Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 13:35   #61
Sve napisano stoji ali je to opet bolje od kontinenta gdje je ljeti +35 i nema niti onog povjetarca makar i toplog, a niti mora u koje se možeš baciti svakodnevno prije ili nakon posla pa kad dodje jesen ne pada bas kisa ali je sve mokro od magle i vlag, a sunce zadje u 10 mj i ponovno se pojavi u 5 mj sa kraćim pojavama između. Obzirom da nema Bure je sve vlažno od jeseni do proljeća i svugdje blato jer nema bure da posuši....ali gle netko i to voli...
Grijanje si svatko napravi kako njemu paše, recimo ja imam centralno etažno 500 m zračne linije od mora jer sam tako htio.
zaključak je da je svakom nešto ljepše i ugodnije, ja volim snijeg, a moja žena sunce i more, ja bi živio u Inssbrucku a ona ni u ludilu
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:40   #62
Pazi, vruće na moru.. Pa ako pogledaš temperaturu, ista je. Samo nama nema finih vjetrića. Ili upeče, ili je sparina.
Živio sam na tropima godinu dana, i čak i to mi je bilo ugodnije nego slavonska baruština ili zagrebački asfalt.

Činjenica je da je kvaliteta zraka bolja na moru.

A gužve od turista neću komentirati.. Gužvi može svugdje biti. Niti bih ikada htio živjeti u centru turističkog grada.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:41   #63
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Proljece je super u Dalmaciji i tad je uzivancija.
Proljeće je uživancija baš svugdje i realno jedino godišnje doba kada se nemaš pretjeranog razloga žaliti na vrijeme.

Zagrebačka pećnica, slavonska pećnica...realno, na moru toga nema. I u Zg je gužva 11 i pol mjeseci godišnje, za razliku od morskih 2, tak da mi ni to nije usporedivo.

Bez obzira na sve, ne vidim da bih ikada imala želju živjeti na moru, pogotovo u nekom malom gradu. nema života van onih 2 mjeseca sezone. na kontinentu jedino zagreb. probala sam ih nekoliko i donijela odluku da se ne mrdam dalje od zagreba pa šta košta da košta. poslovi su ovdje, događanja su ovdje, škole i fakulteti za klince su ovdje. a to su mi jedine realno bitne stvari u životu.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:24   #64
samo da prokomentiram ono o poželjnosti like ili gorskog kotara u odnosu na ove klimatske promjene

ne znam za gorski kotar, ali ja u lici imam vikendicu - na pljucomet od plitvica. ovog ljeta sam ostavila digitalni termometar na suncu, direktnom suncu, poslije podne, u onom periodu kad je bilo zaista vruce - na 53 stupnja ekran se počeo razlijevati. možda moj termometar nije predviđen za još više temperature, a možda je to bio neki maksimum, ali i to onda znači da lika uopće nije baš ugodna za život.
ovih dana, kad je bilo vruće, ali ipak manje, na direktnom suncu dosezalo je i 40, čak stupanj, dva i više.

zašto govorim o direktnom suncu - zato jer se godišnji može provesti ili u hladu ili pod klimom, ili s aktivnošću u doba dana kad popusti vrućina. ali stvarni život, svakodnevni se odvija i u podne i u tri sata, i to ne samo u kući, pod klimom, nego i vani, na ulicama grada ili mjesta u kojem se živi, a koje nisu pod suncobranima, drvoredima ili već nečim što daje sjenu.

a onda dođe zima - najniža temperatura koju smo mi tamo doživjeli, jer zimi nismo baš svakih par dana tamo, bila je -24. ono što je zanimljivo je da snijeg, barem unazad pet, šest godina padne kasno, možda tek tjedan, dva prije nego u zagrebu, ali se zadržava puno dulje. i kad se počne otapati, otapa se i do travnja. navodno i do lipnja, ali to nismo još doživjeli.

tako da, što se klime tiče, najbolja je ona na koju se čovjek navikne odmalena i dođe mu sasvim normalna, po nekom unutarnjem termometru, barometru i svim ostalim "metrima" koji se koriste u toj branši. prema tome, preseljenje bi trebalo u većoj mjeri odvagivati prema drugim činiocima, a ne na temelju toga što se "voli sunce i more" jer se tjedan dana godišnje provede na plaži, ili pak na temelju toga što se "voli zimu" jer se tjedan dana godišnje provede na skijanju
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:00   #65
Makarska - definitivno najbolji grad za život... Mada svatko ima neke svoje prioritete i o tome dosta toga ovisi, ali moje iskustvo nakon što sam živio u Zagrebu (17god), Splitu (4god) i Makarskoj - kad sve pluseve i minuse svakog grada zbrojiš i oduzmeš MA pobjeđuje... No ponavljam to je jako teško reći generalno koji je grad najbolji, jer zavisi šta tko hoće od života te kako je posložio životne prioritete..
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:51   #66
definitivno Zaprešić.
Super grad, sve imaš i možeš obaviti u krugu od 5minuta, u centru Zagreba si za oko 30 min biraš oces bus zet, vlak, auto, bicikl...
Ima posla, ako nema za nekoga, tu je Zagreb, ima stanova, kuća, zemljišta, daleko je jeftinije nego Zagreb...
Puno je prednosti
Zaprešić je super!
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:53   #67
Evo čitam u komentarima cijene busa 4-7kn stanova po 1400....
Ako kome padne na pamet ideja Doci u Dubrovnik nakon ovih poviše navedenih cijena,dobit će moždani
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:49   #68
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
...stalno neki kurac puse...
... i opet stalno neki kurac puse a beskorisn



Definitvno Zagreb. Grad je dovoljno veliki da ne bi bio mali, a nije dosta velik da bi bio prevelik. Zagreb nudi sadrzaje, mogucnosti i prilike kakve niti jedan drugi grad u Hrvatskoj ne nudi. Nekoliko sati voznje je od svega. Dragi moj, voljeni i daleki Zagreb.

Drugi izbor bio bi Osijek - kada ne bi bio lociran tamo gdje jest. Daleko od svega (citaj Zagreba) ali s uvjerljivo najljepsim zenama koje imaju predivan naglasak - samo da ne furaju starke i zdrapane hlace (ako je suditi po legicama u setnji s fejsa to se sada tamo nosi) i tako...

Svidjaju mi se Djurdjevac, Cakovec, Prelog, Varazdin i Krapina.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:51   #69
Quote:
MarioMP kaže: Pogledaj post
definitivno Zaprešić.

Zapresic...podsjeca me na Bosanski Brod
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 08:24   #70
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Zapresic...podsjeca me na Bosanski Brod
Za one koji nisu bili u Bosanskom/Srpskom Brodu, to bi bilo tmurno, depresivno, ružno, neuređeno i napušteno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:50   #71
Očigledno nisi bio u zadnjih 10-15 godina u Zaprešiću...
Neznam nikog da se doselio a da mu se ne sviđa. Živio sam silom prilike kratko u Zgu i nebi nikad više...
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:10   #72
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post


Definitvno Zagreb. Grad je dovoljno veliki da ne bi bio mali, a nije dosta velik da bi bio prevelik. Zagreb nudi sadrzaje, mogucnosti i prilike kakve niti jedan drugi grad u Hrvatskoj ne nudi. Nekoliko sati voznje je od svega. Dragi moj, voljeni i daleki Zagreb.

Drugi izbor bio bi Osijek - kada ne bi bio lociran tamo gdje jest. Daleko od svega (citaj Zagreba) ali s uvjerljivo najljepsim zenama koje imaju predivan naglasak - samo da ne furaju starke i zdrapane hlace (ako je suditi po legicama u setnji s fejsa to se sada tamo nosi) i tako...

Svidjaju mi se Djurdjevac, Cakovec, Prelog, Varazdin i Krapina.
Jedina prednost Zagreba je u tome što su svi fakulteti tamo, pa nema brige za roditelje kako plaćati djeci stan u drugom gradu, ako se odluče studirati.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:14   #73
Da li je to prednost, ako onda znaš da moraš u startu kupiti veliki stan po skupljoj cijeni po m2 nego skoro igdje drugdje.
Jer, rijetki studenti završe u roku
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:30   #74
A da malo studente pustite da žive sami , a ne da im mama pere gaće i čisti kupaonu sa 23?
A i oni bi se spasili da mogu doći i otići kad žele, probuditi se u 12, dovesti nekog u 4 ujutro i tako to
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:35   #75
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Da li je to prednost, ako onda znaš da moraš u startu kupiti veliki stan po skupljoj cijeni po m2 nego skoro igdje drugdje.
Jer, rijetki studenti završe u roku
Jer domovi i rentanje stanova ne postoje. Prvi put cuhem za ovaj koncept da se studentima automatski kupuje sran za zivit u Zg

I kad smo kod toga, kvadrati, a i zivot opcenito je barem 30-40% skuplji na obali od Zg tako da, taj dio ti nikako ne stoji.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:50   #76
Lako što je skuplji život, plaće su manje, to je još gore.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:04   #77
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
I kad smo kod toga, kvadrati, a i zivot opcenito je barem 30-40% skuplji na obali od Zg
Ma nije, ovdje je sve đabaleska, izmišljamo malo po internetima s cijenama...

Meni Rijeka, rodom sam iz unutrašnjosti...
Ima svojih mana, ali ima ''ono nešto''...

P.S. Iako ćemo imati stan s dovoljno kvadrata za studenta, podržavam odmah njegovo osamostaljenje prilikom studiranja.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 08:55   #78
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Ma nije, ovdje je sve đabaleska, izmišljamo malo po internetima s cijenama...
Nisam rekla da je đabalesku, nego da je jeftinije, i činjenica je da je. Plus, puno kvalitetnija gradnja u Zg, plus riješenija infrastruktura, čak i u "novim" rubnim dijelovima grada. Okreni Njuškalo za Split i Zadar npr. pa vidi kakve se rupetine po pripizdinskim kvartovima prodaju, naći ćeš jedva nešto da je ispod 1800 eura/m2.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:45   #79
Znam, i ja sam na obali, ne...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:51   #80
Makarska je šajze veći dio godine. Zapadni dijelovi Makarske liče na nešto pristojno, bolje od splitskih kvartova, ali za život - no tenkju. Zimi pustinja, nema pasa na ulici, pogotovo kad okrene bura, sve je skuplje nego u Splitu, liti gužva (malo pala zadnjih godina jer je Split pokupio dobar dio te gužve). Bolnica u Makarskoj je podkapacitirana s obzirom da joj gravitira makarska rivijera, Vrgorac, Imacki, pola Hercegovine, a ljeti i jedno milijun turista istovremeno. Za svaki problem veći od grlobolje moraš u Split. Do kojeg je teško doć preko Omiša i Podstrane, a autocestom je elegantno ali duže, a do autoceste opet ne vodi direkt brza cesta nego se od Makarske moraš došlepat do Baškoga Polja pa tek onda imaš neometan pristup autocesti.

Omiš je tu daleko u prednosti nad Makarskom. Bliži je Splitu, al to je uvjetno, jer nekada se od Omiša do Splita putuje 2 sata, čim je neka prometna na cesti ili su neki građevinski radovi u tijeku. Ali realno, Omiš je puno bolja prilika od Makarske.

Solin je tu u daleko najvećoj prednosti u odnosu na ove gradiće jer se doslovno nalazi u splitskoj konurbaciji i ralno je - splitska spavaonica, tj. ljudi rade, školuju se i provode veći dio dana u Splitu, a u Solinu spavaju. Centar Solina je dobar, sada i uređen, nije više pokriven s dva prsta cementne prašine, ali okolica...
Sve sjeverno od osnovne škole u Solinu su neviđene brazilske favele. Sori, osim što mora biti praktičan, moj "najbolji grad za život" mora biti i lijep. Osim centra Solina, ništa tu nije lijepo.

Split - dobra klima kao i u svim prethodnima. Za mlade ljude - dobra ponuda raznih provoda i kulturnih manifestacija skoro 6 mjeseci godišnje, preko zime je doduše blaga (tj. dobra dosada). Isto tako dobra ponuda raznih škola i fakulteta, sportskih klubova i aktivnosti.
Za obiteljske ljude - dobra ponuda vrtića, škola, srednjih škola, fakulteta, dobra ponuda sportskih sadržaja, djeca se mogu baviti bilo kojim sportom ili vanškolskom aktivnošću u blizini kuće (tj. na max 10 min autobusom od kuće (plus nešto čekanja)).
Split je relativno siguran grad. Za život su paradoksalno najbolji socijalistički kvartovi koji imaju potpunu komunalnu opremljenost, jedino parkinga kronično fali jer su kvartovi rađeni po principu - jedan stan - jedan auto, a danad je situacija da svaka kuća ima po tri auta.
Socijalistički kvartovi imaju dakle škole, vrtiće, zelene površine, dobar broj trgovina, frizeraje, pošte, ambulante, banke i apoteke, za veće šopinge ode se u neki od centara, jedan od kojih je doslovno u puškometu nekolicine kvartova (JOKER).
Sve ovo NEMAJU divlje izgrađeni kvartovi a koji izgledaju odvratno kao brazilske favele. Vrh Sućidra, Visoka, podivljala Brda, Mejaši, Kila, Kamen, Dračevac, Barutana, Šine.
Paradoks je da su u tim kvartovima bez pristupnih puteva, bez ikakve opremljenosti cijene nekretnina skoro jednako visoke kao i u ostatku Splita, negdje i veće.

Najbolja strana primorskih gradova je dobra klima, moš se vozit biciklom ili motorom 9 mjeseci godišnje, a loša je nedostatak radnih mjesta i visoka cijena nekretnina. Svakodnevni život mislim da je jeftiniji u Splitu nego recimo u Makarskoj ili Dubrovniku. U nas je tek danas burek dosegao cijenu koju je u Makarskoj imao prije 15 godina
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.