Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 21:24   #741
Što nas se više buni, to će prije krenuti u inspekciju.
Ako samo jedan-dva pošaljemo mail mislit će da smo picajzle.

Zapravo ne vjerujem koliko se ta buka jako čuje - čak i sa strane ceste prema bijeloj zgradi (ulica Lanište). Totalno pretjeruju.

Priča se o tome da će uz nasip graditi luksuzne vile - nadam se da će jedna pokriti točno Aquarijus i ostale disko šitove. :P
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:16   #742
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
Što nas se više buni, to će prije krenuti u inspekciju.
Ako samo jedan-dva pošaljemo mail mislit će da smo picajzle.

Zapravo ne vjerujem koliko se ta buka jako čuje - čak i sa strane ceste prema bijeloj zgradi (ulica Lanište). Totalno pretjeruju.

Priča se o tome da će uz nasip graditi luksuzne vile - nadam se da će jedna pokriti točno Aquarijus i ostale disko šitove. :P
Evo četvrtak, ponoć sutra je radni dan a gallery sve u šesnaest jeb..! Zvao policiju i zalio se na abnormalno glasnu muziku, rulja se dere i dj na razglasu vice kuri rulju da se jos jace dere, sve to cuje gospon policajac s druge strane linije i veli "policija je tamo!" I poklopi mi slusalicu. Evo kako se štite građani. Muzika naravno se nije stišala i rulja se dalje dere i sve po starom. Toliko o policiji (to protect and serve) ali ne u ovoj zemlji!!! A mi ostali u stanu, (žena i djeca) možemo fino budni bit i uživat kako šmrkadžije i alkići partijaju. Ko jeb. ostale.....
Meni nije jasno zasto se vise ljudi ne aktivira protiv te buke i tog šugavog kluba. Nije valjda da samo nama smeta?!



Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Nachbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:03   #743
Ima li naša zgrada Energetski certifikat?
I je li u planu izrada istog za cijelu zgradu, što bi bilo jeftinije za sve, nego da svaki to radi pojedinačno?

I vidim da u našoj zgradi uopće nema problema...
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 14:38   #744
Vidim, da, u našoj zgradi izgleda da najviše vrijedi ona - ni brige ni pameti. Tako da onda nema ni problema nikakvih.

Baš zato što nema nikakvih problema, žena i ja smo došli na rub razvoda i dosta nam je, mi se selimo i sa Laništem smo završili.

Nakon što se danima nismo mogli naspavati po ljeti zbog buke sa Jaruna i od noćnog života zagrebačke mladeži (a ni nas dvoje nismo tako stari, da se razumijemo), mislili smo da će te muke završiti i da ćemo prestati biti nervozni zbog nenaspavanosti kad završi ljeto. Zvali policiju, prijavljivali inspekcijama, uzalud.
Sad kad nema Jaruna, ima sva ekipa koja se skuplja s djecom iza zgrade pa svaki put mislim da je neki sajam kad pogledam kroz prozor. Razumijem ja, ljudi imaju djecu, i nas dvoje planirali, ali dođem s posla u šest, oči mi se sklapaju i glava mi pada, volio bih odmoriti mozak na 45 minuta ali neko dijete vani plače, drugo vrišti, treće zove mamu, četvrto zove mama... I tako x30. Molio ja ljude da malo stišaju djecu, da ih odvedu na nasip, na onu zelenu površinu iza zgrade, ništa, valjda je bitno da oni mogu sjediti na klupama. Vrištanje, cika, dreka, popodne ne bi odmorio ni da dušu prodaš vragu.

Ja mislio kako je nama loše, a kad ono čujem od ekipe iz stanova koje gledaju na drugu stranu da ih ubiše bukom one rešetke ispred Bipe i Offertisime, vele da im je ko da ispod imaju željezaru. Kad nema toga, fino u cik zore dostavni kamion od Konzuma ili te Offertissime istovara svoje pa opet isti vrag.

Evo radujem se kišnom vremenu i tome kad će garaže opet smrditi po gljivicama biti pune vlage, to se navodno isto rješava već godinama pa svake godine plivamo u vodi. Tako onda i lift prestane raditi ali koga briga za to, jelte.
U jednoj od lamela razbijeno je ogledalo u liftu bilo, naravno popravljeno nije, nikog ne smeta, šta će im ogledalo u liftu. Pločice se odvaljuju po hodnicima ali isto nikog ne smeta. E ne smeta ni mene onda.

One neke manje sitnice neću ni spominjati, na njih se čovjek još i navikne.
Eto, ako je netko zainteresiran za kupnju stana na Laništu nakon svega ovoga, javite se na pm, nas dvoje smo uglavnom s tim završili.
Da sam znao da će biti ovakav kvart, ne bih se u njega doselio ni da su mi džaba davali sve.
__________________
When the going gets tough, the tough get going!
Prufrock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:22   #745
Hehe... i ja se selim, ali ću iznajmljivati stan.
Jedino se bojim da će ljudi po ljeti poluditi i otići.
Ili mi dati katastrofalne ocjene.

Btw... točno se zna nakon čijeg tuluma su pijani frendovi razbijali po liftu. Oštetili i vrata.
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:02   #746
Quote:
Prufrock kaže: Pogledaj post
Vidim, da, u našoj zgradi izgleda da najviše vrijedi ona - ni brige ni pameti. Tako da onda nema ni problema nikakvih.

Baš zato što nema nikakvih problema, žena i ja smo došli na rub razvoda i dosta nam je, mi se selimo i sa Laništem smo završili.

Nakon što se danima nismo mogli naspavati po ljeti zbog buke sa Jaruna i od noćnog života zagrebačke mladeži (a ni nas dvoje nismo tako stari, da se razumijemo), mislili smo da će te muke završiti i da ćemo prestati biti nervozni zbog nenaspavanosti kad završi ljeto. Zvali policiju, prijavljivali inspekcijama, uzalud.
Sad kad nema Jaruna, ima sva ekipa koja se skuplja s djecom iza zgrade pa svaki put mislim da je neki sajam kad pogledam kroz prozor. Razumijem ja, ljudi imaju djecu, i nas dvoje planirali, ali dođem s posla u šest, oči mi se sklapaju i glava mi pada, volio bih odmoriti mozak na 45 minuta ali neko dijete vani plače, drugo vrišti, treće zove mamu, četvrto zove mama... I tako x30. Molio ja ljude da malo stišaju djecu, da ih odvedu na nasip, na onu zelenu površinu iza zgrade, ništa, valjda je bitno da oni mogu sjediti na klupama. Vrištanje, cika, dreka, popodne ne bi odmorio ni da dušu prodaš vragu.

Ja mislio kako je nama loše, a kad ono čujem od ekipe iz stanova koje gledaju na drugu stranu da ih ubiše bukom one rešetke ispred Bipe i Offertisime, vele da im je ko da ispod imaju željezaru. Kad nema toga, fino u cik zore dostavni kamion od Konzuma ili te Offertissime istovara svoje pa opet isti vrag.

Evo radujem se kišnom vremenu i tome kad će garaže opet smrditi po gljivicama biti pune vlage, to se navodno isto rješava već godinama pa svake godine plivamo u vodi. Tako onda i lift prestane raditi ali koga briga za to, jelte.
U jednoj od lamela razbijeno je ogledalo u liftu bilo, naravno popravljeno nije, nikog ne smeta, šta će im ogledalo u liftu. Pločice se odvaljuju po hodnicima ali isto nikog ne smeta. E ne smeta ni mene onda.

One neke manje sitnice neću ni spominjati, na njih se čovjek još i navikne.
Eto, ako je netko zainteresiran za kupnju stana na Laništu nakon svega ovoga, javite se na pm, nas dvoje smo uglavnom s tim završili.
Da sam znao da će biti ovakav kvart, ne bih se u njega doselio ni da su mi džaba davali sve.

Budući da ti smeta sve i svašta, pogotovo mladi ljudi sa djecom, vrati se u svoje selo od kuda si došao i imat češ mir bez djece, konzuma, bipe i civilizacije. Daleko od metropole ne radi se toliko pa ti ostaje vrijeme za odmor.
lanište is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 11:20   #747
Divan odgovor! Bravo majstore!
Tak se razvijaju dobrosusjedski odnosi - čovjek kaže da mu nešto smeta, a ti ga pošalješ u rodno mjesto. Premda čovjeka nit ne znaš.

A vidim da ni nemaš stan koji gleda na dvorišnu stranu, jer da imaš znao bi o čemu čovjek govori. Nemam običaj spavati popodne, ali znam da je poslije 16 sati s one strane "divljaona" - djeca urlaju, kao što djeca urlaju i to je normalno, ali problem je u dvorištu. Jer zgrada to pojača do nenormalnog. Pa shvati čovjeka koji ne može odmoriti od tvog djeteta (premda nije dijete krivo). Isti je problem kad se sjednete tamo dalje uz livadu, nije ništa bolje.

Veći mi je problem navečer, kad netko sjedne dole na klupicu ili stepenice, pa udri sve glasnije i glasnije. Imamo sreću što je takvih bisera malo. No galama s Jaruna, koju vjerojatno nitko ne prijavljuje je dodatni problem - probajte zamisliti spavanje ljeti sa zatvorenim prozorima i čepićima u ušima!

Btw. rođen sam i živio sam 20 godina u centru Zagreba, a i roditelji su mi tu rođeni, pa me na žalost ne možeš poslati u selo iz kojeg sam došao.
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:00   #748
Quote:
Prufrock kaže: Pogledaj post
Vidim, da, u našoj zgradi izgleda da najviše vrijedi ona - ni brige ni pameti. Tako da onda nema ni problema nikakvih.

Baš zato što nema nikakvih problema, žena i ja smo došli na rub razvoda i dosta nam je, mi se selimo i sa Laništem smo završili.

Nakon što se danima nismo mogli naspavati po ljeti zbog buke sa Jaruna i od noćnog života zagrebačke mladeži (a ni nas dvoje nismo tako stari, da se razumijemo), mislili smo da će te muke završiti i da ćemo prestati biti nervozni zbog nenaspavanosti kad završi ljeto. Zvali policiju, prijavljivali inspekcijama, uzalud.
Sad kad nema Jaruna, ima sva ekipa koja se skuplja s djecom iza zgrade pa svaki put mislim da je neki sajam kad pogledam kroz prozor. Razumijem ja, ljudi imaju djecu, i nas dvoje planirali, ali dođem s posla u šest, oči mi se sklapaju i glava mi pada, volio bih odmoriti mozak na 45 minuta ali neko dijete vani plače, drugo vrišti, treće zove mamu, četvrto zove mama... I tako x30. Molio ja ljude da malo stišaju djecu, da ih odvedu na nasip, na onu zelenu površinu iza zgrade, ništa, valjda je bitno da oni mogu sjediti na klupama. Vrištanje, cika, dreka, popodne ne bi odmorio ni da dušu prodaš vragu.

Ja mislio kako je nama loše, a kad ono čujem od ekipe iz stanova koje gledaju na drugu stranu da ih ubiše bukom one rešetke ispred Bipe i Offertisime, vele da im je ko da ispod imaju željezaru. Kad nema toga, fino u cik zore dostavni kamion od Konzuma ili te Offertissime istovara svoje pa opet isti vrag.

Evo radujem se kišnom vremenu i tome kad će garaže opet smrditi po gljivicama biti pune vlage, to se navodno isto rješava već godinama pa svake godine plivamo u vodi. Tako onda i lift prestane raditi ali koga briga za to, jelte.
U jednoj od lamela razbijeno je ogledalo u liftu bilo, naravno popravljeno nije, nikog ne smeta, šta će im ogledalo u liftu. Pločice se odvaljuju po hodnicima ali isto nikog ne smeta. E ne smeta ni mene onda.

One neke manje sitnice neću ni spominjati, na njih se čovjek još i navikne.
Eto, ako je netko zainteresiran za kupnju stana na Laništu nakon svega ovoga, javite se na pm, nas dvoje smo uglavnom s tim završili.
Da sam znao da će biti ovakav kvart, ne bih se u njega doselio ni da su mi džaba davali sve.
Postovana gospodo
Kad kupite stan u zgradi sa 305stanova i sa lokalima u prizemlju namjenjenim za trgovinu i ugostiteljstvo + preko 100-njak djece u zgradi i ocekivati mir i tisinu onda stvarno niste upoznati što takva likacija nosi.Djeca se imaju pravo igrati ispred zgrade i nevidim uopce razlog da ih nema.Sto da je parkic ispred zgrade kao ispred drugih zgrada u naselju.Sto se tice buke sa Jaruna tijekom noci to je stvarni problem ali izabrao sam lokaciju i malo trpimo.(prije mi je isla pruga na 50met od stana i opet smo prezivjeli).
Nadam se da cete si naci neku pristojnu kucu ili stan u naselju bez klinaca i zelimo vam svu srecu u potrazi a ne da poljevate te klince sa uljem kroz prozor sto je ljetos bio slucaj.Kako sam i vidio sa kojeg je prozora stiglo ulje nadam se cete do ljeta imati svoj mir u nekom kvartu van grada.

Zadnje uređivanje City : 15.01.2017. at 13:25.
tigrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:02   #749
Ukoliko netko baca nešto po ljudima vani - to je kriminal. Strašno!

Nego, naplaćujemo li mi oglas koji je kockarnica objesila na smetlarnik kod rotora? Te sve terase ispred zgrade?

I zašto ne prodamo oglasni prostor na krovu? Imamo 4 lamele, 4 ogromna panoa bi mogli staviti * cca 3.000 kn = 12.000 kn mjesečno!!!

Mogao bi prijestolonasljednik i zaraditi za svoju plaću!
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:56   #750
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
Ukoliko netko baca nešto po ljudima vani - to je kriminal. Strašno!

Nego, naplaćujemo li mi oglas koji je kockarnica objesila na smetlarnik kod rotora? Te sve terase ispred zgrade?

I zašto ne prodamo oglasni prostor na krovu? Imamo 4 lamele, 4 ogromna panoa bi mogli staviti * cca 3.000 kn = 12.000 kn mjesečno!!!

Mogao bi prijestolonasljednik i zaraditi za svoju plaću!
Koliko se vidi iz vlasnickog lista terase su vlasnistvo lokala ispred kojih su i tako je zavrdeno u vlasnickom listu.Reklame koliko cujem i nema neka navala na iste.Ako netko ima kandidata koji je spreman platiti mislim da se to moze odraditi.(bar je takav info od pretstavnika stanara)
tigrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:52   #751
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
Ukoliko netko baca nešto po ljudima vani - to je kriminal. Strašno!

Nego, naplaćujemo li mi oglas koji je kockarnica objesila na smetlarnik kod rotora? Te sve terase ispred zgrade?

I zašto ne prodamo oglasni prostor na krovu? Imamo 4 lamele, 4 ogromna panoa bi mogli staviti * cca 3.000 kn = 12.000 kn mjesečno!!!

Mogao bi prijestolonasljednik i zaraditi za svoju plaću!
Drago mi je da si se na kraju Rupert složio sa nama. Tko nije za život u stambenoj zgradi sa 300 stanova, neka slobodno potraži kućicu kilometrima od djece, dvorišne strane, parkova, prometa...
lanište is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:17   #752
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
Ja sam prijavio buku nadležnoj inspekciji.

Problem koji morate javiti je da buka počinje poslije 2 sata, kad oni očito više ne očekuju inspektore, pa se postepeno pojačava do kraja, koji bi trebao biti u 4 sata.

Oni to produže svaki dan bar pola sata, u subotu i do pola 6.

Mail na koji možete slati pritužbe - inspektor Ivan Godinić: [email protected]
da li je ovaj kontakt još uvjek dobar? nočas oko 5 ujutro ovo s jaruna je katastrofa.
ne mogu nigdje pronaći email kontakt za prijavu za buku s jaruna.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:25   #753
ma prodajte stan, ima Rvata katolika koji se trgaju za Lanište
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:51   #754
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da li je ovaj kontakt još uvjek dobar? nočas oko 5 ujutro ovo s jaruna je katastrofa.
ne mogu nigdje pronaći email kontakt za prijavu za buku s jaruna.
To je buka od ovih:
http://gallery.hr/gallery/03062017-w...-comwhynot-hr/

Primjeti da je to otvorena terasa bez krova, a ne zatvoreni klub!
Šibni prijavu na sva tri maila!


Sektor županijske sanitarne inspekcije i pravne podrške

Romana Mrković, načelnica
Kontakt: tel. 01/4607-553, [email protected]

Služba županijske sanitarne inspekcije
Katica Majić, voditeljica
Kontakt: tel. 01/4698-440, [email protected]

Odjel za Grad Zagreb
Marija Ćelić, voditeljica
Kontakt: tel. 01/ 4698-442, [email protected]
Dežurni sanitarni inspektori Grada Zagreba, tel. 01/4698-355, 01/4698-422
flitmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 18:26   #755
Quote:
flitmo kaže: Pogledaj post
To je buka od ovih:
http://gallery.hr/gallery/03062017-w...-comwhynot-hr/

Primjeti da je to otvorena terasa bez krova, a ne zatvoreni klub!
Šibni prijavu na sva tri maila!


Sektor županijske sanitarne inspekcije i pravne podrške

Romana Mrković, načelnica
Kontakt: tel. 01/4607-553, [email protected]

Služba županijske sanitarne inspekcije
Katica Majić, voditeljica
Kontakt: tel. 01/4698-440, [email protected]

Odjel za Grad Zagreb
Marija Ćelić, voditeljica
Kontakt: tel. 01/ 4698-442, [email protected]
Dežurni sanitarni inspektori Grada Zagreba, tel. 01/4698-355, 01/4698-422
Hvala puno na informacijama. Također mi smeta glasna muzika s Jaruna vikendom. Nadam se da će slanje maila nešto postići...
Kay88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:52   #756
Quote:
Kay88 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informacijama. Također mi smeta glasna muzika s Jaruna vikendom. Nadam se da će slanje maila nešto postići...
ja poslala, poslat ću i na ove gore mailove. daj pls šaljite i vi,pa nisu normalni stvarno! nisam znala da je to na otvorenom i još rasoalae na najjače oko 4 ili 5 ujutro. smradovi, gazda sigurno u bogatom dijelu gdje nema birtije poput njegove, spava u miru!
10 000 ljuid ne spava zbog jedne budaletine i njegove zarade
sječam se da ih je 2014 netko prijavio, i zbilja je bila inspekcija i znam da su ih zbilja i zatvorili, i bio je mir. čudila sam se kako to da je odjednom mir, i da nešto funkcionira u ovoj zemlji.
Netko je onda stavio link na prijavu na ovoj temi, pa možda ima smisla prijaviti na ove mailove, možda netko iz tog inspektorata nešto i uspije napraviti.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..

Zadnje uređivanje Kymatica : 05.06.2017. at 22:11.
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:59   #757
i ja sam poslala, nadam se ugodnom vikendu
Kay88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 02:28   #758
Čini mi se da se ništa nije promijenilo bez obzira što su rekli poslat inspekciju.
Kay88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:56   #759
Quote:
Kay88 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se ništa nije promijenilo bez obzira što su rekli poslat inspekciju.
da, odgovorili su mi da će poslati inspekciju. nočas je bilo opet užas! snimili smo mobitelom, možda im pošaljem snimku na email.
da li je još netko prijavio osim nas dvoje?

prestrašno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:26   #760
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da, odgovorili su mi da će poslati inspekciju. nočas je bilo opet užas! snimili smo mobitelom, možda im pošaljem snimku na email.
da li je još netko prijavio osim nas dvoje?

prestrašno.

Neće to nakon inspekcije prestat, treba uključit novine i poslat snimku Provjereno od Nove tv! Pa da Provjereno istraži. Onda će se nešto početi događati!


Jeste li obavijestili Alagića da i on podnese prijavu kao predstavnik stanara??
flitmo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.