Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 16:30   #1
Najam dijela kuće poslovnom subjektu

Dakle, netko iznajmljuje kuću, da li ja kao pravna osoba, tvrtka, mogu tu kuću unajmiti, ali na način da i u njoj stanujemo, tj da sam u njoj s obitelji kao podstanar, te da imam ured od firme. Kako se dijele troškovi, može li se to korigirati i sl....
Primjer recimo da se kuća iznajmljuje za 3000 kn, mogu li ja s 2000 kn prikazat kao trošak tvrtke (pretpostavljam da bi trebao sklopiti takav ugovor što ulazi u najam) a ostatak platit privatno.. nešto u tom režimu, kako se gleda na to?
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:19   #2
Quote:
snegi kaže: Pogledaj post
Dakle, netko iznajmljuje kuću, da li ja kao pravna osoba, tvrtka, mogu tu kuću unajmiti, ali na način da i u njoj stanujemo, tj da sam u njoj s obitelji kao podstanar, te da imam ured od firme. Kako se dijele troškovi, može li se to korigirati i sl....
Primjer recimo da se kuća iznajmljuje za 3000 kn, mogu li ja s 2000 kn prikazat kao trošak tvrtke (pretpostavljam da bi trebao sklopiti takav ugovor što ulazi u najam) a ostatak platit privatno.. nešto u tom režimu, kako se gleda na to?
Može 2 ugovora, jedan ugovor između firme i zajmodavca za nrp. 50 m2, drugi ugovor između tebe i zajmodavca za ostalih npr. 30 m2.

Svatko plaća svoj dio.

Druga varijanta je da firma renta sve, pa ispostavlja račun tebi za podnajam (s tim da u ugovoru onda zajmodavac mora dozvoliti podnajam) ili samo odluka da ti se daje na korištenje dio prostora za stanovanje - obračun plaće u naravi.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:28   #3
Mislio jesam tako nešto napraviti, naravno treba vidjeti da li odgovara to i onome koji iznajmljuje... Meni bitno da mogu onda i računati na tu varijantu pa tražiti prostore... Zahvaljujem!
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.