Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 20:35   #41
znam dijete koje je islo u montessori vrtic i dijete koje ide u waldorfsku skolu i NEMA TEORIJE da upisem svoje klince niti u jedno.
bljaki.
smatram da se dijete moze kvalitetno oblikovati, formirati i pouciti i u "normalnim" skolama i vrticima.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:50   #42
Prednost privatnog vrtića, bilo kojeg, vidim u omjeru teta i djece u grupi. U našem vrtiću, a takva situacije je manje više svugdje u ZG je 28 djece i dvije tete koje nisu tamo cijelo vrijeme, znači ujutro dođe jedna, kasnije druga pa su preko dana skupa, pa ova što je ranije došla ranije i ode.

Mi u državnom vrtiću plaćamo sportski program 100,00kn mjesečno (četiri sata sporta dnevno), mislim da isto tako ima i "engleska" grupa uz sportsku i to mi se čini kao optimalno rješenje - znači nadoplata u gradskom vrtiću za extra aktivnosti.

Ono što je najvažnije u vrtiću je dobra teta. To nikako ne možeš znati unaprijed i ne možeš platiti. kakva te dopadne, dopadne. Mišicu su dopale super tete, nadam se da će i malca.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:49   #43
Vrtić u koji ide moja klinka djelomično radi po Montessoriju. Plaćam ga jednako kao što bih plaćala i gradski vrtić, nešto manje od 600 Kn.

Najočitija razlika je u tretmanu djece: u gradskom vrtiću klinci su strogo odvojeni po grupama, učenje je svedeno na minimum, kreativnost na nekoliko političko-podobnih projekata, ne pridaje se velika pozornost ni individualnosti klinaca ni osobne afinitete, tko je od klinaca "jači", taj se izbori za sebe, tko nije Pripadnost mlađoj grupi je sramota, a interakcija sa djecom iz mlađh grupa izaziva jedino podsmjeh i ruganje. Opća kultura se uči samo utoliko da tetama olakša život, a nešto više od toga ne postoji ni u nečijoj mašti. Naravno, ne mogu za sve to ni najmanje kriviti tete - jedna je teta na ogroman broj djece, ravnateljica je politički postavljena - te žene vjerujem da rade najbolje što mogu u takvim uvjetima.

S druge strane naš vrtić je privatan, tete rade sa neusporedivo manjim brojem djece i kvalitetnijim pedagoškim pomagalima. Od vlasnice imaju veliku podršku, stalno se ulaže u obrazovanje odgojitelja, odgojitelji imaju pravo na inicijativu, njihove zamisli se promišljaju i često prihvaćaju. Naravno da je tako lakše raditi, jedna teta mi je jednom rekla da bi u državnom vrtiću imala veću plaću, ali da ne bi mogla raditi na taj način.

Eto, ja bih rekla da mi se osbno čini da Montessori ima svojih vrijednosti i svakako mi je drago što naš vrtić radi po tom programu (ali 3000 Kn mjesečno - toliko baš ne), ali mi se važnije čini sam odnos prema djeci i odgojiteljima, odnos prema odgojnim ciljevima (ili uopće postojanje istih) i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:38   #44
Quote:
mislim da ideja vrtića kao vrtića nije loša ali ne plaća se ovdje samo čuvanje/odgajanje djeteta tu je i ime koje jamči "nešto"...

Slično je i s privatnim ordinacijama, poliklinIkama...jednostavno je drugačiji pristup, odnos blabla....htjeli mi to priznati ili ne

Gradski vrtić i gradki vrtić nisu jedno te isto....nažalost

Ne mislim da je to preseravanje već stvar mogućnosti, komoditeta i koje čega. Najvažnije je ozračje koje djeca osjete u obitelji a mišljenja/predrasude da se netko šminka samo jer izdvoji veću cifru za "sličan" proizvod i nije baš svjetal primer odgoja/razmišljanja....možda je ponekad primjer i za zavist
složit ću se i ovdje s tobom.
ne znam, svi ste počeli pljuvat po vrtiću jer košta 3000 kn, i pitate se po čemu je bolji? pa ja ne znam da je netko rekao da je bolji od gradskog ono, skup je, pa automatski - ma kaj si oni zamišljaju, kaj oni misle da su im djeca bolja i sl i sprdanje. čemu?
ak netko ima 3000 kuna koje može potrošit na bilo što, i ako se odluči na taj vrtić, umjesto rate kredita koja je tu spominjana, samo nek izvoli. meni ni iz džepa, ni u džep. meni je možda pametnije potrošit na nešto drugo, ali, nemamo svi iste afinitete, hvala bogu.
osobno ne bih dala tu lovu za vrtić, ali vjerujem da ima onih koji mogu i koji daju iz nekog razloga (odbijam vjerovati kako razlog ima veze sa preseravanjem).
i još nekaj, 28 djece na jednu tetu ? di to?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:56   #45
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
i još nekaj, 28 djece na jednu tetu ? di to?
Ma dvije su tete, ali nisu obje tu cijelo vrijeme. Skupa su valjda od 9-10 pa do cc 13-14 sati. Mislim da je tako svugdje u gradskim vrtićima. Pričam o vrtiću u Miroševcu, ali i u okolnim vrtićima nije ništa bolje.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:05   #46
Exclamation

Quote:
Zaljubljena i sretna kaže: Pogledaj post
Ne znam za vrtic tu,ali ovdje mu je cijena ok i vrtic je ok.Ne moraju oni sad strebati ili nesto,nego jednostavno rade na principu da djecu poticu nekim stvarima i uce kroz igru.Meni se stil svidja,iako nista nemam ni protiv gradskih.Mi imamo u susjedstvu jedan i djeca npr.naizmjenice idu sa tetama kupovati namirnice u trg.sjeckaju povrce za rucak,donose cvijece za djeciji stol,svaki tjedan druga djeca i sl.Ukljuceni su jednostavno u sve segmente vrtica.Al nije da ih neko postavi za stol,da globus,pa ti uci zemljopis
Čula sam kako je vrtić katastrofa da su tete bahate,o ravnateljici da ne govorim..Da si svaka donekle teta udana ili slobodna odradit necijeg tatu.Vec znam troje koji su završili sa tetama iz montessoria pa mi tako vise izgleda na neki bordel nego vrtic.Ne znam bas dal bi vam bilo ugodno da vi dolazite po vase dijete sretna,dok vam tetu štepa suprug a vi o tom nemate pojma!!Uglavnom sve tracaju i svi sve znaju osim naravno supruge..i nije bas nesto sto se tice vrtica osim sto vam deru lovu,i naknadno sve plačate a oni se prema vama odnose kao da ste u drzavnom gdje vam dijete ide za siću..i onda ko je tu lud!!!Bolje za te no0vce kupite djeci igračke ili ih vodite na putovanja nego ovakav vrtić!!koji je za mene totalna glupost!!!!Tko voli nek izvoli!!!
supermenka78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 22:49   #47
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit, al ja mislim da je tebi kriva osoba išla objašnjavat neke stvari (mislim na tvoju sestričnu) . radije pitaj nekog kompetentnijeg.

don't get me wrong - moja mala isto ide u gradske jaslice, ali ja ne mislim da je montessori nešto fensi, vrednije, bolje ili nešto deseto. jednostavno, postoji više mogućnosti i svatko će odabrat onu koja mu više odgovara. za nekog je to gradski, za nekog privatni, a za nekog montessori, waldorf itd.
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ček, to je pisala tvoja sestrična koja, pretpostavljam, studira PO? ako dam jel to sve što je zapamtila, odnosno, jel ona smatra da je jedino to bitno kod tog montessori vrtića?

ak pričamo o onom na bukovcu, ja sam prije 2 tjedna pričala s tom susjedom iz zg, rekla je da plaća 1600 i nešto sitno.
Mi smo isto naše dijete dali u Montessori vrtić. medoda je dobra, ali nažalost ljudi koji prenose montessori metodu su needucirani. Imali smo velikih problema sa odgajateljicama koje se svako malo mjenjaju (a to znači da uprava e valja, vodstvo). Govorim o Montessori vrtiću u Zagrebu, mandićeva 2. Odgajateljice djeci govore da su zločeta, kažnjavaju djecu tako da ih isključuju iz rada grupe i stavljaju u kut na razmišljanje, kažnjavaju ih tako da ih ostavljaju po cijele dane u prostoriji jer kao nisu zaslužili da idu se igrati u parkić sa drugomdjecom.
Ravnateljica vrtića, ne voli ništa čuti loše o vrtiću, a imatoliko toga lošega. Kada prigovorite, tada na vas gledaju kao da ste im uzeli kruh iz ruku. nažalost, svi oni dobro žive na račun roditelja (napominjem, u vrtiću najmanje ima roditelja koji su bezobrazno bogati, većinom su to roditelji koji su bili prinuđeni upistai djete u vrtić,jer isu dobili državni). Cijena vrtića je sada 2000 kn, a još vas traže da donosite kekse, maramice, salvete, WC papir...jer kao oni nemjau novca.
Montessori metoda kaže da u grupi treba biti najviše 15-16 djece, nažalost u vrtiću Montessori u Mandićevoj je 28 djece u grupi. Tu se vidi cilj: Profit
ispislai smo djecu i pokušali opet sa državnim i ove godine uspjeli. Djeca su presretna. Da, naša djeca u Montessori vrtiću nisu bila sretna! To se vidjelo na djeci.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 00:22   #48
Quote:
Larix kaže: Pogledaj post
Mi smo isto naše dijete dali u Montessori vrtić. medoda je dobra, ali nažalost ljudi koji prenose montessori metodu su needucirani. Imali smo velikih problema sa odgajateljicama koje se svako malo mjenjaju (a to znači da uprava e valja, vodstvo). Govorim o Montessori vrtiću u Zagrebu, mandićeva 2. Odgajateljice djeci govore da su zločeta, kažnjavaju djecu tako da ih isključuju iz rada grupe i stavljaju u kut na razmišljanje, kažnjavaju ih tako da ih ostavljaju po cijele dane u prostoriji jer kao nisu zaslužili da idu se igrati u parkić sa drugomdjecom.
Ravnateljica vrtića, ne voli ništa čuti loše o vrtiću, a imatoliko toga lošega. Kada prigovorite, tada na vas gledaju kao da ste im uzeli kruh iz ruku. nažalost, svi oni dobro žive na račun roditelja (napominjem, u vrtiću najmanje ima roditelja koji su bezobrazno bogati, većinom su to roditelji koji su bili prinuđeni upistai djete u vrtić,jer isu dobili državni). Cijena vrtića je sada 2000 kn, a još vas traže da donosite kekse, maramice, salvete, WC papir...jer kao oni nemjau novca.
Montessori metoda kaže da u grupi treba biti najviše 15-16 djece, nažalost u vrtiću Montessori u Mandićevoj je 28 djece u grupi. Tu se vidi cilj: Profit
ispislai smo djecu i pokušali opet sa državnim i ove godine uspjeli. Djeca su presretna. Da, naša djeca u Montessori vrtiću nisu bila sretna! To se vidjelo na djeci.
ali vaša djeca nisu bila u montessori vrtiću možda u nekom koji se predstavlja tako Uglavnom drago mi je da su sada sretna, a to iskustvo je stvarno za prijaviti nadležnima (ako koji od njih radi svoj posao)
Mi smo zadovoljni Montessori grupom na Prisavlju
__________________
kocka do kocke kockicaaaa
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 00:49   #49
Quote:
Minda kaže: Pogledaj post
ali vaša djeca nisu bila u montessori vrtiću možda u nekom koji se predstavlja tako Uglavnom drago mi je da su sada sretna, a to iskustvo je stvarno za prijaviti nadležnima (ako koji od njih radi svoj posao)
Mi smo zadovoljni Montessori grupom na Prisavlju
Djeca su bila u Montessori programu u drugome vrtiću, ali smo ih zbog škole prebacili u mandićevu 2 i požalili što smo to učinili.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 01:06   #50
Quote:
supermenka78 kaže: Pogledaj post
Čula sam kako je vrtić katastrofa da su tete bahate,o ravnateljici da ne govorim..Da si svaka donekle teta udana ili slobodna odradit necijeg tatu.Vec znam troje koji su završili sa tetama iz montessoria pa mi tako vise izgleda na neki bordel nego vrtic.Ne znam bas dal bi vam bilo ugodno da vi dolazite po vase dijete sretna,dok vam tetu štepa suprug a vi o tom nemate pojma!!Uglavnom sve tracaju i svi sve znaju osim naravno supruge..i nije bas nesto sto se tice vrtica osim sto vam deru lovu,i naknadno sve plačate a oni se prema vama odnose kao da ste u drzavnom gdje vam dijete ide za siću..i onda ko je tu lud!!!Bolje za te no0vce kupite djeci igračke ili ih vodite na putovanja nego ovakav vrtić!!koji je za mene totalna glupost!!!!Tko voli nek izvoli!!!
Ovo je živa istina. Mi smo svjedoci Montessori vrtića u zagrebu, mandićeva 2. Tete se mjenjali ko na traci. Ovo o tetama i tatama neznam, ali moguće je i to! ne čudim se ako se dešava.
Mi smo bili nezadovoljni jer se odnose prema roditeljima kao da mi moramo djecu dovoditi u taj vratić i da nema ništa drugo. Pa mi ih plaćamo, oni imaju posao zato što im dajemo novac. Djeci su u vrtiću četo govorili da su "dobra" ili "zločesta". To smo prigovorili kod ravnateljice, ali nije ništa pmoglo. samo je odmoglo, jer smo došli na crnu listu ato to znači: nepodobni koji stalno nešto progovaraju. Cijena vrttića je 2000 kn/mj + svaki mjesec za aktivnosti, priredbe i još vas traže da donosite maramice, kekse i slično...nemaju dovoljno novca.
isto tako, djecu su kažnjavali tako da ih pošalju na razmišljanje i to tako da dijete izdvoje iz grupe i pošalju ga u strnu ili kut da razmilisli. Što može 3 ili 4 godišnjak razmisliti? Može samo stvoriti frustraciju kod njega i odbijanje dolaska u vrtić.
Kada jednom dođete na crnu listu, onda je vaše dijete je krivo za sve i često ga šalju na razmišljanje. Eto toliko o Montessori. Eh da još i ovo: Ponekad je kazna malome djetetu da ne može sa ostalom djecom ići u park na igranje. To je oduzimanje prava djeteta na slobudu igranja i kretanja. To djete ostaje sa jednom tetom cijeli dan u zatvorenom prostoru tj. boravku vrtića. Tužno, neprofesionalno, jadno ali istinito. Možete mi se javiti, potpisati ću ovakavo pismo ako treba i na sudu.
Ravnateljica djeteta (narcisa) otvoreno kaže, citiram: " meni kao ravnatelju je najvažnije su odgajatelji, ispunjavanje roditeljske obveze (plaćanje) i edukacija djece". Kažem joj: "Znači vama su djeca na trećem mjestu?" A njen odgovor je bio: "S vama se ne može razgovarati, jer važete svaku riječ." Eto tolikoo Montessri školi i vrtiću u Zagrebu u mandićevoj 2 i ravnateljici škole.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 01:14   #51
U jednoj školskoj godini, nagledali smo se svašta i dan danas kada se prisjetimo ne možemo vjerovati da se takvo što dešava u Montessori školi. Metoda Montessi je odlična i mi je danas cijenimo, ali ljudi koji u Mandićevoj 2 u Zagrebu u školi i vrtiću prenose Montessori ideju rada mislim da su potpuno needucirani. Koliko god da se oni i trudili, nažalost sve to pada zbog egističnog ponašanja ravnateljice Narcise.

NOVO! ove je godine u upravu škole uvukla i svojega supruga, svi učitelji su nekako povezani od nekuda (teško je to znati), svojatanja rekli bismo kod nas. Njihova djeca idu u šoklu, pitanje: Da li oni plaćaju za svoju djecu školarinu ili se ista djeca "šlepaju" uz ostalu djecu besplatno. To znači da mi roditelji koji smo imali i vi drugi koji sada imate djecu u toj školi plaćate istodobno školarinu i njihovoj djeci. To se točno zna, čija sve djeca od nastavnika i odgajatelja idu u školu u vrtić.
Napominjem: Ova škola i vrtić, Montessori, mandićeva 2, je osnovana kao Udruga. U Hrvatskoj jako dobro znamo kako i na koji način Udruga funkcionira, ali isto tako smo svjedoci kako se preko Udruga "peru novci".
na pitanje jednoga roditelja, naravno novoga u školi: Kako da se učlanim i postanem član udruge i pridonesem svojim radom na poboljšanju rada udruge? Odgovor je: nažalost ne možete se učlaniti!
To u HR ne postoji, svatko može postati članom udruge, ako podmiri kotizacije ili obveze koje treba kako biste bili punopravni član. Ali tako taj isti član se može na Skupštini Udruge (svake 4 g. po HR zakonu) kandidirati za predsjednika ili neke druge funkcije. Međutim, to nekome ne odgovara! Članovi Udruge su očito samo podobni koji ne iznose ništa što nije dobro, već samo dobro. A to se onda zna, boje se da će netko raskrinkati koliko plaćaju za svoju djecu ili neplaćaju!

Dragi roditelji, koji imate još djecu u školi, dobro razmislite kome plaćate školarinu. Svojoj djeci ili imate još djece ali to neznate.

Ove godine se školarina čak i poeća sa 1900 na 2000 kuna. Bandićev sistem kod njih ne funkcionira. zašto? Samo zato što bi uvođenjem bandićeva sistema naplate, smanjila školarina a time i njihov privatni novčanik. Pogledajte vozni park učitelja! Ovakav vozni park učitelji u klasičnim školama nemaju!

Prva 4 razreda su još i OK. Ali trebate otići pogledati kabinetsku nastavu. NEMA JE!!!!!!! Djeca nemaju posebne kabinete za kemaiju,fiziku, matamatiku,biologiju i slično, kao što to ima klasična škola.
Montessori veliki promašaj za djecu, ali dobitak za roditelje! Djete dođe iz škole bez torbe, bez knjiga, sve riješi u školi i kao roditelj ne trebate se brinuti da li djate uči kod kuće ili ne. zašto? Sve je opušteno. Svako djete zna kada će biti ispitano. Ako se nekome danas ne radi matematika, to djete ne mora raditi, može učiti npr. engleski i slično. Tu nastaju BIG BIG problemi kasnije.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 01:17   #52
Quote:
supermenka78 kaže: Pogledaj post
Čula sam kako je vrtić katastrofa da su tete bahate,o ravnateljici da ne govorim..Da si svaka donekle teta udana ili slobodna odradit necijeg tatu.Vec znam troje koji su završili sa tetama iz montessoria pa mi tako vise izgleda na neki bordel nego vrtic.Ne znam bas dal bi vam bilo ugodno da vi dolazite po vase dijete sretna,dok vam tetu štepa suprug a vi o tom nemate pojma!!Uglavnom sve tracaju i svi sve znaju osim naravno supruge..i nije bas nesto sto se tice vrtica osim sto vam deru lovu,i naknadno sve plačate a oni se prema vama odnose kao da ste u drzavnom gdje vam dijete ide za siću..i onda ko je tu lud!!!Bolje za te no0vce kupite djeci igračke ili ih vodite na putovanja nego ovakav vrtić!!koji je za mene totalna glupost!!!!Tko voli nek izvoli!!!


osbno sam bio prisutan kada je ravnateljica Montessori vrtića u mandićevoj 2, zagreb, za jedno dijeta rekla da je mali zločinac. Toliko o pedagoško-obrazovnim metodama iz vrha vrtića. Kako očekivati da odgajateljice budu bolje.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 08:32   #53
Quote:
Larix kaže: Pogledaj post
osbno sam bio prisutan kada je ravnateljica Montessori vrtića u mandićevoj 2, zagreb, za jedno dijeta rekla da je mali zločinac. Toliko o pedagoško-obrazovnim metodama iz vrha vrtića. Kako očekivati da odgajateljice budu bolje.

ovo je strašno i nema baš veze s montessori pedagogijom

inače odgajatelj u montessoriju ne može biti netko tko je završio samo predškolski odgoj već moraju proći poseban montessori program pa bi čovjek rekao da su žene malo više educirane ali očito je kao i u bilo kojem vrtiću stvar u glavama i zacementiranom pristupu odgoju koji ide iz nekih davnih vremena

po meni je najveći problem montessori vrtića to što je to pedagogija u kojoj je intelektualni razvoj i samostalnost u toj mjeri dominantna da je socijalizacija s vršnjacima potpuno u drugom planu

i gradski vrtići imaju neki program na kojem je jedna moja profesorica dosta radila i koji bi u osnovi trebao uključivati i neke principe montessorija i još puno toga (iz tog razloga npr. djeca ne trebaju spavati ako ne žele)

sve se to na kraju svede na isto a to je da je problem u implicitnoj pedagogiji odgajatelja tako će neki govoriti djeci da su zločinci i sputavati kreativnost u bilo kojem programu s tim da su ovi u gradskim vrtićima ipak u malo težoj poziciji zbog veličine grupa i kad su izvrsni
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 13:36   #54
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
ovo je strašno i nema baš veze s montessori pedagogijom

inače odgajatelj u montessoriju ne može biti netko tko je završio samo predškolski odgoj već moraju proći poseban montessori program pa bi čovjek rekao da su žene malo više educirane ali očito je kao i u bilo kojem vrtiću stvar u glavama i zacementiranom pristupu odgoju koji ide iz nekih davnih vremena

po meni je najveći problem montessori vrtića to što je to pedagogija u kojoj je intelektualni razvoj i samostalnost u toj mjeri dominantna da je socijalizacija s vršnjacima potpuno u drugom planu

i gradski vrtići imaju neki program na kojem je jedna moja profesorica dosta radila i koji bi u osnovi trebao uključivati i neke principe montessorija i još puno toga (iz tog razloga npr. djeca ne trebaju spavati ako ne žele)

sve se to na kraju svede na isto a to je da je problem u implicitnoj pedagogiji odgajatelja tako će neki govoriti djeci da su zločinci i sputavati kreativnost u bilo kojem programu s tim da su ovi u gradskim vrtićima ipak u malo težoj poziciji zbog veličine grupa i kad su izvrsni
Mogu svaku riječ koju sam napisao i potpisati. To sam i učinio kod odvjetnika.
Montessori metode su odlične za djecu u vrtićkom statusu (iskustvo sa našom djecom). Bojim se da škola ne može dati sve potrebno. Slaba je opremljenost. ne žele ulagati, već to rade onda kada se roditelji pobune da treba nešto učiniti. To su minimlani zahvati.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 14:02   #55
Većina učitelja ima djecu u višim razredima, samo pneki u nižim. Bojim se da će isti učitelji nakon što djeca završe 8.r. otići iz škole.

Kada sam govorio o slaboj opremljenosti škole, a istodobno "svojataju" pri zaposlenju (primjer suprug ravanteljice u upravi i slično, učitelji se od prije znaju od nekuda i slično), postavljam pitanje: Na što se toliki novac potroši? na vlastite velike plaće ili se ulaže u djecu?
često se traži od roditela da doniraju npr: Tv ako imaju, CD, DVD ili slično ako se ne koristi. Tako znam da su dobivali i TV-e, PC, CD/DVD playere..i možda još ponešto. Ne troše novac u takve svrhe. Kuda onda ide novac, a ne mogu popraviti dvoranu kako bi djeca moga u shome odraditi tjelesni osgoj. Dvorana je posebna priča, to trebate vidjeti na što to liči. Kako bi djeca došla do dvorane, moraju proći kroz tiskaru "Znanje" koja je u njihovom dvorisštu. Kada pada kiša ili snijeg, djeca su mokra dok dođu do dvorana i od dvorane do škole.

Evo, idemo malo izračunati samo primitke: Popunjenost škole je dobra, te stoga ne vjerujem da nema novca da se popravi sadržaj škole i poboljšaju uvjeti rada. Računajte: Oni sada imaju 8 razreda po cca. 15 učenika = 120 učenika te dva razreda dupla (4 i 1 razred sa po još 15 učenika) = cca. 150 učenika ukupo x 2000 kn/mj = 300.000,00 kn/mjesečno + gradska subvencija (cca 700 kn??? nisam siguran) to je još nekih cca. 100.000,00 kn/mj ili ukupno cca: 400.000,00 kn/mj. x 12mjeseci (plaćate i kada djeca ne idu u školu) = 4.800.000,00 kn/godišnje. Zista sirotinjski...

Oduzmite troškove pa svatko može vidjeti da se tu vrti dobar novac. Ipak nešto i ostane, a kuda to ide...Slabo se ulaže u opremljenost, diče se najvišim prosvjetrskim plaćama, a možete malo i pogledati vozni park....očito se dobro dazaraditi. Napominjem, škola posluje kao Udruga (neprofitabilna organizacija). Možda bi se netko od viših državnih organa trebao malo pogledati financijske izvještaje škole.

PS: Dodatne nastave (nastava u prirodi se plaća posebno 1200,00 kn po djetetu 5 dana). Učenje engleskog jezika se dodatno plaća, a prodaju vam da je jezik uljučen u program. Naravno dok ne krenete u školu pa se iznenadite.

Eto svako malo se sjetim nečega ... možda sam žviždač, a li i to treba netko učiniti. Možda će djeci koja su tamo ili koja će doći, ovo pomoći da uvjeti budu bolji, da se njihovi roditelji bolje osjećaju. Platiti adekvatno dobivenome u školi, a ne plaćati ime (brand), a to se onda preljeva na načiji račun i slično. Neka ove informacije pomognu da se situacija ipak poboljša.
Larix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:28   #56
ja znam tetu koja radi u montessori vrtiću i ona je upravo svoju malenu dala u najobičniji državni vrtić... meni to dovoljno...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:57   #57
Montessori u GRADSKOM vrticu

Podizem malo temu...
Molila bih roditelje čija djeca pohađaju montessori program u okviru GRADSKOG (ne privatnog!) vrtića, ako mogu malo opisati svoja iskustva.
Naime, kada smo se u lokalnom gradskom vrtiću raspitivali oko skorašnjih upisa (DV Siget), ponuđeno nam je, između ostalog i program mješovite grupe (3-6 god.) koji radi po Montessori pedagogiji.
On je nešto skuplji od osnovnog programa (300kn vrtić+400kn Montessori) al to svakako nisu cifre kojima se barata tu na forumu (3000kn ).
Dakle, o čemu se radi? Najviše me zanima kakav je standard u smislu odnosa broja djece na broj teta?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:42   #58
Moj Leo (3 god.) ide sutra prvi dan u vrtic Montessori, ja vise uzbudjena od njega. Mi imamo ovdje privikavanje tjedan dana, ici cu s njim svaki dan na par sati. Od slijedeceg tjedna ostaje sam.. Ja sam jako kratko razmisljala dal da ga dam u taj vrtic, svidja mi se njihova filozofija, nacin rada, pristup... U grupi ih je 7, svi su trogodisnjaci. Sve skupa ih je 28 u vrticu (od 3 do 6 godina). Dvije odgajateljice na jednu grupu, od toga jedna psihologinja. Vise cu moci napisati kad budemo duze vremena pohadjali vrtic....
__________________
10.06.09 LEO Naše malo zlato Mala zabica: 37+
Ana80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:37   #59
Sutra da otvaram privatni vrtić, stavila bih cijenu 10.000kn i mislim da bi odlično radio. Što skuplji-odmah znači i bolje, pa bi odlična "zamka"za sve koji misle da bi dijete odmah kad izadje iz njega postalo doktor nauka..

Ne kažem da su vrtići loši, naprotiv, ali šta fali "običnim"vrtićima. Moje dijete ide u državni (sreća imamo novac da platimo i privatne, ali cijenu ne smatram opravdanom).
Isto tako uče kroz igru, svaki dan nešto novo (imaju tačno program za mjesec)pjesmice, kolaže,crtaju, engleski, ples.. igraju se vani, druže se, uče se redu i disciplini, idu na izlete,predstve, slave rodjendane, najstarija grupa 5 dana na planinu, tetu su obrazovane, imaju psihologa (jednog koji obilazi vrtiće)..ne vidim, zaista da im nešto fali. Jedino, po meni, možda im fali još jedna teta..Ali i da ima ta još jedna, opet ne bi bio pet puta skuplji.

Kako sam zadovoljna radom , upisala sam i drugo dijete.
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:45   #60
Izvinjavam se 5,5 puta skuplji..

Jedna stvar koja je presudila pri odabiru vrtića.. U gradu u kojem sam, ti vrtići ne rade po čitav avgust-godišnji i za neke praznike(koji su njima praznici-blagdani). Takodje, kad je napadao snijeg -vrtići nisu radili, samo državni, koji su bili dežurni..Ako ja moram na posao po snijegu , zašto teta ne bi radila u vrtiću, a ja ću odlučiti hoću li poslati dijete ili ne..Kome da ostavim dijete ljeti, ili ako je neki praznik-mora biti neko ko je dežurni.
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.