Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 21:43   #61
ja san se rješila ove glupe bakterije pomoću medazola i vaginaleta prije 4 mj.
nije se vraćala .... za sada
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:12   #62
Na jednom forumu sam citala da neke zene stave cesnjak u tanku gazu ili ga zavezu koncicem i stave tri noci u rodnicu i da se time lijece sve moguce infekcije, bakterije i gljivice. Sta mislite o tome i koliko bi to moglo biti koristno a koliko stetno?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:06   #63
da li je to spolno prenosiva bolest?
sretna-mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:56   #64
Quote:
sretna-mama kaže: Pogledaj post
da li je to spolno prenosiva bolest?
to je bakterija koja se tako zove i da ona se prenosi spolnim putem

btw zna ima miris po ribi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 21.12.2008. at 15:02.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 16:48   #65
što znači da se ne može pojaviti kao posljedica stresa? ma da sam ja čitala na netu da je ona stanovnik svakog organizma te da se javlja usred stresa, promjene partnera i ostalo....
sretna-mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:13   #66
Quote:
sretna-mama kaže: Pogledaj post
što znači da se ne može pojaviti kao posljedica stresa? ma da sam ja čitala na netu da je ona stanovnik svakog organizma te da se javlja usred stresa, promjene partnera i ostalo....
gle ona ne spada pod fiziološku floru vagine jer da spada onda bi ona tamo bila normalna i nebi se trebala liječiti a itekako se liječi i nije normalna bakterija u vagini

e sad dali ju netko ima ili ne bilo gdje drugdje u organizmu je individulano,jer da ju ima svatko onda bi se svatko i lječio jer danas nema čovjeka koji nije pod stresom


stres može provocirati njeno razmnožavanje i tako razviti upalu rodnice njome ali nije stres taj koji će ju izazvati ako ju nemaš,nemože stres nešto izazvati ako ta bakterija ne postoji

znači ona nije normlana da ju netko ima u rodnici i nemože nju stres izazvati ako ju nemaš jer to je bakterija a bakterija mora od nekuda doći,ne dolaze bakterije od stresa već spolnim putem,nekako mora dospijeti u rodnicu a kako drugačije nego spolnim putem
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 23:24   #67
i meni je izolirana...sutra kod ginekologa po terapiju
mislim da nije nužno spolno prenosiva....

Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/01_gardn.asp


zanimaju me iskustva....teoriju i sama znam
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 15:43   #68
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
i meni je izolirana...sutra kod ginekologa po terapiju
mislim da nije nužno spolno prenosiva....

Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/01_gardn.asp


zanimaju me iskustva....teoriju i sama znam

Bravo freya!!! Baš sam htjela napisati da ona itekako može biti prisutna u rodnici, sama po sebi.

I ja danas dobila pozitivan nalaz i idem kod ginekologinje na razgovor, po terapiju i plan što dalje.
amelie_poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 17:30   #69
Quote:
amelie_poulain kaže: Pogledaj post
Bravo freya!!! Baš sam htjela napisati da ona itekako može biti prisutna u rodnici, sama po sebi.

I ja danas dobila pozitivan nalaz i idem kod ginekologinje na razgovor, po terapiju i plan što dalje.

ja sam dobila medazol deset dana tableta i deset dana vaginalete
već sam pri kraju
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 11:19   #70
POZDRAV...nova sam pa da vas pitam....pred tj.dana pomocu brisa ustanovljena mi je bakterija gardnerella...ja i muz smo dobili medazol 3 na dan,i uz to ja jos navecer stavljam " unutra" tablete medazol-vaginalete....da li postoji mogucnost da sam izgubila dijete-imala spontani radi te bakterije....i do kada cu imati iscjedak....dali ga netko ima,ili samo ja......

hvala na pomoci,malo sam prestrasena!!!
DI LADY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:44   #71
Quote:
DI LADY kaže: Pogledaj post
POZDRAV...nova sam pa da vas pitam....pred tj.dana pomocu brisa ustanovljena mi je bakterija gardnerella...ja i muz smo dobili medazol 3 na dan,i uz to ja jos navecer stavljam " unutra" tablete medazol-vaginalete....da li postoji mogucnost da sam izgubila dijete-imala spontani radi te bakterije....i do kada cu imati iscjedak....dali ga netko ima,ili samo ja......

hvala na pomoci,malo sam prestrasena!!!
nisi izgubila dijete radi nje

iscjedak možda nemaš radi te bakterije nego radi toga što jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi kao što imaju neke žene i tome nema pomoći,znači li ti je od bakterije ili ovo drugo

treće što može biti je da iscjedak imaš od ranice ili ti ektopija koji mnoge žene imaju a ginekolozi im to i nekažu jer ta ranica je u principu normalna ali onima koji ju imaju i nije baš rradi tog iscjedka pa se raspitaj imaš li to(za to je potreban pregled)


znači tri su razloga od kojih dolazi iscjedak,ili je neka infekcija ili imaš ranicu ili jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 11:00   #72
HVALA na savjetu....tablete popila,iscjedak je prestao i nemam vise neugodnog mirisa....hvala
DI LADY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 01:24   #73
molim pomoć....

Imam bakteriju. Dobila sam SAMO vaginalete, a za dečka nisam dobila ništa. Već sam 2 god sa istim dečkom. još uz bakteriju, izostala mi je mjesečnica, ginić mi je dao neke Dubriston il tak nekak tablete koje moram piti 10 dana. Oduvijek imam neredovite cikluse, kontrolirala sam ih sa Yasminom, ali 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja tableta opet mi izostaje mjesečnica. Ginić mi je rekao da dođem opet u travnju na novi papa test. ališto do tada? Što kada završim sa vaginaletama? Smijem li imat odnose dok koristim vaginalete? Mora li i moj partner piti tablete? i jesu li samo vaginalete dovoljne? u papa testu mi je pisalo da imam mnogo leukocita
snjegulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:05   #74
Quote:
snjegulica kaže: Pogledaj post
Imam bakteriju. Dobila sam SAMO vaginalete, a za dečka nisam dobila ništa. Već sam 2 god sa istim dečkom. još uz bakteriju, izostala mi je mjesečnica, ginić mi je dao neke Dubriston il tak nekak tablete koje moram piti 10 dana. Oduvijek imam neredovite cikluse, kontrolirala sam ih sa Yasminom, ali 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja tableta opet mi izostaje mjesečnica. Ginić mi je rekao da dođem opet u travnju na novi papa test. ališto do tada? Što kada završim sa vaginaletama? Smijem li imat odnose dok koristim vaginalete? Mora li i moj partner piti tablete? i jesu li samo vaginalete dovoljne? u papa testu mi je pisalo da imam mnogo leukocita
Vagimalete ti vjerovatno nece biti dovoljne. Trebala si dobiti i metrozol tablete i za sebe i za partnera, ali mozda tvoj gin. zna bolje.
Sto se tice odosa mozes ih imati ali samo uz primjenu kondoma dok traje terapija.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:35   #75
Ej snjeguljica evo i ja neki dan bila kod ginića i uspostavilo se da imam tu bakteriju. Imala sam jak svrbež i čudan iscjedak,dobila sam tablete medazol za sebe i dečka pa ih sada pijemo zajedno, također sam dobila vaginalete medazol ali čekam da mi menga prođe da ih koristim.Dobila sam i plimycol kremu s kojom se mažem 2-3 dnevno i ide na bolje. Pij puno probiotika tipa bioaktiv i tako. Jako jako je važno da se liječe oba partnera istodobno. I još što je jako dobro koristiti rosalgin za čišćenje rodnice, pomaže u terapiji jako i možeš ga ja mislim kupiti bez recepta.
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:29   #76
Cure da li ste imale neki iscjedak i kakav je bio?

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:50   #77
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Cure da li ste imale neki iscjedak i kakav je bio?

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).
masu bakterija nemora nužno ući prilikom sexa,mogu prodrijeti iz crijeva do vagine i tamo napraviti upalu je rmasu bakterija živi u crijevima i tamo su normalne a kad probiju barijeru dospiju u rodnicu i tamo nisu normalne i tamo naprave upalu,neke pak bakterije dospiju putem ruku,wc-a,ručnika,...

mora ti biti jasno da neke žene imaju jednostavno pojačano lučenje sluzi ili ti iscjedka i to se nemože riješiti jer je to jednostavno tako,druge su pak suhe ko barut to je jednostavno individulano,to ti govorim zato da u slučaju da iscjedak ne prestane nakon terapije ako će svi brisevi i papa biti uredni da se ne brineš,znači ako će ti sve biti uredno nakon terapije možda jednostavno imaš pojačano lučenje iscjedka

treće stvar koja može biti je da imaš ranicu ili ti ektopij na cervixu,ranica može biti prirođena,može nastati nakon čestih upala za koje nisi ni morala znati da ih imaš ili nakon poroda,ona je inače normalna stvar ako nema abnormalnih stanica na papa testu,to je promjenjen epitel koji luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom remeti ph rodnice i tako nastaju upale i rodnica je onda podložljivija bakterijama i virusima i gljivicama i teže je sve izliječiti ako se ima ta ranica jer ona stalno luči tu sluz koja remeti ph i onda je to začarani krug,masu ginekologa ranicu ni ne spomnje pacijenticama jer kao što rekoh normalna je dok god nema nečeg sumnjivog na papi tipa abnormalnih stanica ali u rpincipu nije normalna kod žena kojima smeta iscjedak,znači ako nekome smeta iscjedak a zna da ima ranicu onda bi se trebala ona maknuti jer nekima iscjedak predstavlja problem a nekima ne prema tome po meni je najbolje da je se riješi,ona se ne rješava vaginaletama i lijekovima već spaljivanjem ili premazivanjem dok se n epovuče


na sljedećem pregledu pitaj dali imaš ranicu na cervixu i ako imaš onda očit od tuda taj iscjedak i podložnost upali i onda si od privatni to rješiti ako pak ju nemaš onda možda jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi plus još sad i upalu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:09   #78
Mislim da nije nista od ovoga sto si navela. Naime nikad prije nisam imala taj iscjedak, i nije nimalo normalan jer ga ima bas mnogo. Nemam ranica na maternici, sve je uredno, osim hronicne upale desnog jajnika, ali to drzim pod kontrolom.
Ocigledno je da je neka gadna upala i bacterija koja nije nikad do kraja izlijecena, samo sam zeljela znati da li taj bijelo zuti iscjedak znaci GV, posto sam citala da se po boji iscjedka moze znati o cemu se radi.
Ipak hvala na isrpnom odgovoru
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:10   #79
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Cure da li ste imale neki iscjedak i kakav je bio?

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).
Gardnerella vaginalis se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza. Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu.
Ako si imala candidu,candida ti je mogla uništit prirodnu floru i zbog toga se pojavila GV.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 02:35   #80
Bok! Eto prestala sam piti tablete, i potrošila sam sve vaginalete. imala sam odnose ali za sada, nikakvih promjena. Mislim da sam se riješila gv. bar se nadam. nemam viš iscjedak, niti čudan miris. iako mi je malo čudno, jer sam pod terapiom bila samo ja. postoji li neki period inkubacije il nešto slično?
snjegulica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.