Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2016., 19:26   #301
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Natkrivam doma baklon 5x2 metara, balkon je na stupovima tako da možeš i tenka gore navesti.

Građa sa lamperijom je koštala ravno 3000kn, limarija cca 800kn, boja nosači čavli ovo ono isto 800kn.

To ti je 4600 kn ako se ne varam.

Neka bude 5000kn jer još nije gotovo. Neka bude i 6000kn.

Do sada su na to krovište (krov sa tri strane, nije standardan) 2 majstora potrošila 9h, tj to mi je kum i njegov stari koji to znaju raditi.
Ostalo je samo poletvati, pošarafiti limariju te staviti crijep.
Ja sam im pomagao ali sam više blejio i nego pomagao.

Znači balkon bude gotovo za još maksimalno 10h, neka to bude 20h ukupno.

Šta misliš koliko mi je lokalno krovo majstor rekao da treba para?

16000kn bez građe, ali sa limarijom i ostalim sitnicama -čavli, nosači itd.

Znači recimo da je 3000kn njihov materijal.

I oni bi za 20h rada (njih dvojica) htjeli zaraditi 13000kn?

Jel su oni normalni? Stero sam ga u edit materine.

Drugi pak sere da on ispod 400kn po danu ne ide, i još traži gablec i iće i piče.
Daj molim te, aj mi u firmi negdje toliko zaradi po danu.

Na kraju kupio par kila mesa, angažirao kuma i 2 popodneva se eto 80% riješilo.
Zašto ti i kum ne osnujete jdoo i ubijate. 650 kn/sat to jedva ima majstor u Njemačkoj u fušu. 5200,00 kn dnevno (8 sati). Vas trojica 1733,33 kn dnevno.

Zašto ne uložiš? Zamisli da nudiš 30% ispod cijene opet ćete biti zadovoljni.

Sigurno je bolja zarada nego što imaš trenutno kod svojeg poslo->davca.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:58   #302
Pa iskreno ja neznam niti jednog majstora ičeg u građevini koji ide na zaradu manju od 400 kn po danu. Čak je večina na bliže 500 kn. Samo što oni iz tih 500 kn imaju sve živo za platiti pa i ne ostane neka prevelika cifra. A da mu se radi za satnicu u firmi ( gdje se iz plače radnika namiruje i kompletna uprava, logistika i sl) radio bi u firmi a ne bio svoj gazda.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:05   #303
Došao ja na zrak,alat je dobio na poklon,masu stvari nisi kupio koje trebaju npr šmirglove nisi kupio ali ih on koristi,pezl nisi uzeo ali on ima svoj,lanac na motornoj pili je nepoderiv i napravljen je od dijamanta kako bi vječno mogao pilit,ulje za lanac itd,pitanje da li bi mu 200 ostalo čisto,eto tu ti je vec 150kn+,oduzmi to od 400kn i koliko je zaradio,ja ti isto ispod 400kn nebi došao radit.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 21:24   #304
Satnice tj dnevnice su takve. Ili radiš sam pa kako ispadne ili plačaš majstora.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:18   #305
Naručila sam od majstora koji mi je radio ormar još jedan element kao nadogradnju istog. Međutim, on je posao obavio ofrlje, a moja je greška što sam pristala na montiranje ormara bez mog prisutstva, a novac ostavila mami koja je dotičnog isplatila za posao. Znam da nisam trebala, ali tko bi očekivao od majstora s kojim imam prethodna pozitivna iskustva da će mi nadograditi ormar kraćih vrata od ostatka, s manje polica od dogovorenog i sl. Od kad sam javila da nisam zadovoljna i da želim izmjene se ne javlja. Ima li nešto što mogu po tom pitanju učiniti?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:15   #306
Ako nekome u Zagrebu ili okolici treba, imam preporuku za jednog gospona i njegovu ekipu koji su mi prevezli i nosili pločice/žbuku/glazuru u stan (cca 3 tone materijala), jako korektan, cijene povoljne, sve prošlo potpuno po dogovoru!

Šogor je u Ikei kupio ormar pa mu je taj isti tip prevezao ormar i nosio na 9. kat (nije ormar stao u lift) po daleko povoljnijim cijenama od Ikea dostave i nošenja.

On uglavnom nudi usluge prijevoza, odvoza šute, nošenja građevinskog i drugog materijala u stan pa eto, ako nekome zatreba
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:16   #307
PAŽNJA !!

nakon jako neugodnog i stresnog iskustva, želim upozoriti sve koji renoviraju stan na području rijeke!

Radi se o tvrtki M. A. R. I. V. GRADNJA D.O.O. ZA GRAĐENJE I USLUGE,Kvaternikova 91 51000 Rijeka ! tvrtka je ugašena jos 2014.godine ali se na stranicama Burze još uvijek oglašavaju. Kako je nama bilo ekstra hitno, nisam stigla sve provjeriti na vrijeme. Uglavnom gospodin Boris je bio jako ljubazan i pun obećanja, ok mislila sam ,ako i bude tjedan dana kasnio nema veze. Oni su nam kasnili 4 tjedna! dogovorili smo jednu cijenu, da bi na kraju on nama uračunao sve nešto dodatno još. zidove je trebalo ostrugati, gletat i farbat...što smo i dogovorili,da bi na kraju samo nešto pogletali i ofarbali, i to tako nestručno da se golim okom vide neravnine!!! na dva dijela su nakon naše intervencije kao brusili pa izravnali,ali to ništa nije ravno! Ugl.oni kao imaju majstore za sve, a dolaze raditi jadni penzioneri koji jedva stoje na nogama. Ličilac je samo jedan, i to radi sat vremena na dan! ugl.mi smo toliko živaca izgubili tih mjesec dana,da stvarno neželim
nikome takvo iskustvo!
uglavnom izbjegavajte(Boris, MARIV GRADNJA 0955501461) pod svaku cijenu!!
tuffy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:08   #308
Quote:
schokolade kaže: Pogledaj post
loše iskustvo sa http://www.beketic-instalacije.hr
nisu napravili tlačnu probu, nisu do kraja zašarafili ventile tako da je curila voda nakon otvaranja ventila, nisu pričvrstili cijevi nego sve ostalo labavo.
kada su trebali doći popraviti nedostatke nisu došli u dogovoreno vrijeme (2 sata kasnije jedva šegrt došao), niti su se htjeli javiti na mobitel, tek nakon zvanja s drugog mobitela su se javili.
uglavnom loše, ofrlje, obavljen posao
Pridružujem se negativnim iskustvima sa tvrtkom Beketić instalacije.

Negdje mi se zaštopala kanalizacija, sve lijepo provjerim i zaključujem da je do zaštopavanja došlo na glavnom odvodu, zovem navedenu tvrtku koja reklamira da je unutar 45 min na lokaciji, dolaze za više od 2h, ok nedjelja je pa uzimam i to u obzir. Majstor dolazi i zakljucuje da danas ništa ne može jer nema potrebni materijal, kupit će sutra i dostaviti račun, ruke 600 - 700 kn.

Sutradan čovjek dolazi sa vrećicom pvc ventila sa čepom za čišćenje, odspaja cijev i gura moj vrtni šlauf da probije čep, nisam prisutan jer radim, ali majstorova konstatacija obzirom da se voda vraća je da je cijev negdje pukla i ulegla i da se mora kopat, cijena okruglih 3500 kn, dečki sutra dolaze kopat.

Majka mu plaća 600 kn za špricanje cijevi mojim vrtnim šlaufom koji ima pritisak dječjeg pišanja i 108 kn za materijal, račun nigdje na vidiku, pokazao ponudu za materijal, dakle 708 kn za špricanje šlaufom i dijagnozu puknute cijevi.

Ne budi ljen, zovem holding i hitne intervencije, dečki stižu i za doslovno 15 sekundi razbiju čep sa svojim šlaufom, još su dobrih 15 min čiste cijelu dužinu do spoja na kanalizaciju, dobrih 20tak metara nutra van, čak su i cijevi ponovo spojili tak da je sve u funkciji.

Sutradan majstor zove da dečki stižu oko 10h, a on će sad u 8 da im nekaj donese, rekoh ne trebaju dečki dolazit sve je očišćeno, a da, a kak to, rekoh nije pukla cijev, bio je čep na glavnoj cijevi, al vi možete doće sad pa da napravite dogovoreno i plaćeno, a ne ne, nemre on sad, bude kasnije.

Dolazi popodne, instalira polovično, podmazuje spojeve sa mojim deterdžentom jer opet nema niš i očekuje dodatnih 150 kn, uz to ostatak materijala uredno nosi sa sobom.

Nemam riječi, čovjek očekivao 858 kn da mi spoji dva ventila za čišćenje, u umalo me sve skupa koštalo 4358 kn iako sumnjam da bi na tome stalo, jer se nudio i da šaht dečki sazidaju.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:47   #309
Traženje majstora preko portala "Pravi majstor"

Molim, da napišete svoja iskustva s majstorima i izvođačima radova koje ste angažirali preko stranice Pravi majstor?

Ja sam preko te stranice došla do kontakta s tvrtkom Ars inženjering d.o.o., vrlo prijazni su. Oni su mi preporučili za izradu projekta strojnih instalacija Eduarda Vivodu iz firme RITEH. Za sada imam pozitivna iskustva i nisu pretjerane cijene, kao što su nam neki nudili...

Dali se je netko možda dogovorio za gradnju kuće s nekim od izvođača? Evo konkretno nama se je javila tvrtka Dar-mar Viškovo... Ima li netko iskustva s njima?
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:43   #310
Znamo li išta o obrtu Kontakt Europa d.o.o., vlasnik Tomislav Ćosić, električar?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 16:17   #311
FLESS j.d.o.o.

Vlasnik tvrtke Kristijan Hrestak.

Izbjegnite u širokom luku.

Pred mojim očima izradio nekoliko ljudi za lovu. Blokirao njihove brojeve i pobjegao.

Dajte mu moju IP adresu. Možda se javi s tužbom da i meni vrati novac.

Lp
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:21   #312
Quote:
biba kaže: Pogledaj post
Da upozorim ljude koji trebaju majstore na g. Mladen Krsnik (Obrt gradnja) u ZG, ako Vam se slucajno javi za renoviranje stana dobro razmislite jer niti je majstor od rijeci niti od djela. Prekoracenje rokova radova za duplo,21 na 45 dana, radovi izvedeni fuserski, polovicno. To je moje osobno iskustvo pa ga dijelim sa Vama da nas ne bude vise.
Evo da potvrdim da se radi o neozbiljnom građevinaru. Dogovorili se (nisam ništa platio) da će doći pa nije (stroj mu zauzet), pa za dva dana pa nije pa će javit do četvrtka pa ništa. Danas ga zvao, bio jako bezobrazan kaže ništa do 15.06..... zaobiđite u širokom luku, neozbiljan i neodgovoran. Kako kvalitetno radi iskreno ne znam
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:41   #313
kad sam gradio kucu od 270 m2 sam imao samo jednog majstora sa dva pomocna radnika(u mirovini ljudi koji fušare dodantnu zaradu) s time da je mastor s radnim iskustvom iz njemacke koji se vratio u zg.Cijelom susjedstvu je izgradio kuce od grube/fine gradnje,fasade,uredenje dvorista....jedino sam morao naci elekrtricara i za vodu a sve ostalo mi je on napravio i to bez pogodbe unaprijed jer se zna za njega vec se placalo u fazama koliko ispadne..recimo gruba izgradnja kuce me izasla15 000e samo za ruke.....,fasada,klupice,oluci,limarija 20 000kn,..zbukanje,glazure,knauf,unutarnje fasade,parket,plocice su izasle 40 000 kn....pa ograde duzine 30m sa svake strane ,nastresnice,garaze cak mi i kamin napravio za rostilj...,oko 350 000 kn sam mu dao za sve s time da je nekada znalo biti i po 4 radnika uz njega a nekada bi znao i sam raditi po 2 tjedna s time,rok gradnje je 13 mj naci nije mrdao od gradilista,nije prihvacao druge poslove....tako da je mene kuca od 270m2 plus garaze,ograde,kocka oko cijelog dvorista,terase dodante bez materijala izaslo 350 000 kn s time da sam mogao jeftinije proci jos da isam zbacio nasttresnice,dvije garaze posebne....jedino je sve na crnjaka islo al za kucu od 270m2 sa svime okolo me izasla 135 000e bez gradilista jer sam nasljedio naci moze se ima tih pravi majstora do kojih se dolazi samo preko preporuke a i ne rade nepoznatim tek tako.poz
Zima90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 13:50   #314
majstor iz njemacke

Quote:
Zima90 kaže: Pogledaj post
kad sam gradio kucu od 270 m2 sam imao samo jednog majstora sa dva pomocna radnika(u mirovini ljudi koji fušare dodantnu zaradu) s time da je mastor s radnim iskustvom iz njemacke koji se vratio u zg.Cijelom susjedstvu je izgradio kuce od grube/fine gradnje,fasade,uredenje dvorista....jedino sam morao naci elekrtricara i za vodu a sve ostalo mi je on napravio i to bez pogodbe unaprijed jer se zna za njega vec se placalo u fazama koliko ispadne..recimo gruba izgradnja kuce me izasla15 000e samo za ruke.....,fasada,klupice,oluci,limarija 20 000kn,..zbukanje,glazure,knauf,unutarnje fasade,parket,plocice su izasle 40 000 kn....pa ograde duzine 30m sa svake strane ,nastresnice,garaze cak mi i kamin napravio za rostilj...,oko 350 000 kn sam mu dao za sve s time da je nekada znalo biti i po 4 radnika uz njega a nekada bi znao i sam raditi po 2 tjedna s time,rok gradnje je 13 mj naci nije mrdao od gradilista,nije prihvacao druge poslove....tako da je mene kuca od 270m2 plus garaze,ograde,kocka oko cijelog dvorista,terase dodante bez materijala izaslo 350 000 kn s time da sam mogao jeftinije proci jos da isam zbacio nasttresnice,dvije garaze posebne....jedino je sve na crnjaka islo al za kucu od 270m2 sa svime okolo me izasla 135 000e bez gradilista jer sam nasljedio naci moze se ima tih pravi majstora do kojih se dolazi samo preko preporuke a i ne rade nepoznatim tek tako.poz
pozz, daj molim te reci mi jel taj majstor ima koju firmu il obrt? jer mi treba izvođač za gradnju obiteljske kuće, al kako je lova iz kredita uplaćuje se izvođaču radova na račun po troškovniku
tnx
__________________
05. 09. 2009. welcome to Dreamland
gatito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:46   #315
zima, znaci bez gradevinske dozvole si napravio kucu od 270 kvadrata?
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:02   #316
nije napisao da je bez građevinske

a ako i je bez građevinske pa ju je poslije legalizirao, opet dobro
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:59   #317
Znači 500 eura po m2 i uređena okućnica, roštilj ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:32   #318
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Znači 500 eura po m2 i uređena okućnica, roštilj ?
Parking i tamo još parkirana dva auta ispod čekića
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:02   #319
http://www.beketic-instalacije.hr/ nikad nemojte koristit njihove usluge!
na broju 099/2830480 koji trenurno koristi "majstor" Tomica i koji mi je uzeo 2800kn za materijal i nikad nije
vratio novce niti odradio posao
eyes_only is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:58   #320
Da se ne dogodi još nekome (antipreporuka):
Ako ne želite vodoinstalatera koji ne plaća podizvođače, ne zna izdati fakturu za osiguranje mjesecima, tvrdi da se na (običan) estrih nanešen prije 1 dan mogu stavljati pločice, ne zna da postoji mrežica za hidroizolaciju i pokušava vas odrapiti gdje god može (pola sata katastrofalno urađenog posla traži 800kn), ne odradi posao na vrijeme pa vi morate sami tući po kupaonici i postavljati hidroizolaciju u 2 ujutro i još tvrdi da mu se za par dana posla i 3000 čistog ne isplati raditi i ne plati keramičara kojem laže da mu niste dali dovoljno novaca mada sve imate dogovoreno u excelici - preporučujem da zaobiđete ovog vodoinstalatera i bježite kad čujete prezime (Srećko) Jandrić. Sajt je http://www.vodoinstalater-zg.com/ Ne vjerujte online pozitivnih recenzijama.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.