Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 17:51   #21
Meni je dovoljno vidjeti podatke trgovačkog suda da smjesta odustanem od ovakve sumnjive firme:d.o.o. sa 20.000 kn pologa, prokurist im je neka slovenska državljanka, uprava: Damir Škaro
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:24   #22
"Osigurana fleksibilnost kroz organizaciju tlocrta stanova u prilagođavanju dinamičkim promjenama u obitelji" wtf, mozda su tlocrti taj feng-shui? bas sam se ponadala da bi to moglo biti nesto dobro, kupaonice sa slika djeluju kvalitetno.. koliko ce autoput smetati, ako se reklamiraju isto kao neku eko-naselje?
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:21   #23
kolika je cijena po metru kvadratnom??
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:15   #24
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
kolika je cijena po metru kvadratnom??
link na Zane
1650-1780EUR/m2
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:18   #25
nije li to malo skupo s obzirom da se radi o velikom polju.. kamenarka u dugavama je 1550 eura ..a ipak su dugave bolje o velikog polja
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:00   #26
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
nije li to malo skupo s obzirom da se radi o velikom polju.. kamenarka u dugavama je 1550 eura ..a ipak su dugave bolje o velikog polja
Znas, nije ti bas najpametnije davati takve izjave na temama o ovim "zelenim naseljima". Tu kupujes zelenilo, mir, kisik pa tko ce onda jos razmisljati o cijeni.
Srecom, u ovom naselju nisu prodali nista pa te nema tko napadati

Inace u Velikopoljskoj se prodaje po 1400, kod Lidla po 1700, u V. Holjevca po 1800-1900...
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:21   #27
ma shvacam ja to zelenilo i sve ali opet veliko polje je veliko polje.. u biti selo.. koje se sad urbanizira... zato kazem da se nemre usporediti s dugavama iako je to sve relativno blizu... velikopoljska 1400 ajd mi please daj neki link ako postoji???
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:22   #28
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
ma shvacam ja to zelenilo i sve ali opet veliko polje je veliko polje.. u biti selo.. koje se sad urbanizira... zato kazem da se nemre usporediti s dugavama iako je to sve relativno blizu... velikopoljska 1400 ajd mi please daj neki link ako postoji???
Link na Velikopoljsku (PBZ nekretnine)
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:57   #29
fala puno.. moze jos jedno pitanje posto vidim da si upucen... novogradnja novi zagreba sve do velike gorice.. di je najjeftinije trenutno? u potrazit za stanom od cirka 35 kvadrata
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:51   #30
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
fala puno.. moze jos jedno pitanje posto vidim da si upucen... novogradnja novi zagreba sve do velike gorice.. di je najjeftinije trenutno? u potrazit za stanom od cirka 35 kvadrata
Ne znam sve sto postoji pa ti ne mogu dati 100% pouzdanu informaciju. Uglavnom, imas u V.Gorici po 1400 ali je to dalje od Cromosovog naselja (blizina Tesline ulice) i nije bas blizu centra. Imas nesto sitno po 1350 u Odri (ima u internet oglasnicima). Po 1400 u Velikopoljskoj. Od 1400 u S. Klari. Kamenarka i okolica su po 1550-1650. Carin gradnja prodaje po 1700-1800 kod Lidla. Malo blize gradu je 1800-1900 u V. Holjevca. Na boljim lokacijama u V.Gorici je po 1600 pa navise (kod Konzuma i sl.).
Naravno, tu imamo i elitna naselja O2 i V. Polje po 1800 tj. 1650-1750EUR.

To je sve novogradnja, i sve cijene su se smanjile u odnosu na prije 3-4 mjeseca.

V.Gorica je povoljna u odnosu na ovo prema Zagrebu jer je to ipak grad, a ne neko "fancy selo". Medjutim po tim VG cijenama vec mozes biti i u Zagrebu - Spanskom, Dugavama, Gajnicama, Vrbanima...

Ako ti nije hitno, sacekaj sa npr. V.Poljem koje mora pasti na 1300EUR jer im je prodaja katastrofa, a imaju jako puno stanova. Zasto 1300EUR? Ako netko vec prodaje u Velikopoljskoj i V.Gorici i S.Klari puno maje objekte po 1400 - ne vidim razloga zasto bi ovo islo skuplje. Stisnut ce ih banka vrlo brzo pa ce cijene ici znatno dolje dok se ne proda dovoljno da otplate dio dugova, a poslije opet nazad sa cijenom ovisno o stanju na trzistu.
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:34   #31
nije hitno...bas super na informacijama... pratit cu ovo u sv. klari i velikopoljskoj.. tnx puno
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 22:10   #32
Malo sam proučio ove stanove na tom linku...

Sve krasno, sve pet, ali:

- uz kvadraturu stana treba pribrojiti i spremište koje ima koeficijent 1,00
- uz cijenu stana treba platiti i parkiralište (ne piše garaža) 3000 eur.

Gledao sam stan od 53m2, na kraju kad se pribroji spremište i garaža, ispadne da je svaki kvadrat tog stana od 53m2 zapravo 1600 eura a ne 1400 eur.

Pitanje:
- koliki je inače koeficijent spremišta, 1,00 ili manje?
- šta nije cijena parkirnog mijesta uračunata u cijenu stana?
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:12   #33
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
Malo sam proučio ove stanove na tom linku...

Sve krasno, sve pet, ali:

- uz kvadraturu stana treba pribrojiti i spremište koje ima koeficijent 1,00
- uz cijenu stana treba platiti i parkiralište (ne piše garaža) 3000 eur.

Gledao sam stan od 53m2, na kraju kad se pribroji spremište i garaža, ispadne da je svaki kvadrat tog stana od 53m2 zapravo 1600 eura a ne 1400 eur.

Pitanje:
- koliki je inače koeficijent spremišta, 1,00 ili manje?
- šta nije cijena parkirnog mijesta uračunata u cijenu stana?
Ne bih htio biti neciji odvjetnik, ali treba biti realan pa reci da gotovo nigdje ne dobijas parkiraliste u cijeni stana. To je slucaj samo onda kada debelo preplatis cijeli stan pa ti onda kao "bonus" daju parkiraliste (npr. u Gracanima uz stan od 150m2 po 2500EUR/m2 "dobijes" parking gratis ). Obzirom da je svima frka, probaj ga dobiti gratis pregovorom.

Da i meni je bilo zapalo za oko ovo sa spremistima, ali ako pazljivo procitas onaj PDF vidjet ces da su spremista oko 8m2, a obracunavaju se kao 5-6m2. To znaci koeficijent 0,75.
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:00   #34
kamenarka je problem zbog jakusevca definitivno..ja sam iz dugava..doduse ne u kamenarki i nikakav smrad u 23 godine svog zivota u dugavama nisam osjetila.. e sad veliko polje je selo ali nema taj problem.. no dati 1800 eura za veliko polje je too much jer mogu u dugavama naci starogradnju za tu lovu... a ne zelim stanogradnju jer se ne zelim baviti renoviranjem...

doduse ima u velikpoljskoj za 1400 eura sto vjerujem da ce pasti cijena bar na 1300..no, navodno sam čula da nema papira..jel zna netko nesto o tome?
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:11   #35
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
...doduse ima u velikpoljskoj za 1400 eura sto vjerujem da ce pasti cijena bar na 1300..no, navodno sam čula da nema papira..jel zna netko nesto o tome?
Pa nazovi PBZ i pitaj sve sto te zanima. Da li ima vlasnicki, kakvi su uvjeti placanja, moze li jeftinije, mora li kredit preko njih..?
Pa nije telefon tako skup
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:40   #36
ajde ju pitaj da li imaju sve dozvole i kolika je sad cijena kvadrata tj da li je što palo dolje? s obzirom da kazes da je iz prve ruke
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:42   #37
ajde please javi kad saznas da izade to u paketu..da odmah provjerim tnx
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:43   #38
Vidim da se lomite oko velikog polja za stan,ja sam pročešljala cijelo veliko polje jer mi je bilo najisplativije tamo i ima najbolju perspektivu!Kupili smo stan u manjoj zgradi u blizini investa,mogu samo reći da smo prezadovoljni!
__________________
nije sve kako se čini,,,
moly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:31   #39
Ako je projekt tako dobar, zasto onda imaju oglaseno za prodaju 120+ stanova od ukupno 130?

Nemojte sad opet prodavati spiku o zelenilu, kvalitetnoj gradnji, arhitektonskim rjesenjima, a zaboravljati dvije najbitnije stvari, a to su CIJENA i LOKACIJA. Taj projekt danas vrijedi cca 1200-1300EUR sa tendencijom daljnjeg padanja, a oni ga oglasavaju (necu reci prodaju) po 1700-1800.

Za one koji kreiraju cijenu stana, neka barem procitaju osnovne postulate prije nego sto odrezu cijenu koja zadovoljava njihovu pohlepu, tj. ostvaruje ekstra profit koji ih zadovoljava.

Kad cemo vec jednom shvatiti da super uredjen stan na losoj lokaciji ne vrijedi ni novca ulozenog za njegovo gradjenje. Ovi stanovi su OK u svakom pogledu osim u cijeni. Lokacija nije losa, ali jednostavno ne vrijedi tih novaca i nema uredjenja, koncepta ili zelenila koje ce to nadoknaditi.

Zadnje uređivanje solar : 24.03.2009. at 14:48. Reason: brisan quote
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:02   #40
pa koliko znam u velikom polju je cijena trenutno 1400 eura..mene zanima dal ce pasti..tj ocekujem da padne..
zato sam rekla curi neka javi sto sazna
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.