Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 16:57   #6401
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Dal je tko probao uzgojiti bijke pod led rasvjetom?
Ovako nesto:
https://www.google.hr/search?q=led+t...atjhubM%3A
Ja sve presadnice povrća uzgajam pod led rasvjetom, ali moja led rasvjeta nije 6500k nego je Plava i crvena od 460nm do 660nm i sa Full Spectrum za rast biljaka ovakav način je skoro dvostruko brži uzgoj presadnica nego klasičnim načinom tj pod prirodnim suncem.

Ako za papričicu treba 50-55 dana pod led rasvjetom je oko 30-35 dana naravno u idealnim uvjetima.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:11   #6402
Izvadis ih cim se krenu listici otvarati, ako je ostala ljuska sjemenke nemoj skidati na silu nego malo jace naspricaj s vodom.

Sobna vlaga je optimalna, ako je previsoka hoce lostovi i biljke navuci gljivice i truliti tako da kad se sjetis otvori malo box na desetak minuta da procirkulira zrak ili (jos bolje) stavi ventilator.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:25   #6403
Quote:
BranaHR kaže: Pogledaj post
Hvala, svjetlost i toplina su sad ok, jedino nisam siguran koja bi bila optimalna vlažnost zraka za biljke koje izađu iz klijališta (ako je to uopće jako bitno)?
Dnevna temperatura 25-26c noćna temperatura 18c vlažnost cca 50-60% prvih deset dana mogu biti pod svjetlom 24h ako možeš u Growu imati ove uvjete možeš ih pikirati i dalje ih držati u tim uvjetima sve do sadnje vani.

Važno je da biljćice koje su uzgajane u Grow-u da vani prije sadnje 10 dana navikavati na vanjske uvjete tj. kaljenje presadnica.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:31   #6404
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Izvadis ih cim se krenu listici otvarati
E to me zanimalo.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sobna vlaga je optimalna, ako je previsoka hoce lostovi i biljke navuci gljivice i truliti tako da kad se sjetis otvori malo box na desetak minuta da procirkulira zrak ili (jos bolje) stavi ventilator.
Baš sam jučer našao na tavanu nekoliko kompjuterskih ventilatora (od 60 do 120 mm) , a i trafo od 12V, pa ću napravit neku ventilaciju. Dva ventilatora od 12cm imaju čak ugrađen i prekidač za regulaciju brzine (3 pozicije).
BranaHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:40   #6405
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Važno je da biljćice koje su uzgajane u Grow-u da vani prije sadnje 10 dana navikavati na vanjske uvjete tj. kaljenje presadnica.
Za kaljenje znam, to sam radio i prošle godine oko tjedan dana. Međutim, dvije biljke sam iz čiste znatiželje stavio direktno u mini plastenik bez kaljenja. I - preživjele su. Poklonio sam ih nekom tipu 2 tjedna poslije i baš su dobro i zdravo izgledale, jedino ako postoji neka naknadna reakcija pa da su kod njega krepale - to ne bih znao
BranaHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:45   #6406
Quote:
BranaHR kaže: Pogledaj post
Za kaljenje znam, to sam radio i prošle godine oko tjedan dana. Međutim, dvije biljke sam iz čiste znatiželje stavio direktno u mini plastenik bez kaljenja. I - preživjele su. Poklonio sam ih nekom tipu 2 tjedna poslije i baš su dobro i zdravo izgledale, jedino ako postoji neka naknadna reakcija pa da su kod njega krepale - to ne bih znao

Ma prezivjeti ce one svasta samo je problem sto kod naglih promjena zastanu ili u spore, a to bas nije zgodno kad lovimo svaki tjedan sezone.

Quote:
BranaHR kaže: Pogledaj post
E to me zanimalo.





Baš sam jučer našao na tavanu nekoliko kompjuterskih ventilatora (od 60 do 120 mm) , a i trafo od 12V, pa ću napravit neku ventilaciju. Dva ventilatora od 12cm imaju čak ugrađen i prekidač za regulaciju brzine (3 pozicije).

Idealno bi bilo da jedan upuhuje i drugi ispuhuje te da se pale periodicki na timer, strujanje zraka daje bitno cvrsce biljke.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:53   #6407
Evo jedna moja slika od Bhut Jolokia uzgojene u Grow-u od nicanja do sadnje.
Sađena je 24.4 a slikana 29.5 znači 35 dana od sijanja do sadnje i papričica je bila u kontroliranim uvjetima.

BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:49   #6408
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Idealno bi bilo da jedan upuhuje i drugi ispuhuje te da se pale periodicki na timer, strujanje zraka daje bitno cvrsce biljke.
Znam, zato sam i tražio ventilatore po tavanu. I probat ću to napraviti da radi automatski preko Arduino kontrolera koji bi palio i gasio ventilatore ovisno o temperaturi i vlažnosti zraka.
BranaHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:59   #6409
Bitnije je samo strujanje zraka tako da je i obican timer dovoljan.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:41   #6410


Evo i ja sam uspio posijati sjemenke Čili papričica .
Mješani supstrat s perlitom u pvc čašicama od jogurta (2 x 20 kom) , i sve u pvc kutiji s poklopcom grije se na routeru na 25 - 26* C.

Ove godine sijem domaće , isprobane , najbolje sjemenke papričica iz vlastitog uzgoja i sjemenke koje sam dobio od kolegica i kolega sa foruma.

Sve skupa trošak 5 kn.





Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 10:52   #6411
Jolokie krenile izlazit iz zemlje.
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:26   #6412
Pimiento de Padron proklijale nakon 4 dana u paper towel metodi.
Znači jučer od jutra jolokie tek provirile, a navečer su bile već 2-3 cm iznad zemlje.

@ pero
Dao si mi super ideju sa ovim paper binder-ima. Sad sam si baš lijepo zatvorio ovaj svoj "plastenik"
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:32   #6413
Quote:
slina kaže: Pogledaj post
Pimiento de Padron proklijale nakon 4 dana u paper towel metodi.
Znači jučer od jutra jolokie tek provirile, a navečer su bile već 2-3 cm iznad zemlje.

@ pero
Dao si mi super ideju sa ovim paper binder-ima. Sad sam si baš lijepo zatvorio ovaj svoj "plastenik"
Daj okini koju sliku
__________________
Čilipedija: www.chili.com.hr
BranaHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:48   #6414
Nije se sad situacija nešto drastično promijenila od neki dan. Praktički je sve isto, samo je par biljčica izašlo iz zemlje i malo sam si upgrade-ao plastenik sa tim paper binderima da zadržim taj topao zrak unutri.
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:56   #6415
Quote:
slina kaže: Pogledaj post
@ pero Dao si mi super ideju sa ovim paper binder-ima. Sad sam si baš lijepo zatvorio ovaj svoj "plastenik"
Tako sam i lani napravio klijalište za ljute Papričice i dobro je bilo.
Na router stavim jednu na drugu zatvorenu pvc kutiju i nadam se da će sjemenke proklijati.

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 22:53   #6416
Pozdrav, ima netko kakvih iskustava sa trgovinom Planthouse.hr. Trazio sam sjeme za tabasco papricice, pa si mislim bolje od njih naruciti nego od nekoga sa njuskala.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Optimalmba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:05   #6417
Quote:
Optimalmba kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima netko kakvih iskustava sa trgovinom Planthouse.hr. Trazio sam sjeme za tabasco papricice, pa si mislim bolje od njih naruciti nego od nekoga sa njuškala
A da kupiš u Kauflandu za 7 kunica ?

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:39   #6418
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post
A da kupiš u Kauflandu za 7 kunica ?

Nema Kauflanda u gradu, a nisam ni znao da imaju.
Narucio pa sta bude
Sent from my m2 note using Tapatalk
Optimalmba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:45   #6419
Quote:
Optimalmba kaže: Pogledaj post
Narucio pa sta bude
Nisam znao za tu tvrtku Planthouse , nemože biti loše a nije ni skupo.
Domaće je domaće !

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:52   #6420
Mislim da planhouse samo kupuje iz vana i preprodaje-...
Po meni je onda bolji izbor kupiti sjeme u volim ljuto...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.