Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2004., 23:15   #1
Arrow Adaptacija - tvrtke / cijene / savjeti

Jel' ima netko za preporučiti poduzeće koje se bavi adaptacijom stana.Kompletno sve, instalacije-voda, plin, struja (uvođenje centralnog), prozori, vrata, rušenje zidova, parketi, keramika...sve!

Po oglasniku ih ima hrpa ali ipak bi išao preko neke provjerene pa ako netko zna...

Ima li netko ideju u grubo koliko to može iznositi po m2?Najviša i najniža cijena, okvirno naravno.
Hyperion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 14:05   #2
250 - 500 Eur/m2. Naravno bez perverzija. Meni trenutačno upravo to radi jedna firma i za sad sam zadovoljan.
Dutch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 17:58   #3
Quote:
Dutch kaže:
250 - 500 Eur/m2. Naravno bez perverzija. Meni trenutačno upravo to radi jedna firma i za sad sam zadovoljan.
Koja firma?
Registrirana ili neka na crno?
Hyperion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 12:05   #4
Registrirana firma. Ali..
Ako radiš sve preko računa onda je jedna cijena, a ako radiš s kešom onda je od te cijene 13-14% jeftinije.
Dutch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 14:23   #5
kak sad 13-14%?

pa kaj ne bi bilo u redu, kad ti već ne treba račun, da ti frajer naplati bez poreza?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:06   #6
Pa bi, ali to tak neide zbog njegove firme. Na sav materijal koji frajer kupi, već je plačen PDV, odnosno njegova firma ga je platila. Jedino ti na radove ne naplati PDV. Raspitujući se, prije početka radova, saznao sam da je u redu cifra između 10 i 15%
Dutch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:18   #7
taj će si plaćeni PDV on knjižiti kao pretporez.

pusti te spike, ok je jedino sve bez PDV-a...ako imaš prijavljenu plaću u razini prosječne možda ti se više isplati uzeti račun pa prijaviti to kao svoju poreznu olakšicu na kraju godine...

probaj izračunat
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:29   #8
Quote:
taj će si plaćeni PDV on knjižiti kao pretporez.
To je istina ali će i materijal utrošen u adaptaciju nekome morati prikazati u raćunu jer ga ne može do unedogled voditi kao zalihu na skladištu pa je porez opet na površini.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:44   #9
a kaj je sad? još bi korisnici trebali brinut kak` će majstori opravdat svoje muljanje? pa nek si zapiše na papirić i nek svakom doda po nešto na račun....

a može bit i pošten Hrvat i majstor i kad netko pita jel može bez PDV-a, ne može buraz pa pdv je po zakonu...

koji sam ja isto utopist, pošten i majstor u istoj rečenici...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:57   #10
Stan koji adaptiram ne glasi na mene, pa ne mogu dobiti povrat poreza.
Činjenica je da ti banka uzme 5% manipulativnih troškova ako tražiš isplatu cijelog kredita u kešu, a majstori daju 15% popusta. Ni banka tu nije sasvim čista....
U svakom slučaju mislim da se ovo isplati više nego platiti PDV, a iz njuškanja okolo znam da je tih 10-15% realnost. Odnosno nitko ti neće dati više...
Dutch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 09:04   #11
onda probaj sam kupiti materijal, pa uzmi račun na svoje ime, pa prijavi porez
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 09:55   #12
Materijal nabavlja firma, tak je dogovoreno. Ali pitanje da li bi mi se isplatilo i tako. Odnosno da li bi ja dobio više s povratom poreza nego što je rabat od firme koja nabavlja velike količine materijala.
Hyperion detalji (broj telefona, ime...) na PM.
Dutch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 22:07   #13
Adaptacija starog stana

Da li se isplati kupiti stari derutan stan, npr. u centru, i onda ga skroz obnoviti? Koliko bi koštala kompletna adaptacija okvirno za stan od nekih 60 kvadrata?
Any ideas?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 00:20   #14
jako relativno...
zavisi od stanja u kojem se stan trenutno nalazi (memljiva ruina ili stan kome pomaze i jedan molerski zahvat) i zeljenog nivoa opremljenosti... (imas keramicke plocice od 10 evra/m2, a imas ih i od 100 evra/m2)

po meni je to ok solucija, dobro sredjen stan u centru grada ce uvek biti na ceni....a mozes ga i sredjivati etapno... prvo najneophodnije zahvate, a onda polako... jedno po jedno...

p.s. obrati paznju da nema vlage, to je malo komplikovanije za otkloniti...
underwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 09:31   #15
ugrubo, oko 200-300 ojra po kvadratu ( u to nisu uračunati izgubljeno vrijeme i živci )
tik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 09:50   #16
jedino je bad što i za raspadnute stanove prodavatelji traže debelu lovu ali ako nađeš stan na dobroj lokaciji a po povoljnoj cijeni onda trošak preuređenja i nije tako strašan s obzirom na ono što dobiješ na kraju
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 09:57   #17
Slazem se da je to jako relativan pojam, ali od nekoliko poznatih koji imaju vlastitog iskustva dosao sam do zakljucka da kompletno renoviranje stana (60-70 m2), sa svim novim plocicama,parketima, obnovom stolarije, kadom, sanitarijama, te mijenjanjem vodovodnih cijevi i kanalizacije (do vertikale), struje moze doci cca. 12-15 tisuca Eura. I puno vremena i zivaca.
Uvijek ce ti se javiti neki fuseri koji ce ponuditi stvar puno jeftinije ali dokazano je kolko para tolko muzike.
Sretno
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:09   #18
ako se ipak odlučiš za adaptaciju mogu ti dati broj majstora koji je adaptirao stan meni (dva puta) i još bar desetak ljudi koje znam preko posla stvarno je odličan
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:29   #19
Re: Adaptacija starog stana

Quote:
Chloe kaže:
Da li se isplati kupiti stari derutan stan, npr. u centru, i onda ga skroz obnoviti? Koliko bi koštala kompletna adaptacija okvirno za stan od nekih 60 kvadrata?
Any ideas?
imas sve o tome na temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=67273

ili pitaj Bari Kent-a
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:40   #20
Quote:
Murron kaže:
jedino je bad što i za raspadnute stanove prodavatelji traže debelu lovu ali ako nađeš stan na dobroj lokaciji a po povoljnoj cijeni onda trošak preuređenja i nije tako strašan s obzirom na ono što dobiješ na kraju
1000eura. nije to baš tako debela lova.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.