Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 21:07   #21
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Da po logici idu samo prihodi i rashodi.... ali onda kako da prikažem te troškove, mislim na te zalihe koje su prodane? Da knjižim na 4/6??
Meni su išli na 4, da...imala sam proizvodnju.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:29   #22
Da li prihod od plaće u naravi za korištenje osobnog automobila stavljate pod AOP 128 ili pod ostali prihodi AOP 164?
Mislim da bi trebalo pod AOP 128. Hvala!
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:06   #23
Quote:
zvizdanova kaže: Pogledaj post
Pitanje je što ne valja s programom ili gdje to upisati u RGD ?

Ako je do upisa AOP 135
Moje pitanje je dali sam dobro proknjižila, jer u međuvremenu sam vidila da ako proknjižim 710 / 660 zalihu, on mi se pojavi u RDG AOP 135.
ako proknjižim zalihu na 700/660 onda neda mi ga U RDG.
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:30   #24
Trebam pomoć

Ja sam nova na forumu i nadam se da je moj post u pravoj rubrici....
Sastavljam statistički izvještaj za j.d.o.o. i imam kostur iz ormara za kojeg nemam ideju kako ga riješiti.
Bivši knjigovođa proknjižio je gotovinske nabavke za kupnju dizelskog goriva za teretno vozilo kroz konto pozajmice članova društva a u financijskim izvještajima je prikazao kao ostale kratkoročne obveze.
Naime vlasnik firme i jedini zaposleni kupovao je gotovinom gorivo iz svog džepa jer firma je mlada i posluje svega 2,5 godine i vlasnik ne želi povrat novca jer mu je u interesu da ne opterećuje firmu.
S obzirom da se radi o većem iznosu koji se nakupio tijekom 2014 i 2015 godine u iznosu od 20.768,00 kn,moje pitanje je da li ići u kakav otpis takve obaveze prema članu društva ili sklopiti ugovor o pozajmici na duži rok uz kamatu .
Da li zbog takvih gotovinskih nabavki treba raditi PD-IPO obrazac s obzirom da je knjiženo na kontu pozajmice člana društva a ugovor o pozajmici ne postoji.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:42   #25
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je dali sam dobro proknjižila, jer u međuvremenu sam vidila da ako proknjižim 710 / 660 zalihu, on mi se pojavi u RDG AOP 135.
ako proknjižim zalihu na 700/660 onda neda mi ga U RDG.
Radi se o prodanoj ROBI
na 7100
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:09   #26
Quote:
zvizdanova kaže: Pogledaj post
Radi se o prodanoj ROBI
na 7100

Hvalaaaa !!!
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:08   #27
Quote:
milena-ZG kaže: Pogledaj post
Ja sam nova na forumu i nadam se da je moj post u pravoj rubrici....
Sastavljam statistički izvještaj za j.d.o.o. i imam kostur iz ormara za kojeg nemam ideju kako ga riješiti.
Bivši knjigovođa proknjižio je gotovinske nabavke za kupnju dizelskog goriva za teretno vozilo kroz konto pozajmice članova društva a u financijskim izvještajima je prikazao kao ostale kratkoročne obveze.
Naime vlasnik firme i jedini zaposleni kupovao je gotovinom gorivo iz svog džepa jer firma je mlada i posluje svega 2,5 godine i vlasnik ne želi povrat novca jer mu je u interesu da ne opterećuje firmu.
S obzirom da se radi o većem iznosu koji se nakupio tijekom 2014 i 2015 godine u iznosu od 20.768,00 kn,moje pitanje je da li ići u kakav otpis takve obaveze prema članu društva ili sklopiti ugovor o pozajmici na duži rok uz kamatu .
Da li zbog takvih gotovinskih nabavki treba raditi PD-IPO obrazac s obzirom da je knjiženo na kontu pozajmice člana društva a ugovor o pozajmici ne postoji.
Za PD-IPO Mislim da moras bez obzira sto nemas ugovor.
Al to uopce nisam proucavala tako da nisam 100% sigurna.

Sto se tice pozajmica - je li firma poslovala sa gubitkom ili? Vlasnik ima pravo uplatit novac za pokrice gubitka bez da ceka dobitak narednih godina da ga pokrije. I taj iznos se knjizi na 78xx prihod za pokrice gubitka. Misljenja sam, a i u praksi se to cesto radi, da se te iste pozajmice uprihoduju, posebno ako je firma u gubitku i ako samim prihodivanjem nece dovesti do veceg poreznog opterecenja
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:02   #28
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Za PD-IPO Mislim da moras bez obzira sto nemas ugovor.
Al to uopce nisam proucavala tako da nisam 100% sigurna.

Sto se tice pozajmica - je li firma poslovala sa gubitkom ili? Vlasnik ima pravo uplatit novac za pokrice gubitka bez da ceka dobitak narednih godina da ga pokrije. I taj iznos se knjizi na 78xx prihod za pokrice gubitka. Misljenja sam, a i u praksi se to cesto radi, da se te iste pozajmice uprihoduju, posebno ako je firma u gubitku i ako samim prihodivanjem nece dovesti do veceg poreznog opterecenja
Firma posluje sa dobiti i sa otpisom bi došlo do velikog poreznog opterećenja.Direktor ne želi isplatu jer ima planove za ulaganja zbog širenja poslovanja.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:20   #29
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je dali sam dobro proknjižila, jer u međuvremenu sam vidila da ako proknjižim 710 / 660 zalihu, on mi se pojavi u RDG AOP 135.
ako proknjižim zalihu na 700/660 onda neda mi ga U RDG.
Dobro si knjižila, to tako ide. Jel ti 700 ima veze s proizvodnjom? 710 s trgovačkom robom?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:32   #30
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Dobro si knjižila, to tako ide. Jel ti 700 ima veze s proizvodnjom? 710 s trgovačkom robom?

da knjižila sam na 710.. na trgovačku robu
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:37   #31
Može pomoć!!
Ukucala sam u GFI-Pod za 2016. pod "Vrsta poslovnog subjekta" br. 5, i to znači d.o.o. ALI, taj glupi Gfi javlja mi da kod Status automnosti nemože biti šifra 10, tj. obveznici poreza na dobit.
Koju ste vi šifru stavili za D.O.O.??? Ako kucam ili 7 ili 9 onda nema graška.... Ali to su 2 različite šifre. Šta da stavim????!!??
Upomoć!!
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:46   #32
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Može pomoć!!
Ukucala sam u GFI-Pod za 2016. pod "Vrsta poslovnog subjekta" br. 5, i to znači d.o.o. ALI, taj glupi Gfi javlja mi da kod Status automnosti nemože biti šifra 10, tj. obveznici poreza na dobit.
Koju ste vi šifru stavili za D.O.O.??? Ako kucam ili 7 ili 9 onda nema graška.... Ali to su 2 različite šifre. Šta da stavim????!!??
Upomoć!!
Šifra 5 je d.o.o. i status autonomnosti šifra 1(Autonomno društvo, nije bilo član grupe u izvještajnom razdoblju)
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:52   #33
Quote:
milena-ZG kaže: Pogledaj post
Šifra 5 je d.o.o. i status autonomnosti šifra 1(Autonomno društvo, nije bilo član grupe u izvještajnom razdoblju)
Znači kod šifre 5 za d.o.o., da stavljam šifru 1?? to je točno??
a za j.d.o.o.??? šifra 6??
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:56   #34
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Može pomoć!!
Ukucala sam u GFI-Pod za 2016. pod "Vrsta poslovnog subjekta" br. 5, i to znači d.o.o. ALI, taj glupi Gfi javlja mi da kod Status automnosti nemože biti šifra 10, tj. obveznici poreza na dobit.
Koju ste vi šifru stavili za D.O.O.??? Ako kucam ili 7 ili 9 onda nema graška.... Ali to su 2 različite šifre. Šta da stavim????!!??
Upomoć!!
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
Znači kod šifre 5 za d.o.o., da stavljam šifru 1?? to je točno??
a za j.d.o.o.??? šifra 6??
Da i nema više pogrešaka,ja tako imam unešeno u izvještaj
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:59   #35
Pomoć dodatni podaci...
Imam upozorenje u dodatnim podacima
"Porezi koji ne ovise o dobitku i pristojbe (AOP 264) trebali bi biti veći od nule."
Za 2015 godinu mi je 0 jer nema podataka,podaci prepisani iz prošlog gfi a u 2016 imam upisan iznos(iznos poreza na tvrtku) i sada imam to upozorenje.
Da li će to upozorenje smetati kod predaje statistike?
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:01   #36
Quote:
milena-ZG kaže: Pogledaj post
Da i nema više pogrešaka,ja tako imam unešeno u izvještaj
meni javlja da u RDG moram maknuti iznose u AOP 126,129,155,157,158,159, 166 i 167.
Ali kad maknem neki iznos smanji mi se dobit ili gubitak???
Ma nije moguće!! Radi jedne šifre na referentnoj stranici, da promijenim sve??!!???
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:03   #37
Quote:
milena-ZG kaže: Pogledaj post
Pomoć dodatni podaci...
Imam upozorenje u dodatnim podacima
"Porezi koji ne ovise o dobitku i pristojbe (AOP 264) trebali bi biti veći od nule."
Za 2015 godinu mi je 0 jer nema podataka,podaci prepisani iz prošlog gfi a u 2016 imam upisan iznos(iznos poreza na tvrtku) i sada imam to upozorenje.
Da li će to upozorenje smetati kod predaje statistike?
ne neće
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:13   #38
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
meni javlja da u RDG moram maknuti iznose u AOP 126,129,155,157,158,159, 166 i 167.
Ali kad maknem neki iznos smanji mi se dobit ili gubitak???
Ma nije moguće!! Radi jedne šifre na referentnoj stranici, da promijenim sve??!!???
Ako si član grupe onda unosiš tu podatke i ide druga šifra na ref.stranici a ako nisi član grupe(šifra 1) onda ide sve na aop-e izvan grupe
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:13   #39
Quote:
pamić kaže: Pogledaj post
ne neće
Hvala!
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:34   #40
pomoć

Molim pomoć, u dilemi sam.

D.o.o., jedan vlasnik, ujedno i jedini zaposlen. Plaće se nisu isplaćivale, ali su se isplaćivale pozajmice od strane firme prema vlasniku. Sada je firma u situaciji da joj vlasnik duguje za pozajmice i kamatu, a ona vlasniku duguje plaću. Ovrhama su naplaćeni porezi i doprinosi, tako da ostaju neto plaće. Može li s eugovorom zatvoriti potraživanje za plaću i dug prema firmi i kako bi se ta isplata plaće prikazala joppd obrascem??

hvala unaprijed
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.