Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 09:52   #1841
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Nije mi baš jasno to razmišljanje. Znači ja iznajmljujem stan i slijedećih 40g neću imati ni kune ulaganja u njega jer će mi i stolariju i vešmašinu i centralno i parkete plaćati podstanari? To tako ne funkcionira.

Recimo uđeš u stan i nakon tjedan dana ti krepa veš mašina, pa skužiš na ljeto da je klima probušena da je iscurio plin itd., češ ti to platiti? Pa nije da će stan u kojeg uđeš imati sve nove aparate, onda bi imalo smisla.

Prije 2 godine ušao sam u stan, naok 2 tjedna je krepao bojler, nije grijao vodu. Nazvao sam gazdaricu, žena nazvala majstora, majstor došao i popravio, naravno o njenom trošku. Još mi se ispričavala, bilo joj je neugodno, ponudila se da se kod nje dođem tuširat dok se ne popravi. Zar sam ja trebao platiti popravak???
Jedno je ako nešto krepa odmah, a drugo ako živiš u tom rentanom stanu 10 godina pa krepa bojler. Oprosti, bojler je krepao zbog upotrebe, a ti si ga koristio, ne gazda. Isto je sa TV-om, frižiderom, vešmašinom..
Jedno je ako krepa nešto na što stanar nije imao nikakvog utjecaja, a drugo kad nešto krepa zbog upotrebe. Praktički svi aparati se kvare ako ih koristiš. Ne, meni nije normalno da netko iznajmi stan za 2000kn (40m2 ili veći), da plati porez na to i da plaća pričuvu i sve popravke u tom stanu. Pa to je onda kao službeni auto koji samo točiš benzinom i nije te briga za popravke.

Ili u cijenu rentanja ugraditi i trošak upotrebe.. Pa umjesto 2000kn/mj za 40m2, plaćaš 2500 ili više..

Ovak ispada da si stan, kojeg si platio 1800€/m2, namjestio za 15.000€ iznajmio za 250€. I onda računaj svakih nekoliko godina servis ovoga, onoga (sve plaća stanodavac), kupnja novih aaparata, namještaja, stolarije.. Iznajmljivanje se nikako ne isplati.

Iskreno, nije me briga ni da netko 60m2 na Trgu bana Jelačića iznajmi za 500kn (i da još plaća pričuvu podstanaru)..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:53   #1842
Quote:
MaestroD kaže: Pogledaj post
O tome se i radi. Postoje neke "infrastrukturne" stvari, kvarovi nastali normalnom upotrebom. Klimu naravno nisi mogao znati da je probušena, ili jesi u grijanje modu ? Možda si se grijao pa je riknula od upotrebe. Promjena motora veš mašine ionako ne dolazi u obzir pa ću ti nabaviti drugu, ali promjena gume na vratima (npr) je je nastala korištenjem, ne mojim, nego tvojim. Naravno ako mašina nije stara 20 godina. Opet sve ovisi koliko su stari i potrošeni aparati i stan.

Jel bi ja trebao plaćat vodoinstalatera zato što nisu skupljale kosu u tuš kadi pa se sve začepilo ? To spada u održavanje, a ne u popravak.

Ono što se može pokvariti redovnom upotrebom bi trebao platiti onaj koji koristi. Vratimo se na ono od prije, cijena koju plaćaš nije hotelska ili apartmanska.
potpis.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:57   #1843
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
OK, slažem se. Nije isto da li je osoba podstanar 2-3 mjeseca, ili u stanu živi 4-5 godina. Slažem se da ako dugo vremena osoba koristi određeni uređaj da bi ga trebala održavati, a ne zanemariti u potpunosti itd.

Mislim da sam ja samo frustriran jer stan u kojem se nalazim je u katastrofalnom stanju, takvog su ga ostavili prethodni stanari. Zgrada je izgrađena 2007 ili 2008.g, a da to ne znam i da uđem u stan rekao bi da je star min 20.godina
eto.. da su bivši podstanari morali platiti popravak/renovaciju svega što su uništili, ti sad ne bi imao problem. Ovak je gazda problem kojeg su ostavili bivši podstanari, prenio na tebe umjesto na one koji su taj problem i stvorili.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:59   #1844
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
i zato bi što više ljudi trebalo što prije shvatiti da je puno pametnije iznajmljivati nenamješten stan, pa si ga svatko namjesti po želji i ima uređaje koje želi
a i to je kao što je netko napisao i garancija da ćeš dulje godina imati podstanara (ok, neki to ne žele, što je njihova odluka )
kao što je i vani slučaj
ajde da se složim s tobom. U potpunosti.
Iznajmiš gole zidove (naravno, na više godina) pa neka si podstanar namjesti stan svojim namještajem, aparatima (čije popravke će sam plaćati i s vremenom mijenjati).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:05   #1845
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Nama je u stanu 15 dana nakon useljenja otišao grijač na perilici suda. Zvali smo majstora, platili i vlasnik stana je to odbio od stanarine. Pri mjesec dana je krepala mašina za rublje. Platili smo popravak a kako smo u stanu već 6 godina ne očekujem da to vlasnik plati. Mi tu živimo i koristimo i stvari se kvare. Kako bi plaćala u svom stanu tako plaćam i tu nakon ovoliko godina korištenja.
meni je normalno da vam stanodavac popravi ono što ste tek počeli koristit.. i normalno mi je to što ste, nakon x godina, sami popravili vešmašinu koja se pokvarila. to je ono o čemu i ja pišem.
al očito neki misle da bi apsolutno sve trebao plaćati stanodavac. Komfor hotela, ali ne po toj cijeni.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:34   #1846
Ja sam tu nekako uvijek išla na dogovor...

U 5 godina u trenutnom stanu, neke popravke je rješavao stanodavac, nešto smo rješavali sami...

Frižider koji nas je dočekao bio je minimalno 15 godina star, i kad je krepucnuo nakon cca 2 godine korištenja s naše strane, zamijenili su ga gazde. Oni su zamijenili i pipu u kuhinji kad se potrgala, jer isto nije bila u sjajnom stanju kad smo došli...
Veš mašina je bila novija i nikad problema s njom. Povremeno očistit filter i to je bilo to...

Ostale sitne popravke smo rješavali sami...ali kad sagledam sve ukupno, nije bilo puno kvarova uopće..

Od namještaja, kauč smo novi nabavili mi kad se stari potrgao, tj. imao je neku rupu u sredini i bio je užasno neudoban od samog početka. Imali smo i neke 2 fotelje iz doba Franje Josipa, koje su bile punjene nekakvom slamom i zauzimale su pola dnevne sobe...uz dogovor sa gazdaricom, iste smo bacili i kupili 2 taburea i zamijenili smo stolice u blagovaonici isto o svom trošku. Ovaj mjesec odlazimo i te stvari ostaju.

Što se tiče stanarine, plaćali smo mjesec unaprijed, tj. u tekućem mjesecu za idući.
Pričuvu i porez smo plaćali isto mi.


Gazdaricu nisam vidjela otkad su nam dopelali frižider, prije 3 godine. Dobro, vidjela sam ju na 2 minute kad je navratila usput sa stričekom za energetski certifikat. U stan nije ni ušla.

Sve je to super funkcioniralo...u odnosu na ranije stanove i stanodavce, ovi su bili daleko najrazumniji i najnormalniji.
Imali smo jedan gadan period kad je muž ostao bez posla, a ja radila kod poslodavca koji nije isplaćivao plaću...i tu su pokazali maksimum razumijevanja za cjelokupnu situaciju i stvarno sam ih zahvalna na tome.
WednesdayAddams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:13   #1847
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
eto.. da su bivši podstanari morali platiti popravak/renovaciju svega što su uništili, ti sad ne bi imao problem. Ovak je gazda problem kojeg su ostavili bivši podstanari, prenio na tebe umjesto na one koji su taj problem i stvorili.
Kojim mehanizmom to postići ? Sudski postupak u tom slučaju traje cijelu vječnost.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:08   #1848
Ovaj... smijem ja ovdje staviti oglas da iznajmljujem stan ili je ova tema samo za pritužbe?
Inače, 5 godina imadoh savršenu podstanarku, žalim jedino što odlazi...
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:01   #1849
Ej,
ne znam gdje da postavim temu pa ću ovdje.
Zanima me gdje u Zgu mogu naći ok stan, garsonjeru za dvije sestre.
1500kn najam + male režije.
Obje radimo za minimalce pa ne možemo više izdvojit. Da li možemo tako nešto upiknut uopće.
Uredno sve plaćamo
kikestudentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:50   #1850
Imam pitanje, jer na internetu nikako ne mogu naći aktualne informacije. Jel se može tražiti povrat poreza na najamninu ili je to ukinuto? Naime, od gazde sam tražila prijavu boravišta (zbog putnih troškova) i sad on meni javlja da, kako bi mogao mirno spavati, da najam želi prijaviti poreznoj i naravno da onda ja plaćam taj porez, tj. povećao bi mi stanarinu za 100 kn. I sad, ja tih 100 kn mjesečno više ne želim plaćati, jedino ako bih mogla prijavljivati to za povrat poreza, ali negdje sam naišla na informaciju da je to ukinuto.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:15   #1851
Porez je obaveza najmodavca. Najamnina se ne može povećati prije isteka 1 godine najma.
FAIK, povrat poreza je davno ukinut.
Malo literature o najmu http://tominac.ddns.net/NAJAM_STANA,...G_PROSTORA.ppt
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:28   #1852
Samo što sam već duže od godinu dana u stanu, ali tek nedavno sam prijavila boravište. I sad se on prepao tog boravišta (iako sam objasnila da to nije povezano s poreznom), a ja ne želim 1200 kn godišnje više plaćati njegovo mirno spavanje.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:11   #1853
Jesi probala razgovarati s najmodavcem o tome ?
Porez je njegova obaveza koju je morao plaćati bez obzira na sve. On je do sada bio u prekršaju i to se može dokazati ugovorom (ako ga imaš).
U svakom slučaju ovo je sad posalovna odluka: da li se tebi isplati plaćati 100 kn više za taj stan i dali se njemu isplati mijenjati najmoprimca za 100kn.
Eventualno da se nađete na pola puta, svatko po 50 kn ?
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:35   #1854
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
meni je normalno da vam stanodavac popravi ono što ste tek počeli koristit.. i normalno mi je to što ste, nakon x godina, sami popravili vešmašinu koja se pokvarila. to je ono o čemu i ja pišem.
al očito neki misle da bi apsolutno sve trebao plaćati stanodavac. Komfor hotela, ali ne po toj cijeni.
Ne, nego je to čisti bezobrazluk stanodavca koji izmišlja priče da opravda sebe, pokupi pare i izvara ljude kojima iznajmljuje stan. Dvo i pol soban stan od 50 kvadrata košta u zgu u prosjeku cca 2400kn plus režije. Stanodavac da svakih deset godina uredno mijenja sve aparate -frižider, vešmašina, bojler, pipe, pećnica, tabla za kuhanje, namještaj, prozori, vrata, vanjska vrata pa i klima ako ju ima, gletanje i krečenje (svake dvije godine) i brušenje parketa i lakiranje (ako nije laminat, izmjena laminata) pljunut će ukupno cca 40 000kn. Za tih istih deset godina kada odbije porez inkasirat će cca 250 000kn. Za jednog radnog staža od 40 godina, inkasirat će 1 000 000kn, odbijeno za one troškove cca preko 100 000 eura. Od one stanarine 2400 mjesečno, za spomenute aparate i renoviranje u prosjeku izdvaja 300 i kusur kn mjesečno.

Samo sa jednom napomenom, a ta napomena je da taj isti poslodavac neće mijenjati niti vrata, niti vanjska vrata, niti išta od stolarije bar 20, 30 godina, a ne svakih deset. Neće ni dosta aparata mijenjati pogotovo ako je plinska tabla, nego će popravljati koliko se može. No sve da taj isti najmodavac to sve uredno mijenja čisti je bezobrazluk podstanaru spočitavati redovnu amortizaciju namještaja i uređaja, šta isti redovito rade i još žele da ta priča javno na forumu prođe kod naivnih. Spomenut će sve živo i neživo (čast izuzecima) od vlastitih troškova, a zaradu će skrivati kao zmija noge.

I još jednom, nigdje nije riječ o stanu sa high tech ili skupim namještajem, jer takav košta više, najčešće su to lesnina akcije namještaj i sl, sem stvari koje nisu toliko podložne habanju korištenjem tipa stolarije. Niti je riječ o podstanarima koji se uvale u stan, naprave štetu i nestanu bez da su ostavili polog ili to popravili, a nekad i ne platili tekuću stanarinu. To su ljudi koji su dno poštenja. Ovo je lično iskustvo na temelju skoro pa desetogodišnjeg podstanarstva gdje su dva iskustva iskustva sa poštenim ljudima, a prilikom druga tri je stanodavac htio da izvara i uzme/priskrbi neopravdano polog ne vraćajući ga na ovaj ili onaj način. Srećom u nesreći budući su radili na crno, bilo je dovoljno za ozbiljno "mahnuti" prijavom na poreznu upravu, šta usrdno savjetujem svim podstanarima koje drugi ljudi žele oštetititi, a ima ih nezanemariv broj. (s tim da treba biti na to i spreman šta nije teško čovjeku koji je podstanar i ima plaću 3000kn, a onda bi netko u džep spremio i ono sitno šta ostane) To prolazi najčešće nažalost zahvaljujući vrlo mladim ljudima koji nemaju znanja i iskustva, ili sve roditelji plaćaju, a dobrostojeći su, pa ih se lako prevesla poznatom "ako prođe prođe" budući isti nema previše motiva da utjeruje ono šta mu pripada.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:45   #1855
Oglas

Što mislite o ovom oglasu? Lokacija se cini okej, stan ima sve sto je potrebno. Velicinom je takoder okej. Cijena je okej. Cini se dobro kada gledamo na duge staze.
E sad, sto ukoliko se plate unaprijed te 24 rate, tko garantira da dvije godine stvarno se moze bez razmisljanja (osim o rezijama) boraviti u takvom stanu?

Koje je vase misljenje o ovakvom oglasu? Jer ipak dati 24 rate nije bas mala svota novca.

Nama to ne bi bio problem sto se tice financija jer bi htjeli se osigurati da cemo zivjeti u normalnom stanu duze vrijeme, a da su stan i najamnina podnosljivi.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:01   #1856
@Miha: cijena je izvrsna za tu kvadraturu i lokaciju, no osobno nikad ne bih pristala na tako nešto (a i uvijek mi zvuče sumnjivo takve priče). Da smo u nekoj uređenoj državi, a ne na Balkanu - to bi mi valjda bilo ok.
A činjenica da imaš potpisan ugovor znači nešto samo ako ćeš ih tužiti i onda se s njima godinama povlačiti po sudu.

I režije nikako ne mogu biti 400kn ljeti. Živim u blizini i znam koliko košta voda, čistoća, struja, tv + internet, pričuva itd...
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:06   #1857
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
@Miha: cijena je izvrsna za tu kvadraturu i lokaciju, no osobno nikad ne bih pristala na tako nešto (a i uvijek mi zvuče sumnjivo takve priče). Da smo u nekoj uređenoj državi, a ne na Balkanu - to bi mi valjda bilo ok.
A činjenica da imaš potpisan ugovor znači nešto samo ako ćeš ih tužiti i onda se s njima godinama povlačiti po sudu.

I režije nikako ne mogu biti 400kn ljeti. Živim u blizini i znam koliko košta voda, čistoća, struja, tv + internet, pričuva itd...
Pa to i mene brine. Trenutno trazimo neko rijesenje dugorocnije pa razmisljamo o svakakvim opcijama

Za rezije znam, ispod 1000kn nema sanse da su rezije. Pogotovo jer bi si mi uveli internet, a i kuhas doma i zivis svaki dan tak da ovo moze biti za nekog studenta kojeg cijeli dan nema i dode kuci prespavati.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:18   #1858
Taj stan se prije par mjeseci prodavao( isti je kontakt broj sad na oglasu za najam, kao i za prodaju, pa vjerojatno nije prodan još), pa nisam sigurna da imaš ikakvu garanciju da možeš biti 2 godine u tom stanu.
Što se režije tiče, ja sam preko ljeta imala oko 450 kn režija ( bez interneta) u stanu od 54 kvadrata,tako da nije nemoguće( novogradnja, mala pričuva, voda po potrošnji, kuhanje na indukciju).
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 13:25   #1859
Quote:
tom324 kaže: Pogledaj post
Jesi probala razgovarati s najmodavcem o tome ?
Porez je njegova obaveza koju je morao plaćati bez obzira na sve. On je do sada bio u prekršaju i to se može dokazati ugovorom (ako ga imaš).
U svakom slučaju ovo je sad posalovna odluka: da li se tebi isplati plaćati 100 kn više za taj stan i dali se njemu isplati mijenjati najmoprimca za 100kn.
Eventualno da se nađete na pola puta, svatko po 50 kn ?
Evo jesam, razgovarala, on već dugo planira prijaviti poreznoj bez obzira na moju prijavu boravišta, ali i dalje smatra da bih ja trebala plaćati više
Još je rekao da ćemo razgovarati, pa ću vidjeti hoće li se predomisliti. Ja iz nekog principa ne želim plaćati više, jer su ljudi baš pohlepni i bezobrazni, zarađuje svaki mjesec i sad bih ja trebala snositi posljedice njegovog gubitka dijela zarade zbog poreza.
ugl 10x
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:21   #1860
heheh...medalja,ono uvijek ima dvije strane!

Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ne, nego je to čisti bezobrazluk stanodavca koji izmišlja priče da opravda sebe, pokupi pare i izvara ljude kojima iznajmljuje stan. Dvo i pol soban stan od 50 kvadrata košta u zgu u prosjeku cca 2400kn plus režije. Stanodavac da svakih deset godina uredno mijenja sve aparate -frižider, vešmašina, bojler, pipe, pećnica, tabla za kuhanje, namještaj, prozori, vrata, vanjska vrata pa i klima ako ju ima, gletanje i krečenje (svake dvije godine) i brušenje parketa i lakiranje (ako nije laminat, izmjena laminata) pljunut će ukupno cca 40 000kn. Za tih istih deset godina kada odbije porez inkasirat će cca 250 000kn. Za jednog radnog staža od 40 godina, inkasirat će 1 000 000kn, odbijeno za one troškove cca preko 100 000 eura. Od one stanarine 2400 mjesečno, za spomenute aparate i renoviranje u prosjeku izdvaja 300 i kusur kn mjesečno.

Samo sa jednom napomenom, a ta napomena je da taj isti poslodavac neće mijenjati niti vrata, niti vanjska vrata, niti išta od stolarije bar 20, 30 godina, a ne svakih deset. Neće ni dosta aparata mijenjati pogotovo ako je plinska tabla, nego će popravljati koliko se može. No sve da taj isti najmodavac to sve uredno mijenja čisti je bezobrazluk podstanaru spočitavati redovnu amortizaciju namještaja i uređaja, šta isti redovito rade i još žele da ta priča javno na forumu prođe kod naivnih. Spomenut će sve živo i neživo (čast izuzecima) od vlastitih troškova, a zaradu će skrivati kao zmija noge.

I još jednom, nigdje nije riječ o stanu sa high tech ili skupim namještajem, jer takav košta više, najčešće su to lesnina akcije namještaj i sl, sem stvari koje nisu toliko podložne habanju korištenjem tipa stolarije. Niti je riječ o podstanarima koji se uvale u stan, naprave štetu i nestanu bez da su ostavili polog ili to popravili, a nekad i ne platili tekuću stanarinu. To su ljudi koji su dno poštenja. Ovo je lično iskustvo na temelju skoro pa desetogodišnjeg podstanarstva gdje su dva iskustva iskustva sa poštenim ljudima, a prilikom druga tri je stanodavac htio da izvara i uzme/priskrbi neopravdano polog ne vraćajući ga na ovaj ili onaj način. Srećom u nesreći budući su radili na crno, bilo je dovoljno za ozbiljno "mahnuti" prijavom na poreznu upravu, šta usrdno savjetujem svim podstanarima koje drugi ljudi žele oštetititi, a ima ih nezanemariv broj. (s tim da treba biti na to i spreman šta nije teško čovjeku koji je podstanar i ima plaću 3000kn, a onda bi netko u džep spremio i ono sitno šta ostane) To prolazi najčešće nažalost zahvaljujući vrlo mladim ljudima koji nemaju znanja i iskustva, ili sve roditelji plaćaju, a dobrostojeći su, pa ih se lako prevesla poznatom "ako prođe prođe" budući isti nema previše motiva da utjeruje ono šta mu pripada.
Nitko ti nece iznajmit ozbiljan(u smislu lokacije,uredjenosti,kvalitete) stan od 50m2 za 2400kn jer je to cca 6€/m2 sto je NEISPLATIVO rentati.

To sto je prosjek (?!)takav znaci samo da je trziste jadno i SIROMASNO,te da tu ne rade profesinalci vec obicno nasljednici/penzineri koji su spletom okolnosti u tome s jedne strane,
a s druge strane kvelitete nema(ili vrlo malo ima) jer trziste nema potrebe za time,odnosno rijetko tko si moze priustit ozbiljan stan.
to ti je kao i kurva,ak se jebes po kaminima za par sto kn,znas sta dobivas i s kime imas posla...


svakih 10 god mjenjat aparate i namjestaj u stanu od 50m2(sigurno 1spavaca soba+db),dakle 4* za 40 000kn,pa jesi li ti kada kupovao bar peglu u ducanu!?!?
za te pare mozes samo jednom uredit stan i to uz gajbu piva i fredove!!
pa kanta jupola ti kosta 150kn a 3kg duluxa ti dojde jos toliko...beko vesmasina ti dojde 300€....

Jesi ti kada vidio vrata ili prozore nakon najma od 20-30godina?!?!
znas kak to izgleda,da ne pricamo da ova danasnja stolarija,pogotovo unutarnja nebi izdrazla podstanarstvo max 10god!!
Takodjer,polog je smijesan....
najcesce je pravilo u visini jedne stanarine(jer ljudi nemaju nit to) sto je kakvih 200-300€,a jedna prosjecna kuhinja u lesnini na akciji bez aparata ti dojde 2000€,a raspadne se na malo ozbiljniji mrgud-pogled!

Dakle ove suplje price ovdje koje si naveo,je dokaz samo toga...da ocito(nazalost) si nisi mogao priustit kvalitetan stan za najam pa si se potucao sa losima stanovima i najmodavcima,sto ti ide jedno uz drugo.
no money-no sex!
Takodjer to sto savjetujes ljude da masu papirima s poreznom...ti je kontraproduktivno.
Recimo ja sam rentao stan(na crno upravo iz razloga SIGURNOSTI) i imao sam jednog pametnjakovica koji mi je djelomicno demolirao stan,
pa sam mu uzeo iz pologa te je slicno pricao...
na kraju je sve popravio i ispricavao se te si bili dobri
Jer grad je mali a on moze izletit na ulicu s masnicama za koje nitko nezna odakle mu...(inace sam uzasno miroljubiv,da ne mislis...),taklo da si ti samo imao posla sa amaterima...sto nemora zancit da ce i drugi imat..

Takodjer,najam stana je trenutno uzasno NEPROFITABILAN,sto je dokaz i stanje na trzistu koje ide u korist najmoprimaca...
Jer da je to profitabilono imali bi zadruge/firme koje bi rentale cijele zgrade...
a ovak imamo samo,dve-tri bakice i par likova koji su slucajno naslijedili raspadnuti stan pa rentaju po sistemu...daj sto das...sve iznad 0 je pozitiva..
Cijena kvadrata stana(dakle vrijednost stana) vs cijena najma je toliko u nepovoljnom polozaju da samo rentaju budale i oni koji su dobili gratis stan.

osobno sam izasao iz toga,kao i moja nekolicina poznanika te sam sretniji covjek kao i poznanici i nitko vise se time ne zeli bavit!!

A da ne pricamo kakvi su uvjeti vani za rentanje....bitno je da Vas ovdje stanodavci varaju...odite malo van izvan Zg,preko bregane pa javite stanje..
6mj unaprijed,agencija,polog 6mj,credit history...
jbg,ako nisi sposoban nemozes imat stan,ili spavas u Karlovcu te putujes vlakom...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.