Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2005., 21:09   #1
Starogradnja (ZG)

Isli smo vidjeti jedan stan u Utrinama... u "limenku"
Stan izgleda cist ok... pa me zanima kakva je to priča o limenkama? Zašto ljudi ne vole "limenke", o čemu se radi? Zašto je to loša gradnja? Ova limenka je "limena" samo na stranama gdje su prozori, sa strana je beton.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 18.02.2005., 23:26   #2
Bas sam se zapitala kada ce ti pasti napamet da postoji i starogradnja.

Za limenke ne znam, nikada nisam zivjela u njima, ali ljudi uglavnom zaziru od njih.
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Old 18.02.2005., 23:45   #3
Limenke su u principu relativno dobre zgrade.
Armirano betonska konstrukcija je vrlo dobra, sigurne su od
potresa, raspored prostorija je vrlo dobar tako da je i dojam unutar zgrade puno bolji od onog izvana.
Građene su početkom 60-ih godina i gotovo na svim tim zgradama dotrajala je stolarija koja se lako mijenja, a u novije vrijeme već je veliki broj majstora uhodan u njihovu izmjenu i nude brojne varijante rješenja.
Banana je zadnji kat na kojem je ljeti vrlo vruće pa i kat niže bilo bi dobro izbjegavat pogotovo ako se namjeravate uselit, a itekako bitno ako planirate kupit takav stan. Najbolje je prizemlje do max. trećeg kata!
Uglavnom, često se dižu krediti za popravke pročelnih stijena, malanje stubišta, portafone te sanaciju krovišta (deke) što je i najbitnija investicija jer kao i stolarija deka je nerijetko istrošena i voli tuširat stanare ispod sebe. Takvi krediti relativno su visoki i mjesečna rata za stambenu pričuvu može preći 200 kuna što i nije mala režija, a pogotovo ako ne računate s njom od početka.
Hitne intervencije svakakvog tipa također su česte. Uglavnom odlaze razni ventili...
Prednost je svakako ako zgrada ima ufuran plin jer nisu građene s tom instalacijom tj. ona je u pojedinim zgradama ufurana tek u zadnjih 5 godina i ziher diže cijenu.
Neznam kaj više reć...
babajuna is offline  
Old 18.02.2005., 23:58   #4
Pa ova u Utrinama izgleda čist' fino, iznutra izgleda bolje od mnogih "mlađih"! Stubište je dobro održavano, stan je bio renoviran ne tako davno, tako da su pločice ok, na podu je laminat itd. Raspored je odličan i stan je ugodan.

Zato i pitam zašto je "limenka" takav bauk... Pitali smo prije možda sat vremena jednog prijatelja koji je u građevinskoj branši i rekao je da je stvar samo u tome da je izvana stavljen lim, a da je to solidna gradnja...

Čudno da ljudi toliko zaziru od njih samo zato što su... ovaj... hm... ružne
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:02   #5
I koliko biste rekli da je kvadrat u takvoj zgradi u Utrinama?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:04   #6
Quote:
Chloe kaže:
I koliko biste rekli da je kvadrat u takvoj zgradi u Utrinama?
1100 E?
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Old 19.02.2005., 00:08   #7
Ovi ljudi za stan od 56 kvadrata (stan je u ok stanju, ne treba mijenjati pločice, trebalo bi stolariju srediti, eventualno strop, naravno okrečiti, laminat je postavljen) traže 1255 Eura/m2 (sve skupa ako ubrojim otkup)
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:11   #8
Quote:
Chloe kaže:
Ovi ljudi za stan od 56 kvadrata traže 1255 Eura/m2 (sve skupa ako ubrojim otkup)
Koliko su stare limenke?
40 tak godina?

Ipak, previse. Pretjerano.

Spustaj to ispod 1200.
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Old 19.02.2005., 00:15   #9
Mislim da je izgrađeno '72.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:19   #10
ha, da problemčić sa starogradnjom je to što su joj cijene u zadnje vrijeme otišle nebu pod oblake

Recimo, ja sam lani razmišljala o kupnji jednog stana u Gajnicama koji mi se jako sviđa; zgrada je vrlo solidna, stara je 35 godina, problem sa stanom je taj što je na 4. katu pod ravnim krovom. Lani je čovjek tražio 1000 eur/m2, a danas traži 1250
verica is offline  
Old 19.02.2005., 00:21   #11
Quote:
verica kaže:
ha, da problemčić sa starogradnjom je to što su joj cijene u zadnje vrijeme otišle nebu pod oblake

Recimo, ja sam lani razmišljala o kupnji jednog stana u Gajnicama koji mi se jako sviđa; zgrada je vrlo solidna, stara je 35 godina, problem sa stanom je taj što je na 4. katu pod ravnim krovom. Lani je čovjek tražio 1000 eur/m2, a danas traži 1250
Pa dobro, koliko bi kostao lijepi novi stan u Gajnicama, na 4-tom katu pod ravnim krovom?
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Old 19.02.2005., 00:22   #12
Tehnika je najavila gradnju novih stanova u Gajnicama - cijena je 1500 eur/m2
verica is offline  
Old 19.02.2005., 00:28   #13
Evo čitam oglase i ne mogu vjerovati

limenke su takav bauk da je to urnebesno smiješno. ovakvi oglasi... "kupujem manji stan, limenke isključene", "utrine, 2-sobni stan, nije limenka" i sl.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:28   #14
Quote:
verica kaže:
Tehnika je najavila gradnju novih stanova u Gajnicama - cijena je 1500 eur/m2
A dok se izgradu budu vec i 1600...

Skupo, skupo, ali jos uvijek mislim da se uz malo strpljenja i srece moze naci dobar stari stan za 1200 eura.
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Old 19.02.2005., 00:33   #15
I ja se nadam da je moguće; ne vjerujem da ljudi na kraju dobiju toliko koliko traže.
verica is offline  
Old 19.02.2005., 00:34   #16
Quote:
Chloe kaže:
I koliko biste rekli da je kvadrat u takvoj zgradi u Utrinama?
platex00 kaže 1100 Eura. Ima još koje mišljenje?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:43   #17
u svakom sl. ne može biti dovoljno nisko da tamo kupim stan.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 19.02.2005., 00:44   #18
tilla, a zašto? jel može nekakvo konkretno objašnjenje. i ja sam isto preskakala oglase koji su se odnosili na limenke a nisam znala zašto.
zanimaju me konkretni razlozi zašto ljudi ne vole limenke.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 19.02.2005., 00:49   #19
zato što kad su gradjene bile su predvidjene za "rok trajanja" od 30 g.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 19.02.2005., 10:57   #20
kako to misliš?

nakon 30 godina bi... kaj? rušili ih? same bi se srušile?

explain, please!
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.