Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2016., 07:53   #301
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
To 17m2 je nerealno. Cijena ovisi o kvadraturi objekta. Sto je veci objekt, cijena je manje (postotak), sto je vise ponavljanja (niz) cijena je niza, sto je kompliciraniji cijena je visa..naravno ako se angazira netko tko nema posla, u cilju dobivanja istoga naravno da ce spustiti cijenu, no postavlja se pitanje zasto je bez posla?
17e/m2 je nerealno puno ili malo?

Kolega, zaboravljate da nemaju svi arhitektnski biro u Rijeci, Splitu, Zagrebu.
Neki su u Kutini, Daruvaru, Miholjcu, Đakovu.
I samo mogu sanjati cijene iz razvijenijih i sretnijih djelova Hr. Isto tako i njihovi zapsolenici sanjaju zagrebačke plaće.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:49   #302
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
17e/m2 je nerealno puno ili malo?

Kolega, zaboravljate da nemaju svi arhitektnski biro u Rijeci, Splitu, Zagrebu.
Neki su u Kutini, Daruvaru, Miholjcu, Đakovu.
I samo mogu sanjati cijene iz razvijenijih i sretnijih djelova Hr. Isto tako i njihovi zapsolenici sanjaju zagrebačke plaće.
Na to sam i mislio... jer iz sjeverne hrvatske svake godine gradevinari se spustaju na more gdje su jako konkurentni u odnosu na domace majstore, ali s vremenom i oni poskupe. Probajte na Cresu nesto sagraditi... pa da vidis cijena. Kao da svaka cigla mora platiti kartu za trajekt...

Kao sto rekoh 17 je nerealno (iliti zavaravanje) jer ovisi tko je projektant, gdje je projektant, sta se projektira itd itd itd
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:50   #303
Quote:
Filip Steković kaže: Pogledaj post
Načelno je odgovor ok ali što bi trebalo značiti: no postavlja se pitanje zasto je bez posla?
Netko tko je dobar u svom poslu... ima posla. Netko tko ili fusari ili ne radi dobro ili npr vara ... da dobije posao, da upeca investitora...
Se razumijemo?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 20:24   #304
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
....Kao da svaka cigla mora platiti kartu za trajekt...
Ova ti je pre-predobra.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 09:02   #305
Kako odabrati arhitekta?

Planiram gradnju zamjenskog objekta u Zagrebu na mome zemljištu (ravan teren uz ulicu). Novi objekt 3 etaže, cca 450 m2.
Imate li preporuke za nekog kvalietetnog i realnog arhitekta koji mi neće pokušati "oguliti kožu" , a da ipak zna svoj posao. Može i u pp.
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:55   #306
Ima li tko kakvu preporuku za arhitektu u Zagrebu ili okolici...može i široj. Može i pp. Hvala unaprijed!!
__________________
Uživaj u životu danas; jučer je prošlo, a sutra možda nikada neče doći.
Dika1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:33   #307
Quote:
Dika1985 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu preporuku za arhitektu u Zagrebu ili okolici...može i široj. Može i pp. Hvala unaprijed!!
Moze li u inbox netko preporuciti projektanta s kojim je ima dobro iskustvo. Potrebno je projektirati obiteljsku kucu. Podrucje Rijeke.

Lp
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:51   #308
Adaptacija starije kuće na selu

Imam stariju kuću na selu koju želim adaptirati i pretvoriti u kuću za odmor. U sklopu toga radio bih manju dogradnju za unutrašnje stubište (umjesto trenutno vanjskog), prilagodbu krovišta, preinake nekih prozora te na koncu fasadu. U unutrašnjosti bih dao izraditi iznova sve strujne i vodovodne instalacije.

U principu ne bi mi bio problem uložiti vrijeme i sam napraviti potrebne nacrte, ali u cijelom tom procesu planiram i legalizirati novonastalo stanje pa pretpostavljam da bez projekta ovlaštene osobe ionako ne mogu proći. S druge strane, vjerujem da stručna pomoć i inače nije na odmet.

Koja vrsta projekta je potrebna (odnosno ima smisla) u ovakvom slučaju i kojoj vrsti stručne osobe je najbolje prepustiti takav posao? Znam da je nezahvalno govoriti paušalno o cijenama takvih usluga, ali može li se barem definirati neki realan raspon "od-do" s kojim mogu računati po m2?
Hvala i pozdrav!
h00ver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:12   #309
A gdje se nalazi ta kuća? Koliko je velika? Drvena, kamena, opeka?
Filip Steković is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 10:45   #310
Pozdrav!

Trebam preporuku arhitekta...

Radi se o adaptaciji postojeće obiteljske kuće - nadogradnja i proširivanje objekta...

Može u inbox! Hvala
IVeK86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 15:15   #311
Pozdrav i od mene :-)

I meni treba preporuka arhitekta na području Crikvenice. Htjeli bi adaptirati apartman sa manjom okućnicom, pa ako netko ima dobro iskustvo može u inbox.

Hvala
Ilbis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 12:30   #312
molila bih preporuku za arhitekta i dizajnera interijera za adaptaciju malog apartmana (22 m2) na Peljescu. hvala !
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:56   #313
Idejni projekt

Prije nekih tri tjedna sam bio kod projektanta da se raspitam o uvjetima za gradnju i dao sam mu nekakv nacrt kako bi volio da kuća izgleda. Dakle, ništa nismo definirali ni potpisali i jučer me zove da je napravio idejni projekt i da je poslao zahtjev za suglasnost u elektru i vodovod.

No, u međuvremenu sam se predomislio, tj. sačekao bih do ljeta sa eventualnom gradnjom. Sada me zanima da li u slučaju da odustanem od gradnje imam kakvih obveza prema projektantu za idejni projekt i eventualno nastale troškove ili mogu jednostavno odustati?
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:16   #314
Quote:
tomica83 kaže: Pogledaj post
Prije nekih tri tjedna sam bio kod projektanta da se raspitam o uvjetima za gradnju i dao sam mu nekakv nacrt kako bi volio da kuća izgleda. Dakle, ništa nismo definirali ni potpisali i jučer me zove da je napravio idejni projekt i da je poslao zahtjev za suglasnost u elektru i vodovod.

No, u međuvremenu sam se predomislio, tj. sačekao bih do ljeta sa eventualnom gradnjom. Sada me zanima da li u slučaju da odustanem od gradnje imam kakvih obveza prema projektantu za idejni projekt i eventualno nastale troškove ili mogu jednostavno odustati?
Što se dogovorili/potpisali ili niste u to ne bih ulazio.

Savjet koji bih ti udjelio je: ako misliš graditi na ljeto sad ti je pravo vrijeme da se baviš izradom projekata i ishođenjem dozvola.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:16   #315
Savjet koji bih ti udjelio je: ako misliš graditi na ljeto sad ti je pravo vrijeme da se baviš izradom projekata i ishođenjem dozvola.

Znam, to mi kaže i projektant, no čini mi se da ništa od gradnje jer sam sebi zamislio da ću kuću financirati od poljoprivredne proizvodnje, no vlasnik zemlje u čijem sam zakupu se najednom sjetio prodati zemlju strancima... A nemam vlastite, a plaća mi je vrhunska pa nemam za kredit za obični poljski WC...

No, možda se još nešto pozitivno dogodi, ako ne, zna se via zapad!
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 02:08   #316
Quote:
tomica83 kaže: Pogledaj post
Savjet koji bih ti udjelio je: ako misliš graditi na ljeto sad ti je pravo vrijeme da se baviš izradom projekata i ishođenjem dozvola.
Ti si lud.
Samo dok finaliziraš projekt i skupiš papire i pošalješ na potvrdu ti treba pola godine, još mjesec dva i tri dok se ovi na graditeljstvu sjete izvadit iz ladice, a još mjesec do pravomoćnosti i još mjesec dok se sjete ovi ti poslati za komunalnu naknadu.
Kakva gradnja na ljeto..malo sutra.

Ove nebuloze da ćeš dobiti drugi dan ili za mjesec dana od one Taritaš, bolje da se ubiješ ako vjeruješ tim koji su došli upravo iz te ljene birokracije.

Quote:
tomica83 kaže: Pogledaj post
Prije nekih tri tjedna sam bio kod projektanta da se raspitam o uvjetima za gradnju i dao sam mu nekakv nacrt kako bi volio da kuća izgleda. Dakle, ništa nismo definirali ni potpisali i jučer me zove da je napravio idejni projekt i da je poslao zahtjev za suglasnost u elektru i vodovod.

No, u međuvremenu sam se predomislio, tj. sačekao bih do ljeta sa eventualnom gradnjom. Sada me zanima da li u slučaju da odustanem od gradnje imam kakvih obveza prema projektantu za idejni projekt i eventualno nastale troškove ili mogu jednostavno odustati?
Ti si isto lud, pa ja sad dajem na općinu papire i molim boga da stignem do ljeta gradit. Jebate a ti misliš na ljeto radit kaj bez papira.
Kaj misliš da bude projekt gotov preko noći. Druže moj ne guraj se tamo gdje nemaš pojma. Viodim ja ti blage veze nemaš s ničim. Ja sam sve prošao i sad idem ponovo.

Ako nisi ništa potpisao i dao polog ne moraš, ali tog onda ne budeš više mogao angažirat.
I nema tu suglasnosti nego posebni uvjeti se propisuju.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.12.2016. at 14:24. Reason: spajanje postova - koristiti edit
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 19:02   #317
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ti si lud.
Samo dok finaliziraš projekt i skupiš papire i pošalješ na potvrdu ti treba pola godine, još mjesec dva i tri dok se ovi na graditeljstvu sjete izvadit iz ladice, a još mjesec do pravomoćnosti i još mjesec dok se sjete ovi ti poslati za komunalnu naknadu.
Kakva gradnja na ljeto..malo sutra.

Ove nebuloze da ćeš dobiti drugi dan ili za mjesec dana od one Taritaš, bolje da se ubiješ ako vjeruješ tim koji su došli upravo iz te ljene birokracije.
Hvala, štoviše neki bi rekli; imam lud da sam papir.

Inače situacije je dosta loša (nije ni prije bila ništa bolja, a teško da će biti i uskoro - toliko o ministrima/ministrici).

No za 6 mjeseci se može izganjati dozvola uz neke uvjete za koje bih rekao da nisu prestrogi; ako projektant nije prezatrpan s poslom, ako javnopravna tijela pošalju PU/potvrde u roku manje od recimo 2 mjeseca i ako Ured riješi dozvolu u roku od mjesec do mjesec i po dana.

Ovo govorim za obiteljsku kuću, na poznatom terenu.

Tako da možda je malo optimistično, ali sigurno nije nebulozno.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:27   #318
Okvirno je oko 3mjeseca, ali sve zavisi o tome koliko imas srece.

Najvaznije je predati cim ranije na kiseljenje predmet u katastar, dok se kiseli predmet tamo stignes napraviti glavni projekt do kraja i dobiti sve od posebnih uvjeta.

Ako prvo radis cijeli projekt (za katastar ti treba samo idejni, odnosno vanjski gabariti kuce) pa onda jos recimo cekas da dobijes posebne uvjete pa tek nakon toga katastar i onda jos gradevinska ne gine ti i vise od 6mjeseci...
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:27   #319
Prvo zoveš geodeta da ti radi projekt, tu ode 2 tjedna, zatim ide idejni, idejni završi arhitekt za 2 tjedna i to ako mu nemaš šta reći a uvijek mu imaš šta reći, ove detalje, one detalje..to se oduži na mjesec. Idejni daješ na posebne uvjete, neki ako imaš sreće ti pošalju za tjedan, dva, neki i mjesec dana, tako da ode i tu mjesec.
Dok arhitekt napravi glavni u najboljem slučaju mjesec dana, ako mu nemaš šta za reći.
Ako ćeš sve u detalje s njim dogovarati i do dva mjeseca. A i više ako imaju godišnji ili sad blagdane.
Čak i kad arhitekt završi arhitektonski projekt, možda ga neće završiti drugi ..
Onda ideš na potvrde projekata, nekad imaš sreće s nekima, nekad nemaš , pa te vozaju, tu izgubiš mjesec dana.
Zatim predaš na općinu, tu ćeš ćekat najmanje mjesec dana ako tamo rade oni šta rade posao, ako ne onda ćeš čekat 2 mjeseca, pa će te vozati da fali ovo ili ono,, to je 3 mjeseca.
Nakon toga 15 radnih dana (20 dana) do pravomoćnosti , lupi žig, zatim dok se sjeti poslat na komunalni doprinos, dok komunalni pošalje tebi još mjesec dana.

U međuvremenu si skupio ponude na temelju troškovnika. Ali do zadnjeg ne možeš znati pa ni ne možeš ugovoriti u točno vrijeme posao s građevinarom.
A kad dobiješ papire možda će imati ugovorene poslove.

Zadnje uređivanje ico1 : 09.12.2016. at 21:39.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:02   #320
firma za nadogradnju, geodetske radove, projektiranje - sve u jednom - PREPORUKA

Molim preporuku iz prve ruke!
Ne zanimaju me rodbina, prijatelji, moja firma i sl.
Preporucite mi nekoga tko je vama obavio radove i s kime ste zadovoljni.

Lokacija otok Brač.

Potrebna mi je jedna firma koja bi obavila sljedeće (i jos drugo sto sam zaboravio spomenuti).
- Geodetsko mjerenje parcele.
- arhitekt na lokaciji sa vlasnicima dogovoriti mogučnosti nadogradnje samostojeće privatne kuće. (u skladu sa željama)
- projekt
- dozvole
- radovi nadogradnje i prosirenja objekta
- ključ u ruke

znaci sve u jednom. da je na meni samo obaviti prve dogovore (uvjet na lokaciji sa arhitektom) i platiti.

opet napominjem!! i ja sam sposoban poguglati i pronaci takve firme. imam i susjede koji su vec preporucili takve firme sto su njima radili.
zanima me naci nekog za koga jos nisam cuo.
iznimno je poželjno da firma bude lokacijom otok brač ili split!!!

hvala,
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.