Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 11:21   #21
Može mi netko reći kako rade planinarski domovi ?
Jel se oni mogu iznajmit, koliko to košta ?

Ja inače volim otić na sljeme, pa me zanima koji je najbolji dom gore ?
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:19   #22
pozdrav,
ovaj vikend smo bili u sklonistu na bitoraju i tamo smo sreli jedan bracni par iz rijeke koji su nam toplo preporucili rutu i skloniste iznad Krasnog..naravno da nismo zapamtili kako se zove skloniste i koji je to spot,pa me zanima da li mi tu neko moze pomoc i rec mi o kakvom se sklonistu tocno radi i kako doci do njega?!
rekli su nam da se do tipa koji ima kljuc od sklonista vrlo lako moze doci,jer ga u krasnom svi znaju,ali cisto da ne idemo na sljepo,bio bi zahvalan ako mi neko moze rec vise o tome,hvala
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:55   #23
hm... striček Poljak sa Krasnom veže samo kuću Apatišan. Nisam bio pa ne znam.
Možda su mislili na sklonište na Oltarima? Nisam ni tamo bio pa ne znam.

A ubiti sam htio pitat kako je na Bitorajki? Zadnji puta kada sam bio, prije kakvih godinu i pol, madraci su bili u finoj fazi truljenja, i hrpa puhova je opsjedala kuću. Jer netko možda spalio smrdljive madrace ili su u još gorem stanju?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:53   #24
iskreno nemam pojma na sta su mislili jer sam jos zelen u ovim aktivnostima,i nisam prosao jos to podrucije...uglavnom rekli su da ima to neko skloniste povise krasnog,na nekih 8-10km od krasnog,koje je inace zakljucano ali moze se dobit kljuc od nekog mlađeg tipa koji to cuva kao i zivi u krasnom....pa sam mislio ako neko zna da pomogne

a sta se tice bitorajke,bilo je skroz ok..mislim klasika,nisu promijenili madrace,sve je puno prasine i to,ali sa puhovima nismo imali problema...cak je bilo i dosta drva unutra,koje mi nismo iskoristili jer smo nosili svoja,tako da ako neko ide iduci vikend moze racunat na to
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:01   #25
err... nosili ste drva? U šumu.

Svaka čast
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:37   #26
smijesno,a?
...evo i ja se smijem
s obzirom da smo imali vec takvo iskustvo i bili pametni ko i ti,prosle godine u ovo vrijeme kad je isto bilo ovoliko snjega i sva drva u toj sumi mokra i vlazna,pa smo se smrzavali par sati dok to nismo uspili zapalit..da,ovaj put smo stavili svako po cjepanicu u ruksak i bili na toplom
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:51   #27
Pa možda malo smiješno jer nije baš da je metar snijega vani ..
Al ajde, opečen puše i na hladno.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 09:20   #28
pa slusaj...oko sklonista i nije bas malo snjega,nekih 40tak cm ima!
a i upravo to...ne zelim si vise dopustit da se zbog cjepanice vise u ruksaku smrzavam par sati
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:12   #29
Slažem se, i ja uvijek ponesem cjepanicu.
Malo mi je bilo smiješno kada si rekao da niste ništa potrošili od drva iz kuće što bi značilo da ste gore ponijeli podosta drva (pod predpostavkom da ste ložili 5-6 sati). valjda vas je bila hrpa, ili ste ipak ložili nešto od tamo.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:19   #30
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ovaj vikend smo bili u sklonistu na bitoraju i tamo smo sreli jedan bracni par iz rijeke koji su nam toplo preporucili rutu i skloniste iznad Krasnog..naravno da nismo zapamtili kako se zove skloniste i koji je to spot,pa me zanima da li mi tu neko moze pomoc i rec mi o kakvom se sklonistu tocno radi i kako doci do njega?!
rekli su nam da se do tipa koji ima kljuc od sklonista vrlo lako moze doci,jer ga u krasnom svi znaju,ali cisto da ne idemo na sljepo,bio bi zahvalan ako mi neko moze rec vise o tome,hvala
Znam ti ja....
javi se....
__________________
i kaj sad?
kozina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 12:26   #31
možda netko zna da li se može i gdje nabaviti žig od planinarske kuće Kutinice u Moslavačkoj gori? Sutra planiramo posjetiti taj kraj, vrh, gradine i ostalo kaj nas snađe na putu. Za tu kuću se zna da je zatvorena ali je u dnevniku planinarskih kuća ipak ostavljen kvadratić za žig. U svakom slučaju se budemo slikali
renataz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:37   #32
Quote:
renataz kaže: Pogledaj post
možda netko zna da li se može i gdje nabaviti žig od planinarske kuće Kutinice u Moslavačkoj gori? Sutra planiramo posjetiti taj kraj, vrh, gradine i ostalo kaj nas snađe na putu. Za tu kuću se zna da je zatvorena ali je u dnevniku planinarskih kuća ipak ostavljen kvadratić za žig. U svakom slučaju se budemo slikali
Žiga iliti pečata nema ali ima tabla čini mi se kamena ili mramorna sa nazivom kuće kod koje se može uslikati.
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:37   #33
Quote:
renataz kaže: Pogledaj post
možda netko zna da li se može i gdje nabaviti žig od planinarske kuće Kutinice u Moslavačkoj gori? Sutra planiramo posjetiti taj kraj, vrh, gradine i ostalo kaj nas snađe na putu. Za tu kuću se zna da je zatvorena ali je u dnevniku planinarskih kuća ipak ostavljen kvadratić za žig. U svakom slučaju se budemo slikali
koje izdanje dnevnika imaš?
čini mi se da je kutinica izbačena, odnosno dom više nije u funkciji.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 08:23   #34
Quote:
GURKY kaže: Pogledaj post
Žiga iliti pečata nema ali ima tabla čini mi se kamena ili mramorna sa nazivom kuće kod koje se može uslikati.
evo bili jučer, malo lutali dok smo pronašli kuću i još uvijek ima tabla pa smo se slikali. šteta za toliku kućerinu da nije u funkciji..a ima i krasan položaj i okoliš. hvala na info
renataz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 08:40   #35
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
koje izdanje dnevnika imaš?
čini mi se da je kutinica izbačena, odnosno dom više nije u funkciji.
moram pogledati, trenutno sam na poslu pa ga nemam kod sebe

kupili smo ga prije 3 mjeseca pa pretpostavljam da je noviji. inače je u dnevniku označeno da dom više nije u funkciji ali je svejedno na popisu za žig.. nema veze, slika bude vrijedila

pitala sam jer je isti slučaj u karlovcu sa kućom mont zadobarje (i ona je označena u dnevniku kao zatvorena) ali još uvijek postoji žig a on se nalazi u ivanovoj hiži u priselcima
renataz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:56   #36
Quote:
renataz kaže: Pogledaj post
moram pogledati, trenutno sam na poslu pa ga nemam kod sebe

kupili smo ga prije 3 mjeseca pa pretpostavljam da je noviji. inače je u dnevniku označeno da dom više nije u funkciji ali je svejedno na popisu za žig.. nema veze, slika bude vrijedila

pitala sam jer je isti slučaj u karlovcu sa kućom mont zadobarje (i ona je označena u dnevniku kao zatvorena) ali još uvijek postoji žig a on se nalazi u ivanovoj hiži u priselcima
ah, da, zaboravila sam da se priznaju i pl. objekti koji su izgubili taj status.
tako sam prošle godine bila na braču kako bi se fotkala ispred birtije koja je nekad bila planinarski dom.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:35   #37
jel ima netko kakvo iskustvo sa domom na Snježniku?
mortinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:43   #38
Uglavnom nema jer je zatvoren već godinama.
Buraz, bili smo mi u skloništu Bitorajka nedavno. Madraci su bili oke, kućica s ečinila čistom.. A kaj se tiče ovih koji su nosili drva u šumu to im je pametno - naime, bog te, cijeli gorski kotar je prepun drveta od polomljenih grana, srušenih stabala, ali oko skloništa Bitorajka nema ni jedne jedine grančice!
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:53   #39
zatvoren?!
a di je ta Bitorajka?
mortinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 07:47   #40
Quote:
mortinjo kaže:
zatvoren?!
a di je ta Bitorajka?
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.