Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 11:22   #921
Zar nije Ora 2.700 (kad pitaš telefonom), a u praksi je u biti 2.600, možda i manje ako daš cash.

On topic, može li netko napisati noviji popis novogradnji (raspoloživih) koje su izgrađene ili pred završetkom.

Zanima me i zgrada na Škrapama, odmah do tunela, jel ima tko info da li je sve prodano, i koja je cijena, kvadratura?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 16:06   #922
Je li mi može itko išta reći o zgradi P17 zvizdalica?

Da li itko zna koji energetski certifikat imaju stanovi na osmom katu orijentacije jug sjever u toj zgradi. Koliko se cijena krece po kvadratu i slicno?

Šta je sa terasom , koliki je rizik kupiti tu stan na osmom katu?
NaturePhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 07:17   #923
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Nebi se složia sa napisanim, Split gubi itekako stanovništvo, koliko je prije ljudi živilo u istom stanu, više generacija. Svjedok sam u svom kvartu. Ostali živit starci, dio mladih otiša iz Splita, dio nekretnina se koristi liti misec ipo dana. Po kojoj metodolgiji se broje oni koji i dalje imaju prebivalište u splitu, a tu ne žive?

Centar grada zimi zjapi prazan, stranci, dijaspora i ovi koji su otišli su pokupovali nekretnine koje su veći dio godine prazne. Ima stambenog prostora i viška samo eto zbog turizma i stranih kupaca stoji prazan veći dio godine. Time su se održale i nerealne cijene jer ovi šta su prodali otišli su živit izvan centra. Osobno to nisam očekivao prije 5 godina, ali tako je kako je. U kojem smjeru će sve skupa otić vidit ćemo.

Dobar pokazatelj je i drastičan pad učenika u osnovnim školama bliže centru (marjan, dobri, pojišan, lučac, manuš, meje).
Pad učenika je također i u nekim predgrađima, istina manji npr. kamen.
Slazem se sa svim napisanim, samo jos bi nadoda da kako je trenutni bum u gradnji hotela (spominje se neka brojka od oko 17 - hotela hostela motela-) koji se trenutno grade u splitu i okolici ne pise se dobro apartmanima. Mora doc i koja losija sezona ili ista kao i lani. Dovoljno da ne prati trendove rasta kreveta po Splitu. Onda ide rusenje cijena spavanja. Split se nemoze usporedivati s Dubrovnikom iz razloga jer Dubrovnik vec godinama zivi od turizma dok Split je tek novi u svemu tome. Tako i ljudi su uzimali kredite da preurede velike stanove u dva manja , renoviraju apartmane i slicno dok u Dubrovniku toga nema. Tamo potraznja uvijek nadmasuje ponudu dok u Splitu je obrnuto i mislim da pad smanjivanja cijena mora doci i s tim dosta nekretnina u oglase. Vec ima nekoliko preuredenih stanova u apartmane za prodaju, samo niko nece da kaze iskreno da se vise ne isplati.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:53   #924
Pozdrav ljudstvo.

Kakvo mišljenje imate o kupnji potkrovlja u zgradi energetske klase B?

Jacera zimi, špaher liti ili...?


E da,

Ako može tko komentirat poplavu stanova za iznajmljivanje na Kili ?
Jel se to potiče ljude koji imaju već kuću/stan, a ovo kupuju jeftino da bi rentali ili šta...?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:24   #925
Dal je netko imao iskustva i kupnju stanova creatus d.o.o.
Gledam za uzeti stan u solinu... pa me zanima dall su ok?
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:29   #926
Quote:
mania6 kaže: Pogledaj post
Dal je netko imao iskustva i kupnju stanova creatus d.o.o.
Gledam za uzeti stan u solinu... pa me zanima dall su ok?


Tip trazi 30% (od cijene) kapare uz naravno potpisivanje predugovora. Ne daje nikakav oblik osiguranja (ugovor ne smatram osiguranjem) za tu kaparu. Kaze sve na povjerenje. Mene isto zanima da li je netko ulazija u posa s njima.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:51   #927
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudstvo.

Kakvo mišljenje imate o kupnji potkrovlja u zgradi energetske klase B?

Jacera zimi, špaher liti ili...?


E da,

Ako može tko komentirat poplavu stanova za iznajmljivanje na Kili ?
Jel se to potiče ljude koji imaju već kuću/stan, a ovo kupuju jeftino da bi rentali ili šta...?
Neam pojma nisam nikad živio u potkrovlju, iako mi je to čak nekako i cool

Jesu opet stanove i poticaje dobili oni kojima ne trebaju, tko bi rekao..
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:53   #928
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Tip trazi 30% (od cijene) kapare uz naravno potpisivanje predugovora. Ne daje nikakav oblik osiguranja (ugovor ne smatram osiguranjem) za tu kaparu. Kaze sve na povjerenje. Mene isto zanima da li je netko ulazija u posa s njima.
Koje je to gradilište?

Za neizgrađeni stan bez dozvola nebi sam sebi lovu uplatio, pogotovo u HR, a još k tome u STu.
Dobro veliš, ugovor ti vrijedi isto koliko i taj list papira ca 5 lipa.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:10   #929
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudstvo.

Kakvo mišljenje imate o kupnji potkrovlja u zgradi energetske klase B?

Jacera zimi, špaher liti ili...?


E da,

Ako može tko komentirat poplavu stanova za iznajmljivanje na Kili ?
Jel se to potiče ljude koji imaju već kuću/stan, a ovo kupuju jeftino da bi rentali ili šta...?
Potkrovlje ne, najprije trošit ćeš 30% više za grijanje i hlađene i ne dao bog da je netko od fasadera i krovopokrivača zajebao stvar, a obično bude, ili ćeš to saznati kroz nekoliko godina. Ja bih uzeo samo ako je ispod cijene.. Ono što se radi za prodaju je fuš nad fuševima a ti ćeš to masno platiti pri kupnji i stanovanju.

Kila je priča za sebe, dakle imaš mnogo ljudi koji će se jeftino dočepati jeftinih stanova, u kojima neće živjeti (što ćeš raditi tamo sa sirotinjom) već će dati nekoj sirotinji u najam i vratiti investiciju u 10,12 godina, to su naša posla...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:13   #930
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Tip trazi 30% (od cijene) kapare uz naravno potpisivanje predugovora. Ne daje nikakav oblik osiguranja (ugovor ne smatram osiguranjem) za tu kaparu. Kaze sve na povjerenje. Mene isto zanima da li je netko ulazija u posa s njima.
Dečko, ako misliš kupiti stan, onda lijepo pronjuškaj što se gradi, vidi kako se gradi pa onda kupi. Ti imaš pare i možeš birati, nemoj da ti netko maže oči a da ti nepotrebno riskiraš i pojedeš govna. Informiraj se dobro, povedi nekog građevinara kada kupuješ stan, nekog da pregleda sve papire. Jako mnogo ljudi je spušilo sa tim kaparama i stanovima bez dozvole, nemoj i da ti budeš jedan od njih. Što priječi investitora da podigne jedan kat ilegalno i da zgrada nikad ne dobije uporabnu dozvolu. Jesi razmišljao da on želi samo oprati pare, ti ćeš mu kaparom i kreditom financirati gradnju, zgrada ostaje u njegovom vlasništvu, imovina mu vrijedi milijone a ti se nećeš moći useliti. Stanova je bilo i biti će ih, odigraj pametno da ne bude kasno...

Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Slazem se sa svim napisanim, samo jos bi nadoda da kako je trenutni bum u gradnji hotela (spominje se neka brojka od oko 17 - hotela hostela motela-) koji se trenutno grade u splitu i okolici ne pise se dobro apartmanima. Mora doc i koja losija sezona ili ista kao i lani. Dovoljno da ne prati trendove rasta kreveta po Splitu. Onda ide rusenje cijena spavanja. Split se nemoze usporedivati s Dubrovnikom iz razloga jer Dubrovnik vec godinama zivi od turizma dok Split je tek novi u svemu tome. Tako i ljudi su uzimali kredite da preurede velike stanove u dva manja , renoviraju apartmane i slicno dok u Dubrovniku toga nema. Tamo potraznja uvijek nadmasuje ponudu dok u Splitu je obrnuto i mislim da pad smanjivanja cijena mora doci i s tim dosta nekretnina u oglase. Vec ima nekoliko preuredenih stanova u apartmane za prodaju, samo niko nece da kaze iskreno da se vise ne isplati.
Hajmo malo uključiti logiku, hoteli se grade jer investitor pokušava dugoročno zaraditi. Ti nećeš uložiti pare (osim ako ih ne želiš oprati) u hotel bez provjere tržišta zar ne..?Aerodrom Split svaku godinu raste po broju putnika u dvoznamenkastim brojevima, uskoro se cilja na probijanje 3 milijona putnika, zgrada se širi, dakle dugoročno posla će biti, no naravno ne za sve, boom mora jednom posustati. Zbog toga će oni iznajmljivači koji nisu ulagali u kvalitetu, lokaciju i ponudu prvi spušiti pare. I to da baš upravo oni koji su pregradili stan sa 5 metara knauf zida i sa druge strane napravili apartman. Možda su i najmanje uložili pa šteta neće biti velika, ali dugoročno oni nemaju šanse, neki to sada i kuže kada su se malo spustili za zemlju. No bila je kriza negdje je trebalo utrošiti pare, što zbog straha i neizvjesnosti, što zbog zavisti jer susjed Mate iznajmljuje pa što ne bih i ja.. Raditi će oni koji su na atraktivnoj lokaciji, imaju dobru ponudu i kvalitetne reference. Oni će se prvi puniti i posljednji prazniti. Oni mogu ostvariti i visoke cijene noćenja pa se takav posao i investicija na duži rok isplati. Tko misli nešto prdekati loše će proći, šteta bačenih novaca i spuštanja cijena koje nikome ne koriste...
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 27.02.2017. at 15:27.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 08:56   #931
@Radical, ma kuzin tvoju logiku i ja se vodim istom ali trazim, gledam, pitam. Nije mi jasno da se skoro svi stanovi u novogradnjama kaparaju u iznosima od 10% pa na vise debelo prije nego sta je objekt zavrsen. Svi ocito daju pare na "lipe oci" bez ikakve garancije. Jednostavno je. Ljudi financiraju izgradnju "vlastitih" stanova i tu su oni prakticki u ulozi investitora. Prodavatelj nije nista drugo vec osoba koja je rjesila papirologiju i nasla izvodjaca ukoliko to nije sam. Ocito to tako moze ic i ljudi su spremni na takve rizike a nitko nikoga ne prisiljava na takav vid pogodbe prema tome kad ima ovaca mora ih netko i sisat.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:16   #932
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
@Radical, ma kuzin tvoju logiku i ja se vodim istom ali trazim, gledam, pitam. Nije mi jasno da se skoro svi stanovi u novogradnjama kaparaju u iznosima od 10% pa na vise debelo prije nego sta je objekt zavrsen. Svi ocito daju pare na "lipe oci" bez ikakve garancije. Jednostavno je. Ljudi financiraju izgradnju "vlastitih" stanova i tu su oni prakticki u ulozi investitora. Prodavatelj nije nista drugo vec osoba koja je rjesila papirologiju i nasla izvodjaca ukoliko to nije sam. Ocito to tako moze ic i ljudi su spremni na takve rizike a nitko nikoga ne prisiljava na takav vid pogodbe prema tome kad ima ovaca mora ih netko i sisat.
Tko voli nek izvoli. Ako je potražnja za stanovima velika normalno je da ako želiš uzeti dobar stan da trebaš biti prvi koji će pristupiti djevojci. I to investitorima odlično odgovara. Zbog toga su se po Splitu zidale zgrade sa 3 kata više, malo šire i dulje od predviđenog pa danas ti ljudi ne mogu dobiti uporabnu za svoje stanove. A mnogi nikad nisu ni ušli u stan iako su ga uredno platili, jer je tako taj isti stan platio i netko drugi.
Meni je moja glava na ramenu važnija od 50 kvadrata betona, pa da ju stavim u torbu i šutam okolo, nema šanse kod mene to ne ide. A sad kada su igre na sreću netko dobije jack pot a netko dobije da prostiš karu to je tako svugdje. Žao mi je ljudi koji "nemaju izbora" ili si misle da nemaju drugog izbora pa ulaze takve rizike...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:15   #933
Evo da prokomentiramo malo ovaj članak od jučer u slobodnoj

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...rem-50000-eura

Mislim da je ovo čisti plaćeni članak, evo da odma demantiram i postavim jedan primjer, ma ih još ali neman volje tražit dalje, inače izbrisali su komentare sa slobodne :

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-21661386


Bliži se uskoro porez na nekretnine, vidit ćemo kako će sve to skupa izgledat nakon toga, možda brža favelizacija, poprilično sam siguran da će prosječne cijene stanova past, a ako krene od 2020 po vrijednosti favelizacija bi mogla bit na steroidima
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:42   #934
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Evo da prokomentiramo malo ovaj članak od jučer u slobodnoj

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...rem-50000-eura

Mislim da je ovo čisti plaćeni članak, evo da odma demantiram i postavim jedan primjer, ma ih još ali neman volje tražit dalje, inače izbrisali su komentare sa slobodne :

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-21661386



Bliži se uskoro porez na nekretnine, vidit ćemo kako će sve to skupa izgledat nakon toga, možda brža favelizacija, poprilično sam siguran da će prosječne cijene stanova past, a ako krene od 2020 po vrijednosti favelizacija bi mogla bit na steroidima
Ne kužim te, ti si ovim primjerom samo potvrdio stajalište koje se iznosi u članku.
Hajmo sada redom, ovaj stan je najprije jako star, sa lošom stolarijom, unutra su parketi i pločice jako stari i potrebno ga je kompletnog renovirati. Vjerojatno je i zgrada bože sačuvaj i nema izolaciju na fasadi. U stanu su još stari rastalni osigurači što znači da se instalacije nisu mijenjale od kada je zgrada izgrađena vjerojatno tamo 70ih.
Malo svježe boje na zidovima ne znači da je stan dobar i kupovina povoljna.
Sa 120000 eura se može kuća napraviti od 100kvadrata u nekom predgrađu Splita i to sa pogledom na more, 500 kvadrata zemlje.
A ovaj gore stan je ponuđen po niskoj cijeni što se sve na tržištu nudi.

Moraš znati da nitko ne želi prodavati kuće i dobre stanove jer se oni jako dobro rentaju. Kuća na 200kvadrata iznajmljena za odmor u 12 tjedana sezone može vlasniku donijeti 25000 + eurića, pazi u 12 tjedana.
Stan lijepo uređen od 70 kvadrata u dobrom kvartu ide preko 800 Eura tjedno, u 12 tjedana sezone to je 10 000 Eura. A stanovi u centru se mogu iznajmljivati veći dio godine.
Ono što se prodaje je smeće, gdje siromašni vlasnik ne može ići u ozbiljnije ulaganje i najam a novci mu trebaju.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:07   #935
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne kužim te, ti si ovim primjerom samo potvrdio stajalište koje se iznosi u članku.
Hajmo sada redom, ovaj stan je najprije jako star, sa lošom stolarijom, unutra su parketi i pločice jako stari i potrebno ga je kompletnog renovirati. Vjerojatno je i zgrada bože sačuvaj i nema izolaciju na fasadi. U stanu su još stari rastalni osigurači što znači da se instalacije nisu mijenjale od kada je zgrada izgrađena vjerojatno tamo 70ih.
Malo svježe boje na zidovima ne znači da je stan dobar i kupovina povoljna.
Sa 120000 eura se može kuća napraviti od 100kvadrata u nekom predgrađu Splita i to sa pogledom na more, 500 kvadrata zemlje.
A ovaj gore stan je ponuđen po niskoj cijeni što se sve na tržištu nudi.

Moraš znati da nitko ne želi prodavati kuće i dobre stanove jer se oni jako dobro rentaju. Kuća na 200kvadrata iznajmljena za odmor u 12 tjedana sezone može vlasniku donijeti 25000 + eurića, pazi u 12 tjedana.
Stan lijepo uređen od 70 kvadrata u dobrom kvartu ide preko 800 Eura tjedno, u 12 tjedana sezone to je 10 000 Eura. A stanovi u centru se mogu iznajmljivati veći dio godine.
Ono što se prodaje je smeće, gdje siromašni vlasnik ne može ići u ozbiljnije ulaganje i najam a novci mu trebaju.
Link sam stavia da pokažem kako se relativno pristojan stan (ovaj nije totalno derutan) za obitelj može nać (mislim da bi ovde i cijena mogla ić dole) za cijenu koja se u članku navodi, vi pričate o nečem drugom, a članak kao da nema nikakvih stanova šta nije točno.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:00   #936
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Link sam stavia da pokažem kako se relativno pristojan stan (ovaj nije totalno derutan) za obitelj može nać (mislim da bi ovde i cijena mogla ić dole) za cijenu koja se u članku navodi, vi pričate o nečem drugom, a članak kao da nema nikakvih stanova šta nije točno.
Taj stan je star i traži kompletnu obnovu.
Ne znam tko bi se uz novogradnju odlučio uzeti takav stan gdje treba mijenjati instalacije, pločice, parkete, zatvore, gdje fasada nije postavljena, gdje je zgrada jako stara. Trošak adaptacije je 300+ E/m2 minimum. Dakle kada se to riješi cijena stana premašuje 150t Eura i opet imaš stan u staroj zgradi loše gradnje.
Stanova ima, no ili su papreno skupi ili su stari i devastirani. U odnosu na druge djelove HR u Splitu je užasno teško naći dobar stan po prihvatljivoj cijeni
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:19   #937
Pratim povremeno temu i ono šta sam primjetila je konstantno samozavaravanje...past će cijena, višak stanova na tržištu, iseljavanje, porez.

Ove priče slušamo već godinama, a cijene se ne smanjuju.
Stan od starijih ljudi će naći svog novog stanara il je unuk il sin, kćer taj koji čeka...rjeđe prodaja. Znam iz iskustva jer živim u kvartu sa starijim stanovništvom.

Porez neće promijenit ništa po pitanju cijene vjerovatno samo vlasnika stana jer će oni koji imaju "viška" prepisat već za života il ga dat u legalni najam , a onda stan ima svoju funkciju i nije previše porezno opterećen.

Ograničenim sa novcima preostaju samo dvije opcije manji stan u Splitu na boljoj lokaciji il veći u predgrađima...i to je cijela filozofija.

Primjer ovog stana na Sućidru sa Njuškala..ne znam al meni nije neka premija.
Kvart loš, nabiven i prometno zakrčen, na vjetrometini, udaljen od grada i od mora...nije baš za pješaka.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:19   #938
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Pratim povremeno temu i ono šta sam primjetila je konstantno samozavaravanje...past će cijena, višak stanova na tržištu, iseljavanje, porez.

Ove priče slušamo već godinama, a cijene se ne smanjuju.
Stan od starijih ljudi će naći svog novog stanara il je unuk il sin, kćer taj koji čeka...rjeđe prodaja. Znam iz iskustva jer živim u kvartu sa starijim stanovništvom.

Porez neće promijenit ništa po pitanju cijene vjerovatno samo vlasnika stana jer će oni koji imaju "viška" prepisat već za života il ga dat u legalni najam , a onda stan ima svoju funkciju i nije previše porezno opterećen.

Ograničenim sa novcima preostaju samo dvije opcije manji stan u Splitu na boljoj lokaciji il veći u predgrađima...i to je cijela filozofija.

Primjer ovog stana na Sućidru sa Njuškala..ne znam al meni nije neka premija.
Kvart loš, nabiven i prometno zakrčen, na vjetrometini, udaljen od grada i od mora...nije baš za pješaka.
Gledajte, ni meni taj stan osobno nije tko zna kakav, ali je objektivno ok. Tu sam stavia link zbog članka u novinama. Ukusi se razlikuju.

Inače turizam je zaustavia pad cijena, a kako će se sve skupa odvijat viditi ćemo, i kako nakon poreza. Ne vole ljudi ni dilit imovinu tek tako unaprid, puno je tu nesuglasica. Bit će i više stanova za najam možda.

Moje mišljenje je i to da cijene nisu toliko skupe isključujući najbolje lokacije koliko je standard sirotinjiski.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:38   #939
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Gledajte, ni meni taj stan osobno nije tko zna kakav, ali je objektivno ok. Tu sam stavia link zbog članka u novinama. Ukusi se razlikuju.

Inače turizam je zaustavia pad cijena, a kako će se sve skupa odvijat viditi ćemo, i kako nakon poreza. Ne vole ljudi ni dilit imovinu tek tako unaprid, puno je tu nesuglasica. Bit će i više stanova za najam možda.

Moje mišljenje je i to da cijene nisu toliko skupe isključujući najbolje lokacije koliko je standard sirotinjiski.
Broj turista godišnje raste za 10%, a time i potreba za smještajnim kapacitetom. Ono što Split ima posljednjih godina je eksplozija apartmanskog smještaja, sve što se može ide u najam za sezonu. Više ni podstanarski stan ne možeš nači.
Dok je trend pozitivan zaboravite da će cijene padati, može se očekivati njihov rast što se i događa, tržište se oporavilo. Tko misli kupovati stanove treba ih potražiti vam Splita, gdje je prometna povezanost dobra a cijene niske da se isplati ući u kredit za investiciju u nekretninu.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:44   #940
Povoljna kupovina derutnog stana na sucidru u kojeg triba sasut para i para a parkiras na kozjaku WTF
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.