Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 22:06   #9081
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post

Racunaju po velicini prozora, rolete mogu biti pvc i aluminijske, obicne, na izbacaj
sve to utjece na cijenu
A super odgovor, hvala ti, sad imam neki pojam, mislim da s trenutnim financijama kojima raspolažim, to mi i nije neki veliki teret pa ću razmisliti što sve i kako. Pratit ću koje se firme hvale ovdje
iskljucivo123 is offline  
Old 13.09.2017., 07:53   #9082
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
imam palus prozore i 'fora' je u tome, da tata, koji radi na telefonu, misli da je pobrao svu pamet pvc prozora na svijetu!

ALI postoji i ALI

Dečki za 'mašinama' su i više nego ok.

Niti jedan prozor nije bio prevelik, premali ili da mu je nešto falilo.
Završna obrada dobra, vrlo dobra s obzirom na konkurenciju.

Na demontaži su bili nježni, začudio se koliko! Niš nisu razbili kaj nisu trebali, skoro da bi rekel da niti ja ne bi bolje.

Prozori su stigli do kuće, cijeli, neoštećeni, sa svim folijama i sa svim dijelovima, ništa nije falilo ni niš nisam morao 'čekati' jer se zaboravilo.

Sin, koji je kod mene bio na montaži je i više nego ok lik! Zbilja odličan.

Kčer, koja također radi je odlična u komunikaciji ali eto, ne javlja se bas svaki dan i svaku minutu na telefon.

Glavni meštar za ugradnju, možda samo za moje 'područje' je isto odličan, pun racku u gužvi ali odličan, s njime bi bilo 'zgodno' prije popričati, ali eto tako je kako je...

Razumijem vas skroz, odlučili ste se za stolariju i naleteli na nekog tko i nije baš 'nježan' preko telefona, štima. ALi ja sad kad gledam, uživam u svojim prozorima, više se niti ne sjećam kaj je onaj glas preko telefona rekao.

Kad čovjek pogleda, zabadava im sva ljubaznost na svijetu, ako prozori nisu dobri!

Ne znam, možda se varam, i to kaj mi netko 'guguće' preko telefona mi i nije toliko bitno, mene zanima krajnji proizvod, a to su prozori.

Osim mene, je i moje kumče uzelo također prozore od palusa, radi se o kompletnim kučama, postavama i oboje smo zadovoljni i sa prozorima i sa cijenom koju smo platili!
Potpisujem
ssm is offline  
Old 13.09.2017., 16:59   #9083
[QUOTE=9009;65404135]možda su već imali gotovo prozor sličnih dimenzija pa ako prođe prođe.

ali mi nije jasno zašto oni nisu radili demontažu?

i kakvo je plaćanje bilo, sve avans?


Platili sve unaprijed, a vađenje otvora je 800 kuna. Nema potrebe plaćati ono što možeš sam odradit bez problema. Ali tko god da vadi prozor ne može pri tome pomjerit ploču i armiranobetonski zid. Osim Supermana. Tako da je to nebitno. Moje mišljenje je da naprosto nije dobro izmjereno i to je to. Čekam sudskog vještaka. Koji će, usput budi rečeno, koštati više nego što ja tražim. I plaća ga Iveta. Ali sigurno razmišljaju 'ŠTO NAM TKO MOŽE?! OVO JE HRVATSKA. KUPAC NE MOŽE BITI U PRAVU!! A SUDSKI SPOR MOŽE TRAJATI I DESET GODINA.'
I kao što već rekoh - DOBRO JE DOK JE DOBRO. NEMA REKLAMACIJA.
crvena ruža!! is offline  
Old 15.09.2017., 08:49   #9084
Pozdrav..koliko sam citala forum nisam vidjela konkretne ibformacije za kupovanje PVC stolarije u Bosni?ima netko islustva?razlika u cijeni i kvaliteti?preporuke?
Zahvalna do neba��
lilili77 is offline  
Old 15.09.2017., 09:29   #9085
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Oooo, hvala za info. U međuvremenu sam skužila i da se stare daju jako dobro lakirati sa sprejem (na Caparolov Haftgrip), ali ako je ovo cijena po kvadratu, onda mi je to jeftinije. Ako stignem, idem sutra do njih.
Ako stare plastične rolete nisu spigana ili potrgane rekao bih da je bolja opcija iskoristiti stare da rade dok rade jer su ove novije puno lošije kvalitete nego kaj su se prije radili
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 15.09.2017., 12:36   #9086
Je li? Malo je spigano onih par letvica koje su stalno vani, ali ništa specijalno, sve glatko ide kroz vodilice, sve se glatko namotava. Mogla bih i tih par premjestiti unutra, a ove koje nisu vidjele ni sunca ni mjeseca složiti na kraj. Stare su oko 20 godina.
Na jednom pvc prozoru smo prije 7-8 godina stavili plastične rolete, i to se skroz dobro drži. Hoćeš reći da je plastika tanja? Idem ja to danas pogledati.
Sprej je valjda nekih 30 kn, a trebam ih ne znam ni sama koliko. Jučer je puhalo kad sam isprobavala, pa je većina spreja doslovno otišla u vjetar. A i bez toga je gubitak kod spreja zamjetan.
anita is offline  
Old 16.09.2017., 23:03   #9087
Trazim PVC krovni prozor. Da li se isplati uzimati iz peveca/bauhausa ili bolje da potrazim neku firmu koja ce mi dati ponudu? Mozete li neku firmu preporuciti? Ako se nesmije zbog reklamiranja, molim na PM.
Astral07 is offline  
Old 17.09.2017., 06:22   #9088
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Je li? Malo je spigano onih par letvica koje su stalno vani, ali ništa specijalno, sve glatko ide kroz vodilice, sve se glatko namotava. Mogla bih i tih par premjestiti unutra, a ove koje nisu vidjele ni sunca ni mjeseca složiti na kraj. Stare su oko 20 godina.
Na jednom pvc prozoru smo prije 7-8 godina stavili plastične rolete, i to se skroz dobro drži. Hoćeš reći da je plastika tanja? Idem ja to danas pogledati.
Sprej je valjda nekih 30 kn, a trebam ih ne znam ni sama koliko. Jučer je puhalo kad sam isprobavala, pa je većina spreja doslovno otišla u vjetar. A i bez toga je gubitak kod spreja zamjetan.
Tako je, tanje su, profili su slabije kvalitete, a jedan od proizvođača mi je rekao da se više ne smije koristiti olovo u stabilizaciji pvca, pa su i zbog toga puno lošije.

Po meni ako namjeravate jednom mijenjati stolariju, ostavite stare pvc (osim ako vam nisu ružne i nije vam bed platiti).
A ako je ne mislite mijenjati, kupite alu rolete i mirni ste.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 17.09.2017., 09:58   #9089
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
...
Po meni ako namjeravate jednom mijenjati stolariju, ostavite stare pvc (osim ako vam nisu ružne i nije vam bed platiti).
A ako je ne mislite mijenjati, kupite alu rolete i mirni ste.
Mislim da to neće ići. Ja sam imao one plastične slovenske sa čeličnim pojačanjima unutra radi širine, mislim da su bile 10-12 mm debele i u odličnom stanju pa sam ih htio iskoristiti na novim prozorima i malo smanjiti trošak. To nije bilo moguće jer su vodilice od roleta rađene za ove nove tanke rolete.
Podržavam nove Al osim ako se ne radi o nekom malom prozoru na wc/kupaoni ili slično.
ssm is offline  
Old 17.09.2017., 12:56   #9090
Da, svako prebacivanje starih roleta na nove prozore je pizdarija, čak i da profil paše. Najviše zbog niske nabavne cijene istih. Ili nevolje za pripasivanje vanjske kutije i svega.

Da, slovenske rolete sa ojačanjima su bile zakon
Ali , RIP Rolookov
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 18.09.2017., 04:44   #9091
Quote:
lilili77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..koliko sam citala forum nisam vidjela konkretne ibformacije za kupovanje PVC stolarije u Bosni?ima netko islustva?razlika u cijeni i kvaliteti?preporuke?
Zahvalna do neba��
Molim vas odgovor...dosta mi je hitno a nisam bas neki ekspert za stolariju
lilili77 is offline  
Old 19.09.2017., 11:16   #9092
trebam pomoć

naime mijenjam troja prastara blakonska vrata s kliznom stijenom. Meni je bitna zvučna i toplonska izolacija i naravno da sam mirna godinama
Dobila sam sljedeću ponudu (da napomenem cijena nije toliko bitna, koliko vrhunska kvaliteta):
Salamander system Streamline 76, zaobljeni, peterokomorni profil s dvostrukim brtvljenjem, čelična pocinčana jezgra u punom opsegu štok i krila, antikorozivni maco pvc profili, izo ostakljenje, garancija 10 godina na okov, mehanizam, ostakljenje, boju, i pvc materijal.
Naveli su i demontažu i odvoz starih prozora kao i sve završne radove do farbanja.

Koliko su bitne rolete (jer ih nisam tražila u ponudi), meni osobno ne trebaju ali ako netko zna neke prednosti roleta, molim da mi otvori oči.
Kako vam se čini ponuda, je li u redu? Ili trebam još nešto pitati/tražiti?

Hvala svim koji odvoje vrijeme za odgovor
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Old 19.09.2017., 16:45   #9093
Heh, trebaš, naravno da trebaš!
Trostruko staklo, laminirano, 'dizajnirano' baš za sprečavanje buke. Različitih debljina, i laminirana, sva 3 stakla.
Inače, zabadava ti vrata budu odlična, ako ti je zid za drek.

I polako s 'odlukom', to treba biti sve za 5+, kad je zvuk u pitanju, jer ako ti samo malo zahebu s dimenzijom i vrata budu previše na pur pjeni, ne bude od zvučne izolacije Bog zna kaj.

Kad dođu majstori na ugradnju, obavezno biti doma i lijepo ih zamoliti na vaše probleme sa zvukom tako da ugradnja bude također 5+
mranderson is offline  
Old 19.09.2017., 17:03   #9094
Malo sam u dilemi, tražimo ponude za prozore, i uglavnom se govori da bu ugradnje bile početkom sljedeće godine. Sad mene zanima trebam li se brinuti zbog zimske ugradnje, odnosno korištenja pjene na temperaturama ispod nule ili se brinem zbog nebitnih stvari? Svaki savjet je dobrodošao!
__________________
...pričekajmo da zatutnje kopita...
ZelenaKomarčica is offline  
Old 19.09.2017., 19:49   #9095
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Heh, trebaš, naravno da trebaš!
Trostruko staklo, laminirano, 'dizajnirano' baš za sprečavanje buke. Različitih debljina, i laminirana, sva 3 stakla.
Inače, zabadava ti vrata budu odlična, ako ti je zid za drek.

I polako s 'odlukom', to treba biti sve za 5+, kad je zvuk u pitanju, jer ako ti samo malo zahebu s dimenzijom i vrata budu previše na pur pjeni, ne bude od zvučne izolacije Bog zna kaj.

Kad dođu majstori na ugradnju, obavezno biti doma i lijepo ih zamoliti na vaše probleme sa zvukom tako da ugradnja bude također 5+
E puno hvala!!! svaka info mi punoooo znaci jer o svemu ovome nemam pojma. Pa da me ne preveslaju jer sam zena ne
Ok i to nadodajem na zahtjev.
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Old 19.09.2017., 20:01   #9096
Ponuda za stolariju

Pozdrav,
Dobio sam nekoliko ponuda za stolariju,uključujući rolete pa molim za savjet
1. Rehau Synego ,šest komora,tri brtve,troslojno staklo,okovi Winkhaus Activ pilot
2. Gealan 9000 STV,6 komora,3 brtve,winkhaus Activ Pilot okovi,troslojno staklo

3. Salamander Stream Line,5 komora,2 brtve,Maco Multimatic okov, troslojno staklo

Rehau je skuplji 800 kn od Gealana, i 1300 kn od Salamandera
Da li je ispativo uložiti u Rehau ili Gealan prema Salamanderu?

Hvala

Zadnje uređivanje limee : 19.09.2017. at 20:30.
limee is offline  
Old 20.09.2017., 08:03   #9097
Quote:
isabellle kaže: Pogledaj post
naime mijenjam troja prastara blakonska vrata s kliznom stijenom. Meni je bitna zvučna i toplonska izolacija i naravno da sam mirna godinama
Dobila sam sljedeću ponudu (da napomenem cijena nije toliko bitna, koliko vrhunska kvaliteta):
Salamander system Streamline 76, zaobljeni, peterokomorni profil s dvostrukim brtvljenjem, čelična pocinčana jezgra u punom opsegu štok i krila, antikorozivni maco pvc profili, izo ostakljenje, garancija 10 godina na okov, mehanizam, ostakljenje, boju, i pvc materijal.
Naveli su i demontažu i odvoz starih prozora kao i sve završne radove do farbanja.

Koliko su bitne rolete (jer ih nisam tražila u ponudi), meni osobno ne trebaju ali ako netko zna neke prednosti roleta, molim da mi otvori oči.
Kako vam se čini ponuda, je li u redu? Ili trebam još nešto pitati/tražiti?

Hvala svim koji odvoje vrijeme za odgovor
Kao što je @mranderson reakao, lamistal stakla pod obavezno. Ne trostruka , nego lamistal stakla. Da ti netko ne bi prodao priču da je to isto. Rehau ima posebnu izolaciju kutija za rolete. To NIJE samo stiropor, opet da ti netko ne bi prodao priču. Nažalost to nije baš jeftino, ali ima učinak ako su kutije unutarnje. Ne znam da li netko od drugih proizvođača to ima.
Sa zvukom je kao i sa vodom, proći će kroz najmanju rupicu, dakle sve treba biti dobro zabrtvljeno.
Pazi na ovo "do farbanja" To u pravilu NE znači da nakon njih možeš samo pofarbati, već treba gletanje i ostalo što oni kažu da je "malerska" obrada , a ne njihova.
ssm is offline  
Old 20.09.2017., 12:48   #9098
Quote:
limee kaže: Pogledaj post
Da li je ispativo uložiti u Rehau?
je
DeeJay Dee is offline  
Old 20.09.2017., 17:10   #9099
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
je


Rehau prema Gealanu ?
limee is offline  
Old 20.09.2017., 18:02   #9100
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Kao što je @mranderson reakao, lamistal stakla pod obavezno. Ne trostruka , nego lamistal stakla. Da ti netko ne bi prodao priču da je to isto. Rehau ima posebnu izolaciju kutija za rolete. To NIJE samo stiropor, opet da ti netko ne bi prodao priču. Nažalost to nije baš jeftino, ali ima učinak ako su kutije unutarnje. Ne znam da li netko od drugih proizvođača to ima.
Sa zvukom je kao i sa vodom, proći će kroz najmanju rupicu, dakle sve treba biti dobro zabrtvljeno.
Pazi na ovo "do farbanja" To u pravilu NE znači da nakon njih možeš samo pofarbati, već treba gletanje i ostalo što oni kažu da je "malerska" obrada , a ne njihova.
Odlično! Hvala puno. Mislim da ipak neću rolete uopće uzimat, još nisam sigurna oko tih roleti

I još jedno pitanje ima li kakve veze kada se montiraju pvc prozori/klizne stijene i sl. Ono jel može biti zima ili bolje pričekati proljeće?
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.