natuknjivati,
Da si prošao slično ne bi uopće postavljao takva pitanja.
Dovoljna bi ti bila unutrašnja šutnja.

Kako objasniti neobjašnjivo i još to učiniti sa riječima koje ne mogu opisati proživljeno...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:11   #82
Evo mistike mržnje i mračnjaštva. Nazadnjaci u crnim haljinama (slučajnost sa istom bojom ISIL-a je slučajna) deru zastavu u duginim bojama. Svi moramo biti mračni i nazadni kao oni: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pro...retala/txl4md7
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:34   #83
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I vidjeh: iz mora Zvijer izlazi sa deset rogova i sedam glava; na rogovima joj deset kruna, na glavama bogohulna imena. 2Ta Zvijer što je vidjeh bijaše nalik na leoparda, noge joj kao medvjeđe, usta kao usta lavlja.
Takve stvari možeš sanjat svake noći, i eto ti mistike. lol
Neki,pak, takve stvari vide pod halucinogenima. Mistična kemija...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:35   #84
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Meni slijedeće ne izgleda jasno.

Žena i Zmaj
I znamenje veliko pokaza se na nebu: Žena odjevena suncem... bla, bla...

Zmaj i Zvijer
I vidjeh: iz mora Zvijer izlazi sa deset rogova i sedam glava... bla, bla...

Što je rijeka iz zmajevih usta? Što su jedno, dva i polovica vremena?

Nigdje u evanjđelju ne piše da se Maria skrivala u pustinji, što to znači?
Ili kako je zmaj zaratio sa mihaelom tek nakon Kristova rođenja?
Nije li to bilo i prije postanka Adama i Eve?
Ili tko su zvijeri? Zarr će se pojaviti doslovna čudovišta,
kojima će se ljudi klanjati, ako ne koje je značenje njihova opisa?...
alatničaru, nepoznati ti je dobro odgovorio...inače, na planeti zemlji, među više od 7. milijardi ljudi, ne postoji ni jedna jedina osoba koja to shvata ili koja bi mogla shvatiti. Ta knjiga je pisana samo sa jednom nakanom - da nejasnoćama i apstrakcijama zbuni ionako zbunjene vjernike koji vjeruju u čovjeka koji je, navodno, ujedno i sami Stvoritelj, ili makar "sin od Stvoritelja". kako hoćeš, ali moj ti je savjet da se ne zamaraš sa tim pitanjima, već da se okreneš nečemu korisnijem i praktičnijem. lijep pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:58   #85
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
alatničaru, nepoznati ti je dobro odgovorio...inače, na planeti zemlji, među više od 7. milijardi ljudi, ne postoji ni jedna jedina osoba koja to shvata ili koja bi mogla shvatiti. Ta knjiga je pisana samo sa jednom nakanom - da nejasnoćama i apstrakcijama zbuni ionako zbunjene vjernike koji vjeruju u čovjeka koji je, navodno, ujedno i sami Stvoritelj, ili makar "sin od Stvoritelja". kako hoćeš, ali moj ti je savjet da se ne zamaraš sa tim pitanjima, već da se okreneš nečemu korisnijem i praktičnijem. lijep pozdrav
A ti znaš da se to ne može shvatiti?
Tako bi govorili i za Danielov san da poslije nije protumačen.
Bog prijateljima daje mudrost i otkriva tajne.
I što je korisnije i praktičnije od vječnog života?
Bogatstvo?
Svemirci?
Samohodni roboti, tehnologija, leteći tanjuri...?

Nisi pokazao mudrost svojim prijedlogom, a ja ću se držati onoga što mi je dano, jer:
Quote:
U mudrosti su sva dobra

(2) Nju zavoljeh i za njom čeznuh od svoje mladosti; i nastojah da mi bude zaručnica i zaljubih se u ljepotu njezinu. (3) Njezina životna prisnost s Bogom podaruje sjaj njezinu plemenitom podrijetlu jer je ljubi gospodar svemira. (4) Ona je povjerenica znanja Božjeg, izbiračica djela njegovih. (5) Ako je bogatstvo blago poželjno u ovom životu, što je onda bogatije od mudrosti koja sve stvara? (6) Ako opet razum stvara, tko je na svijetu od nje veći umjetnik? (7) Ako li pak tko ljubi pravednost, pa, kreposti su plodovi njezinih napora: ona poučava umjerenosti i razboritosti, pravednosti i hrabrosti, od kojih u životu nema ništa korisnije ljudima. (8) Ako li tko čezne za većim znanjem, ona poznaje prošlost i proriče budućnost, vična je izrekama i umije odgonetati zagonetke. Ona znade unaprijed znake i čudesa i slijed razdoblja i vremena.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:49   #86
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I što je korisnije i praktičnije od vječnog života?
Bogatstvo?
Svemirci?
Samohodni roboti, tehnologija, leteći tanjuri...?
Sve od navedenog.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:36   #87
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nisi pokazao mudrost svojim prijedlogom, a ja ću se držati onoga što mi je dano
ok, mi samo pričamo. osobno mislim da u knjizi otkrivenja nema nikakve mudrosti već samo pokvareni mnogobožački duh koji ima za cilj da čitatelju uvali čovjeka-boga, ali kako hoćeš; svakome na volju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:34   #88
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ok, mi samo pričamo. osobno mislim da u knjizi otkrivenja nema nikakve mudrosti već samo pokvareni mnogobožački duh koji ima za cilj da čitatelju uvali čovjeka-boga, ali kako hoćeš; svakome na volju.
Pokvaren je duh koji ti hoće uvaliti Boga bez ljudskih osobina, jer na sliku Božiju je stvoren čovjek.
Tko si, otkud si, kamo ideš i koja ti je svrha?
To možeš saznati samo kad si u svezi sa personalnim Stvoriteljem, a ne sa nekakvim svemirom ili nečim o čemu priča Nepoznati ili Neil De Grase Tayson od kojega je to Nepoznati moguće pokupio.
Bog koji ima manje karaktera od bolesne mačke sigurno ne može biti Bog.
To su prije samo vlažni snovi osoba koje žele osloboditi svoju tjelesnost i svjetovnost, i još to nazivati duhovnošću.

Zato su oni smrtni protivnici pobožnima, nisu li takvi raspeli Krista?
Nije li takav počinio prvo umorstvo?
Nije li povijest puna primjera što čine oni koji pate za zemaljskim stvarima?
Takve sotona lako preuzima i tjera ih na zločine, vjeruj, upoznao sam mnoge vjernike i nevjernike, a od nevjernika ni jednog koji se ne bi nepravedno okoristio da dođe u poziciju moći, čak su mi to mnogi i sami rekli.
A od vjernika znam barem dvojcu koji ne bi.

Na poslijetku, neće li Bog koji je sve stvorio osujetiti želje tjelesnih i osvetiti svu krv nevinih na ovome svijetu?

Jer ako nema Boga, otkud to da jedete i pijete, i da ste zadovoljni?
Nije li to jer je Bog stvorio svakovrsne dobre stvari?
A ne jer se sve samosastavilo iz ničega, pa to na pop dokumentarcima zovu "neistražena znanost".
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:23   #89
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Pokvaren je duh koji ti hoće uvaliti Boga bez ljudskih osobina, jer na sliku Božiju je stvoren čovjek.
prije svega, to da je čovjek stvoren na sliku božiju, vi vjerujete jer je tako napisao nepoznati pisac mojsijeva petoknjižja iz V st. p. n. e. (u vrijeme ezre). u mojem vjerovanju, bog uopće nema oblik i fizičku formu, pa se ni ne može uspoređivati sa obličkom čovjeka, konja, ptice, itd. očekivati da je bog naših osobina je zapravo oholo. kada bi mravi imali intelekt sličan ljudskom, vjerujem da bi i oni zamišljali da je bog stvorio sve mrave na svoju sliku... dakle, u pitanju je samo jedna egoistična floskula jer, niti je bog kao mi, niti smo mi kao bog. mi smo stvorenja, a on nije stvorenje.


Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tko si, otkud si, kamo ideš i koja ti je svrha? To možeš saznati samo kad si u svezi sa personalnim Stvoriteljem
kakvim personalnim stvoriteljem?! bog je jedan za sve svijetove, za sva stvorenja, za sva vremena, sve prostore... nemam ja svog personalnog stvoritelja, a vi svog. o našoj vlastitoj svrsi je nemoguće promišljati dok se ne shvati a je bog jedan, vječit i da se ne pretvara u svoja stvorenja.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Zato su oni smrtni protivnici pobožnima, nisu li takvi raspeli Krista?
Nije li takav počinio prvo umorstvo?
isus, sin marijin, nije raspet. krist ne postoji, a prvo umorstvo je počinio kain. sa ostalim se slažem sa vama. pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:21   #90
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jer ako nema Boga, otkud to da jedete i pijete, i da ste zadovoljni?
Nije li to jer je Bog stvorio svakovrsne dobre stvari?
A ne jer se sve samosastavilo iz ničega, pa to na pop dokumentarcima zovu "neistražena znanost".
Iz ničega? Takvu hranu još nisam jela. Rajčice, krastavce i tikvice koje klopam narasli su iz sjemena pripadajućih biljaka. Porijeklo paštete radije ne bih istraživala, ali to ne znači da je riječ o "neistraženoj znanosti".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 07:48   #91
Bog je dakle stvorio samo dobro a što je sa lošim gljivama, recimo muharama?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:08   #92
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bog je dakle stvorio samo dobro a što je sa lošim gljivama, recimo muharama?
Ne znam. Kad sam bila dijete stalno su mi govorili "vrag te stvorio" pa pretpostavljam da smo muhare i ja iz istog lonca ispale.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:26   #93
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Iz ničega? Takvu hranu još nisam jela. Rajčice, krastavce i tikvice koje klopam narasli su iz sjemena pripadajućih biljaka. Porijeklo paštete radije ne bih istraživala, ali to ne znači da je riječ o "neistraženoj znanosti".
Hrana prije oko 6500g nije postojala.
I onda je sve stvorio Bog, dao biljkama njihovo sjeme da ostanu na zemlji, a ne jer su se samosastavile tako i izmutirale.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:31   #94
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Hrana prije oko 6500g nije postojala.
I onda je sve stvorio Bog, dao biljkama njihovo sjeme da ostanu na zemlji, a ne jer su se samosastavile tako i izmutirale.


Prije, oko 6500 ni ljudi nije bilo pa nije bilo niti hrane.

Zemlja je ravna ploča a u TV su mali mašinjisti koji stvaraju program.

Elvis je živ...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:44   #95
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Prije, oko 6500 ni ljudi nije bilo pa nije bilo niti hrane.

Zemlja je ravna ploča a u TV su mali mašinjisti koji stvaraju program.

Elvis je živ...
I šverca duhan. Prošle zime policijoti su me pitali za njega, a ja sam ih uputila u Nashville. Onda im je kotač zapelo u snijegu pa su morali zvati pojačanje. To je Elvisu dalo vremena da napusti zgradu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:47   #96
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I šverca duhan. Prošle zime policijoti su me pitali za njega, a ja sam ih uputila u Nashville. Onda im je kotač zapelo u snijegu pa su morali zvati pojačanje. To je Elvisu dalo vremena da napusti zgradu.
A biljke mutiraju pomoću Boga...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:25   #97
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A biljke mutiraju pomoću Boga...
Je li Bog onda radioaktivan?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:05   #98
nemruth dagi i leteća,
više mistike kod vas dvije, no kod pape
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:00   #99
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nemruth dagi i leteća,
više mistike kod vas dvije, no kod pape
Žene su mistična bića!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:38   #100
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Žene su mistična bića!
I zato ih treba izbjegavati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.