Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2006., 17:04   #61
a s ježom ćeš doniti i nove nametnike, buhe
uzmi ti rade neku macku ili psa i streniraj ga za lov na gamad
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 17:14   #62
hehe ko i ti... i plus toga.. nemoraš psu kupovat hranu... eto uštede...
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 18:04   #63
ee
dobije sve potrebne bjelančevine i proteine
a višak ispovraća
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:34   #64
nemrem dlakave životinje... alergična sam...
možda da si iguanu kupim i pustim je po stanu... ona ziher jede žohare... ;-)
n-i-c-o-l-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:48   #65
ja sam kupila AJAX EXPEL, detredžent za pranje podova, piše da djeluje protiv insekata, ali nije insekticid, i nije opasno za ljude i toplokrvne životinje. E sad, šta je, ne znam, ja sam kupila protiv onih zelenih buba što ulaze u stan predvečer. Ne znam jel djeluje taj Ajax, ili ih nema jer je pala kiša...
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2006., 00:50   #66
ja to rijesavam na prirodan nacin, kad mi se pojave ulovim tarantelu, transportiram je doma i iduci dan ih vec nema
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 00:34   #67
Mi smo se proklete gamadi jedva riješili - stričeki iz dezinsekcije su redovito dolazili, al je većina škvadre u zgradi tvrdila da oni nemaju žohare i odbijala tretman.
Evo kako je to išlo kod nas:
1. stavili smo mrežicu ispod rešetki od ventilacijskih otvora (ovo je fakat jezivo, ali jednom sam našla krepanu živinu u kadi i uhvatio me užas da će skočiti na mene iz ventilacije dok se kupam)
2. sve pukotine u kuhjinji i kupaonici smo začepili (što gipsom, silikonskim kitom... ovisno o tome gdje su bile) - čak i one najmanje, a posebno oko odvodne cijevi ispod sudopera
3. sva hrana treba biti dobro pospremljena da ih ne mami (gamad jede i najmanje mrvice) - ovo valjda potpada pod onaj savjet o higijeni, s tim da bih dodala da njih privlači i vlaga, pa bi trebalo navečer kupaonicu i sudoper ostaviti suhe
4. stavljali smo one kućice od raida, ali smo i nabavili mačku, pa ne mogu sa sigurnošću reći što ih je otjeralo.
Uglavnom, već ih godinama nisam vidjela u svom stanu (u zgradi ih ima jer mi je susjeda jednom rekla da ne obraća pažnju na njih, a joj se baš neki nađe na putu, šutne ga nogom!).
Sretno!
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 05:58   #68
Quote:
n-i-c-o-l-e kaže:
Molim savjete glede uništavanja žohara...
znam da to neki nazivaju nemogućom misijom u zgradi sa 17 katova, ali svejedno ako je itko imao uspjeha s ovim napastima nek iznese svoje savjete... bilo što bi moglo biti od koristi...

Jedan savjet za sve...za unistavanje žohara po zimi

Dakle, žohari su termofilni insekti kojima je potrebna za život minimalna temperatura 4 stupnja celzijusa...Stoga, ako ih imate...a zimi recimo odete iz stana na duze od 2 3 dana...Ostavite otvorene prozore, ugasite grijanje...neka vam se temperatura u stanu spusti blizu ništice i problem cete zasigurno riješiti:-)
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 09:13   #69
Quote:
nenos kaže:
Jedan savjet za sve...za unistavanje žohara po zimi

Dakle, žohari su termofilni insekti kojima je potrebna za život minimalna temperatura 4 stupnja celzijusa...Stoga, ako ih imate...a zimi recimo odete iz stana na duze od 2 3 dana...Ostavite otvorene prozore, ugasite grijanje...neka vam se temperatura u stanu spusti blizu ništice i problem cete zasigurno riješiti:-)

Kad ste uništili žohe onda zovite vodoinstalatere jer su vam popucale sve cijevi u stanu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 16:14   #70
Quote:
nenos kaže:
Jedan savjet za sve...za unistavanje žohara po zimi

Dakle, žohari su termofilni insekti kojima je potrebna za život minimalna temperatura 4 stupnja celzijusa...Stoga, ako ih imate...a zimi recimo odete iz stana na duze od 2 3 dana...Ostavite otvorene prozore, ugasite grijanje...neka vam se temperatura u stanu spusti blizu ništice i problem cete zasigurno riješiti:-)

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Kad ste uništili žohe onda zovite vodoinstalatere jer su vam popucale sve cijevi u stanu.

__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 17:54   #71
meni su par puta ušli po fasadi izvana kroz prozor, bljak, od onda smo dvaput zvali profesionalce i stavili mreže na prozore i nema ih više kod mene, ali profići su mi rekli da se trebaju svi stanovi pošpricati + ventilacijski dimnjaci(tjeranje dimom i špricanje) + hodnici i svi zajednički djelovi zgrade. I to nekoliko puta jer jajašca su im neuništiva.
ttom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 17:57   #72
e da zaboravih reći, jež vam je najbolji prirodni neprijatelj istih, nabavite ježa, pustite ga u kuću, i za koji tjedan ih nebu bilo na vidiku, po noći se bu ćulo krckanje kad jež krene u akciju
ttom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 18:47   #73
ma.... možete ih pobiti..al će se kad tad vratit.. isto ko komarci... na milijune tih prokletih jajašaca.. jedino da prvo pobijete jaja..pa onda odrasle da se ne množe više.. al to je za toma cruisea mission impossible
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 19:30   #74
znala sam, znala sam
čim se negdje pohvalim da ih neeemam duuugo, kroz par dana ga nađem ....
na balkonu skidam veš i pasmumatersvepospisku frajer leži na leđima (naravno onaj kapitalac crn s velikim ticalima)...da, krepan je ali tu je, kaj ne....
i ja naravno bez raida....sada idem u opskrbu....mamicumuljubimžoharsku
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 19:41   #75
e...šta nisi malo pogledala da vidiš od čeg je krepo ak nije zgažen? onda bi možda nešt pronašla hehe
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 19:52   #76
Quote:
darkNess(ie) kaže:
e...šta nisi malo pogledala da vidiš od čeg je krepo ak nije zgažen? onda bi možda nešt pronašla hehe
fala lijepa...ugledala ga kako se izležava (bez pokreta, nije zgažen), uletjela u stan, histerično pozvala mužića ...on doletio (mislio da mi pozlilo)....primio ga za nogu ( ) i bacio kroz balkon
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 20:13   #77
hehehe a i ja mrzim insekte..al kad su krepani onda ih promatram... al nebi ga takla... mislim da bi ruku umočila u 100L alkohola
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 23:33   #78
Bio Kill ih uspjesno tamani!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 14:29   #79
Ima šta protiv majmuna? Meni ih je puna kuća.
(Ja osobno nemam, dobri su to ljudi.)
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 14:48   #80
Quote:
gadar kaže:
Ima šta protiv majmuna? Meni ih je puna kuća.
nemreš se rešiti familije samo tako....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.