Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 00:03   #7721
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Onaj ko unajmljuje nekog da mu pruži određenu uslugu, taj i plaća pružatelja usluge.
Ovo o čemu ti govoriš - odbijanje pokazivanja nekretnine dok zainteresirani ne potpiše da će ti to platiti se zove ucjena (kad si već unajmljen od druge strane da ga pokazuješ) i također je protuzakonito.
Da ne velim da je naplaćivanje pokazivanja nešto za što do sada nisam čula. Svašta
Ne naplaćuje se gledanje, nego da bi došla do stana ti moraš potpisati agenciji, ako kupiš ti naplate ako ne ništa.
Ucjena? Pa je, ali evo zbog pitanja i prijedloga gori se oni štite, ako oni ne zajebu, zajebati će se njih.
Znači prodavatelj nije spreman platiti ali daje agenciji....tkome će oni naplatiti?

Druga priča evo kao predloženo ide osoba A u pratnji osobe B gledati stan. Osoba A potpiše i osoba B se obrati prodavaču i može naravno spustiti cijenu za možda još 2,5% jer prodavač nemora platiti agenciju ili barem 1,25% jer kupac i prodavac se dogovore 50:50. I tko plaća agenciju, koja je odradila posao?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.09.2017., 06:09   #7722
Budale koje im vjeruju. Ima i normalnih agencija ali su manjina.

Sent from my E5823 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Old 20.09.2017., 07:04   #7723
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Prema kojoj i čijoj logici? Prevaranata koji rade u takvoj agenciji?
Takav pokušaj naplate je protuzakonit.
Agencija može naplatiti proviziju samo onome s kim ima sklopljen ugovor - a to je prodavatelj.



I ako hoću da to neka agencija odradi za mene - unajmit ću je.
Ovdje kupac nije unajmio agenciju, nego agencija pokušava protuzakonito nešto naplatiti kupcu.
I ja se grozim agencija i po iskustvu - nemaju pojma. Kod kupnje ih ipak nisam mogla izbjec jer je prodavatelj sve prepustio agentu. Uopce ne mozes razgovarat sa dedom bez njega. Znaci, deda je sebe zastitio da ga netko ne zavalja.
Agenta smo platili ali je kumovao dobrom cjenkanju pa mi je bio u cijeni. Kao da je deda platio moj i svoj dio.

A pomoc oko kupnje..Ugovor smo sami predlagali, on ga doradio. Za banku je uskako oko procijene, EC, dozvolu vadio, dedu vozao do biljeznika i banku.. Sve smo to mogli sami, ali sumnjam da bi tak spustili cijenu da ga nije bilo.
Jaya is offline  
Old 20.09.2017., 09:55   #7724
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Agencije su kod nas u ZG nazalost nista drugo nego obicni PARAZITI koji iskoristavaju naivne/glupe/neiskusne ljude,
pogotovo to dolazi do izrazaja kada su isti izvan ZG a agenti koliko toliko elokventni da znaju slozit recenicu....

Pitate se odakle toliko glupih&naivnih,
pa dovoljno Vam je pogledat oko sebe...i skuzit da ljudi mazohisticki glasaju za neznam HDZ&SDP godinama,desetljecima...cak dapace spremni su branit krvlju ih,pa cak i napadat ljubljanu ili koga vec ovi oznace kao "neprijatelja"..
prema tome dileme nema...dok je ovaca nece falit vune...

I to sve nije problem,jbg...nemas hm..znanje pa das lovu,tak svijet funkcinira...al je problem kada te uvjere u sljdecu pricu..."imaju oni odvjetnike"
Samo cu ti reci da je to malosnalazljivija ekipa koja zna relativno socno lagati bez da trepne a znanjem su inferiorni...
I kazem,to nije problem..al zbog njihovih socnih lazi ti u konacnici mozes ostat bez nekretine ili u najboljem slucaju imat hrpu problema oko uknjizbe iste.
To ti je na razini,hodanja po minskom polju...rijetko se desi da pukne..al jedna kad pukne-gotov si,end!
ODVJETNIK MOZE BIT SAMO OSOBNI,to je osnova a nikakav "agencijski",kojeg btw oni uopce nit nemaju vec eventualnog nekog suradnika(al postavlja se pitanje kakav je to odvjetnik koji radi sa tim kvaziagencijama za sitnis..) jer u suprotnom mozes upast u hrpu problema.
I upravo zato sto je to velika odluka zivotna i financijska,
prepustit to nekom "agencijskom NN odvjetniku" moze samo lud covjek ili zaveden lazima...

Prevodjenje rezijskih troskova,moze svaka osoba sa malo vremena(cca 2-3h za sve),uz placeni parking od par kn te da nije lisena poslovne sposobnosti.
To su sve poslovi koje obavlja osoba na razini dostavljaca/teklica,nista vise od toga.

Inace da nebi bilo da pricam napamet,imam hrpu iskustva..i ne tako davno sam prodao stan,zeni koja ima svoju "agenticu i ona sve radi za nju"
Agentica neka gospodja,koja nema pojma o nicemu osim kaj prica bezveze kao ja kad popijem cijelu kafanu...
I jos joj kazem za neku sitnicu(nije dobar opis) u ugovoru koja je bila kriva da ce imat problema(meni je svejedno,ja sam primio lovu) pa ce mene gnjavit..
al ne,to je "njen odvjetnik"(naravn laze) sve slozio..
I na kraju naravno problemi..nije dobro,zovi mene...
pa opet nije dobro,isao sam radit aneks 3* i trosio svoje vrijeme(a ona pare i zifce) pa sma joj na kraju uzeo samo hrupu cuge na ime tog amaterizma..

Al kaj bi bilo da sam otisao na drugi kontinent npr ili jednostavno rekao necu...
ili poceo ucjenjivat...
ono daj mi 2-3-4k€ ili mi plati kartu sa Bahama u ZG pa nazad na Maldive...:klap:

I eto ti problema,al to nije izdvojen slucaj...
dakle, ja ispričam svoje iskustvo, kažem zašto je meni bilo u redu poslovati preko agencije i što sam za to dobila (jer po upisima ovdje ispada da zapravo agenti jedino kaj rade je da objave tu i tamo pokoji oglas na njuškalu, ostatak vremena zapravo kopaju nos i namjerno se ne javljaju na telefone), a ti me zauzvrat opišeš kao glupu ovcu koja glasa za hdz ili sd, tulavi je dojdek i ne zna kaj to znači prebaciti režije.

u mom konkretnom slučaju smatram da sam naišla na agenciju koja dobro radi svoj posao. zbog prodavatelja ih nisam mogla izbjeći, ali smatram da sam za plaćeno dobila ok uslugu. 'njihov' odvjetnik je suradnik: odvjetnik s imenom i prezimenom kojeg se može provjeriti i koji za svoj posao odgovara te je spreman protumačiti odrednice ugovora ako je potrebno. što se tiče tih 'vlastitih' odvjetnika, imam i ja nešto iskustva, pa znam (naravno druge ljude ) koji su debelo popušili i to baš s nekretninama jer su se pouzdavali u 'svoje' odvjetnike koji 'uvijek rade u njihovom interesu'. u mom slučaju s agencijom, od samog početka svi su dogovori bili poštivani, sve sređivano u brzom roku, sve dokumentirano i razjašnjeno... da to nije bilo tako, sigurno im ne bih vjerovala i sigurno ne bih nakon toga po forumu na kojem se agencije mrze strastvenim žarom pisala o svom dobrom iskustvu s jednom od agencija.
kozmetika is offline  
Old 20.09.2017., 18:44   #7725
Pazi, ne moras biti pravnik, ne moras imati polozeno rimsko pravo da bi ovo izanalizirao/la:

ako su dvije stranke u sporu ili obavljaju neki posao koji ima pravne aspekte , a svaki ima da se razumijemo..
svaka strana ima svoje interes u tom sporu/poslu

Kako, za Boga miloga, jedna osoba moze zastupati obje strane jednako pravično ? Šta, danas tebi kaže "navedite sto kraci rok useljenja, 10 dana max, da sto prije dodete u stan" a onda sutra Peri Prodavatelju kazu "navedite sto duzi rok za iseljenje vasih stvari, dajte si 3 mjeseca"

Npr tuzis banku da su ti naplatili previse kamata po kreditu (švicarac), odvjetnik danas tebi savjetuje "pozovite se na clanak 3 stavak 5" a sutra njima "otkantajte ju sa zastarom" ..

Shvacas debilanu?

Tebi je ispalo ok jer je bilo sve cisto. Nigdje u nekakvom poslovnom pravnom svijetu jedna osoba ne zastupa suprostavljene strane.
Cinjenica da obje osobe placaju jednog odvjetnika da ih oboje zastupa u istoj stvari, to mi je ono, obscene.
Netreba biti pravnik, nekakva logika, opca inteligencija, stajaznam.

Pa u SADu ako samo razgovaras s nekim odvjetnikom u vezi nekog predmeta, taj odvjetnik ne moze tj nesmije u buducnosti suprostavljenu stranu u tom sporu.To vrijedi i za fizicke i za pravne osobe.
A tebe zastupa isti odvjetnik u istom sporu odnosno poslovnom, ugovornom odnosu, u isto vrijeme ko i drugu stranu !
MMachéte is offline  
Old 20.09.2017., 21:18   #7726
Evo jedan zanimljiv primjer

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-23467236

Oglas od euroville - cijena okrugla 290.000 plus 2.5% provizija za 126m2 tj 2360€/m2
Netocna lokacija na karti - stavljeno da je Jarun a u stvari je prekoputa Horvacanske, u Stagliscu (Macanoviceva)
I iako se slazem da ima koristi i od parkirnih mjesta u garazi i vrta i terasa - i dalje je to defacto 90m2 stana za skoro 300keur!?

Ta ista zgrada ali druga agencija
Detaljniji opis, tocna lokacija, cijena po m2 i najzanimljivije od svega - tvrdnja da su jos samo dva stana na prvom katu na prodaju? A sto je s ovim od Eurovile tri oglasa vise na njuskalu?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-22885827

I onda se netko cudi da 125m2 stana u starogradnji (i za potpunu renovaciju) za 160k nestane iz oglasnika u roku keks....
proab is online now  
Old 21.09.2017., 02:24   #7727
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Takodjer mogu potvditi da tramvajem od Grizanske(dakle pravi fensi centar dubrave rodjaci) do Trga mi je trebalo ujutro/popodne cca 25min tramom..
Istina bio je to prije vise od 5god..

A ove price luzera,
koji dubrave(a najcesce nit ZGa) su vidjeli samo na goblenu o kao neznam kakvom kvartu,su upravo smijesne kao i sami likovi koji ih pisu/pricaju...

Inace za info,gornja dubrava je jedan od rijetkih kvartova u cijelom zagrebu planski,aritekstonski napravljena i kao takva i vise nego pozeljna za kvalitetan stambeni zivot.
Ima jos uvijek puno zelenila-imas gdje cucka prosetat,nije preizgradjena,nema industrije..blizu je maksimira,brda okolnih..svjezi zrak..

Ono sto je mana dubrave je njena lokacija(a to je ipak periferija) te "uspavanost",dakle nema nekih pretjeranih drustvenih stadrzaja...kak bi rekli oni pederohipsteri..

BTW,kakva je to JUZNA DUBRAVA....??:klap:
ti usporedjujes MarkusevEC i Klaku(jer ocito neznas da markusevec nema veze sa klakom,dapace nit ima veze sa Dubravom)

Jos veca fora mi je kad ekipa pise TRESNJEVKA JUG,koji je to crni kvart???
To su svi kvartovi od Preckog do Knezije...majko milaaaa...
To je administrativna odluka izmisljena tamo krajem devedesetih za sto efikasnije muljanje gradom i parama,nikakve to veze nema sa obiljezjima kvartova..

Inace meni je tram cak i ok,pogotovo kad se treba u centar..
pa sam tak isao tramom do trga,prije koji dan..i kaj se desava,
nevjerovatno..
uletim u 6ticu na glavnjaku,furam se-blejim kroz prozor....
pita neki tip(po govoru iz regiJOna ocito) nekog decka mladjeg..
kao gdje je Trg Bana Jelacica...
ovaj bleji,pita frenda...ovaj isto nije ziher,pita treceg...
U tramvaju 5 ljudi na potezu od glavnog do trga nezna di je trg jebenog bana ili republike...
Reko ovo nisu istine....nemoguce...
Juzna ulica, Mili vanili. Uistinu nema potrebe za boldanjem. MarkusevEc kao primjer cetvrti izvan tram zone, ne kao dio Dubrave. Mozda grijesim, Garden mall je 15min pjeske od tramvaja. Neki dijelovi Dubrave ala Trnovcica su i 5 km od okretista. Treba procitati post ak se vec skace na zadnje noge. Bokic

Zadnje uređivanje Rosemary84 : 21.09.2017. at 02:43.
Rosemary84 is offline  
Old 21.09.2017., 08:20   #7728
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Pazi, ne moras biti pravnik, ne moras imati polozeno rimsko pravo da bi ovo izanalizirao/la:

ako su dvije stranke u sporu ili obavljaju neki posao koji ima pravne aspekte , a svaki ima da se razumijemo..
svaka strana ima svoje interes u tom sporu/poslu

Kako, za Boga miloga, jedna osoba moze zastupati obje strane jednako pravično ? Šta, danas tebi kaže "navedite sto kraci rok useljenja, 10 dana max, da sto prije dodete u stan" a onda sutra Peri Prodavatelju kazu "navedite sto duzi rok za iseljenje vasih stvari, dajte si 3 mjeseca"

Npr tuzis banku da su ti naplatili previse kamata po kreditu (švicarac), odvjetnik danas tebi savjetuje "pozovite se na clanak 3 stavak 5" a sutra njima "otkantajte ju sa zastarom" ..

Shvacas debilanu?

Tebi je ispalo ok jer je bilo sve cisto. Nigdje u nekakvom poslovnom pravnom svijetu jedna osoba ne zastupa suprostavljene strane.
Cinjenica da obje osobe placaju jednog odvjetnika da ih oboje zastupa u istoj stvari, to mi je ono, obscene.
Netreba biti pravnik, nekakva logika, opca inteligencija, stajaznam.

Pa u SADu ako samo razgovaras s nekim odvjetnikom u vezi nekog predmeta, taj odvjetnik ne moze tj nesmije u buducnosti suprostavljenu stranu u tom sporu.To vrijedi i za fizicke i za pravne osobe.
A tebe zastupa isti odvjetnik u istom sporu odnosno poslovnom, ugovornom odnosu, u isto vrijeme ko i drugu stranu !
nije svaki pravni posao spor i ne postoje uvijek suprotstavljene strane
stavke ugovora se dogovaraju između prodavatelja i kupca.
mislim, možda je stvar do mene, možda sam bolesni idealist, ali ne razumijem kako toliko ljudi ima problema s papirima (pa valjda provjeriš i valjda niti ne ulaziš u neke zone sivog - nema tog stana koji bih i pogledala, a da nema čist vlasnički list) i manijakalnim prodavateljima. ako su unaprijed dogovorene sve stavke, ne razumijem kako odvjetnik može pogodovati jednoj ili drugoj strani ugovorom. ugovorom koji je prilično tipiziran i čiju mi svaku stavku mora moći objasniti u detalje, čak i ako nemam temeljnu pravnu pismenost da to pročitam.

no, da se vratimo na cijene nekretnina... hajmo malo realno o ponudi, s obzirom na to da ovdje ima pravih ovisnika o praćenju (uključujem i sebe). što mislite, koji su kvartovi u Zg trenutačno best buy? mene više zanima starogradnja pa mi je odabir možda malo previše na tu stranu, ali rekla bih da se dosta dobro može ubosti u Španskom na zapadu i u Volovčici na istoku. Oba su kvarta planski građena i lijepa, dosta je zgrada kvalitetno, imaju prosperitet razvoja. Minus Španskom je to što se većina (ako ne i sve) grije na toplanu. od kvartova bliže centru i u zoni tramvaja, vidjela sam sasvim pristojnih ponuda u sjevernom dijelu Trešnjevke (koji je, naravno, u određenom dijelu upropašten urbanistički, ali ima još uvijek dobrih ulica). ovo posljednje mi je baš iznenađenje s obzirom na to da su tamo stanovi dugo vremena bili u najmanju ruku precijenjeni. doduše, te ponude nestanu dosta brzo, ali ih ima.
kozmetika is offline  
Old 21.09.2017., 09:42   #7729
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Juzna ulica, Mili vanili. Uistinu nema potrebe za boldanjem. MarkusevEc kao primjer cetvrti izvan tram zone, ne kao dio Dubrave. Mozda grijesim, Garden mall je 15min pjeske od tramvaja. Neki dijelovi Dubrave ala Trnovcica su i 5 km od okretista. Treba procitati post ak se vec skace na zadnje noge. Bokic
Ti stvarno nemaš pojma o gradu u kojem živiš
Freek is offline  
Old 21.09.2017., 09:50   #7730
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Evo jedan zanimljiv primjer

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-23467236

Oglas od euroville - cijena okrugla 290.000 plus 2.5% provizija za 126m2 tj 2360€/m2
Netocna lokacija na karti - stavljeno da je Jarun a u stvari je prekoputa Horvacanske, u Stagliscu (Macanoviceva)
I iako se slazem da ima koristi i od parkirnih mjesta u garazi i vrta i terasa - i dalje je to defacto 90m2 stana za skoro 300keur!?

Ta ista zgrada ali druga agencija
Detaljniji opis, tocna lokacija, cijena po m2 i najzanimljivije od svega - tvrdnja da su jos samo dva stana na prvom katu na prodaju? A sto je s ovim od Eurovile tri oglasa vise na njuskalu?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-22885827

I onda se netko cudi da 125m2 stana u starogradnji (i za potpunu renovaciju) za 160k nestane iz oglasnika u roku keks....
Cijena je ista na jednom i drugom oglasu jedino kaj su ovi stavili 271k + 24k za 2 GPM (12k komad) a ovi drugi 290k s GPM+ 5k provizija.

Uz to 125m2 u starogradnji je 123m2 grijanog, 8m2 balkona (0.25) + neetazirano: cca 100m2 dvorista po stanu, 6 m2 spremista u podrumu.

Za primjer moja starogradnja - 87.8 m2 upisano u knjige u naravi:
- 85m2 GP
- 9m2 balkon
- 2 lezaja u atomskom sklonistu
- 5m2 spremiste podrum
+ zgrada koje sam vlasnik 1/36 je na cestici od cca 4000 m2, ergo da se etazira bi dobio cca 100m2 "vrta", dakako tamo je uredjeno javno djecje igraliste, setnica i drvored i ne mogu ga zagraditi... al eto kak su ovi izmislili "vrt" u stanu na prvom katu i naplatili ga 8 m2 (18kE) tak mogu i ja.

I.
igorl is offline  
Old 21.09.2017., 09:58   #7731
Znači u oba slučaja kupac plaća agenciju ili prodavač hoće novac za nju naplatiti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 21.09.2017., 10:09   #7732
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Evo jedan zanimljiv primjer

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-23467236

Oglas od euroville - cijena okrugla 290.000 plus 2.5% provizija za 126m2 tj 2360€/m2
Netocna lokacija na karti - stavljeno da je Jarun a u stvari je prekoputa Horvacanske, u Stagliscu (Macanoviceva)
I iako se slazem da ima koristi i od parkirnih mjesta u garazi i vrta i terasa - i dalje je to defacto 90m2 stana za skoro 300keur!?

Ta ista zgrada ali druga agencija
Detaljniji opis, tocna lokacija, cijena po m2 i najzanimljivije od svega - tvrdnja da su jos samo dva stana na prvom katu na prodaju? A sto je s ovim od Eurovile tri oglasa vise na njuskalu?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-22885827

I onda se netko cudi da 125m2 stana u starogradnji (i za potpunu renovaciju) za 160k nestane iz oglasnika u roku keks....
Ne javljaju agencijama kad prodaju
ovaj stan koji je meni izmaknuo je u Opereti još uvijek oglašen
Agencije su nudile Kaića u Sigetu kad je već odavno sve bilo prodano
ne znam kak im se da gubiti vrijeme na takve pozive umjesto da si ažuriraju stranice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 21.09.2017., 10:14   #7733
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne javljaju agencijama kad prodaju
ovaj stan koji je meni izmaknuo je u Opereti još uvijek oglašen
Agencije su nudile Kaića u Sigetu kad je već odavno sve bilo prodano
ne znam kak im se da gubiti vrijeme na takve pozive umjesto da si ažuriraju stranice
azto jer kada ti nazoves agenciju za taj stan, oni ce ti uvaliti drugi. tj pokusat uvalit. i opravdat postojanje provizije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 21.09.2017., 11:00   #7734
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
azto jer kada ti nazoves agenciju za taj stan, oni ce ti uvaliti drugi. tj pokusat uvalit. i opravdat postojanje provizije.
ne svi, evo sad sam zvala za neki drugi, opet prodan, i nije mi niš uvaljivala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 21.09.2017., 14:12   #7735
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Agencije su kod nas u ZG nazalost nista drugo nego obicni PARAZITI koji iskoristavaju naivne/glupe/neiskusne ljude,
pogotovo to dolazi do izrazaja kada su isti izvan ZG a agenti koliko toliko elokventni da znaju slozit recenicu....
Agenti su koma nad komama svih koma. Sigurno ima dobrih i sjajnih no većina su paraziti...
FED is offline  
Old 21.09.2017., 14:35   #7736
Nemam ništa protiv agenata, sve legitimno.
Jutros me zvao jedan i kaže da ima kupca za moju robu.
Ja mu predložio da se naplati od njega i čovjek se zahvalio na savjetu i spustio slušalicu.
mu da is offline  
Old 21.09.2017., 22:40   #7737
Quote:
kozmetika kaže: Pogledaj post
dakle, ja ispričam svoje iskustvo, kažem zašto je meni bilo u redu poslovati preko agencije i što sam za to dobila (jer po upisima ovdje ispada da zapravo agenti jedino kaj rade je da objave tu i tamo pokoji oglas na njuškalu, ostatak vremena zapravo kopaju nos i namjerno se ne javljaju na telefone), a ti me zauzvrat opišeš kao glupu ovcu koja glasa za hdz ili sd, tulavi je dojdek i ne zna kaj to znači prebaciti režije.

u mom konkretnom slučaju smatram da sam naišla na agenciju koja dobro radi svoj posao. zbog prodavatelja ih nisam mogla izbjeći, ali smatram da sam za plaćeno dobila ok uslugu. 'njihov' odvjetnik je suradnik: odvjetnik s imenom i prezimenom kojeg se može provjeriti i koji za svoj posao odgovara te je spreman protumačiti odrednice ugovora ako je potrebno. što se tiče tih 'vlastitih' odvjetnika, imam i ja nešto iskustva, pa znam (naravno druge ljude ) koji su debelo popušili i to baš s nekretninama jer su se pouzdavali u 'svoje' odvjetnike koji 'uvijek rade u njihovom interesu'. u mom slučaju s agencijom, od samog početka svi su dogovori bili poštivani, sve sređivano u brzom roku, sve dokumentirano i razjašnjeno... da to nije bilo tako, sigurno im ne bih vjerovala i sigurno ne bih nakon toga po forumu na kojem se agencije mrze strastvenim žarom pisala o svom dobrom iskustvu s jednom od agencija.
Ne trebas se uopce sekirati sto tko misli. Sto ljudi sto cudi. Moji poznanici su kupili stan na kojem je bila hipoteka, ostatak duga 2/3 prodajne cijene stana.Agent je uputio vlasnika u banku da trazi pismo namjere kojim banka navodi iznos ostatka duga na taj i taj datum i pristaje da ce u trenutku kad joj bude isplacen ostatak duga izbrisati hipoteku (zapravo se koristi druga konstrukcija umjesto brisanje hipoteke, ali nisam pravniki.'Vazna je bit. Kupac je uplatio direktno banci iznos za ostatak duga drugi dio vlasniku i to je. Vlasnik je sam prodavao stan, al je agencija na kraju brze nasla kupca
Rosemary84 is offline  
Old 21.09.2017., 23:13   #7738
Quote:
kozmetika kaže: Pogledaj post
što mislite, koji su kvartovi u Zg trenutačno best buy? M.
Nije li best buy kvart onaj koji covjeku najbolje odgovara( jednom pase blizina posla, drugom blizina staraca ili pak ljubavnice, kluba ili pak neceg sestog). Ja nisam ljubitelj Dubrave jer sam 16 g zivjela tamo , al to sto se meni Dubrava ne svidja ne znaci da kvart ne valja. Naprotiv.
Ne bih kao minus navela toplanu. Razlika u cijeni je oko 100kn meni bila
Rosemary84 is offline  
Old 22.09.2017., 15:05   #7739
Stan

Pozz ekipa. Vidim da ima ovdje dosta iskusnih pa me zanima misljenje. Razmisljam o prodaji stana, Trg Rep Austrije, odmah uz park, treci kat od cetiri bez lifta. Stan je nedavno adaptiran, sve je mijenjano i odradjeno nanovo. Zgrada u solidnom stanju.Super pogled na park, puno svjetla itd, 80 kvadrata. Kolika je realna cijena za takav stan po kvadratu? Hvala na odgovorima
Baltazar1308 is offline  
Old 22.09.2017., 15:49   #7740
Zgrada iz otprilike 1910.?

Mogla bi dobiti 1500-1600 po m2
z_k is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.