Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 08:16   #7661
Jedino se bojim da sa tim razmišljanjem živiš u nekom utopijskom svijetu koji će jako naškoditi tvome zdravlju. Ne kažem da ćeš postići ništa, ali da ćeš sa SIPovcima na finjaka ili snimanjem unutar svoja 4 zida postići nešto - nećeš. A samo time što ovdje pišeš dnevnike jada je već veliki alarm da je tvoje zdravlje (fizičko i psihičko) jako narušeno. Čekati da institucije naprave nešto za 5-10g je po meni samoubojstvo. Pišem jer sam iskoristila sve legalne načine vezanima za ovu temu. Iskreno sam čak razmišljala i o nelegalnim (ono tipa naći neke BBB). I zašto se ne odselit. Evo mi smo kupili stan i sad ga prodajemo nakon 3 i pol g. i nećemo doslovno izgubiti niti kune na prodaji, samo treba biti strpljiv. I sve je to za naše zdravlje. Jer isto tako smatram da SiPovci ne zaslužuju da budu dio moje dnevne rutine, mojeg dnevnog razmišljanja i da troše mjesto u mojo glavi kada postoji toliko vrijednijih stvari kojih se želim sjećati u životu. I da, zdravlje mi je bilo narušeno silnim živciranjem. I da trošim svoje dragocjeno vrijeme hodajući po institucijama koje i ovako ne rade svoj posao? No way. Ali eto to je moje razmišljanje. Ja radim ono što je najbolje za mene. I iskreno, sa svoje 32g sam naučila da me sve manje briga za druge. Jer većina misli smo na sebe. Barem na ovim prostorima. Nekad su me takve stvari rastuživale i bacale u depru. Danas - više ne. Susjedu je krepala krava? Boli me ona stvar, vjerojatno je i onako sam kriv jer se nije brinuo za nju kako spada...
charmed84 is offline  
Old 13.01.2017., 09:06   #7662
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Kod nas lupa moj dečko, i lupa moja prijateljica koja skroz po..di kad ih čuje... Žena ide na terapiju imunosupresiv+steroid+citostatik... I kad ta 3 dana bude tu, ona bi ih ubila.
Lupa i druga frendica kad dođe ...
U biti, lupaju svi osim mene. Ja sam par puta lupnula...

Tako je, obavezno odi psihijatru!
Pozovi jedno dvoje prijatelja - ne.previše da vi ne ispadnete SIP - i onda zovi policiju...
I snimi ih.
U VB/GB/UK snimaju.i sami ljudi...
Kako.netko može reći da kršiš zakon i neku tuđu intimu ako snimaš zvuk u svom stanu a kreteni su toliko glasni da se sve čuje?! Znači da ih nije briga da li ih netko čuje. Onda to nije prisluškivanje... Neovlašteno snimanje? Kako? Pa niti smo im provalili u stan i podmetnuli mikrofone... Snimamo unutar svog stana... A čuju se oni...
A dobar ton-majstor lagano otkrije koji zvuk dolazi kroz zid/pod/strop...a koji je u istoj prostoriji...pogotovo kad se čuju i glasovi i hod...svaka osoba ima specifičan hod...

Nikad čovjek ne zna kaj će mu zatrebati...

Trebalo bi u EU naći neku presudu ...
Hoćemo se malo potruditi?
Koje jezike znamo, da se može malo pretraživati sudska praksa u drugim državama. A da imaju iste probleme kao mi ... Imaju ... Riješili su ih ...pa, kao mi ...
Kaj znači da se treba i internacionalno organizirati i prekinuti ovo ludilo.
Nije neovlašteno snimanje ako snimaš u vlastitom prostoru. Ti u svom stanu smiješ snimati koliko te volja.

Ili uzvratiti ili ih tužiti za narušavanje javnog reda i mira i vlastitog zdravlja (zato ta potvrda od psihijatra, da se vidi da njihova buka utječe na zdravlje, mentalno, a i fizičko).
genius_one is offline  
Old 13.01.2017., 10:12   #7663
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Jedino se bojim da sa tim razmišljanjem živiš u nekom utopijskom svijetu koji će jako naškoditi tvome zdravlju. Ne kažem da ćeš postići ništa, ali da ćeš sa SIPovcima na finjaka ili snimanjem unutar svoja 4 zida postići nešto - nećeš. A samo time što ovdje pišeš dnevnike jada je već veliki alarm da je tvoje zdravlje (fizičko i psihičko) jako narušeno. Čekati da institucije naprave nešto za 5-10g je po meni samoubojstvo. Pišem jer sam iskoristila sve legalne načine vezanima za ovu temu. Iskreno sam čak razmišljala i o nelegalnim (ono tipa naći neke BBB). I zašto se ne odselit. Evo mi smo kupili stan i sad ga prodajemo nakon 3 i pol g. i nećemo doslovno izgubiti niti kune na prodaji, samo treba biti strpljiv. I sve je to za naše zdravlje. Jer isto tako smatram da SiPovci ne zaslužuju da budu dio moje dnevne rutine, mojeg dnevnog razmišljanja i da troše mjesto u mojo glavi kada postoji toliko vrijednijih stvari kojih se želim sjećati u životu. I da, zdravlje mi je bilo narušeno silnim živciranjem. I da trošim svoje dragocjeno vrijeme hodajući po institucijama koje i ovako ne rade svoj posao? No way. Ali eto to je moje razmišljanje. Ja radim ono što je najbolje za mene. I iskreno, sa svoje 32g sam naučila da me sve manje briga za druge. Jer većina misli smo na sebe. Barem na ovim prostorima. Nekad su me takve stvari rastuživale i bacale u depru. Danas - više ne. Susjedu je krepala krava? Boli me ona stvar, vjerojatno je i onako sam kriv jer se nije brinuo za nju kako spada...
Dugo nisam bila na forumu, ali vidim da ljude muče i dalje slične stvari. Potpuno se slažem s ovim postom, ja sam već selila iz kupljene nekretnine nakon par godina zbog loše situacije sa susjedima. Vidjela sam da se neke stvari jednostavno neće promijeniti, a nisam htjela završiti kao jedni od onih koji su svaki dan nesretni i to u vlastitom domu, kojima raste tlak i nervoza zbog drugih, koji stalno prigovaraju ili se inate sa susjedima. Ako si podstanar još bolje, možeš se češće seliti ali evo, ja sam vlasnica stana, bila sam i tada, i prodala sam pa preselila dalje. Uvijek se može dobiti koliko si platio ako ne i više, ovisno o uloženom u nekretninu. Ne pametujem stvarno nikome, samo kažem da sam i ja bila u poziciji da sam imala loše susjede i odselila. To po meni nije nikakav bijeg, dapače, odselila sam radi svog mira ne tuđeg, želim se osjećati lijepo i mirno u svom domu a ne na rubu živaca.
afra is offline  
Old 13.01.2017., 10:21   #7664
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Zar ne bi četverogodišnjakinje sad već trebale biti u krevetu i spavati?!
Oni se tek počinju pravo igrati...još nije pola10 pa još nisu počeli lovice i skrivača....
ako je dijete budno i jako aktivno poslije 22h centar za socijalnu skrb to uredno riješava

imao sam u užoj familiji takav slučaj i uredno je riješeno od strane centra kojemu je išla prijava jer se to s njihove strane smatra zanemarivanjem
homosapiens is offline  
Old 13.01.2017., 10:25   #7665
koliko god da je to rješenje za vas, nije "globalno" rješenje jer si problem "prodala" nekom drugom (koji sad ima iste probleme kao ti prije)..
Pravo rješenje bi bilo kao što je riješeno u Americi - relativno jednostavnije isključenje iz suvlasničke zajednice. Odnosno, da ne trebaju svi iz zgrade biti za isključenje iz suvlasničke zajednice nego samo bliži susjedi (nekoliko katova iznad i ispod)
genius_one is offline  
Old 13.01.2017., 10:26   #7666
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post

Jedino se bojim da sa tim razmišljanjem živiš u nekom utopijskom svijetu koji će jako naškoditi tvome zdravlju. Ne kažem da ćeš postići ništa, ali da ćeš sa SIPovcima na finjaka ili snimanjem unutar svoja 4 zida postići nešto - nećeš. A samo time što ovdje pišeš dnevnike jada je već veliki alarm da je tvoje zdravlje (fizičko i psihičko) jako narušeno. Čekati da institucije naprave nešto za 5-10g je po meni samoubojstvo. Pišem jer sam iskoristila sve legalne načine vezanima za ovu temu. Iskreno sam čak razmišljala i o nelegalnim (ono tipa naći neke BBB). I zašto se ne odselit. Evo mi smo kupili stan i sad ga prodajemo nakon 3 i pol g. i nećemo doslovno izgubiti niti kune na prodaji, samo treba biti strpljiv. I sve je to za naše zdravlje. Jer isto tako smatram da SiPovci ne zaslužuju da budu dio moje dnevne rutine, mojeg dnevnog razmišljanja i da troše mjesto u mojo glavi kada postoji toliko vrijednijih stvari kojih se želim sjećati u životu. I da, zdravlje mi je bilo narušeno silnim živciranjem. I da trošim svoje dragocjeno vrijeme hodajući po institucijama koje i ovako ne rade svoj posao? No way. Ali eto to je moje razmišljanje. Ja radim ono što je najbolje za mene. I iskreno, sa svoje 32g sam naučila da me sve manje briga za druge. Jer većina misli smo na sebe. Barem na ovim prostorima. Nekad su me takve stvari rastuživale i bacale u depru. Danas - više ne. Susjedu je krepala krava? Boli me ona stvar, vjerojatno je i onako sam kriv jer se nije brinuo za nju kako spada...
Potpis na ovo, meni je zdravlje isto bilo narušeno, čak sam bio počeo mršaviti od pustog svakodnevnog izluđivanja/ živciranja, dobio 2 sjede dlake .. jednostavno ti sipovci uzmu godinu dana života ili više, isto kao da ne živiš, još i gore živciraš se, a to je jako pogubno za zdravlje i psihičko te fizičko, stan ili kuća bi trebali biti utočište mira, bez stresa, gdje se možeš opustiti nakon radnog dana kad dođeš umoran sa posla.

Kod mene u Zadru malo izvan grada ima dosta povoljnih malih kućica, tko ima svoj auto, posao .. ne bi mu trebao biti nikakav problem živjeti izvan centra .. znam da nije lako prodati stan i odma nešto drugo kupiti, ali trebalo bi raditi na problemu nego čekati da još koja godina prođe u takvom stresnom okruženju.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Old 13.01.2017., 11:50   #7667
Temperatura..u krevetu...
Iznad debilana...
Bumtrasprasdum..
Kaj to dijete ne ide u vrtić?!?! Bolesno nije... Nitko bolestan to nemre raditi... Sjećste se sebe kad ste bili bolesni... Ja sam čuvala djecu frendica kad su bili bolesni... Uglavnom su brljali s igračkama i gledali crtiće...nisu trčali, skakali, bacali stvari niti stvarima nabijali po podu...
Ah,da-oni su bili odgajani ... A ne divlji kao ovi..
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 13.01.2017., 13:18   #7668
Nitko nikog na ništa ne sili...
Netko grli drva po gradu da ih ne spile... Netko traži biciklističke staze... Netko nekaj treće... Tko se hoće uključiti, uključi se. Nitko ne mora. Svatko ima izbor.
Ja imam izbor ne piti lijek jer mi je preskup ili ne jesti i kupiti ga.
I imam još nešto: nešto poduzimati da se stavi na listu...

Tako je i s ovim.

Kog zanima, ok, kog ne, ok.

" Oni koji misle da se ništa ne može poduzeti, ne bi trebali ometati one koji to čine."
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 15.01.2017., 10:13   #7669
Znam da charmed smeta to kaj ja ovdje pišem.. Ali... Kad me.izbace s foruma prestati ću...ili kad odlučim...i učinim nešto drugo...

Do tad ... Izvještaj: jučer stiže poruka od susjeda ispod;" Jel to ti tak nabijaš?"...
Slobodno svi dođite... Ja imam tepihe... I mekani pod... I krznene šlapice...

Popodne...debiljana...razbijanje poda kao inače...udarci...dječjaigra s udarcima izbijamo štok i rušimo dio zida...
No mi smo otišli i tako su samo susjedi 2 kata ispod izvora buke imali "zadovoljstvo"...

Dakle, isto.
Osim kaj im malo lupa susjed pokraj...onak koji o njima naokolo govori da su divlji...
Bolje išta nego ništa...

Bok društvo...stiže nam društvo u goste...
Napisati ću njihove dojmove i komentare... Znam da će jedna frendica uzeti metlu i lupati im...ona to uvijek radi...kaže da sam ja prefina...
Možda da ju uselimo k sebi...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 15.01.2017., 15:00   #7670
sophie7, sumnjam da charmed84 smeta što ti tu nešto pišeš, meni se čini da ti je to napisao/napisala s istom motivacijom kao i ja prije dosta vremena - dati ti najbolji savjet koji može za situaciju kakvu je ti opisuješ.
ja se nadam da tebi ovo na forumu pomaže da se ispušeš, ali mislim i da ti ne može DOVOLJNO pomoći, i da bi doista bilo bolje da se preseliš. nakon što si iscrpila druge metode, što drugo ti preporučiti?
a to kažem iako mi ne smetaš nimalo, piši koliko želiš, lako ja ne čitam.
uzadnjicas is offline  
Old 15.01.2017., 20:15   #7671
Rekla sam da iz raznih razloga niti ću prodati stan niti ću se seliti.
Zato mi se ne da stalno slušati...
Da, pomaže... Više nego ništa...
No neću više.
Ima stranih foruma...blogova...
Ne mogu ništa učiniti.
Pa onda je bolje od svega dignuti ruke.
Zar ne?
Čovjek se mora snaći na svoj način. Samo svoj, a ne univerzalan.
Sophsy is offline  
Old 15.01.2017., 23:01   #7672
Što ti kažu ti gore luđaci kad im pozvoniš i kažeš da ne možeš živjeti od njih? valjda si im rekla, ne sjećam se svih postova na ovoj temi ..

Znam da ne pomaže sa takvim razgovarati, ali je li mogu oni biti bar malo
normalniji!? ovi ispod tebe ih čuju, pa to je NENORMALNO, daj riješavaj taj problem, evo ja bi ti ga riješio da sam bliže, uletio bi unutra
i rekao im da ti prestanu nabijat tako jako .. trebalo se odma na početku postaviti i to neki
muškarac prema kojemu bi imali respect, ovako kad im žensko kaže, ništa od toga .. sad je već kasno -.-

Meni isto ne smeta da pišeš, ali žao mi je da se ništa ne riješava toliko dugo već, sjećam se prošle zime kad si isto pisala, jednom si napisala da
si plačući morala izaći u knjižnicu ili tako nešto, da nisi mogla biti u stanu od nenormalne buke -.-'

Jednostavno ti ne mogu to raditi .. tko će ti duševne boli vratiti, nitko -.-

kako sam bijesan sad što ti nabijaju cijeli dan, a ti sve to trpiš

Nabavi broj moba od njih, i pošalji mi u inbox, i ja ću obaviti jedan razgovor s njima .. mora više tome doći kraj, pa nećeš još par godina to trpiti .. nema smisla.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Old 18.01.2017., 23:01   #7673
Draga moja Sophie i ostali sa sličnim problemima! Bježeći od višegodišnjeg maltretiranja glazbom i nepodošljivim udaranjem basovima 24/7 (da ne ponavljam već 100x rečeno i ne idem u detalje) eto mene nazad na forumu iz novog stana zbog kojeg sam se uvalila u dugove do kraja života, a u kojem su mi i dalje čepovi za uši najbolji prijatelji. Tako da očito vrijedi ona stara "bolje se rodit bez one stvari nego bez sreće". Dva mjeseca sam ga uređivala, dolazila u svim dobima dana, muha se nije čula (ljeto, svi na godišnjim odmorima btw.). Dvoje susjeda potvrdilo kako "tu gore povremeno živi jedan dečko sa sela podstanar, pored cura podstanar, nikad je nema, ništa se ne čuje, super je ovdje". Ne znam jesu li gluhi ili su se bivši vlasnici radi toga selili pa uskladili priče, ali ne vjerujem da je ovaj gore najednom počeo hodati u klompama, iako on tvrdi da nisu klompe nego malo tvrđe papuče, kao obut će on druge, a i "malo ja zate nabijam petama kad hodam"... Dvaput. Još ja glupača kolače mu odnijela, kao došla se upoznati. Preko dana istrpim, iako zna biti opako, ali prava ludnica počinje upravo sad u ovo vrijeme pa ne prestaje do 01 -02 u noći, uz lupanje vratima, guranje stolica, namještaja, lavora po limenoj!! kadi, tuširanja... S tim da mi je spavaća okružena kupaonicama pa se još i ova spomenuta "cura koje nikad nema" tušira popodne, navečer, u noći, ujutro između 6 i 7, također u limenoj kadi i kao da živim u nekom hramu u kojem lupaju onim gongom... Znači, šuti, trpi i kupuj i dalje čepove za uši da se možeš naspavati za posao i nadaj se da će se jednog dana doseliti netko s iskustvom u stanovanju u stambenoj zajednici i s obzirom prema ostalim stanarima.
josephine_ is offline  
Old 20.01.2017., 20:51   #7674
MOLIM POMOC- PROBLEM SA SUSJEDOM

Vec neko duze vrijeme moja obitelj ima problema sa susjedima pored. Ne znamo kome da se javimo i evo sad mi je pao forum na pamet. Pustaju vodu valjda na maksimalnoj jacini po 6,7 sati dnevno. Nazalost ne placaju vodu jer su socijalni slucaj i gleda se po cijeloj zgradi no to nije problem. Problem je sto se to jako glasno cuje i najcesce se pali u periodu od pol 6 ujutro do 9 te navecer od 23 do 01. Pokusao sam pricati sa nekim od njih no to je jednostavno neizvedivo i cijela ta obitelj bi trebala na pregled glave. Ovo traje vec predugo i molim nekog tko zna gdje se mogu javiti a da nije njima? Tko rjesava ovakve stvari?
prezgodan is offline  
Old 20.01.2017., 21:03   #7675
želiš rješavati potrošnju vode, glasnoću cijevi ili psihičko zdravlje susjeda?
možeš pročitati ovu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=866304 i o tome razgovarati sa predstavnikom suvlasnika u svojoj zgradi.
uzadnjicas is offline  
Old 04.02.2017., 11:05   #7676
A li lakav zakon koji zabranjuje piljenje drva u gradu ili ga bar vremenski ograničava. Susjed nam pili ns 10 metara.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 04.02.2017., 20:33   #7677
http://net.hr/danas/hrvatska/kako-se...vete-policiju/

pročitati komentare
9009 is offline  
Old 04.02.2017., 20:57   #7678
Evo kod nas na 4. katu živi bračni par sa troje djece koji divljaju da mi na 2. katu nemozete živjeti. Već sam o tome prije pisala i ništa se ne mijenja. Jedino što je meni u međuvremenu svekar obolio od karcinoma i momentalno leži već danima u krevetu. Čovjek je terminalno bolestan i treba mu mir i tišina a ne skakanje i urikanje. Strašno....😞😞😞

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 05.02.2017., 09:22   #7679
Ne mogu skuziti sto netko od susjeda radi. Iza 22h, svaki dan, kao da zabija cavlice, desetak brzih udaraca, pa pauza par sekundi, pa opet. I zabije tako dvadesetak cavlica i onda je mir do iduceg dana.

Bilo bi mi lakse to podnijeti kad bih znala sta tocno radi :znatizeljna:

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Old 05.02.2017., 09:43   #7680
Omekšava meso?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.