Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 23:58   #41
hebeš lidl i slične dućane di potrošiš 500kn a nedobiješ besplatne kese,najbolje kese ima kerum,hebote škrtare na kesama a paket većih kesa od 100 komada dođe 7 kuna,znači 7 lipa po komadu ,pa da dignu svaki proizvod 1-2 lipe mogli bi isplatiti,s obzirom da njih te kese bi goštale dab duplo jeftinije,znači kupim 5 stvari i da mi uzmu 1 lipu za svaku mogu mi dati kesu
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:00   #42
Furaju se na Penny Markt,a ništa od toga!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:14   #43
meni je lidl čist ok . Počela sam ići kod njih zbog Milbona mliječnih proizvoda i slatkiša, a onda sam počela kupovati dosta stvari (voće i povrće, nareske, sireve, higijenske potrepštine .. )

Jednak mi je, a u nekim stvarima i bolji od drugih lanaca.

Kod njih mi se još nije dogodila razlika u cijeni polica/ blagajna.
Vode računa o rokovima, ne pokušavaju mi lukavo utrpati nešto čemu skoro ističe rok trajanja nego spuste cijenu za proizvode koji su pri kraju roka.

Recimo u Intersparu sam prošli vikend kupila rezani sir koji je bio gorak (mada je datum govorio drugačije), u Mercatoneu sam kupila onu vakumiranu salamu koja je, kad sam je otvorila, u sredini imala vješto kamufliran okrajak (koji se inače baca), u Konzumu mi se dogodila razlika u cijeni (skuplje naplaćeno, što sam nažalost primijetila tek kad sam došla doma) i par puta su mi blagajnice otkucale više (recimo, kupim 20 dkg, ona mi kuca kilogram) i svaki put je prošlo bez isprike i držale su se kao da sam ja kriva (i jesam, jer sam primijetila ). Mogu biti slučajnosti, ali mi je kod lidla, kakav je da je, ništa od navedenog (možda samo još uvijek) nije dogodilo. Što sam kupila bila sam zadovoljna.

Vrećice svuda naplaćuju, barem ove veće koje ja kupujem.

Voće i povrće mi je ok, kao i meso (ja kupujem uglavnom bijelo, a tu imaju Puris). U rangu je, ako ne i više, od ostalih lanaca, a i od dobrog dijela placa. Nažalost

Što se tiče prava radnika, jednako grozne priče čujem za svaki trg. lanac
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:37   #44
Nisam baš ljubitelj Lidla (zbog tog socijalnog ugođaja i nepoznatih marki), ali moj doma su sve više počeli tamo ići. Cijene su OK, a kvaliteta uglavnom nije lošija nego u drugim lancima. Iz osobnog iskustva znam da su čak i nama nepoznate marke sa zapada dosta dobre.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:36   #45
meni se svi slatkisi iz lidla koje sam probala kod nekog nisu svidjeli.... i nekak isto imam u glavi da bas i nisu neki lanac... bas prosli tjedan mi se desile dvije neugodnosti: prvo to sto mi je na blagajni bila naplacena visa cjena nego je bila na policama ( proizvod je bio na nakciji, bar je tako pisalo), drugo bas zbog nepovjerenja u te njihove marke gledala sam neko vrijeme njihove sladolede na stapicu u pakiranju po 6 valjda ( btw meni su bili totalno nepodnosljivi) i skuzim kako imaju security i to zenu koja se opasno ushodala oko mene. da bi stvar bila jos apsurdnija ja cak nisam imala niti torbu sa sobom pa zbilja neznam sto je ona tocno mislila... neznam jel to inace njihova politika jer sam bila u lidlu kod arene pa mozda tamo imaju security zbog eventualne navale a kod njih nema onih detektora. kakogod bila je malo cudna situacija... zatim negdje sam ulovila pricu da kad god dodjes po nesto na akciji oni su vec prodali zalihe, e pa to mi je isto sumnjivo. a blagajne mi se posebno ne svidjaju jer u biti imas 10 cm da pokupis stvari sto je totalno neizvedivo ako si puno kupio i time sve postaje zbrka a blagajnica samo tipka sto brze pa makar proizvodi padali po podu... slazem se i za vrecice...

nazalost neke pozitivne komentare i nemam..
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 00:09   #46
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
meni se svi slatkisi iz lidla koje sam probala kod nekog nisu svidjeli.... i nekak isto imam u glavi da bas i nisu neki lanac... bas prosli tjedan mi se desile dvije neugodnosti: prvo to sto mi je na blagajni bila naplacena visa cjena nego je bila na policama ( proizvod je bio na nakciji, bar je tako pisalo), drugo bas zbog nepovjerenja u te njihove marke gledala sam neko vrijeme njihove sladolede na stapicu u pakiranju po 6 valjda ( btw meni su bili totalno nepodnosljivi) i skuzim kako imaju security i to zenu koja se opasno ushodala oko mene.
Stvarno su ukusi različiti...

Taj iz Lidla sladoled košta 4kn (3x jeftiniji od Kinga), a veći je i sam sladoled je klasu bolji od Kinga. Slatkiši su također meni većinom bolji od Kraševih, a bitno jeftiniji. One tamne čokolade su izmislile tamnu čokoladu za Kraševe. Čokoladne napolitanke kao Kraševe, jedno tri puta jeftinije.

S njihovim robnim markama sam poprilično zadovoljan, najviše prehrambenim proizvodima. Uglavnom su kvalitetniji od domaćih, a u najvećem broju slučajeva i jeftiniji.

Tako da sam čest gost.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 07:52   #47
ja mislim da je nesto trulo u razmisljanju forumasa. i ja sam bio skeptican prema lidlu dok mi se nije otvorio u susjedstvu. malo po malo vidim da su proizvodi svi na nivou. vise ne razmisljam ni kada uzimam nesto sto nisam do tada, jer vjerujem da nece biti lose. jedino voce i povrce mi nikad nije izgledalo privlacno...
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:30   #48
nemam neku naviku kupovanja u lidlu, ali moja mama kupuje puno stvari i zadovoljna je i cijenom i kvalitetom. meni nekako nije usput, bliže mi je kaufland nego lidl, a u lidlu ne mogu naći sve što mi treba pa nekako iz tog razloga ne kupujem u lidlu. jedino što pratim jesu akcije dječjih stvari, prije par tjedana kupila malcu sandalice za 75kn dok u gradu se ne mogu naći ispod 150-200kn. jedino što kupujemo u lidlu su one nougat pillow jastučiće koje muž obožava i goody čokoaldne loptice koje dođu6-7 kn, a Linove ista gramaža 15kn. još kad se budu na akciji po 4kn dićeš bolje. a lidlove goody su mi bolje.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:01   #49
eh... sjetila sam se jedne stvari koju jako volim izi lidla... dorucak me potsjetio: imaju neki musli koji moja mama kupuje kod njih i najbolji mi je od svih koje znam a cjenom je prilicno ok. neznam kak se zove jer nisam sacuvala pakiranje al onak sa puno zitarica i puuno voca... mljac
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 20:59   #50
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
eh... sjetila sam se jedne stvari koju jako volim izi lidla... dorucak me potsjetio: imaju neki musli koji moja mama kupuje kod njih i najbolji mi je od svih koje znam a cjenom je prilicno ok. neznam kak se zove jer nisam sacuvala pakiranje al onak sa puno zitarica i puuno voca... mljac
probaj i ove nougat jastucice sto se spominju post prije. nisu zdravi kao musli ali njami-njami su.... netko je spomenuo kaufland. i njima svaka cest ali nemam ga bas blizu pa rijetko odem.
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 00:24   #51
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
probaj i ove nougat jastucice sto se spominju post prije. nisu zdravi kao musli ali njami-njami su.... netko je spomenuo kaufland. i njima svaka cest ali nemam ga bas blizu pa rijetko odem.
probala sam ih stotine i nekak ih vise ne mogu smisliti... a nisam izbirljiva... zbilja nisam....

kaj se tice tih marki i slatkisa... pogledaj si malo sastojke, pa hranjive vrijednosti pa ces uvidjeti ogromnu razliku... ja to osjetim i po okusu.... ako vec kupujem "zamjene" onda to u hoferu ili mulleru... vec je napomenuto da su to najcesce proizvodi koji se rade sa drugorazrednim namirnicama i sa manje propisa.... al nije to ono sto mene muci... muce me aditivi, E-ovi, arome, konzervansi, dodaci etc... i zato neka cokolada moze kostati 3kn ili sladoled 4kn jer oni koriste sve zamjenske namirnice koje su puno jeftinije... i kad naidjes da je nesto prirodna boja ili aroma npr jagode, mnogi misle da to znaci da je unutra ekstrat same jagode... varate se, to su najcesce neke cudne biljke koje su kao sirovine jako jeftine i razlicitom obradom daju odredjen okus. tako da je u biti ta prirodna aroma jagode ekstrakt neke lipe (drvo lipa) recimo... trebali bi poslusati intervju sa poznatim strucnjakom koji je zaduzen za to podrucje... znaci kemicar... pokusat cu ga naci pa dodam link... inace za te kojekave nadomjestke ima toliko cudnih naziva da i on i njegov tim ponekad nemaju pojma o cemu se radi dok ne testiraju....

dakle, kad kupujes jeftine stvari u koje trebaju inace ici skupe sirovine kupujes mogucnost alergijama na sve i svasta ( tak je meni) .,..,.
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 01:33   #52
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
ja mislim da je nesto trulo u razmisljanju forumasa. i ja sam bio skeptican prema lidlu dok mi se nije otvorio u susjedstvu. malo po malo vidim da su proizvodi svi na nivou. vise ne razmisljam ni kada uzimam nesto sto nisam do tada, jer vjerujem da nece biti lose. jedino voce i povrce mi nikad nije izgledalo privlacno...
Probaj voće i povrće pa ćeš promjeniti mišljenje
Lidl zna imati voće i povrće I. klase, što je recimo za Konzum mislena imenica.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:57   #53
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
.,..,.
trudim se i ja izbjegavat takve stvari ali nije lako. pogotovo sa prosjecnom placom. mozda kada se preselim na selo... jedva cekam!
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:59   #54
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Probaj voće i povrće pa ćeš promjeniti mišljenje
Lidl zna imati voće i povrće I. klase, što je recimo za Konzum mislena imenica.
izgledom je lose. mislim da sam i probao ali se ne sjecam. a konzum mi je sigurni najgori. neke su vocke bile doslovno nejestive da sam ih bacao. pa to je za mene prevara. dajem novac za nista....
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:03   #55
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
kaj se tice tih marki i slatkisa... pogledaj si malo sastojke, pa hranjive vrijednosti pa ces uvidjeti ogromnu razliku... ja to osjetim i po okusu.... ako vec kupujem "zamjene" onda to u hoferu ili mulleru... vec je napomenuto da su to najcesce proizvodi koji se rade sa drugorazrednim namirnicama i sa manje propisa.... al nije to ono sto mene muci... muce me aditivi, E-ovi, arome, konzervansi, dodaci etc... i zato neka cokolada moze kostati 3kn ili sladoled 4kn jer oni koriste sve zamjenske namirnice koje su puno jeftinije... i kad naidjes da je nesto prirodna boja ili aroma npr jagode, mnogi misle da to znaci da je unutra ekstrat same jagode... varate se, to su najcesce neke cudne biljke koje su kao sirovine jako jeftine i razlicitom obradom daju odredjen okus. tako da je u biti ta prirodna aroma jagode ekstrakt neke lipe (drvo lipa) recimo... trebali bi poslusati intervju sa poznatim strucnjakom koji je zaduzen za to podrucje... znaci kemicar... pokusat cu ga naci pa dodam link... inace za te kojekave nadomjestke ima toliko cudnih naziva da i on i njegov tim ponekad nemaju pojma o cemu se radi dok ne testiraju....

dakle, kad kupujes jeftine stvari u koje trebaju inace ici skupe sirovine kupujes mogucnost alergijama na sve i svasta ( tak je meni) .,..,.
Ovo je na žalost velika istina.
Ekstrakt do ekstrakta, pojačivači okusa i ne znam što sve ne, sastav da glava boli.
Nije cijena više nikakva garancija za kvalitetu, ali ne može kvalitetna namirnica biti skoro pa ništa, nema šanse. U velikoj mjeri nemamo baš nekog pojma što nam se nudi.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:38   #56
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ovo je na žalost velika istina.
Ekstrakt do ekstrakta, pojačivači okusa i ne znam što sve ne, sastav da glava boli.
Nije cijena više nikakva garancija za kvalitetu, ali ne može kvalitetna namirnica biti skoro pa ništa, nema šanse. U velikoj mjeri nemamo baš nekog pojma što nam se nudi.
Nisu mjerilo cijene Kraševi proizvodi. U Njemačkoj se svi ovi proizvodi prodaju najnormalnije, a i konkurenti su cijenom tu negdje.

Inače, i domaći proizvodi sadrže jednake ekstrakte, pojačivače i što sve ne.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:36   #57
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Nisu mjerilo cijene Kraševi proizvodi. U Njemačkoj se svi ovi proizvodi prodaju najnormalnije, a i konkurenti su cijenom tu negdje.

Inače, i domaći proizvodi sadrže jednake ekstrakte, pojačivače i što sve ne.
Nisam uspoređivala konkretno, mislim općenito na sastav, kvalitetu i cijenu. Ima li ikakve šanse da uistinu znaš što točno kupuješ i koje je kvalitete? Ima čokolade i čokolade i svašta između, ali bolja čokolada ne može biti 2 kune.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 07:06   #58
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ovo je na žalost velika istina.
Ekstrakt do ekstrakta, pojačivači okusa i ne znam što sve ne, sastav da glava boli.
Nije cijena više nikakva garancija za kvalitetu, ali ne može kvalitetna namirnica biti skoro pa ništa, nema šanse. U velikoj mjeri nemamo baš nekog pojma što nam se nudi.
Da se sva svjetska proizvodnja jagode preradi u ekstrakt, bilo bi nesto preko 5% potrebnog, a i mnogo preskupo. Ovako se ekstrakt radi rastom na plijesnima i slicno.

Inace, lidl, za gumene, cips (dajte konacno nabavite vrhnje i luk ponovno), cokolade, i takve pizdarijice je super. Isto, odlicna je kvaliteta onih malih hobi alata sto ponekad imaju na akciji, a i neke druge te neprehrambene stvari. To uvijek treba gledati, mozes proci i vise od 50% jeftinije.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 22:44   #59
Ja odem u lidl točno po one namirnice koje su na akciji 30 %, i još bolje one koje su na akciji, pa im je istek roka sutra a danas spremamo ručak, pa to je fenomenalno, na njihovih 30 % of dobijem još i 30 % na istek roka. Nema bolje kupnje do li u lidlu.....:O)......
A nema bolje kemije za domaćinstvo. Probaj jednom i vidjeti ćeš.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 00:24   #60
Lidl je super. Od slatkiša, čipseva, eurokrema, instant capuccina, sladoleda, salama, fileta haringi pa do povrća...Sve je na nivou, a cijene su i više nego prihvatljive. Istina je da Lidl izgleda čudno, loše je osmišljen dućan, ali eto, sve ima svoje. Velika pohvala paradajzu u Lidlu. Ne znam gdje ga nabavljaju, ali za 6,99kn po kili prije negdje dva tjedna sam jela paradajz za dvije klase bolji od paradajza u drugim lancima. Vjerujte mi, sve sam probala i Plodine i Konzum i Interspar, ali Lidlov je bio najbolji. U Konzumu zamrzavaju povrće pa se to odrazi i na kvalitetu, bude sav brašnast i nikakav, a Lidlov je bio svjež i kao domaći. Ne kužim zašto ljudi imaju negativnu sliku o Lidlu, zbilja ništa što sam tamo kupila nije bilo loše...
__________________
promijenila riba more, rob čuvara, zvjerka gore, kožu zmija, duga boje, a ti samo tjeraš svoje....
cekačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.