Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 15:29   #21
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Evo da isprobam!

Sanjala sam prije nekoliko godina jedan san.
Vrijeme? 5.1.2007.negdje između 2 i 3 ujutro.
Sanjala sam da sam bila sama nasred stare gradske jezgre, sve je bilo u nekakvom crno, bijelo, sivom filmu, a vrijeme kao da će svakog trenutka pasti kiša, baš sivo i tmurno, i jako hladno i pusto.
I tako ja hodam, svuda oko mene hladan, sivi kamen, ja se čudim kako to da nigdje nikoga nema oko mene.
I hodam ulicom tako, zbunjena, i odjednom osjetim da je netko iza mene, ali nisam se uopće osvrtala.
I onda sam vidjela kako otamo, dakle iza mene, dolazi nekakav crni gusti dim i kao da mi nekako uvlači energiju unutra, kao da me usisava unutra, čini mi se pogotovo iz dijela vrata, ali sa stražnje strane, ne znam kako da drugačije objasnim. Vratna kralježnica! Kao da me taj dim iza mene usisava.
I okrenem se i vidim crnu kuglu ili rupu, a oko nje taj gusti crni dim, i normalno, prepadnem se.
Sad ne znam jel to bila kugla ili rupa, uglavnom nekakav crni krug, u svakom slučaju.
Nakon par trenutaka umjesto tog kruga sam vidjela nekakvu odvratnu babu, s prodornim, crnim, ali opet beživotnim očima, raščupanu, s tankom sijedom kosom do poda, užasno, užasno blijedu i mršavu, sasušenu, krezubu.
Sve su joj se kosti ocrtavale, ja sam je doživjela kao nekakvu vješticu, baba rogu, štajaznam...
Imala je na sebi nekakvu pokidanu haljinu, prljavu, poluprozirnu, kao da se valjala u pepelu, nešto bijelo, sivo, boja kože, uglavnom nekakva nedefinirana boja ispod koje su joj se kosti ocrtavale.
I kaže mi da prijeđem na njenu stranu.
Ja umirem od straha, ali kažem da neću.
Kaže ona opet isto, vuče me za ruku unutra, u taj dim, ja kažem da neću.
Nakon toga mi kaže: U redu, onda ću te morati ubiti.
Ja njoj kažem da me ubije, da me zaboli briga.
I onda je nestala, ja opet na ulici, ali su polako počeli dolaziti ljudi.
Ja sam se bojala naravno, jer mi je rekla da će me ubiti, i hodala sam dalje ulicom, među ljudima koji su se smijali, osjećala sam se kao da prolaze dani, no vještice nigdje nije bilo.
Više se nisam bojala jer sam nekako znala da se neće vratiti i da me neće ubiti.

Evo natalne: http://i53.tinypic.com/2ahbew3.jpg


Par dana nakon sna sam doživjela prvi panični napad, pa sam se borila s anksioznošću, sve do nedavno, sad sam neusporedivo bolje i gotovo da nemam više tih problema.
Evo, budem se osvrnula na najbitniji segment sna.


Tvoj san opisuje vlastiti unutrašnji doživljaj - vlastito stanje psihe. U vrijeme sna osjećala si se ugroženo usljed izloženosti nekoj vrsti neumoljive energetske/psihičke prisile (Pluton) koja te silila da odstupiš od vlastitih urođenih uvjerenja/Jupiter vladar Sunca (traži se prelazak "na drugu stranu"). U snu se vidi i tvoje stanje i tvoj unutrašnji stav prema "vlastitoj budućnosti" koji je prilično crn i bezperspektivan. Opisan je unutrašnjom dezorijentiranošću i depresivnošću (simbolički prikazano tmurnom atmosferom i sumornim vremenskim prilikama). Ali se vidi i to da imaš jaki moral jer jako dobro razlikuješ "dobro od zla" (u snu si njemu-zlu dala oblike crnog dima, crne kugle/rupe, vještice krezube i sl.).




Astrološka pozadina:

U vrijeme ovog sna proživljavala si dugotrajni mučni tranzit Plutona teškim stelijem u vlastitoj natalnoj karti (Saturn/Uran/Venera u 2. polju) čiji dispozitor jest Jupiter (uvjerenja, moral, etika, viši principi). Budući da se stelij nalazi u 2. polju ovaj tranzit Plutona je pokrenuo najdublje unutrašnje "uništavačke porive" kojih je osoba nesvjesna ali oni za samu osobu u ovom životu predstavljaju pitanje "elementarne egzistencije" (2. polje).


Hoću reći...ovakvi snovi u kojima je tako snažno izražen element prisile često su povezani s unutrašnjim osjećajima krivnje...kako se radi o Plutonu ovo je i "kolektivna krivnja" koja se očitovala kroz osobu u snu. Jer kod ljudi koji imaju u natalnoj karti Plutona u 12. polju (psihički sadržaji) postoji i neka vrsta snažnog ovoživotnog sjećanja na prošlu karmu u kojoj su i sami bili svjedoci/sudionici "masovnog zla" (Pluton). Takva "friška" sjećanja na teške događaje iz prošlosti je karma koja je iznimno teška a ako se potakne nekim događajem u ovom životu pobuđuje u osobi najdublje strahove...strahove da se tako nešto "ne ponovi".


Također ovim tranzitom u vrijeme sna Pluton vrlo blisko dodiruje Veneru (vladar 12. polja) pa ti psihički sadržaji lakše izalaze upravo putem snova. Isto tako snovi nikada ne govore o onome "što već znamo"...a koliko je ljudska psiha jaka pokazuje i tvoj san. Pa je tako tvoja psiha već nekoliko dana ranije putem sna nagovijestila prijetnju fizičkom tijelu (panični napadaj). Također kako je tranzit Plutona prolazio tako bivaš sve slobodnija od ove energije, a već prelaskom Plutona u drugi znak (jarca) energetski je mnogo lakše...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:38   #22
[QUOTE]
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
http://i52.tinypic.com/xani1j.jpg

jučer 18.11 sanjam da sam u restoranu i gledam brdo izloženih kolača i naručujem čokoladne iako ih ne vidim, čekam ali ih ne dočekujem.
dok čekam vidim na podu svoje čarape iako na nogama imam već jedne, obuvam ih čini mi se.
Sunce kopulira (konjugira) s Marsom (slike iz sna predstavljaju tebe),a Neptun s Jupiterom (hedonizam).To je podsjetnik da neke potisnute i duže odlagane promjene u svezi s imidžem (7.k) i karijerom (MA 90° JU) ponovno kucaju na vrata svijesti.Tvojem se Jupiteru međutim nigdje ne žuri,jer Neptun mu je upravo započeo priču iz 1001 noći pa,kao i obično,neka, ipak, sve to pričeka malo.
Povežimo sada slike!
Restoran je tvoj status quo!Živiš u okruženju prividnog,privremenog autoriteta
i dominacije (restoran u kojem na kraju sve dolazi na naplatu).Iako ti svi služe,usamljen si i jasno vidiš budućnost statusa u kojem se nalaziš.

Sebe vidiš kao brdo kolača (predmet privremenog užitka koji okolini služi,za nasladu,nekad pravu ,nekad lažnu;za ulagivanje) i sve je kod tebe jača spoznaja da to više ne želiš biti.Naručuješ (preostalim autoritetom),pokušavaš narediti samome sebi),kolač kojeg nema u ponudi (onaj dio kakvim se u očima drugih i u vlastitoj stvarnosti ne vidiš,ali znaš da oni postoje).Želiš i biti i vidjeti se drugačije!

Brdo kolača,ujedno je i brdo tvoje samozadovoljnosti i hedonizma u koji zapadaš,ali drugi ti dio (san) osobnosti poručuje da je to neizvjesno i trebaš izači iz toga.Konkretno,ovdje sunce podsjeća Marsa da se uspavao i već ti je to trebao reči.

Pogled ka stopalima,na koja su navučene čarape,govori o tome da ti već neko vrijeme pripremaš preduzeti taj korak ka promjenama,ali nikako da učiniš ključni,posljednji pomak.Obuješ cipele i kreneš.

Na podu je novi par čarapa.Čini ti se da ih navlačiš - još uvijek nisi siguran možeš li učiniti taj korak.Preispituješ sve dosadašnje korake i u dvojbi navlačiš još jedne čarape kako bi dobio na vremenu.Cipela još uvijek nema,a one su ti potrebne da bi konačno dao otkaz u tvrtci ili napustio neku sredinu u kojoj ni ti ni tvoj alter ego ne vidite budućnost.

Quote:
zadnji mjesec sam sanjo hrpu čokolade, u tablama bez omota na betonu, koju mahnito jedem i velike plave šljive na voćki koje diram ali ne jedem.
to je što se tiče hrane.
Potvrđuje prethodni san !


Quote:
nedavno npr. šetam i prilazi mi biciklist i nakon brbljanja stavlja mi u ruku kovanice, nalazim se u učionici i kolege mi odjednom daju kovanice.
Potvrđuje prethodna dva sna !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:47   #23
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
http://i52.tinypic.com/xani1j.jpg

jučer 18.11 sanjam da sam u restoranu i gledam brdo izloženih kolača i naručujem čokoladne iako ih ne vidim, čekam ali ih ne dočekujem.
dok čekam vidim na podu svoje čarape iako na nogama imam već jedne, obuvam ih čini mi se.
zadnji mjesec sam sanjo hrpu čokolade, u tablama bez omota na betonu, koju mahnito jedem i velike plave šljive na voćki koje diram ali ne jedem.
to je što se tiče hrane.
zadnju godinu pratim snove i javljaju mi se slični simboli stalno. primjetio sam da radnja nema puno veze sa simbolima jer se isti pojavljuju u različitim scenarijima.
nedavno npr. šetam i prilazi mi biciklist i nakon brbljanja stavlja mi u ruku kovanice, nalazim se u učionici i kolege mi odjednom daju kovanice.

super tema
poz
Dok čovjek spava u snovima se pojavljuju iste misli (Merkur) i isti duševni osjećaji (Mjesec) koji ma se bavi na javi samo što je san otvoren na sve vrste psihičkih sadržaja koji raciu možda nisu dostupni. Kao i sve vrste svih mogućih fantazija (Neptun) pa je samim time umnogome kreativniji....u snovima je sve moguće.


Snovi o hrani spadaju u jedne od najčešćih ljudskih snova. U astrološkom smislu hrana je simbolički najuže povezana s znakom bika & Mjesecom....što znači da ovaj san prije svega dotiče te aspekte bića.




Astrološka pozadina:

U natalnoj karti osim što je znak bika istaknut na ASC, a Mjesec (hrana) se također nalazi u Venerinom znaku postoje i vrlo protočni aspekti Mjeseca (hrana) i Venere (slatkiši) na Jupiter što pokazuje da se osoba u stvarnom životu teško suzdržava (tj. teško joj pada takva vrsta ograničavanja). Dispozitor Mjeseca (hrana) je Venera (slatkiši) koja radi 0º na Merkur (vladar 2. polja/fizičke potrebe i vladar 6. polja/navike hranjenja) te 90º na Pluton (intenzivne emocionalne potrebe). Vidi se slikovito da u snu sanjaču hrana predstavlja "zabranjeno voće koje dira a ne jede" pa je takav i odnos hrane prema sanjača (hrana koja ne dolazi, hrana koju čeka a ona ne dolazi, itd...). Radi se dakle o segmentu uskraćivanja (Saturn). U drugom dijelu sna pojavljuje se simbolika zaštite nogu. Odjeća/6. polje (čarape u ovom slučaju) imaju primarnu funkciju zaštite od hladnoće (Saturn) pa se čini da je to ovdje u funkciji emocija (Mjesec). Kao i simbol svijesti koja u snu zna (Neptun vladar 12. polja) da bi se "trebala pokrenuti" (noge).


Hoću reći...po svemu sudeći ovaj san je proizvod dugotrajnijeg tranzita Saturna 6. poljem i natalnim Mjesecom s kojim je ušao u orbis. Razdoblje tranzita Saturna preko natalnog Mjeseca karakterizira jedna vrsta fizičke i moralne potištenosti. Budući da Mjesec uvijek predstavlja i našu duševnu hranu u vrijeme tog tranzita prisutna je jedna posebna vrsta "emocionalne žudnje" za kontaktom koji nam nedostaje ili je iz bilo kojeg razloga bio uskraćivan u životu (djetinjstvu, odrastanju). Jer naša duša (Mjesec) je jako senzibilna i mudra i ona jako dobro zna na što nam treba skrenuti pažnju u snovima. Pozicija i aspekti Mjeseca simbolički pokazuju kroz što se ta žudnja najdirektnije ispoljava (ovdje je to slatka hrana (Mjesec u Venerinom znaku). To je i vrijeme kada emocije ne mogu spontano ispoljiti (Saturn blokada) pa često fizičko tijelo izražava emocionalne potrebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:02   #24
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo, budem se osvrnula na najbitniji segment sna.

...
Draga Fish, hvala ti puno, puno, sad mi je puno stvari jasnije.

Karma, karma
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:46   #25
Evo ja odavno mislim ovdje napisat neki san ,ali u zadnje vrijeme sjećam se samo kratkih dijelova.
:/

Uglavnom danas ujutro 8-10h otp. (20.11.2010)
Sanjala sam da vozim dječje kolica i bebu u njima.I kao šetam neki trgovačkim centrom a možda i po gradu.I kao stalno mi ljudi pomažu oko tih kolica ,na pokretnim stepenicam i svugdje .
I na kraju nosim ja tu bebu u rukama , i oko mene se skupe slavne osobe da vide tu bebu ,jer kao i ja sam slavna neka osoba.Ili je to dijete bilo.Ugl mislim da je bilo moje ipak i ja sam kao slavna.

U zadnje vrijeme često sanjam djecu ,prvo da čuvam dvoje djece i kao jedno padne i ja gledam je li oslijepilo.
Onda da učim rođaka hodat.

http://i387.photobucket.com/albums/o.../solar2009.gif
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 11:16   #26
Nocas i noc prije toga, znaci 2 noci zaredom sanjam bivseg momka. u snu smo kod mene doma, sa mojima sve je normala...samo ja ne znam na cemu smo. i tada se u snu mirimo i budemo skupa. i jedan detalj iz sna nocas, mislim, malo je glup. ali mi je neobican i ostao mi je u glavi. meni se jako mokrilo, a kako je momak bio u sobi pokraj, nisam htjela da to cuje pa nisam htjela mokriti u skoljku nego u neko posudicu koju sam planirala kasnije izliti. no nisam uspjela...pomokrila sam se na pod hehe. glupo, ali tako je bilo. hehe. hvala

http://tinypic.com/r/t4w6sj/7
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:12   #27
Quote:
zaštita na radu kaže: Pogledaj post
Tema je super, drago mi je da sam na nju naišao jer već dva tjedna neprestajem razmišljati o jednom svom snu.
Dakle san od 5. 11. 2010.:
Došao sam u pakao na razgledavanje tipa kao u muzej. unutrašnjost je bila kao cijev tunela. sve je bilo hladno i sivo. ljudi su bili skamenjeni tj. dugi vremenski period su se stapali sa kamenom pozadinom i pretvarali se u reljef (kao ono amer. predsjednici). nije me bilo frke ali sam pitao valjda Boga ili tako nekog nevidljivog a sveprisutnog "da li su oni svjesni?" odgovor je bio "da"
moja natalna
Ponekada je teško na ovaj način sagledavati snove jer je kod snova jako bitna i atmosfera i brojne druge stvari i okolnosti koji prate neki san. Ovaj tvoj san prilično je kratak i bez nekih detalja, toliko je "neodređen" da mu je teško i "odrediti radnju". Zato ću se ovdje osvrnuti na ono najupečatljvije na osnovi napisanoga.


Ono što se jako vidi u tvojoj karti jest da preživljavaš jedan važan period života - period kada Saturn dovršava vlastiti dugotrajni ciklus natalnom kartom. To je završna faza ciklusa kojim je on obišao sva natalna polja i vraća se na početak. Ono što hoću reći jest da Saturn ono što dotakne uvijek kristalizira, konsolidira, zaledi, izolira, fiksira...pa ovaj prvi dio sna u kojem opisuješ cijev tunela čija unutrašnjost je hladna i siva a razgledavanje "muzejsko"...te ljude koji su se "dugi vremenski period stapali s kamenom pozadinom" neodoljivo podsjeća na tranzit Saturna 12. poljem koji upravo živiš.

Taj tranzit je u tvojoj karti započeo prelaskom Saturna preko Sunca-život (egzaktno polovinom listopada ove godine) a završava prelaskom Saturna u 1. polje (Saturn ulazi u znak škorpiona početkom listopada iduće godine).

Prolazak Saturna 12. poljem je period kada se osoba intenzivno suočava s posljedicama svojih starih razmišljanja i djela, jer približavanje učitelja-Saturna ASC-u simbolizira period života u kojem se prošle ambicije, potrošene stare strukture i prioriteti života počinju rasipati pa se unutra osobnosti događa nešto što bi najpribližnije mogli nazvati - stvaranjem "novog sustava životnih vrijednosti".

To je i vrijeme definiranja vlastitih ideala (12. polje), ali i nekih osobnih spiritualnih usmjerenja pošto je osoba na jednom vrlo osobnom unutrašnjem nivou (12. polje) odbacila stare obrasce koji su joj se za ovaj život za nju pokazali sasvim nekorisni, prazni i beživotni (Saturn). To je i period unutrašnje dezorijentiranosti i nemoći (bila toga osoba svjesna ili ne) u kojem ona na ovaj ili onaj način ima potrebu za nekim "duhovnijim odgovorima" jer ono što osjeća da joj se događa unutra ne može izraziti logikom i raciom (12. polje). To može biti neka spiritualna, mistična ili pak umjetnička staza koja joj daje odgovore na neka dublja životna pitanja (odatle u tvom snu na njegovom kraju i ovaj spiritualni dio, dio u kojem se obraćaš "sveprisutnom" za odgovor). Po svemu sudeći mnoge odgovore ti već znaš jer jasno praviš razliku između sebe i "drugih" (vladar 12. polja 0º Neptun, vladar 12. polja/Neptun 120º Mjesec u 4. polju).

U vrijeme dok si sanjao ovaj san Mjesec (narodne mase) se nalazio upravo u 12. polju.

Ovo je period života u kojem je važno da se osoba okrene sebi iznutra (ona se pače tome "mora okrenuti" jer ako to ne napravi onda je okolnosti na to prisile) i tu pronađe vlastite duhovne vrijednosti. Dakle one baš svoje svojcate ...one koje ne robuju društvenim ili nekim drugim (uvjetovanim) strukturama. Tj. da otkrije vlastiti "izvor duhovne snage" u životu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:43   #28
E, Fish puno, puno ti hvala.

Quote:
Po svemu sudeći mnoge odgovore ti već znaš jer jasno praviš razliku između sebe i "drugih" ...
ja se stvarno osjećam izvan mase tj da smo različiti.

Quote:
..stvaranjem "novog sustava životnih vrijednosti"...pronađe vlastite duhovne vrijednosti. Dakle one baš svoje svojcate ...one koje ne robuju društvenim ili nekim drugim (uvjetovanim) strukturama. Tj. da otkrije vlastiti "izvor duhovne snage" u životu.
i s ovim se mogu jako dobro identificirati.
Jednom rječju, hvala
zaštita na radu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:50   #29
...kada čitam datume sna na ovom topicu stalno si mislim dal' je dobar (jer ljudi mogu sanjati prije ponoć)....kadli kod tebe nema dileme - sanak je u jutarnjim satima.

Inače kod tih jutarnjih snova san često zna biti isprovociran nekim zvukom ili nekim drugim osjetom (a ujutro toga zna biti puno više) i općenito racio u tim snovima više radi jer je mozak polubudan. No dobro...da vidimo što ovdi imamo.
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Evo ja odavno mislim ovdje napisat neki san ,ali u zadnje vrijeme sjećam se samo kratkih dijelova.

Uglavnom danas ujutro 8-10h otp. (20.11.2010)
Sanjala sam da vozim dječje kolica i bebu u njima.I kao šetam neki trgovačkim centrom a možda i po gradu.I kao stalno mi ljudi pomažu oko tih kolica ,na pokretnim stepenicam i svugdje .
I na kraju nosim ja tu bebu u rukama , i oko mene se skupe slavne osobe da vide tu bebu ,jer kao i ja sam slavna neka osoba.Ili je to dijete bilo.Ugl mislim da je bilo moje ipak i ja sam kao slavna.
http://i387.photobucket.com/albums/o.../solar2009.gif
Dakle, glavne teme koje dominiraju tvojim snom su majčinstvo i neka vrsta pozornosti (slavna osobnost). Obje se nalaze u 5. polju. Pa zavirimo u njega.




Venera (žemski hormoni) koja je i vladar 5. polja u natalnoj karti upravo tranzitira tvoje 5. polje (stvaralaštvo). A s druge strane Saturn je egzaktno u vrhu 5. polja i započinje dugotrajni tranzit tim istim poljem. Kada Saturn tranzitira 5. polje kako kaže Arroyo:

...izražavanje ljubavi prema drugima može postati zaštitničko i brižno, a takva osjećanja mogu postati naročito snažna u odnosu s djecom. Jer to je vrijeme u kojem se ostvaruje dodir sa stvarnim potrebama vlastite djece i dubljim obavezama prema njima.



Ti si naravno još mlada i ovo se naravno ne odnosi na "tvoje dijete" već se radi o tvom tkz. "unutarnjem djetetu". Zato djeca u snovima najčešće simboliziraju neku novu fazu u životu sanjača, fazu za koju osoba osjeća da joj nije dovoljno dorasla. Ili pak životne okolnosti za koje osjeća da se prema njima ponijela nedovoljno odraslo ili nezrelo. Također, jako je važno promotriti kako se u snu sanjač odnosi prema tom svom "unutranjem djetetu" jer upravo taj odnos simbolizira i glavnu potrebu sanjača. Jer unutarnje dijete je i "vitalan dio nas - izvor ljubavi u nama". U ovom snu se to ističe kroz odnos s "slavnošću" (vladar 5. polja 0º Mjesec u lavu).

Također, tranzit Saturna 5. poljem uvijek najprimarnije djeluje na naše vlastito ushićenje životom, na našu spontanost, naše osjećaje ljubavi i radosti življenja ili pak najviše od svega na osjećaje cijenjenja sebe. No on-Saturn djeluje naravno na način sebi svojstven. Tj. svojim tranzitom ovim poljem Saturn stvara neku vrstu osjećanja manjka oduševljenja životom kao takvim ili pak (kao što se to vidi jednim dijelom i u tvom snu) potrebe za "poznatošću" onoga što smo stvorili, a što bi nam trebalo predstavljati radost samo po sebi. Čini se da tu nešto nedostaje...da osobi nedostaje priznatosti statusa u onome što stvara.


Ima u ovom snu još puno slika ali budem samo ovu....konjunkcija vladara 5. polja, Merkura i Mjeseca u 3. polju lava posebno lijepo opisuje sliku svih tih ljudi koji ti pomažu oko dječijeg pokretala (Mjesec u 3. polju). I sva ta simbolika velikog trgovačkog centra (Merkur/Jupiter u lavu), itd.



Zaključak:

Zato, rekla bih - po svemu sudeći radi se o tome da tvoj sanak oslikava unutrašnje stanje zbunjenosti svojim statusom u životu. Zbog jakog lava u natalnoj karti tvoj karakter ima potrebu iskazati se kao poseban, ima potrebu zablistati i zasjati u onom području života koje živi. A kada postoji privremena barijera između njega i njegove samorealizacije (a jest tranzitom Saturna 5. poljem) on ima dileme o vlastitom identitetu (dispozitor vladara 5. polja - Sunce) pa se u snu obraća svom unutrašnjem djetetu kako bi preko njega iskazao (ASC rak) svoje potrebe koje u životu nije iskazao. Pa to radi u snu prikazujući svoju "kreaciju poznatom i slavnom" (vladar ASC-a Mjesec u lavu) kada već osobi taj osjećaja zadovoljstva nedostaje u stvarnosti (tranzit Saturna 5. poljem).

Doslovno radi se u biti o tome da se osoba s jedne strane teško pronalazi u vlastitoj kreaciji (onome što stvara), a s druge o potrebi za priznanjem i popularnošću toga od okoline budući da ona sama nije pronašla svoj focus. Naime - s Saturnom u 5. polju uvijek u fokus pažnje dolazi pitanje "priznavanja vlastitih djela".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:46   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...Dakle, glavne teme koje dominiraju tvojim snom su majčinstvo i neka vrsta pozornosti (slavna osobnost). Obje se nalaze u 5. polju. Pa zavirimo u njega.




Venera (žemski hormoni) koja je i vladar 5. polja u natalnoj karti upravo tranzitira tvoje 5. polje (stvaralaštvo). A s druge strane Saturn je egzaktno u vrhu 5. polja i započinje dugotrajni tranzit tim istim poljem. Kada Saturn tranzitira 5. polje kako kaže Arroyo:

...izražavanje ljubavi prema drugima može postati zaštitničko i brižno, a takva osjećanja mogu postati naročito snažna u odnosu s djecom. Jer to je vrijeme u kojem se ostvaruje dodir sa stvarnim potrebama vlastite djece i dubljim obavezama prema njima.


Također, tranzit Saturna 5. poljem uvijek najprimarnije djeluje na naše vlastito ushićenje životom, na našu spontanost, naše osjećaje ljubavi i radosti življenja ili pak najviše od svega na osjećaje cijenjenja sebe. No on-Saturn djeluje naravno na način sebi svojstven. Tj. svojim tranzitom ovim poljem Saturn stvara neku vrstu osjećanja manjka oduševljenja životom kao takvim ili pak (kao što se to vidi jednim dijelom i u tvom snu) potrebe za "poznatošću" onoga što smo stvorili, a što bi nam trebalo predstavljati radost samo po sebi. Čini se da tu nešto nedostaje...da osobi nedostaje priznatosti statusa u onome što stvara.


Zaključak:

Zato, rekla bih - po svemu sudeći radi se o tome da tvoj sanak oslikava unutrašnje stanje zbunjenosti svojim statusom u životu. Zbog jakog lava u natalnoj karti tvoj karakter ima potrebu iskazati se kao poseban, ima potrebu zablistati i zasjati u onom području života koje živi. A kada postoji privremena barijera između njega i njegove samorealizacije (a jest tranzitom Saturna 5. poljem) on ima dileme o vlastitom identitetu (dispozitor vladara 5. polja - Sunce) pa se u snu obraća svom unutrašnjem djetetu kako bi preko njega iskazao (ASC rak) svoje potrebe koje u životu nije iskazao. Pa to radi u snu prikazujući svoju "kreaciju poznatom i slavnom" (vladar ASC-a Mjesec u lavu) kada već osobi taj osjećaja zadovoljstva nedostaje u stvarnosti (tranzit Saturna 5. poljem).

Doslovno radi se u biti o tome da se osoba s jedne strane teško pronalazi u vlastitoj kreaciji (onome što stvara), a s druge o potrebi za priznanjem i popularnošću toga od okoline budući da ona sama nije pronašla svoj focus. Naime - s Saturnom u 5. polju uvijek u fokus pažnje dolazi pitanje "priznavanja vlastitih djela".
ja se inače budim tijekom noći ,tako i ujutro s probudim nešto prije nego trebam ustat i onda ako opet zaspem uglavnom sanjam


Stvarnoo odlično objašenjenje sna ,pogotovo ovo boldano je ono s čime se mogu poistovjetiti potpuno.
Da ,trenutno se osjećam zbunjeno i ne znam kamo izraziti svoju energiju .Baš sam neoduševljne ,nezadovoljna sadašnjim životom.

Pomalo sam izgubljen au svemu.Mogu još reći da,moj izbor faksa i presljenje mi nije sjelo i sad važem odluku ,što mi najbolje učiniti.I čemu se posvetiti ako odustanem od te cijele ''priče.''

Hvala puno
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 23:14   #31
Sanjala sam preksinoć da idem nekakvom ulicom, pretpostavljam da sam bila u nekom gradu, sve tmurno, tamno, a ja sama hodam. Došla sam do jednog dijela gdje sam trebala skrenuti, skrenula sam (mislim) ulijevo u neku drugu ulicu, koja je išla zakrivljeno da bi na kraju došla na početak. I tako par puta. Nije me bilo strah nego nisam mogla razumjeti jaji e ta ulica dovela na početak kad nije vodila unazad. :S

http://i52.tinypic.com/260bng7.gif -moj natal+solar
__________________
I guess nobody ever really done me
Oo he done me, he done me good =)
GossipBirdie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 15:33   #32
Quote:
lavinia_20 kaže: Pogledaj post
Nocas i noc prije toga, znaci 2 noci zaredom sanjam bivseg momka. u snu smo kod mene doma, sa mojima sve je normala...samo ja ne znam na cemu smo. i tada se u snu mirimo i budemo skupa. i jedan detalj iz sna nocas, mislim, malo je glup. ali mi je neobican i ostao mi je u glavi. meni se jako mokrilo, a kako je momak bio u sobi pokraj, nisam htjela da to cuje pa nisam htjela mokriti u skoljku nego u neko posudicu koju sam planirala kasnije izliti. no nisam uspjela...pomokrila sam se na pod hehe. glupo, ali tako je bilo. hehe. hvala

http://tinypic.com/r/t4w6sj/7
Nije glupo ...radi se o segmentu intime (Mjesec) koji ne možeš (nisi mogla) ispoljiti u prošloj vezi a on ima svoj korijen u odnosima unutar obitelji (u snu ste kod tebe doma, dom predstavlja vlastitu intimu). Mokrenje naime "psihološki" ima jako puno sličnosti s plakanjem (nemogućnost emotivnog otpuštanja) i kada u snu postoji problem "s otpuštanjem" takav san najčešće ukazuje na vezu između te dvije stvari (prihvaćanje vlastitih emocija). Što se vidi u ovom drugom dijelu sna koji opisuje nemogućnost kontrole (pomokrila si se na pod).




Astrološka pozadina:

Tvoja karta je prilično nepregledna, ali vidi se da je u trenutku sanjanja egzaktna konjunkcija Merkur/Mars sjela na tvoj natalni Mjesec u 4. polju i na taj način ga isprovocirala ("piknula"). S druge strane Saturn radi kvadrat na natalnu Veneru i na taj način aktivira taj aspekt koji osoba ima u natalnoj karti. Tj. natalno postoji opozicija Venera/Saturn što je aspekt koji pokazuje da osoba svoju sigurnost (Saturn) održava kontrolirajući ženu/žemske hormone u sebi (Venera) tj. ima potrebu suzdržavanja. Kako kaže Greene...kod napetog apekta Venera/Saturn sposobnost izražavanja i primanja ljubavi (Venera) često je umanjena i "osujećena" usljed nedostatka prave ljubavi u djetinjstvu...osoba često kasnije uviđa da se ne može otvoriti u odnosu muškarac - žena jer se tokom odrastanja saživjela sa svojim obrambenim sistemima (Saturn).


Dispozitor Venere je Mjesec (intima, bliskost) koji se nalazi u 4. polju i radi 180º na Jupiter. Pa se ovdje radi o tome da se takvi "Venerinski strahovi" osobe da neće biti prihvaćena kao žena (Venera u raku 180º Saturn) ispoljavaju preko aspekta dispozitora Mjeseca (suze) 180º Jupiter (nagomilavanje). To su spekti koji govore o unutrašnjoj osjetljivosti i vlastitim (a prekomjernim) osjećajnim zahtjevima koje da bi s jedne strane kontrolirala a s druge kompenzirala....osoba zna prekomjerno reagirati (Mjesec 180º Jupiter). (o ovome svemu prilično opširno pisah ranije )


Zato mislim da je u ovom snu važno uočiti bazu i poveznicu koja je "piknuta" a govori o tome da ovaj san prije svega proicira odnose koje osoba vuče iz vlastite obitelji (Mjesec u 4. polju).

Pa se na kraju postavlja pitanje koje bi osoba trebala postaviti samoj sebi - Tko je taj s kojim ona ne zna "na čemu je"?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:27   #33
U narodu ima nekih objašnjenja snova kao pod normalno. Baš me zanima da li ti i tu vrijedi. Ja sam jutros (između 6 i 7 sati ujutro) sanjala vlastiti, da prostiš , izmet. prvo nisam kužila da je moje a susjeda našla pa se čudila, pa onda nikak se obrisati...I prošlog vikenda sam čak dvije noći sanjala vrlo slično...

Veli narod da su to pare. A šta vele moje zvjezdice? Već dulje guram novi posao pa...jel to, to?
http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:52   #34
San o porodima

Zanimalo bi me astrološko tumačenje sna kojeg sam sanjala

ovaj petak, 26.11.2010.; između 5:30 i 6 sati

Uglavnom, u snu sam bila trudna do "zuba", bio je listopad (18.10.), otišla sam sama u bolnicu i rodila djevojčicu i isti dan izašla iz bolnice. Nakon par dana, opet mi je narastao trbuh i ponovilo se isto. U snu se pojavio datum 22.10. i tada sam rodila blizance - dječaka i djevojčicu i opet isti dan izašla iz bolnice. No, ni tu porodima nije bio kraj. Za koji dan sam opet bila trudna (bio je 24.10.) i taman sam otišla da se porodim...

...i probudila me budilica na mobitelu. Hvala Bogu, narađala sam se za nekoliko života . Inače, nemam djece, niti su mi trenutno u planu.

Inače, ne bih još spomenula i ovaj san da mi iz nekog razloga nije palo na pamet da bi mogli biti povezani:

18.11.2010., također između 5:30 - 6 sati. Sanjala sam da se potpuno raspadam (prvo glava pa ostatak tijela).

Kada sam povezala ta dva sna, činilo mi se to kao: kraj nečega i novi početak


Eto, bila bih zahvalna ako netko to još može bolje protumačiti.


http://i53.tinypic.com/fvgyz5.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 05.12.2010. at 21:47. Reason: link
Godišnja doba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:22   #35
Quote:
GossipBirdie kaže: Pogledaj post
Sanjala sam preksinoć da idem nekakvom ulicom, pretpostavljam da sam bila u nekom gradu, sve tmurno, tamno, a ja sama hodam. Došla sam do jednog dijela gdje sam trebala skrenuti, skrenula sam (mislim) ulijevo u neku drugu ulicu, koja je išla zakrivljeno da bi na kraju došla na početak. I tako par puta. Nije me bilo strah nego nisam mogla razumjeti jaji e ta ulica dovela na početak kad nije vodila unazad. :S

http://i52.tinypic.com/260bng7.gif -moj natal+solar
Nema potrebe da stavljaš solarnu kartu.


Ulica je u astrološkoj simbolici predstavljena 3. poljem (znakom blizanca) a upravo taj znak se nalazi u natalnoj karti na vrhu 3. polja. Vladar 3. polja Merkur radi 180º Neptun (dezorijentacijski aspekt, Merkur je vladar 3. polja i 7. polja, a Neptun vladar ASC).


U vrijeme sanjanja sna ne postoje jači tranzitni aspekti na Merkura i Neptuna pa se čini da ovaj san oslikava dezorijentiranost/zbunjenost usljed nesigurnosti u kontaktima s drugima (dispozitor Neptuna je Saturn, Saturn pak već duže tanzitira 7. polje). Ili pak o unutrašnjem doživljaju određene samozavaravajuće situacije iz života na javi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:34   #36
sanjam ga noćas nakon jako dugo vremena

... dolazi da se vidimo, puna sam obaveza i ne stižem ostati sama s njim, ne progovaramo uopće, povrijeđena sam zbog nečeg (u stvarnosti smo prekinuli dan prije, on je tako htio) i ne posvećujem mu pažnju, on šuti a ja osjećam kao da šutnjom priznaje svoj dio krivnje ...
čuva moje malo dijete dok se ja opet vratim odnekud ...
kad se napokon vratim, ostaje nam samo malo vremena provesti skupa, uopće ne progovaramo ...
dok sjedim na stepenicama on me grli oko nogu i spušta glavu, osjećam ljubav prema njemu ...

tada me probudi alarm na mobitelu

je li ovo samo moja želja da mi se vrati ?

http://tinypic.com/view.php?pic=dcrr8&s=7

tek sad vidim da je potrebno upisati i približno vrijeme

mislim da je moglo biti između 02:30 i 5:30

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.11.2010. at 22:15. Reason: spajanje postova
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:09   #37
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
U narodu ima nekih objašnjenja snova kao pod normalno. Baš me zanima da li ti i tu vrijedi. Ja sam jutros (između 6 i 7 sati ujutro) sanjala vlastiti, da prostiš , izmet. prvo nisam kužila da je moje a susjeda našla pa se čudila, pa onda nikak se obrisati...I prošlog vikenda sam čak dvije noći sanjala vrlo slično...

Veli narod da su to pare. A šta vele moje zvjezdice? Već dulje guram novi posao pa...jel to, to?
http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7
Ne bih rekla da tu vrijedi.



Život nije statična činjenica već živ proces, a ljudsko tijelo kao njegova materijalna kategorija podložno određenim ciklusima - ciklusima "punjenja" i "pražnjenja" koji mu omogućavaju da se obnavlja i živi. Putem pražnjenja tijelo izbacuje izmet (naziv za odbacujući proizvod probavnog sustava). Dakle, kod ljudi, vršenje nužde u biološkom smislu predstavlja prirodan način iznošenja štetnih tvari (smeća) iz organizma.


Bik je najtromiji znak horoskopa - pasivni žemski znak u kojem je djelatna energija (Mars) u egzilu. On brine o zalihama i pohrani hrane u organizam (fiksni znak), a kao znak suprotan je znaku škorpiona koji simbolizira raspadanje, truljenje i propadanje materije. Možemo reći da znak škorpiona simbolizira agresivne napore izlučivanja i izbacivanja štetnih tvari iz tijela kojih se čovjek mora lišiti da bi mogao "ponovo jesti" (bik). Bik (Venera) su usta, škorpion (Pluton) je anus pa upravo na ovoj osi egzistira metabolička os ljudskog organizma.




Astrološka pozadina sna:

U natalnoj karti znak bika nalazi se u vrhu 6. polja (posao, zdravlje i ishrana) što shodno gore napisanome u astrološkom smislu opisuje bazičnu tromost kojom se "odvijaju stvari" na tom području života. Dakle, tamo gdje je znak bika tamo je područje života koje je "prirodno tromo", a stvari se u pogledu tog područja sporo mijenjaju. Posebno se teško mijenjaju one koje osoba usvoji kao loše navike (npr. u vezi hranjenja-bik).

Nadalje, duže vremena si živjela i živiš još uvijek naporan tranzit Saturna (težina) 10. poljem (profesija). Saturn uskoro izlazi iz 10. polja no on svojim tranzitom upravo radi opoziciju na Veneru-vladara 6. polja (posao) tako da će ovo tvoje poslovno nezadovoljstvo po svemu sudeći još potrajati neko vrijeme (Saturn izlazi niz znaka vage i opozicije tek u listopadu 2012. godine. No od ožujka 2012. stoji tranzit Jupitera 6. poljem pa će poslovna situacija biti prosperitnija te više prilike za samostalnost kojoj osoba poslovno teži (Mars u 6. polju)).

S druge strane Jupiter je natalno u 8. polju, polju koje predstavlja polje lišavanja tvarnog i štetnog. Duže vremena ga opozicionira Pluton-anus (Pluton je vladar 12. polja (snovi))...rekla bih - nije čudno što si baš na ovakav način povezala svoj san (Jupiter - novac, blagostanje).




Zaključak:

U vrijeme sna Mjesec (osjetljivost, raspoloženje na dnevnoj bazi) je tranzitirao znak raka, dakle 8. polje i Jupiter - zato si se u snu "tako lako" olakšala i oslobodila težine i pritiska (Saturn) koji trpiš po pitanju profesije već duže vremena na javi i to kroz simboliku izmeta (serija 8.). No po svemu sudeći na javi ćeš još malo morati pričekati (Saturn) da se riješiš težine (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:13   #38
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nije glupo ...radi se o segmentu intime (Mjesec) koji ne možeš (nisi mogla) ispoljiti u prošloj vezi a on ima svoj korijen u odnosima unutar obitelji (u snu ste kod tebe doma, dom predstavlja vlastitu intimu). Mokrenje naime "psihološki" ima jako puno sličnosti s plakanjem (nemogućnost emotivnog otpuštanja) i kada u snu postoji problem "s otpuštanjem" takav san najčešće ukazuje na vezu između te dvije stvari (prihvaćanje vlastitih emocija). Što se vidi u ovom drugom dijelu sna koji opisuje nemogućnost kontrole (pomokrila si se na pod).




Astrološka pozadina:

Tvoja karta je prilično nepregledna, ali vidi se da je u trenutku sanjanja egzaktna konjunkcija Merkur/Mars sjela na tvoj natalni Mjesec u 4. polju i na taj način ga isprovocirala ("piknula"). S druge strane Saturn radi kvadrat na natalnu Veneru i na taj način aktivira taj aspekt koji osoba ima u natalnoj karti. Tj. natalno postoji opozicija Venera/Saturn što je aspekt koji pokazuje da osoba svoju sigurnost (Saturn) održava kontrolirajući ženu/žemske hormone u sebi (Venera) tj. ima potrebu suzdržavanja. Kako kaže Greene...kod napetog apekta Venera/Saturn sposobnost izražavanja i primanja ljubavi (Venera) često je umanjena i "osujećena" usljed nedostatka prave ljubavi u djetinjstvu...osoba često kasnije uviđa da se ne može otvoriti u odnosu muškarac - žena jer se tokom odrastanja saživjela sa svojim obrambenim sistemima (Saturn).


Dispozitor Venere je Mjesec (intima, bliskost) koji se nalazi u 4. polju i radi 180º na Jupiter. Pa se ovdje radi o tome da se takvi "Venerinski strahovi" osobe da neće biti prihvaćena kao žena (Venera u raku 180º Saturn) ispoljavaju preko aspekta dispozitora Mjeseca (suze) 180º Jupiter (nagomilavanje). To su spekti koji govore o unutrašnjoj osjetljivosti i vlastitim (a prekomjernim) osjećajnim zahtjevima koje da bi s jedne strane kontrolirala a s druge kompenzirala....osoba zna prekomjerno reagirati (Mjesec 180º Jupiter). (o ovome svemu prilično opširno pisah ranije )


Zato mislim da je u ovom snu važno uočiti bazu i poveznicu koja je "piknuta" a govori o tome da ovaj san prije svega proicira odnose koje osoba vuče iz vlastite obitelji (Mjesec u 4. polju).

Pa se na kraju postavlja pitanje koje bi osoba trebala postaviti samoj sebi - Tko je taj s kojim ona ne zna "na čemu je"?
Hvala! da, kad sagledam sve puno dublje, znam da je tako!
lavinia_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:04   #39
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da tu vrijedi.
...

Posebno se teško mijenjaju one koje osoba usvoji kao loše navike (npr. u vezi hranjenja-bik). ..

Nadalje, duže vremena si živjela i živiš još uvijek naporan tranzit Saturna (težina) 10. poljem (profesija). Saturn uskoro izlazi iz 10. polja no on svojim tranzitom upravo radi opoziciju na Veneru-vladara 6. polja (posao) tako da će ovo tvoje poslovno nezadovoljstvo po svemu sudeći još potrajati neko vrijeme (Saturn izlazi niz znaka vage i opozicije tek u listopadu 2012. godine. No od ožujka 2012. stoji tranzit Jupitera 6. poljem pa će poslovna situacija biti prosperitnija te više prilike za samostalnost kojoj osoba poslovno teži (Mars u 6. polju)).
...
No po svemu sudeći na javi ćeš još malo morati pričekati (Saturn) da se riješiš težine (Saturn).
Hvala puno.
Vijesti nisu onakve kakvima sam se nadala, ali bit će. Još godinu i pol pisanja poslovnih ponuda bez pravog odaziva...aah, ok.

A ono o tromosti mi je jasno. Za površne stvari sam lako pokretljiva i "fletna" a za prave stvari

Hvala još jednom
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:15   #40




Mole se sudionici topica da obrate pažnju na to da je ovo forum te da on kao takav ima vlastite kapacitete.

Nije uputno stavljati izrazito opsežne snove koji imaju jako puno sadržaja, jako puno "radnji" i "podradnji" jer je i jako teško staviti odgovor na takav "ogroman" san (kao što je slučaj s postom od čudne frajlica). Za tako opsežne snove prikladniji je rad u nekoj drugoj formi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.