Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 19:15   #901
Znam da ima odgovor na ovo pitanje, i piše da je jedan sa foruma 2005 g platio 75000 kn...za 47 m2
međutim radi se isto o stanu od 47 m2 koji treba potpuno adaptirati treba srušiti dva zida jer se povećavam d. boravak i kuhinja, s tim da se smanjuju spavaća soba i kupatilo, zanima me je li bolje uzimati pojedinačno majstore ili firmu...... treba svu stolariju promjeniti........parketi su stari preko 50 godina i u dobrom su stanju treba ih izbrusiti i lakirati i novih parketa treba 4m2 postaviti, jer je tu beton koji treba maknuti i staviti parket, međutim uveo bi i etažno grijanje, i promjenio sve instalacije...........imali kakvih popusta u odnosu na 2005 g..............koliko se danas kreću cijene adaptacije, radi se o kvalitetnoj daptaciji ne bilo kako........
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:05   #902
Quote:
cestar222 kaže: Pogledaj post
Znam da ima odgovor na ovo pitanje, i piše da je jedan sa foruma 2005 g platio 75000 kn...za 47 m2
međutim radi se isto o stanu od 47 m2 koji treba potpuno adaptirati treba srušiti dva zida jer se povećavam d. boravak i kuhinja, s tim da se smanjuju spavaća soba i kupatilo, zanima me je li bolje uzimati pojedinačno majstore ili firmu...... treba svu stolariju promjeniti........parketi su stari preko 50 godina i u dobrom su stanju treba ih izbrusiti i lakirati i novih parketa treba 4m2 postaviti, jer je tu beton koji treba maknuti i staviti parket, međutim uveo bi i etažno grijanje, i promjenio sve instalacije...........imali kakvih popusta u odnosu na 2005 g..............koliko se danas kreću cijene adaptacije, radi se o kvalitetnoj daptaciji ne bilo kako........
Za POTPUNU adaptaciju stana od 50 tak kvadrata sa svim potrebnim građevinsko obrtničkim radovima zajedno sa instalalterskim radovima trebat će vam cca 150 000 kn. Ključ u ruke varijanta sa nekom od provjerenih firmi.
Naravno sve ovisi o postojećoj situaciji. Možda je i gore

lp
Filip Steković is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 12:58   #903
Adaptacija stana (Voda, Plin, Centralno)

Pozdrav,

Upuštamo se u adaptaciju starijeg stana bez nekog prethodnog iskustva. molio bih za savjete malo iskusnijih, na što paziti kod odabira majstora i sl.

Trenutno pokušavamo naći majstora koji bi radio vodovodne instalacije u kupaonu i kuhinji i ugradio centralno grijanje. Imamo ponude za Vaillant sustav za centralno i Viessmann, s tim da je Viessman dosta skuplji (cca 40%). Vrijedi li Viessmann te novce ili da se držimo Vaillanta?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.07.2016. at 14:50. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
FKassad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:12   #904
@prilika, post ti je prebačen na temu Pričuva i upravitelji stambenih zgrada.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:57   #905
Quote:
FKassad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Upuštamo se u adaptaciju starijeg stana bez nekog prethodnog iskustva. molio bih za savjete malo iskusnijih, na što paziti kod odabira majstora i sl.
Pridržavanje dogovorenih rokova, ponuda s materijom + ruke odvojeno, manji dio avansa za materijal, isplata tek nakon završenih radova i očišćeno mjesto radova i naravno da ste sasvim zadovoljni!

Inzistirati da se radovi kontinuirano , bez pauza i praznog hoda, nastavljaju jedni za drugima.

Tvrtka Viessman u svojim ponudama ima unaprijed napuhane cijene koje po želji ili dobroj volji mogu spustiti na normalne. Preporuka na Vaillant .

Ne zaboraviti tražiti sifonirani odvod do plinskih bojlera zbog odvoda kondenzata iz bojlera!!

Ako se skidaju podovi, instalaciju za centralno, po mogućnosti svakako staviti u pod i spajanje na radijatore izvesti iz zida ili poda u donji dio radijatora.

Zbog novih bojlera i zakona od EU za takve nove uređaje, povećati broj članaka na radijatorima zbog niske polazne temperature iz bojlera.

Ako je moguće tražiti preporuku za prijašnje radove od povjerljivih osoba???

Mali dio važnijih stvari kod ovakvih poslova.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:00   #906
A kako ide sa penalima u slucaju neizvrsenja radova u dogovorenom roku? Kakva je praksa, koje se konkretno cifre ugovaraju?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 07:20   #907
Ako uspiješ s nekim ugovoriti penale, svaka čast. Koga god sam pitao, penale ne ugovoraju. Najbolje računaj da će kasniti za 20-30% od dogovorenog
jutarnja kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 08:25   #908
Pa svi spominju ugovor penala, u teoriji po clancima i forumima

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 10:13   #909
Katjes, Trnoružice! Do sada nisam čula da je netko ugovorio i naplatio penale. Većinu naših majstora, posebice 'majstora', takav bi ugovor gadno stresirao i izazvao neizmjerne duševne boli i patnje da bi ti njima trebala plaćati liječenje. A neki bi mogao odgovoriti i tužbom za uvredu ugleda i časti, jerbo što ti misliš o njemu, da je on neki pacer, a ne majstor s osjećajem za red, rad, disciplinu i rokove.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:09   #910
Ali ne Fermina, na žalost nisam vidio na OVIM stranicama da postoji iole nekakova dokumentacija, da pričamo o količinama, a za svaku količinu poznaje se učinak ili utrošak vremena za pojedinu stavku radova, već se spominje: cca, otprilike, budemo se dogovorili. Zaključak, i investitor i "majstori" su učesnici u gradnji. I kontrapitanje : nikada nisam čuo da se plati premija?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:08   #911
Mi nismo imali ugovor, ali smo dogovorili rok i rekli mu da je to krajnji rok. 2 i nesto sitno mjeseca za 70- ak kvadrata. Poslovicno je otezao, radio na vise gradilista i zidao zid od knaufa mjesec i pol. Kako se blizio rok, mi smo upozoravali. Na kraju je probio rok za mjesec dana i mi smo mu skinuli jednu stanarinu i rezije koje smo nacelno trebali dodatno platiti. Nije rekao ni rijec.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 19:51   #912
adaptacija stana zagreb - preporuke

molim preporuku firme za adaptaciju stana
htjeli bi kljuc u ruke jer se ne mozemo natezati sa 100 majstora, kordinirati ih itd

sto treba odraditi:
- razbijanje keramike u kupaoni, wc-u, kuhinji
- premjestanje radijatora u kupaoni
- postavljanje plocica wc/kuhinja/kupaona, postavljanje keramike (umjesto "normalnih" wca viseci sa ugradbenim kotlicem), postavljanje tus kade i kabine/vrata, tus-stupa, postavljanje kupaonskog namjestaja
- elektricarski radovi - 10-20 novih uticnih mjesta u stanu
- brusenje i lakiranje parketa
- zidovi - popravak sitnih ostecenja, krecenje

stan je u zgradi staroj 10ak godina, 100m2
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:09   #913
pozdrav,

htio bih kupiti stan, godina neka ´86.
vidim da nije renoviran. znaci wc plocice i keramika i kuhinja isto plocice se moraju mijenjati. koliko bi to odprilike kostalo?
sada se pitam, ljudi uvijek i cijevi mijenjaju?! zasto se mijenjaju cijevi? i kada se uvijek moraju mijenjati cijevi?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:42   #914
Stvar ti je osobne odluke što se tiče mijenjanja cijevi. Ne postoju poseban razlog primjer: ja sam zamijenio cijevi u dva navrata prilikom adaptacije svog stana u 30 godina ali je vertikala ostala ista, ponekad propiša susjedima, to se pokrpa i traje ali meni ne curi. Računaj na vrijednost 250 i do 300 eura- to je svakako relativan pojam. a bilo kakova specifikacija po površinama bi bila ok
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:18   #915
Ima tko preporuku za Split i adaptacije?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:18   #916
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
pozdrav,

htio bih kupiti stan, godina neka ´86.
vidim da nije renoviran. znaci wc plocice i keramika i kuhinja isto plocice se moraju mijenjati. koliko bi to odprilike kostalo?
sada se pitam, ljudi uvijek i cijevi mijenjaju?! zasto se mijenjaju cijevi? i kada se uvijek moraju mijenjati cijevi?

Ja imam stan iz 1981.
Uređivao sam kuhinju i promjenio cijevi. Cijev u podu je bila trula, u zidu je bila ok.

Prije pola god mi je na stropu kupaone nastala fleka, nepoznatog porijekla.
Sumnjao sam na sifon i odvod stana iznad, međutim taj sifon i komplet odvod su mjenjani prije 10god jer je već curilo.
Natezao sam se 6mj sa predstavnikom, firmom koja upravlja zgradom (nisu nikad ni izašli na teren) te podstanarima iznad.
Onda je jednu noć krenuo cirkus.
Ujutro me dočekao komplet mokar strop, u stanu preko puta strop sobe je bio potpuno mokar, ljudi izbacili sve iz sobe i stavili 20 posuda da love vodu. Čak je probilo kroz vertikalu i u stan ispod mene.
razlog- trula cijev u kupaoni stana iznad mene. lagano je curkalo 6mj dok se nije raspala i na drugim mjestima, a onda je krenulo mlazom.
Onda smo fino zatvorili vodu u stanu iznad pa je 5 dana bilo podnošljivo dok vlasnik iznad napokon nije sanirao stan.

Vidio sma cjev koju su izvadili iz zida, na mjestima je bila tanka poput papira.
Nisam vodoinstalater al mislim da je uzrok neadekvatna zaštita cijevi izvana te loš cink, jer se raspala s obje strane.

Dakle, mjenjaj cijevi. sve koje možeš.

Drugi primjer sam imao u studentskim danima, čovjek uredio stan, nije promjenio cijevi. dok je bio na moru, pukla cijev, poplavio njegov i stan ispod. Pa je uređivao na novo.

Što se tiče cijene, lokalni vodoinstalater udružen s keramičarem i zidarem je susjedu iznad rekao za za 15000kn+keramika i sanitarije dobije novu kupaonu. U tih 15 000 je uključen rad i materijal oko vode, zidarije, kasnije krečenje te rad oko keramike.
A keramiku i sanitarije donosiš sam.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:56   #917
Spajanje stanova: 2 u 1

Zgrada u Zagrebu s četiri zasebna 65-kvadratna stana; suteren, visoko prizemlje, prvi kat i potkrovlje te jedna velika ideja o spajanju prvog kata i potkrovlja sa zajedničkim stubištem.


a) Čiju suglasnost moramo dobiti da spojimo stanove preko zajedničkog kamenog stubišta? Ionako je izlaz na krov moguć samo iz stana u potkrovlju.
b) Brojila za struju se nalaze na prvom katu. Ona se mogu spustiti u prizemlje, je li tako, to ne bi bio neki problem?
c) Kakvu papirologiju ili postupke treba izvršiti da bi se to pravno prenijelo na jednu osobu; režije, vlasništvo i slično?
d) Je li potrebno nekaj mijenjati u gruntovnici ako se neki zidovi ruše ili nadodaju?
e) Okvirna cijena:
- uređivanje tog stubišta (20ak stuba u drvo) da ne izgleda kao zajedničko stubište zgrade nego stambeno stubište u stanu,
- spajanje kupaonice i kuhinje u jednu prostoriju, (rušenje 2,5 metra dugačkog zida među njima),
- spajanje dviju soba, (rušenje 5 metra dugačkog zida među njima),
- dizanje jednog zida, (odvajanje dviju prostorija zidom dugačkim tri metra),
- spuštanje jednog stropa, (površine 20ak kvadrata).
f) Režije se povećavaju za duplo (grijanje) ili baš i ne? Odvoz otpada?
g) Mogu li uopće (ovako preko foruma) dobiti odgovore na sva ili barem neka pitanja?


Odgovaram na dodatna pitanja je sam ziher nekaj zaboravio :/

PS: Moderator, ako sam zahebao mjesto pisanja, sorry. Samo temu premjesti tamo gdje joj je mjesto, tnx!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:17   #918
Ovako logički za prvo, trebala bi suglasnost većine vlasnika stanova zgrade.
Pitaj HEP.
Trebalo bi prenijeti vlasništvo sa prethodnog na novog vlasnika, koji bi vjerojatno imao dva odvojena papira za ta dva stana.
A ne znam bi li mogao ti tako po želji rušiti toliko zidova, vjerojatno nosivih bez da ne oštetiš stabilitet zgrade.
Režije se plaćaju normalno za ta dva stana.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 13:26   #919
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Ovako logički za prvo, trebala bi suglasnost većine vlasnika stanova zgrade.
Pitaj HEP.
Trebalo bi prenijeti vlasništvo sa prethodnog na novog vlasnika, koji bi vjerojatno imao dva odvojena papira za ta dva stana.
A ne znam bi li mogao ti tako po želji rušiti toliko zidova, vjerojatno nosivih bez da ne oštetiš stabilitet zgrade.
Režije se plaćaju normalno za ta dva stana.
Kao prvo, tnx na odgovorima.

a) Naravno, ovo ima smisla kaj si odgovorio. Ako je veina, nije problem, ako su svi, e tu (možda) nastaje problem...
b) Pitat ću HEP
c) Slažem se, OK:
d) Ne bih dirao niti jedan nosivi zid. Sve koje bih dirao su pregradni...
f) OK, to shvaćam, ali je li bolje ostaviti dva plinska brojila, dva strujna brojila i slično ili sve to objediniti...
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:10   #920
zašto misliš plaćati dva paušala - ne preporučam
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.