Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 12:09   #3901
100

Bližimo se 100 stranici...
iako nisam pisao odavno povremeno sam bio sa vama... vidim da su Nebojsha , emergency, i lida još uvek jako aktivni i naravno nezaobilazna polly

Šta da vam kažem držite se , ne klonite duhom... znam da nije lako ali imajte vere i nade i kad vam izgleda da ništa više nepreostaje ne samo za psorijazu nego za ma šta.

Neka vas sve Bog spase i sačuva...

Ja sam u međuvremenu posle neotigasona i puve i čišćenja još jednom bio od glave do pete prekriven psorom, pa se još jednom očistio... pregurao operaciju mitralnog zalistka, pa nakon toga još sijaset nekih boleščina koje su odlazile i dolazile... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli... a krajem avgusta ako Bog da ponovo na more... da obradujem i sebe i mališane...

a psorijaza pa ima je nešto više jer sam se izgleda podsvesno nervirao oko ovoga ali nije strašno... spašće već ako ništa dotućiće je Diprosalik il nešto slično i more...

Pazite se da ne pogrešite sa zvaničim i alternativnim terapijama i bežite što dalje od ikakvih bioenergetičara, hipnozera, ekstrasensova i vračara ikakve vrste od njih samo možete da nastradate i telesno i duševno.

Znam da nije lako ali ne brinite se ni za šta sem za spasenje... pustite Bogu sve ostalo, ja to pokušavam ali još nisam uspeo.

Sve vas voli i moli Boga za vas vaš

okto

Zadnje uređivanje okto : 29.07.2009. at 12:12. Reason: pravopis
okto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:41   #3902
glasnik dobre nade
kusrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 20:03   #3903
Quote:
okto kaže: Pogledaj post
Bližimo se 100 stranici...
iako nisam pisao odavno povremeno sam bio sa vama... vidim da su Nebojsha , emergency, i lida još uvek jako aktivni i naravno nezaobilazna polly

Šta da vam kažem držite se , ne klonite duhom... znam da nije lako ali imajte vere i nade i kad vam izgleda da ništa više nepreostaje ne samo za psorijazu nego za ma šta.

Neka vas sve Bog spase i sačuva...

Ja sam u međuvremenu posle neotigasona i puve i čišćenja još jednom bio od glave do pete prekriven psorom, pa se još jednom očistio... pregurao operaciju mitralnog zalistka, pa nakon toga još sijaset nekih boleščina koje su odlazile i dolazile... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli... a krajem avgusta ako Bog da ponovo na more... da obradujem i sebe i mališane...

a psorijaza pa ima je nešto više jer sam se izgleda podsvesno nervirao oko ovoga ali nije strašno... spašće već ako ništa dotućiće je Diprosalik il nešto slično i more...

Pazite se da ne pogrešite sa zvaničim i alternativnim terapijama i bežite što dalje od ikakvih bioenergetičara, hipnozera, ekstrasensova i vračara ikakve vrste od njih samo možete da nastradate i telesno i duševno.

Znam da nije lako ali ne brinite se ni za šta sem za spasenje... pustite Bogu sve ostalo, ja to pokušavam ali još nisam uspeo.

Sve vas voli i moli Boga za vas vaš

okto
Zahvaljujem se Oktu na javljanju ,jako mi je žao što pored ove dosadne bolesti imate još mnogo zdr. problema .Želim vam mnogo snage ivolje za životom .U ime svih dobrih ljudi na forumu zahvaljujem na savjetima ilijepim željama
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:46   #3904
ulje crnog kima

Poceo sam ga piti prije 20 dana, jos ne vidim nikakve rezultate, ali ne planiram prestati. Malo jeste skupo, ali boze moj... Procitavsi dosta o njemu, vjerujem da moze promijeniti stanje samo na bolje, nikako na gore.

Neko je pitao kako se koristi pa evo:

2 puta dnevno, ujutro i navece ( svakih 12 sati ), 15-ak minuta prije jela, popiti jednu srednju ( cajnu ) kasiku ulja i zaliti sa casom mlake vode u kojoj je otopljen med.
Naravno, u obzir dolazi samo egipatsko ulje od NIGELLA SATIVA vrste crnog kima.
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 22:57   #3905
Ovim putem zelim svim zainteresovanim da prenesem iskustvo moje licno i moje porodice,a vezano za uspjesno lijecenje tezeg oblika psorijaze i to oblogama od urina.Naime,moja majka je imala psorijazu izrazenu na vlasistu i tabanima koji su i krvarili,te stvarali probleme prilikom hodanja.Zahvaljujuci terapiji od sopstvenog urina (oblogama) koja je trajala mjesec i 10 dana u potpunosti je izlijecila navedenu opaku bolest.Tako da,hvala Bogu,vec dvije i pol godine nema nikakvih ni problema niti znakova da je ikad bila prisutna navedena bolest.Ove obloge od sopstvenog urina pomazu i drugim stvarima kao sto su: seboreja,uklanjanje akni,perut u kosi i td. U citavoj ovoj prici oko majke nam je pomogla knjiga "Urinoterapija" dr.Genadija Petrovica Malahov-a.
Mirza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 15:57   #3906
mirza moze u detalje ???
vrapcezgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 16:09   #3907
:c
Quote:
karolinaa kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem za to ant, anti :-) možeš li mi to malo objasniti, molim te. Ne znam iz kojeg razloga,ali mi nikad nije palo na pamet da ta mast im akakve nuspojave...

a neznam ti tocno objasnit kao ti anti sastavi ne dopustaju organizmu da se sam obrani vec samo zaljecuje psorijazu a kao bit svega je da ti organizam sam stvori obrambeni mehanizam..ma da ne trkeljam pitat cu ju opet pa ti javim...ja sam tu pricu popusila ok zvuci...nego sve u svemu meni je jedna tocka nestala sa ruke, na nozi se rascetvorila a na koljenu izgleda kao par uboda od komarca sto je odlicno..jedino na glavi sr.. ali dobro...nekakvih pomaka ima-homeopatija...dao Bog da je se rijesim jeeee
kupit cu svojoj homeopatkinji cijeli svijet hhahahahahahhah
vrapcezgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:45   #3908
zdravo narode.
ja sam psorijatičar 20 godina,sad mi je 37,tako da imam iskustva.oženjen sam i imam sina od 6 godina,koji hvala bogu ima lijepu zdravu kožu.puno sam toga probao i već se zamorio.teško je danas u ovom vremenu slušati a kamo li provoditi razne prijedloge kako bi se trebao ponašati psorijatičar.ne jedi masno ,ne meso,ne se nervirati,ne ovo ,ne ono,ne mlijeko,itd.inače živim u bosni,u travniku,gdje je i klima vlažna,pa ni to ne pogoduje psorijazi.još mi je ostala nada za neki lijek koji če pristupiti na potpuno novi način liječenja psorijaze,mislim da samo neko genetsko riješenje može biti spas.ako neko ima neki informacija nek se javi,čisto što je nama psorijatičarima teško razgovarati sa "zdravim"ljudima.puno pozdrava,i nada posljednja umire.
neo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 21:01   #3909
Pozdrav svim novim i starim članovima.dugoooo se nisam javljala na forum iako sam redovno citala savjete i iskustva.
Evo ove godine smo uspjeli sina odvesti na more,i nismo zadovoljni,po tjemenu se psorijaza rasirila,jedino sto su (dok smo bili na moru)naslage ljuskica bile manje,sad kad smo se vratili te naslage su se naglo povecale tako da ce mo morati na Elokom.
Zanimaju me druga iskustva,sto se tiće mora i ljeta.
pozdrav
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 10:12   #3910
Molio bih one koji imaju ikakvo iskustvo sa korištenjem matične mliječi pčela u liječenju psorijaze da nam ovdje isto prenesu. Hvala.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:40   #3911
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim novim i starim članovima.dugoooo se nisam javljala na forum iako sam redovno citala savjete i iskustva.
Evo ove godine smo uspjeli sina odvesti na more,i nismo zadovoljni,po tjemenu se psorijaza rasirila,jedino sto su (dok smo bili na moru)naslage ljuskica bile manje,sad kad smo se vratili te naslage su se naglo povecale tako da ce mo morati na Elokom.
Zanimaju me druga iskustva,sto se tiće mora i ljeta.
pozdrav
ćao
samo jedno pitanje.šta je elokom?ćujemo se
neo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 19:46   #3912
Quote:
neo72 kaže: Pogledaj post
ćao
samo jedno pitanje.šta je elokom?ćujemo se
Elocom je jedan od jacih kortrica,u obliku losiona i masti,koristi se jednom dnevno jer je jak i kako je nama rekla doktorica koristi se kao "vatrogasac",kad nista drugo nepomaze puno.
pozdrav
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:40   #3913
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
Elocom je jedan od jacih kortrica,u obliku losiona i masti,koristi se jednom dnevno jer je jak i kako je nama rekla doktorica koristi se kao "vatrogasac",kad nista drugo nepomaze puno.
pozdrav
hvala
neo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:21   #3914
Smile

Evo mene posle duzeg vremena i mogu da se pohvalim da mi sad koza izgleda najbolje u zadnjih 10 godina. Nisam nista posebno uradila osim sto sam koristila mesec dana kajtezovicevu terapiju meda i kreme pa otisla namore nekih 15 dana gde sam se dobro osuncala i kupala u moru(a ne u bazenu)i kada sam se vratila pokusala da uhvatim sto vise sunca.Sada je nazalost vreme malo ruznjikavo pa sam kod kuce ali se nadam da se ova neman nece skoro pojaviti.Najzad nosim suknju i osecam se presrecno.Kako je leto pokusavam da se hranim zdravo sa malo mesa puno povrca i maslina.Inace na moru sam se mazala samo sa maslinovim uljem na suncu a posle suncanja kantarionom.Nista znaci novo ali eto.
Htela bih jos da vam kazem da mislim da urin mozda moze da pomogne.Ja znam da su ranije zene se umivale svojom mokracom da bih imale lep ten i da su mokracu stavljale na smrznuta i ranjiva mesta.Nisam se puno zadubljivala u tu pricu ali verujem da ima nekog efekta a i mi zene znamo da su najbolje i najskuplje kreme za lice sa ureom.
lapis azuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:22   #3915
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim novim i starim članovima.dugoooo se nisam javljala na forum iako sam redovno citala savjete i iskustva.
Evo ove godine smo uspjeli sina odvesti na more,i nismo zadovoljni,po tjemenu se psorijaza rasirila,jedino sto su (dok smo bili na moru)naslage ljuskica bile manje,sad kad smo se vratili te naslage su se naglo povecale tako da ce mo morati na Elokom.
Zanimaju me druga iskustva,sto se tiće mora i ljeta.
pozdrav
Trebalo je prije sunčanja skinuti ljuske,a to se moglo sa salicilom u vazelinu,koliki postotak salicila to bi trebao dermatolog utvrditi.Npr.može od 2,3,5% ovisno o tome koliko su ljuske debele.Nakon sunčanja odmah neutralnu kremu Belobazu,cold kremu ili nešto drugo.Takodjer je dobro otići na terapiju u Naftalanu,a odmah poslije nje na more tj.sunčanje na moru.
Srdačan pozdrav
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:26   #3916
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Trebalo je prije sunčanja skinuti ljuske,a to se moglo sa salicilom u vazelinu,koliki postotak salicila to bi trebao dermatolog utvrditi.Npr.može od 2,3,5% ovisno o tome koliko su ljuske debele.Nakon sunčanja odmah neutralnu kremu Belobazu,cold kremu ili nešto drugo.Takodjer je dobro otići na terapiju u Naftalanu,a odmah poslije nje na more tj.sunčanje na moru.
Srdačan pozdrav

hvala na odgovoru.
kad smo dosli na more"podstanarke"(kako je zove moj sin)nije ni bilo,nego tek nekoliko dana poslije se pocela pojavljivati.samo sto se onda pojavila u sirijem obliku a jedino sto su ljuskice bile manje i nije svrbilo,ali zato je sad kako smo doma dostigla vrhunac vrhunaca u ovoj nasoj prvoj godini borbe sa njom.
pokusat cu sa doktorom vidjeti za Naftalan,da ga uputi tamo na pregled posto nam nije daleko,iz Siska smo.
hvala na savjetima,bit ce korisni za iduce ljetovanje
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:39   #3917
Quote:
okto kaže: Pogledaj post
... nezaobilazna polly ...
ne čitam vas redovno već neko vrijeme
danas sam slučajno otvorila topic, i mene se spominje
Quote:
okto kaže: Pogledaj post
... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli...
ne znam kaj da kažem
dovoljna ti je psorijaza, ne treba ti i multipla
ali sve je to autoimuno i puno nas ima sreću ubrat više tih krasnih stvari
držim fige da ipak nije ms, da će naći da imaš nešto lakše i izlječivo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:31   #3918
Ja lično već godinama koristim pravljenu mast u apoteci za mazanje glave.Krema je salicilna kis. u vazelinu 2 ili 3 posto .Glavu , odnosno kosmati dio glave mi namaže neko od ukućana iveć nakon 1-2 sata sa gustim češljem ljuskice otpadaju .Krema nije štetna a efikasna je.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 11:29   #3919
Ne koristite proizvode od raznih Kjtezovića, jer neznate sastav proizvoda. Znam nekoliko osoba kojima je njihov proizvod vrlo malo pomogao kao i meni, ali što je najbitnije neznate sa čim se mažete. Svi oni govore da je njihov proizvod pravi lijek, ljudi ne vjerujte im.
ive2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:12   #3920
Ja sam dobio psorijazu od 12 godine,tada je krenuo pobertzet i jedna moja frendica je dobila u pubertetu i prošlo je,znal iko oćel mene proć,sad imam 13 godina ????Odgovorite
zivot_propast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.