Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:07   #6161
salata nejde po kili nego po glavici

vidi se da ne kupujete salatu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:18   #6162
bila sam nedjelju navečer u radničkoj
ponuda je sasvim OK - povrće koje sam kupila domaći OPG; nekih stvari nemaju na koje sam navikla (gotovo tijesto za pizzu frutabella, blue stilton sir etc)
Mesar mrzovoljan do bola, no u usporedbi sa hrvatskim Sparom meni je ovo vrhunski ducan (u usporedbi s bečkim Sparom nije

Btw, objavili su na stranici koje se sve parnice vode protiv koncerna - sber vodi na svim frontovima, pa čovjek pomisli sber bi mogao nešto i dobit..
__________________
wrong side of investment banking
Journal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:25   #6163
bila sam nedjelju navečer u radničkoj
ponuda je sasvim OK - povrće koje sam kupila domaći OPG; nekih stvari nemaju na koje sam navikla (gotovo tijesto za pizzu frutabella, blue stilton sir etc)
Mesar mrzovoljan do bola, no u usporedbi sa hrvatskim Sparom meni je ovo vrhunski ducan (u usporedbi s bečkim Sparom nije

Btw, objavili su na stranici koje se sve parnice vode protiv koncerna - sber vodi na svim frontovima, pa čovjek pomisli sber bi mogao nešto i dobit..
__________________
wrong side of investment banking
Journal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 07:13   #6164
Quote:
Journal kaže: Pogledaj post
bila sam nedjelju navečer u radničkoj
ponuda je sasvim OK - povrće koje sam kupila domaći OPG; nekih stvari nemaju na koje sam navikla (gotovo tijesto za pizzu frutabella, blue stilton sir etc)
Mesar mrzovoljan do bola, no u usporedbi sa hrvatskim Sparom meni je ovo vrhunski ducan (u usporedbi s bečkim Sparom nije

Btw, objavili su na stranici koje se sve parnice vode protiv koncerna - sber vodi na svim frontovima, pa čovjek pomisli sber bi mogao nešto i dobit..
SBER ce lako naplatiti svoja potrazivanja od drzave. Hrvatska drzava u INA-i ima svoje udjele. INA ima koncesiju na naftno polje u Siriji. U Siriji je ruska vojska. Nije tesko zakljuciti kako ce SBER naplacivati svoja potrazivanja ako ih ne mogne naplatiti od Agrokora.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:15   #6165
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
SBER ce lako naplatiti svoja potrazivanja od drzave. Hrvatska drzava u INA-i ima svoje udjele. INA ima koncesiju na naftno polje u Siriji. U Siriji je ruska vojska. Nije tesko zakljuciti kako ce SBER naplacivati svoja potrazivanja ako ih ne mogne naplatiti od Agrokora.
Rusi takvih polja imaju da ni sami neznaju koliko.
Druge ih stvari zanimaju, naša bi sreća bila ako bi ta polja otišla "pod račun".
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:56   #6166
Navodno je ukupan iznos prijavljenih dugovanja oko 80 mlrd. Kn. Ima li netko istu ili drugaciju informaciju?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:41   #6167
Nestale reklame s maznutim Amazon logom
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:51   #6168
Quote:
Journal kaže: Pogledaj post
bila sam nedjelju navečer u radničkoj
ponuda je sasvim OK - povrće koje sam kupila domaći OPG; nekih stvari nemaju na koje sam navikla (gotovo tijesto za pizzu frutabella, blue stilton sir etc)
Mesar mrzovoljan do bola, no u usporedbi sa hrvatskim Sparom meni je ovo vrhunski ducan (u usporedbi s bečkim Sparom nije

Btw, objavili su na stranici koje se sve parnice vode protiv koncerna - sber vodi na svim frontovima, pa čovjek pomisli sber bi mogao nešto i dobit..
U Hrvatskoj će dobiti malo ili čak ništa ali van Hrvatske vjerojatno sve.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 06:06   #6169
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jelte i u konzumu se redovno špricala salata vodom
ali ima to i jednu dodatnu vrijednost, voda oteža proizvod pri vaganju
Nije to ništ do "kumica" na placu koje salatu zimi špricaju antifrizom da se ne smrzne...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:53   #6170
Koncern Agrokor će otići u stečaj sljedeće godine, smatra gradonačelnik Ljubljane i bivši šef Mercatora Zoran Janković

"Po mojoj ocjeni, kraj će biti loš - Agrokor će otići u stečaj sljedeće godine, Lex Agrokor ne može djelovati. To je isto kao da su Grci rekli - mi ne priznajemo stare dugove, hajde sad da krenemo iz početka", rekao je Janković za Magazin Biznis.

Podsjeća da je govorio da će "Lex Agrokor" pasti pred europskim sudovima.

"I Sberbanka ga je prva počela rušiti", kaže gradonačelnik Ljubljane, koji smatra da je važno i pitanje vlasništva, te da se ta firma Ivici Todoriću ne može oduzeti, jer je vlasnik.

Prema njegovom mišljenju, jedino rješenje za Agrokor je da se 50 posto svih potraživanja banaka i dobavljača pretvori u kapital i da se s tim ta kompanija dokapitalizira.

U tom slučaju, navodi, Todorić bi možda ostao vlasnik jedan posto Agrokora.

"Na primjer, banke od svojih potraživanja, od četiri milijarde eura kredita, u kapital pretvore dvije milijarde i time steknu vlasništvo u Agrokoru, a na ostali dug da snize kamatu na dva do tri posto. Dobavljači bi dobili plaćeno 50 posto svojih potraživanja, za 50 posto bi dobili dionice", rekao je Janković.

"Vjerovnici bi svoj novac nazad dobili kroz povećanje vrijednosti dionica Agrokora, odnosno kroz prodaju tih dionica. To je jedini način", poručio je Janković.

Kako je rekao, to je jedini način da se izbjegne stečaj Agrokora, ali smatra da se, nažalost, to neće dogoditi. Mišljenja je da će se izabrati opcija stečaja i prodaja Agrokora po dijelovima.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...rokor-20170920

and stečaj it is.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:35   #6171
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Rusi takvih polja imaju da ni sami neznaju koliko.
Druge ih stvari zanimaju, naša bi sreća bila ako bi ta polja otišla "pod račun".
Nasa sreca bi bila ako bi nesto sto vrijedi milijardu necega otislo pod racun za dug koji je napravio jedan ili vise razbojnika?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:24   #6172
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
I kako onda to stavljaš u vrećicu, tako mokro?
ma nije to full voda voda,
nego više kao ... sda mi ponestaje riječi... kao ona rashladna para, kao što imaju kafići u Bogovićevoj u Zagrebu tokom ljeta
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:25   #6173
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Gdje je razlika izmedu automatski i manualno zaljevane salate ?
pa valjda otreseš prije nego spremiš
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:48   #6174
Ivica Todorić oglasio se u petak objavom na svojem novom blogu koji je otvorio danas i na kojem će idućih dana objavljivati tekstove na dnevnoj bazi.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/i...---490032.html

ovo će biti veoma uzbudljivo pratit
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:04   #6175
Ivek je otvorio blog te postao bloger!


Ivina, postani i forumaš i dođi nam ovdje da svi skupa plačemo, šta kurac... :klap:

Niko nama koji izvlačimo milijarde neće uzeti našu državu i naše milijarde.
Ivo, sve je to naša para i naša stvar. Cosa nostra. Ne dajmo strancima i dušmanima da nas ucjenjuju i otimaju naš Agrokor




Ako smo svi veliko pleme, zapravo to nije krađa. Ivo, mi ti dajemo da nam sve uzmeš. Svi smo mi jedno, Hrvati. sve nam uzmi!


problem bi bio jedino da strano pleme (Srbi?) uzimaju od nas, e onda bi nas smetala krađa, problemi. Unutar plemena, unutar jednog vigvama nema problema....
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:07   #6176
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Ivica Todorić oglasio se u petak objavom na svojem novom blogu koji je otvorio danas i na kojem će idućih dana objavljivati tekstove na dnevnoj bazi.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/i...---490032.html

ovo će biti veoma uzbudljivo pratit
jooooj miceki mali na koje fore oni sad idu...na sentiment naroda...ma nek mi se napuši kurca i toda i kockastoglavi i vlada i anemični i hdz i sdp.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:36   #6177
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije to ništ do "kumica" na placu koje salatu zimi špricaju antifrizom da se ne smrzne...
To si vidio ili si cuo da je netko vidio?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:54   #6178
Quote:
Trijezni Pijanac kaže: Pogledaj post
ma nije to full voda voda,
nego više kao ... sda mi ponestaje riječi... kao ona rashladna para, kao što imaju kafići u Bogovićevoj u Zagrebu tokom ljeta
Aha. A štz, mi većinu povrća imamo doma, i hranimo se sezonski tako da mi je skoro svejedno, ali to povrće u supermarketima... ne znam. Nekako najviše gledam da bude naše, a uvozno smeće izbjegavam.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:03   #6179
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/i...---490129.html
Dali je taj lik totalni kreten koji živi svoj film ili je užasno bezobrazan!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:01   #6180
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nasa sreca bi bila ako bi nesto sto vrijedi milijardu necega otislo pod racun za dug koji je napravio jedan ili vise razbojnika?
Je, mi polja ionako možemo zaboraviti, ako ih rusi uzmu pod račun manje će se platiti iz proračuna tj naših đepova.

Ili možda misliš da će Plenković vratiti INAu u naše ruke pa da ćemo svi uživati blagodati plina iz Sirije?
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.