Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 02:49   #461
Isuse, učini nešto ! Molimo te !!

"musliman koji ne prakticira vjeru" je isto što i "katolik" koji ne vjeruje u Kristovo uskrsnuće ! Nešto kao svećenik koji ne vjeruje u Boga svemogućega !!
Takva je i džamija bez minareta, crkva bez zvonika i čovjek bez obraza i duše !!
I Rim se nalazi u jednoj od 'najmediteranskijih' zemalja - Italiji - u kojoj se nalazi i sam Vatikan, ali se u tome gradu nalazi jedna od najmodernijih i najljepših džamija svijeta.
I Turska je mediteranska zemlja, na čijoj se obali nalazi bezbroj - mediteranskih gradova i džamija sa minaretima ! Mediteranska je i Sirija, Libanon, Izrael, Jordan, Egipat, Libija, Tunis, Alžir...
Riječki muslimani su državljani Republike Hrvatske i imaju ista prava kao i potomci Tuđmanovi, Mesićevi ili Starčevićevi !
Saudijska arabija je priča za sebe. Zbog petrodolarskog savezništva sa SAD-a, Ameri joj gledaju "kroz prste" i toleriraju njihove zakone, protiv kojih najčešce dižu glas i sami Saudijci te brojne islamske zemlje, kojih je na svijetu - preko pedeset ! ( Preko milijardu i dvjesto milijuna stanovnika ovoga planeta su muslimani. )
Ako želimo u Europu i pod ruku sa ostatkom civiliziranoga svijeta, moramo se temeljito mijenjati. Što prije, to bolje !!
Ah, da... ! Ksenofobija je bolest. A kukavičluk je mana.
Jesmo li doista u dvadesetiprvom stoljeću ??!!
Lastovo is offline  
Old 30.09.2009., 10:06   #462
Pitam se zašto se ljevičarenje i sve ono što ide uz to poistovjećuje sa tolerancijom prema netolerantnima. Eto ja moram priznat da ću se ovoj priči puno prije složit sa desničarima nego s ljevičarima. Jednoj tako zatucanoj i divljoj religiji kao što je Islam je mjesto u Arabiji a ne međ' kulturnim ljudim'. Isto vrijedi i za kršćanstvo samo ipak u puno manjoj mjeri zato jer se ono u mojim očima uspjelo donekle civilizirat, a nije loše ni imati dežurnog krivca u blizini. A kad vam Abuli i carpet-bomberi na letećim ćilimima s dinamitom u turbanu zavladaju gradom onda će vam biti krivi svi, pa čak i oni umjereni muslimani koji su krivi jedino zato što imaju nepodobno ime. 21 je stoljeće, vrijeme je da se očistimo od fiktivnih likova i praonica mozgova.
Nanashi is offline  
Received Infraction
Old 30.09.2009., 13:21   #463
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post
"musliman koji ne prakticira vjeru" je isto što i "katolik" koji ne vjeruje u Kristovo uskrsnuće ! Nešto kao svećenik koji ne vjeruje u Boga svemogućega !!
Takva je i džamija bez minareta, crkva bez zvonika i čovjek bez obraza i duše !!
I Rim se nalazi u jednoj od 'najmediteranskijih' zemalja - Italiji - u kojoj se nalazi i sam Vatikan, ali se u tome gradu nalazi jedna od najmodernijih i najljepših džamija svijeta.
I Turska je mediteranska zemlja, na čijoj se obali nalazi bezbroj - mediteranskih gradova i džamija sa minaretima ! Mediteranska je i Sirija, Libanon, Izrael, Jordan, Egipat, Libija, Tunis, Alžir...
Riječki muslimani su državljani Republike Hrvatske i imaju ista prava kao i potomci Tuđmanovi, Mesićevi ili Starčevićevi !
Saudijska arabija je priča za sebe. Zbog petrodolarskog savezništva sa SAD-a, Ameri joj gledaju "kroz prste" i toleriraju njihove zakone, protiv kojih najčešce dižu glas i sami Saudijci te brojne islamske zemlje, kojih je na svijetu - preko pedeset ! ( Preko milijardu i dvjesto milijuna stanovnika ovoga planeta su muslimani. )
Ako želimo u Europu i pod ruku sa ostatkom civiliziranoga svijeta, moramo se temeljito mijenjati. Što prije, to bolje !!
Ah, da... ! Ksenofobija je bolest. A kukavičluk je mana.
Jesmo li doista u dvadesetiprvom stoljeću ??!!
Ja msilim da ne treba minaret da bi se nekoga prozvalo i smatralo kulturnim i suvremenim.
A suvremenost i kultura su djelo nečeg drugog a ne islama.U zemljama gdje je Islam najmanje ima kulture i suvremenosti.
A i zemlje koje si naveo pogtovo Izrael zatim i Egipat itd s par izuzetaka su bile kršćanske zemlje.Islamizacija južbne obale sredozemlja počela je padom Aleksandrije dok se islamizacija sjeverne obale tek sada počinje odvijati.Na sramotu nas čiji su preci zaustavili prvi pokušaj islamizacije i unazađivanja.A sve pod krinkom nekakeve jednakosti a zapravio u svrhu traženja jefitne radne snage.
Reci mi zašto boklje zatio jer jer Mate zidar moći uzeti dvoje neobrazovanih za pet kn po satu umjesto dvoje kvalificiranih za 10 kuna po satu?
Nemojmo se zavaravati jednakost ne postoji.Postoji samo interes.
luka lik is offline  
Old 30.09.2009., 14:27   #464
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ja msilim da ne treba minaret da bi se nekoga prozvalo i smatralo kulturnim i suvremenim.
A suvremenost i kultura su djelo nečeg drugog a ne islama.U zemljama gdje je Islam najmanje ima kulture i suvremenosti.
A i zemlje koje si naveo pogtovo Izrael zatim i Egipat itd s par izuzetaka su bile kršćanske zemlje.Islamizacija južbne obale sredozemlja počela je padom Aleksandrije dok se islamizacija sjeverne obale tek sada počinje odvijati.Na sramotu nas čiji su preci zaustavili prvi pokušaj islamizacije i unazađivanja.A sve pod krinkom nekakeve jednakosti a zapravio u svrhu traženja jefitne radne snage.
Reci mi zašto boklje zatio jer jer Mate zidar moći uzeti dvoje neobrazovanih za pet kn po satu umjesto dvoje kvalificiranih za 10 kuna po satu?
Nemojmo se zavaravati jednakost ne postoji.Postoji samo interes.
Hrvatska je po Ustavu sekularna zemlja koja nema državnu religiju odnosno vjeroispovijed. Nadalje, islam je u Hrvatskoj definiran kao povijesna religija. U Rijeci i okolici, tj. Primorsko-goranskoj županiji živi, prema popisu iz 2001. godine, ravno 9 029 deklariranih pripadnika islamske vjeroispovijedi od kojih je danas oko 98% državljana Hrvatske. Muslimani iz Rijeke i drugih naselja Primorsko-goranske županije su sudjelovali i ginuli u Domovinskom ratu. Tko ne vjeruje neka ode na gradsko groblje u riječkoj četvrti Drenova gdje su sahranjeni poginuli iz Domoivinskog rata pa će vidjeti koliki je postotak poginulih muslimana!!!

Muslimani, hrvatski državljani, dugogodišnji stanovnici Rijeke i okolice od kojih je veliki dio tu i rođen, imaju pravo na svoj molitveni kompleks sa svim sadržajima. Ako postoje vrtići koje drži rimokatolička crkva, na takvo što ima pravo i 9 000 muslimana, ako rimokatolička crkva može voditi škole (poput npr. riječke Salezijanske gimnazije), tada je to pravo i islamske vjerske zajednice, ako u Rijeci postoje mesnice sa konjskim mesom, tada muslimani imaju pravo na mesnice sa mesom koje će biti proizvedeno po islamskim ritualnim propisima, ako rimokatolička crkva ima pravo na zasebne prostorije uz crkve i župne dvorove za provođenje vjeronauka, tada to ima i islamska vjerska zajednica, ako crkve imaju pravo na zvonike, tada i džamija ima pravo na minaret.

Sva sreća, pa su ove dvojbe i maligna dobacivanja vezana uz riječku džamiju, zauvijek završena. Džamija se započinje graditi ovu subotu, a tom će događaju nazočiti najviši mogući uzvanici iz Hrvatske i visoki predstavnici iz zemalja, potencijalno vrlo pogodnih gospodarskih partnera za Hrvatsku... Nadalje, ovim činom moj grad, moja Rijeka ispravlja nepravde počinjene za vrijeme nakazne SFRJ i odvratnog sustava zvanog tzv. socijalizam, kada se muslimanima uskraćivalo temeljno ljudsko pravo na raspolaganje sa vlastitim novcem izgrađenim bogoštovnim objektom.

Za neinformirane, Rijeci džamija neće nauditi, baš kao što joj ne štete niti dvije pravoslavne crkve, Svetog Nikole i Svetog Đorđa, sinagoga, a u tijeku je izgradnja baptističke crkve:

http://www.bcrijeka.com/pc/images/P5250995.jpg

Kada se ode malo van rijeke, pronaći ćete u Opatiji evangelističku crkvu:

http://www.destinacije.com/Slike/Hrv...icka_Crkva.JPG

a u Crikvenici još jednu, rusku pravoslavnu crkvu Svetog vladike Nikolaja (podignutu prije tzv. Oktobarske revolucije za potrebe tadašnjih turista, ruskih državljana).

Da ne nabrajam dalje, samo pogledajte kako izgledaju džamije u europskim mediteranskim gradovima:

Gibraltar

http://www6.worldisround.com/photos/8/314/449.jpg

Barcelona

http://www.fotothing.com/photos/359/...966d43_907.jpg

Marseille (predstoji izgradnja i dovršenje do 2011)

http://4.bp.blogspot.com/_oqXpnURgYX...lle+mosque.jpg

Rim

http://www.webdiocesi.chiesacattolic...hea%20roma.jpg

Gibraltar, Španjolska, Francuska, Italija, zemlje mediteranske tradicije, većinski rimokatoličke i eto džamija. Nema dvojbe i tamo je bilo i ima bezumnih oponenata, islamofoba i ljudi koji ne razumiju što je to džamija i što ona znači njihovim sugrađanima islamske vjeroispovijedi. Srećom, Hrvatska to razumije i razbija stare postavke utemeljene na jugoslavenštini, tzv. socijalizmu i diskriminaciji prema muslimanima.

Rijeka će nakon izgradnje džamije biti ljepši i sadržajniji grad. Ovu pravdu i bogoštovlje više nitko neće zaustaviti. Konačno!
flumen-day is offline  
Old 30.09.2009., 15:03   #465
Joj evo trolla.Ojde otvori temu naslovi je Islam i tamo postaj onog smajlića koji plješće.
Džamije ui Rijerci će biti pokretač segrekacije u Rijeci ui može se slobosdno početi tretirati ako maligno oboljenje jet to zapravo i jest.
Rijeka je i danas lijep i sadržajan grad idiot je svatko tko tvrdi drugačije.
Svi znamo što je dažamija i čemu ona zapravo služi ali jedva čekam da Europu opere val potisnutog nacionalizma...biti će to lijepo vraćanje EUrope svojim kršćanskim korijenima i vrijednostima i stavljanje islama na poziciju koju zaslužuje.Napuhunuti pijedestal će se vrlo brzo ispuhati.
luka lik is offline  
Received Infraction
Old 30.09.2009., 22:05   #466
Čitajući postove pojedinih članova, morao sam da se prijavim kako bih mogao dati i svoje mišljenje na ovu temu.
Iskreno rečeno, drago mi je da se radi jedan ovako lijep centar u Rijeci iz više razloga:
Ovo će omogućiti turistima islamske vjeroispovijesti da molitve u petak obavljaju u ovoj džamiji što će naravno povećati broj turista (bošnjaka) koji ljetne dane provode u HR, jer će nastojati da odmor bar taj dan provedu u Rijeci kako bi obavili tu molitvu. Znam to iz vlastitog iskustva, jer posjedujem apartman u Senju a često sam na moru pa ću i ja biti od tih turista koji će petkom boraviti u tom gradu.
druga stvar je da ovim se potvrđuje da je Rijeka jedan multikulturan grad.

Lično planiram da u subotu prisustvujem postavljanju kamena temeljca, ali me još uvijek interesuje na kojoj će to lokaciji tačno biti, pa ako neko tačno zna da mi kaže.
Hvala unaprijed
 
Old 30.09.2009., 23:16   #467
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Joj evo trolla.Ojde otvori temu naslovi je Islam i tamo postaj onog smajlića koji plješće.
Džamije ui Rijerci će biti pokretač segrekacije u Rijeci ui može se slobosdno početi tretirati ako maligno oboljenje jet to zapravo i jest.
Rijeka je i danas lijep i sadržajan grad idiot je svatko tko tvrdi drugačije.
Svi znamo što je dažamija i čemu ona zapravo služi ali jedva čekam da Europu opere val potisnutog nacionalizma...biti će to lijepo vraćanje EUrope svojim kršćanskim korijenima i vrijednostima i stavljanje islama na poziciju koju zaslužuje.Napuhunuti pijedestal će se vrlo brzo ispuhati.
Tko se našao o trolanju... ...

Moj je uspis čista faktografija sa relevantnim izvorima, brojkama, fotografijama, lokacijama, a tvoj je upis čista i nepatvorena patetika.

Kao prvo, džamija neće biti nikakav faktor segregacije jer molitveni prostor odnosno "priručna" džamija u Rijeci postoji već desetljećima. Ja tu segregaciju nisam vidio. Osim toga, a zar nije humanije dozvoliti pripadnicima islamske vjeroispovijedi da svoju vjeru ispovijedaju u ugodnom okruženju i to sve za svoje novce. Pazi, na njih ne ide niti lipe od poreznih davanja. Nadalje, islamski kompleks će upravo doprinijeti do bolje integracije jer će Riječani moći napuštati stereotipe koji su do sada vladali o muslimanima, a koje se gledalo uglavnom kao na "gastarbajtere" i "bauštelce" koji rade za male novce, fućkaju za ženama, govore ružnim naglaskom i sl. Ovako će se vidjeti da ti ljudi i uljudba koja će iznjedriti taj lijepi objekt znaju itekako dobro što je hvale vrijedno i što izgleda lijepo!

Rijeka je grad u kojem živim od rođenja i dobro znam kakav je. Nije prelijep, nije presadržajan, a idiot je onaj tko nema ni malo samokritike pa da to i prizna. U zadnje vrijeme su napravljeni određeni pomaci prema proljepšanju i pružanju sadržaja gradu, ali on još uvijek debelo zaostaje za onim statusom i sadržajima koji bi mu trebali biti imanentni. Uostalom, da je Rijeka baš prelijepa tada bi ju posjećivali brojni turisti, a što sada, nažalost, nipošto nije slučaj (dovoljno je samo pobrojati turiste u turističkom autobusu koji vozi od Opatije do riječke četvrti Trsat, a koji je pravo stratište poreznog novca). Nemojmo se zavaravati i zatvarati oči pred istinom jer ćemo se u suprotnom uljuljkati u neistinu i neutemeljeno samozadovoljstvo. Treba napraviti još jako puno toga, no o tome na nekim drugim temama, a da će džamija doprinijeti da naš grad bude ljepši, to svakako stoji jer će isti dobiti privlačnost, sadržajnost, smisao itd.

Pričaš o valu europskog potisnutog nacionalizma. Ovo je patetika na kub ... Tko će pokrenuti taj val? Izdebilirani ljudi natovljeni liberalnim floskulama od feminizma preko institucionaliziranog homoseksualizma do prepuštanja hedonizmu, sebičnosti i slično tome? Hoće li oni pokrenuti potisnuti val nacionalizma? Hoće li ga pokrenuti nacije sa fertilitetom koji je ispod razine jednostavne reprodukcije? Hoće li ga pokrenuti umirovljenički domovi u Njemačkoj, Rusiji, Italiji, Hrvatskoj, Rumunjskoj, Litvi, Mađarskoj, nacijama koje nepovratno stare i gube svoju supstancu?

Dragi moje luka lik forumašu, nebi nitko bio sretniji od mene da se u Europi dogodi revival u nacionalnom i u smislu shvaćanja nužnosti okretanja Bogu, ali to se neće dogoditi. Nastupio je nepovratni proces, nažalost, koji će voditi u daljnje starenje europskog autohtonog stanovništva, a brojni europski narodi, uz poneke izuzetke, postajati će sve malobrojniji i sve stariji. Ovo nisu moje procjene, ovo je čista empirija. Problem je što su europske države podešene na barem konstantan broj stanovnika poradi svoje infrastrukture, socijalnog ustrojstva, gospodarstva itd. i ti nedostajući ljudi će se morati nadomještati. Ne kažem nužno muslimanskim stanovništvom, ali ako ne njim onda Afrikancima, Indijcima, drugim azijskim narodima. To je neminovnost, a fantazije o nekakvom uzletu Europe zaboravi i ti i tebi slični. On jednostavno nema temelja u ničemu izuzev u patetičnim pričama, proizvodima pustih i ispraznih maštarija i planova nastalih uslijed "konstruktivnih" rasprava potpomognutih većom količinom "dobre kapljice". No, nakon "dobre kapljice" dolazi otriježnjenje, a tada nastupa mamurluk i tu obično staje sinoćnji umjetni uzlet.

@Nedzadbihac

Nedzade, džamija će biti izgrađena u riječkoj četvrti Rujevica, ali u dijelu koji graniči s četvrti koja se zove Zamet. To je neposredno iznad riječke obilaznice, otprilike nasuprot crkve Sv. Nikole koja se nalazi ispod riječke zaobilaznice u gradskoj četvrti Krnjevo. To će zasigurno biti zanimljiva vizura za svakoga tko Rijeci bude prilazio s mora. U jednom kadru će vidjeti lijepu crkvu Sv. Nikole i isto tako reprezentativnu džamiju što će tvoriti poseban ugođaj. Evo, tu ima par detalja vezanih uz džamiju:

http://www.rijeka051.com/communius/9...listopada.html
flumen-day is offline  
Old 30.09.2009., 23:40   #468
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Tko se našao o trolanju... ...

Moj je uspis čista faktografija sa relevantnim izvorima, brojkama, fotografijama, lokacijama, a tvoj je upis čista i nepatvorena patetika.

Kao prvo, džamija neće biti nikakav faktor segregacije jer molitveni prostor odnosno "priručna" džamija u Rijeci postoji već desetljećima. Ja tu segregaciju nisam vidio. Osim toga, a zar nije humanije dozvoliti pripadnicima islamske vjeroispovijedi da svoju vjeru ispovijedaju u ugodnom okruženju i to sve za svoje novce. Pazi, na njih ne ide niti lipe od poreznih davanja. Nadalje, islamski kompleks će upravo doprinijeti do bolje integracije jer će Riječani moći napuštati stereotipe koji su do sada vladali o muslimanima, a koje se gledalo uglavnom kao na "gastarbajtere" i "bauštelce" koji rade za male novce, fućkaju za ženama, govore ružnim naglaskom i sl. Ovako će se vidjeti da ti ljudi i uljudba koja će iznjedriti taj lijepi objekt znaju itekako dobro što je hvale vrijedno i što izgleda lijepo!

Rijeka je grad u kojem živim od rođenja i dobro znam kakav je. Nije prelijep, nije presadržajan, a idiot je onaj tko nema ni malo samokritike pa da to i prizna. U zadnje vrijeme su napravljeni određeni pomaci prema proljepšanju i pružanju sadržaja gradu, ali on još uvijek debelo zaostaje za onim statusom i sadržajima koji bi mu trebali biti imanentni. Uostalom, da je Rijeka baš prelijepa tada bi ju posjećivali brojni turisti, a što sada, nažalost, nipošto nije slučaj (dovoljno je samo pobrojati turiste u turističkom autobusu koji vozi od Opatije do riječke četvrti Trsat, a koji je pravo stratište poreznog novca). Nemojmo se zavaravati i zatvarati oči pred istinom jer ćemo se u suprotnom uljuljkati u neistinu i neutemeljeno samozadovoljstvo. Treba napraviti još jako puno toga, no o tome na nekim drugim temama, a da će džamija doprinijeti da naš grad bude ljepši, to svakako stoji jer će isti dobiti privlačnost, sadržajnost, smisao itd.

Pričaš o valu europskog potisnutog nacionalizma. Ovo je patetika na kub ... Tko će pokrenuti taj val? Izdebilirani ljudi natovljeni liberalnim floskulama od feminizma preko institucionaliziranog homoseksualizma do prepuštanja hedonizmu, sebičnosti i slično tome? Hoće li oni pokrenuti potisnuti val nacionalizma? Hoće li ga pokrenuti nacije sa fertilitetom koji je ispod razine jednostavne reprodukcije? Hoće li ga pokrenuti umirovljenički domovi u Njemačkoj, Rusiji, Italiji, Hrvatskoj, Rumunjskoj, Litvi, Mađarskoj, nacijama koje nepovratno stare i gube svoju supstancu?

Dragi moje luka lik forumašu, nebi nitko bio sretniji od mene da se u Europi dogodi revival u nacionalnom i u smislu shvaćanja nužnosti okretanja Bogu, ali to se neće dogoditi. Nastupio je nepovratni proces, nažalost, koji će voditi u daljnje starenje europskog autohtonog stanovništva, a brojni europski narodi, uz poneke izuzetke, postajati će sve malobrojniji i sve stariji. Ovo nisu moje procjene, ovo je čista empirija. Problem je što su europske države podešene na barem konstantan broj stanovnika poradi svoje infrastrukture, socijalnog ustrojstva, gospodarstva itd. i ti nedostajući ljudi će se morati nadomještati. Ne kažem nužno muslimanskim stanovništvom, ali ako ne njim onda Afrikancima, Indijcima, drugim azijskim narodima. To je neminovnost, a fantazije o nekakvom uzletu Europe zaboravi i ti i tebi slični. On jednostavno nema temelja u ničemu izuzev u patetičnim pričama, proizvodima pustih i ispraznih maštarija i planova nastalih uslijed "konstruktivnih" rasprava potpomognutih većom količinom "dobre kapljice". No, nakon "dobre kapljice" dolazi otriježnjenje, a tada nastupa mamurluk i tu obično staje sinoćnji umjetni uzlet.

@Nedzadbihac

Nedzade, džamija će biti izgrađena u riječkoj četvrti Rujevica, ali u dijelu koji graniči s četvrti koja se zove Zamet. To je neposredno iznad riječke obilaznice, otprilike nasuprot crkve Sv. Nikole koja se nalazi ispod riječke zaobilaznice u gradskoj četvrti Krnjevo. To će zasigurno biti zanimljiva vizura za svakoga tko Rijeci bude prilazio s mora. U jednom kadru će vidjeti lijepu crkvu Sv. Nikole i isto tako reprezentativnu džamiju što će tvoriti poseban ugođaj. Evo, tu ima par detalja vezanih uz džamiju:

http://www.rijeka051.com/communius/9...listopada.html
Čusdno za komunista da podržva izgradnju vjerskog objekta
U Europi postoji sasvim dovoljan broj ljudi koji su u stanju provesti obnovu Europe problem je što se malđi naraštaji indoktriniraju kojekakvim floskuletinima o jednakosti i sličnim sranjima.
Nismo jednaki zar to nije jasno?
Muslimani su kontaminirali Bosdunu pa akmo je već kontaminirana neka ime je ali ja vjerujem u Europski nacionalizam.I SSSR je izgledao nepobijedivo pa se urušio u roku keks.
Kada Izraeloci napadnu Iran sve će se promijeniti
Ionako je ovaj val širenja islama počeo kao odjek američke reakcije koju je izazvao 11 rujan.
luka lik is offline  
Old 30.09.2009., 23:55   #469
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Čusdno za komunista da podržva izgradnju vjerskog objekta
U Europi postoji sasvim dovoljan broj ljudi koji su u stanju provesti obnovu Europe problem je što se malđi naraštaji indoktriniraju kojekakvim floskuletinima o jednakosti i sličnim sranjima.
Nismo jednaki zar to nije jasno?
Muslimani su kontaminirali Bosdunu pa akmo je već kontaminirana neka ime je ali ja vjerujem u Europski nacionalizam.I SSSR je izgledao nepobijedivo pa se urušio u roku keks.
Kada Izraeloci napadnu Iran sve će se promijeniti
Ionako je ovaj val širenja islama počeo kao odjek američke reakcije koju je izazvao 11 rujan.
Ti očigledno ne razumiješ cjelokupnu suštinu.

Kao prvo, ne shvaćaš da je autohtono europsko stanovništvo na zalazu! To, doduše nije nešto što implicira da će netko zamijeniti Europljane u roku odmah, ali da je taj trend pokrenut, to je točno. Sam se uvjeri u projekcije broja europskog stanovništva do 2050. godine. Samo nas, Hrvata, biti će manje za cca 500 000. Pa ti vidi što ćeš onda...

Dalje, a tko to priča i veliča islam, tko zastupa tu njegovo širenje, misionarenje? Tko govori o Iranu i slično? Ja samo zastupam činjenicu da hrvatski državljani, stanovnici Rijeke i njene okolice, a kojih je prema popisu iz 2001. 9 029 duša, imaju pravo za svoj novac imati i svoj bogoštovni objekt baš kao što to je to pravo svojevremno priznato i još jednoj drugoj nekršćanskoj abrahamskoj vjeroispovijedi, onoj judaističkoj (riječka sinagoga, a postojala je i druga daleko veća koja je srušena za vrijeme Drugog svjetskog rata):

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ijeka_0608.jpg

Prema tome, ne radi se o nikavoj ekspanziji koju ti doživljavaš u svojem, od anglo-američkih medija istraumatiziranom, umu. Uostalom, papa Ivan Pavao 2. i Benedikt 16. su posjećivali džamije. I kakav je problem nastao? Nikakav. Ponavljam ti, radi se o neotuđivom pravu 9 029 hrvatskih državljana islamske vjeroispovijedi nastanjenih u Rijeci i okolici da imaju svoj objekt za slavljenje Svemogućeg. I tu svi komentari prestaju. Za priče o nekakvim zavjerama u smislu islamskog osvajanja Europe, obrati se ekipi koja plazi iz priča Davida Icke-a...

U konačnici, ja nisam nikakav komunist. Odakle ti takva notorna glupost?
flumen-day is offline  
Old 01.10.2009., 00:09   #470
Ja samo kažem da će se nama obniti o glavu ta naša liberalnost.Nažalost.
A doduše nije da nije zasluženo.
Pitram se samo bi li gradnja crkve u svakom većem muslimanskom gradu prošla.-Moš misliti a mi potičemo gradnju vjersko-politčkih objekata.Sramota za civilizirani svijet.
luka lik is offline  
Old 01.10.2009., 00:57   #471
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da će se nama obniti o glavu ta naša liberalnost.Nažalost.
A doduše nije da nije zasluženo.
Pitram se samo bi li gradnja crkve u svakom većem muslimanskom gradu prošla.-Moš misliti a mi potičemo gradnju vjersko-politčkih objekata.Sramota za civilizirani svijet.
Vjersko-politički objekt? Svašta...

Vidi, ti kažeš, "civilizirani svijet", a rado bi primijenio navade navodno neciviliziranog svijeta (kakvim očigledno cijeniš islamski svijet). Kakva je onda razlika tog tvog "civiliziranog svijeta" i islamskog nazovi neciviliziranog?

Zaboravljaš luka lik da vjeroispovijed nije sastavnica ustroja države. Velika većina europskih država (izuzev Engleske, Danske, Norveške, Islanda, Slovačke, Grčke i Moldove uz još par sitnijih), SAD-a, i dobrog dijela svijeta, nema službene vjeroispovijedi. To ne postoji! Kada nema službene vjeroispovijedi tada je pravo na izgradnju vjerskih objekata slobodno bez obzira na njihov predznak. To je pravo neporecivo, eto čak i u Engleskoj koja ima državnu religiju, a džamija, hramova Sikha, hinduističkih mandira i sl. ima na desetine. Uostalom, ako je ovo "civilizirani svijet" tada se on ravna po načelina vladavine prava, a to pravo kazuje da muslimani imaju pravo graditi svoj bogoštovni objekt.

Ne radi se tu o nikakvoj liberalnosti. Zar zaista misliš da da je Europa koja je dozvoljavala izgradnju npr. sinagoga prije dvije, tri ili više stotine godina bila liberalna? Nije, ali su ih ipak dozvoljavali iako je podozrenje ogromne većine stanovništva prema židovima bilo i više nego izraženo. Jednostavno, nisu im htjeli oduzimati pripadajuća prava. To su bili njihovi državljani baš kao što je navedenih 9 029 muslimana naše! Tu svaka priča prestaje, a ako misliš zabraniti nečije temeljno pravo, tada se zapitaj, a radi li se to onda o "civiliziranom društvu"?

Na pitanje, da li bi izgradnja crkve u muslimanskom gradu prošla? Jasno da bi prošla uz izuzetke. Imaš u Kuvajtu relativno novoizgrađenu katoličku i stariju anglikansku crkvu:

http://farm4.static.flickr.com/3571/...d76d4ac067.jpg

imaš u Dubaiju novoizgrađenu katoličku crkvu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...h_in_Dubai.jpg

imaš u Dohi (Katar) novoizgrađenu katoličku crkvu:

http://christmasspirit.files.wordpre...tar_church.jpg

Dalo bi se još pronaći, ali čisto za primjer i to navodim arapske, muslimanske zemlje gdje kršćana, povijesno gledano, nije nikada bilo do najmodernijih vremena! Nego, ovakvo, ako ti meni i ja ću tebi načelo je deplasirano jer riječki su muslimani hrvatski državljani i tu svaka priča prestaje!!!
flumen-day is offline  
Old 01.10.2009., 12:06   #472
"flumen-day"

"flumen-day"

Baš mi je drago što Vas je "lik" tako snažno "isprovocirao".
Da nije bilo te "misaone civilizacijske provokacije", bio bih lišen mogućnosti i zadovoljstva da čitam Vaše postove relevantne za naslovljenu temu, pa i mnogo šire !
Hvala lijepa. Vaš trud i obol civilizacijskim pomacima, nije ostao neprimjećen. La lotta continua !
Lastovo is offline  
Old 01.10.2009., 13:42   #473
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post
"flumen-day"

Baš mi je drago što Vas je "lik" tako snažno "isprovocirao".
Da nije bilo te "misaone civilizacijske provokacije", bio bih lišen mogućnosti i zadovoljstva da čitam Vaše postove relevantne za naslovljenu temu, pa i mnogo šire !
Hvala lijepa. Vaš trud i obol civilizacijskim pomacima, nije ostao neprimjećen. La lotta continua !

Ovdje je pristojan, inače orgija po Svijetu sa svojim ispadima potpore talibanskom islamofašizmu i "otvara boce vina" svaki put kad pogine neki Amerikanac ili kad Sjeverna Koreja lansira raketu. Već sam pisao ovdje, treba sagraditi džamiju, ali pod strogim nadzorom. Ne smije se dozvoliti širenje političkog islama i islamofašizma iz te džamije ili nekakve radikalnije verzije islama nekompatibilne sa hrvatskom kulturom, gdje bi se npr. pozivalo na bacanje kiseline u oči djevojčicama koje se školuju.
Kanzas is offline  
Old 01.10.2009., 23:37   #474
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da će se nama obniti o glavu ta naša liberalnost.Nažalost.
A doduše nije da nije zasluženo.
Pitram se samo bi li gradnja crkve u svakom većem muslimanskom gradu prošla.-Moš misliti a mi potičemo gradnju vjersko-politčkih objekata.Sramota za civilizirani svijet.
a ti onda dođi u Tuzlu, imaš novi Katolički školski centar u samom centru, križ nad Tuzlom visok 10 metara i u planu je skora gradnja nove katoličke crkve (gdje je nekada bila) takođe u samom centru nedaleko od "nove" koja je izgrađena pred sami rat, mada u gradu ne živi više od 5% Hrvata.

isto tako, za vrijeme rata dok su četnici granatirali uže gradsko jezgro i oštetili pravoslavnu crkvu, općina je izdvojila sredstva za njenu obnovu mada stanovništvo nije imalo što za jesti.

takve stvari, barem ovdje u Tuzli, niko ne vidi kao činjenje nekakve usluge, nekome, već kao odnos prema vlastitoj religijskoj baštini što je neodvojiv dio vlastitog kulturnog tkiva.
Tefter is offline  
Old 01.10.2009., 23:40   #475
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ovdje je pristojan, inače orgija po Svijetu sa svojim ispadima potpore talibanskom islamofašizmu i "otvara boce vina" svaki put kad pogine neki Amerikanac ili kad Sjeverna Koreja lansira raketu. Već sam pisao ovdje, treba sagraditi džamiju, ali pod strogim nadzorom. Ne smije se dozvoliti širenje političkog islama i islamofašizma iz te džamije ili nekakve radikalnije verzije islama nekompatibilne sa hrvatskom kulturom, gdje bi se npr. pozivalo na bacanje kiseline u oči djevojčicama koje se školuju.
E moj narode !
Sama činjenica da tema koju komentiramo nosi "onako prijeteći naslov", zabrinjavajuća je.
Kad pogledamo kako se to pretvara u patološki nabrijanu polemiku,
u kojoj se ne nudi ništa drugo osim ksenofobičnog i visokokaloričnog neznanja, onda se zabrinuto pitam:
- Je li Zvonimir bio u pravu kad nas je prokleo ?!
- Na koga su se to ugledali neki od nas ?!
- Je li posrijedi nedostatak kulture... obraza... ili mentalnoga zdravlja ?!

Kriste... ! Ovdje su te zaboravili !!!
.........

http://img8.hostingpics.net/thumbs/m...9Zajedno__.gif
Lastovo is offline  
Old 02.10.2009., 00:37   #476
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ovdje je pristojan, inače orgija po Svijetu sa svojim ispadima potpore talibanskom islamofašizmu i "otvara boce vina" svaki put kad pogine neki Amerikanac ili kad Sjeverna Koreja lansira raketu. Već sam pisao ovdje, treba sagraditi džamiju, ali pod strogim nadzorom. Ne smije se dozvoliti širenje političkog islama i islamofašizma iz te džamije ili nekakve radikalnije verzije islama nekompatibilne sa hrvatskom kulturom, gdje bi se npr. pozivalo na bacanje kiseline u oči djevojčicama koje se školuju.
eto. simple as that. nadzor je jasna stvar, ali dok ne čine ništa protuustavno ili protuzakonito, mi bi bili ti koji su van zakona (i van pameti) da onemogućimo riječkim muslimanima pravo na bogoslovlje.

ja sam čak u susjedstvu planiranog site-a. samo me brine hodžino zavijanje...
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 02.10.2009., 00:43   #477
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
samo me brine hodžino zavijanje...
Sada to kažeš, kada je gradnja skoro započela...

A navikni se, morat ćeš...imat ćeš atmosferu bliskog istoka, ili turizma u Bosni...

Zaboravi na Rijeku kao mediteranski grad...uuuu kad Hodža krene ranom zorom...

Zadnje uređivanje felga : 02.10.2009. at 00:51.
felga is offline  
Old 02.10.2009., 01:09   #478
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Sada to kažeš, kada je gradnja skoro započela...

A navikni se, morat ćeš...imat ćeš atmosferu bliskog istoka, ili turizma u Bosni...

Zaboravi na Rijeku kao mediteranski grad...uuuu kad Hodža krene ranom zorom...
da se mene pita, i zvonjava crkvi i hodžino zavijanje rano izjutra bili bi tretirani kao kršenje javnog reda i mira

zato i kažem: ako mogu crkve, mogu i džamije. meni ne trebaju ni jedne ni druge, osobno.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 02.10.2009., 01:39   #479
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
zato i kažem: ako mogu crkve, mogu i džamije. meni ne trebaju ni jedne ni druge, osobno.

Apsolutno netočno...Republika Hrvatska je katolička zemlja...negdje oko 90%...

Naravno da imaš pravo na svoje mišljenje, ali ta ti vode ne pije...čuj ako mogu crkve, mogu i Džamije...malo morgen...

Zašto se na bliskom istoku protive izgradnji kršćanskih bogomolja?

Evo zašto MI HRVATI nismo mogli već prije doći do svoje samostalne države...zbog naivnosti...

Nepostojeći, ti si upravo jedan čisti primjer toga...
felga is offline  
Old 02.10.2009., 01:56   #480
ja sam protiv, ajde da je većina muslimana kao naši susjedi Bosanci onda bi rekao ok neka ljudi grade što žele, ali pošto su to većinom ludjaci niti pod razno.

Čak je i Šefko Omerbašič (bar mislim) rekao na nekom skupu musliman da se europski muslimani i ostali ne mogu usporedjivat na što su se ovi ostali naljutili. I iskreno se nadam da nećemo doživjet da neka arapska zemlja postane najveća svjetska sila jer ja se momentalno selim u Kinu i postajem najveći komunista
marko86 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.