Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 22:57   #21
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da padne taj režim u Sjevernoj Koreji?

Vojna intervencija bi donijela krvavi rat i stotine tisuća, možda i milijun mrtvih, pa ne dolazi u obzir.
Itekako dolazi. Bilo je milijuna mrtvih u nacističkom Trećem reichu, a sada imamo OSLOBOĐENU (koliko-toliko) Njemačku.

Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Znači, režim bi morao pasti sam od sebe, narod bi morao shvatiti da ne funkcionira i sam otjerati komuniste sa vlasti.

Ali problem je u tome da je narodu ispran mozak, uvjerili su ih je život bez velikog vođe nemoguć, i da su svi ostali ljudi na svijetu krvoločni kapitalisti koji jedva čekaju da poubijaju sve Korejce, i da im je veliki vođa jedini spas od toga.
Baš zato takav režim ne može pasti sam od sebe, previše je izoliran. A zbog nuklearnih bombi previše i opasan. No, za sada ne prijeti ni Americi ni Evropi - pa nam se živo jebe.


Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Isto tako, ne mogu biti nezadovoljni ni zbog životnog standarda, jer uopće ne znaju da postoji bolji život, i da postoje zemlje u kojima smiješ spomenuti da vođa možda nije savršen.
Točno, ali tako ni stanovnici Jugoslavije do Dinastije nisu znali da je svatko na Zapadu Blejk Kerington. Istina je da ti je kćer kurva, sin peder, a žena ima šira ramena od Hulka - al zato, brate, imaš para ko šodera...

Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Ali slična situacija je bila u i Sovjetskom Savezu, a tamo su ljudi ipak otjerali komuniste.

Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
Zabluda, ogromna zabluda.
Sovjetski socijalizam, ma koliko bio loš, nikada nije bio totalitaran. Nitko u Sovjetskom Savezu nije morao voljeti u orvelovskom smislu državu i Velikog Brata da bi mogao biti punovrijedan član društva.
U pogledu totalirazma, sjevernokorejski režim je sličan nacističkom, ne i sovjetskom.

Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
Kako uopće možeš uspoređivati te dvije države?

Sojuz je imao kult ličnosti Lenjina, zatim Staljina - i gotovo.
Sjeverna Koreja je zla carevina najgore vrste. Dobro su forumaši primijetili - živa orvelovština.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:57   #22
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Sjeverna i Juzna Koreja su idealni socijalni eksperiment. Isti narod ista povijest ista kultura jedina razlika jest sto su jedni prihvatili kapitalizam i globalizaciju a drugi socijalizam i izolaciju. Jedni prodaju cijelom svijetu televizore i automobile a drugi crkavaju od gladi. Ako ikome treba dokaz koji sistem funkcionira a koji ne, dvije Koreje su idealni primjer.
Tocno, slican socioloski eksperiment je ucinjen u Njemackoj, gdje je podjeljen Berlin Antifasistickim zidom, a time i cijela Njemacka na okupacijske zone, iako se na srecu nije odrzao.

Sto reci osim "Sto je nama nasa borba dala!" Tragikomicno!
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 00:13   #23
Kim stariji je bio šmeker koji je bio dosta cijenjen i popularan među tamošnjom klikom, a zemlja je puno bolje kotirala nego sada. A sin mu je čista suprotnost. Niti zna vodit zemlju, niti čini puno toga da joj bude bolje. Glavno da on spava s tajnicama, ždere sirovo i povremeno zaprijeti atomkama na svaki vojno-politički manevar južnih zemljaka. Mislim da je čak i Kinezima koji su eto kao najveći njihovi poslovni pa i ideološki partneri tome dosta. No kako se čini njegov nasljednik bi mogao bit još gori od njega.

A kad smo već kod nasljednika, čitao sam da Kimov unuk dolazi pohađati školu u Mostar
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:51   #24
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post

Ali slična situacija je bila u i Sovjetskom Savezu, a tamo su ljudi ipak otjerali komuniste.

Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
Ma kakav vražji sovjecki savez Sovjecki savez(ili cijeli bivši istočni blok) je bilo društo sa vjerovatno više loših nego dobrih strana ali,nije bilo ni blizu slično sj.korejskom.
To tamo nema veze ni sa komunizmom,nego čisti totalitarizam.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 02:04   #25
Ja sam prije koju godinu rekao općepoznatu činjenicu da je 1996. milijun ljudi umrlo od gladi u Sjevernoj koreji.

Sjevernokorejski režim je najgori na svijetu.

Čak i Mugabeov Zimbave nije toliko brutalan.

Problem je što ga Kina štiti kako bi spriječila ujedinjenu i jaku Koreju,koja je pod vladom u Seulu simbol uspiješne kapitalističke zemlje, koja nema dječju radnu snagu ili škart prouzvode za razliku od Kine,ali ima demokraciju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:56   #26
kina štiti sjevernokorejski režim jer ne želi ujedinjenje koreje kao američkog saveznika. čudi me međutim što ne potaknu sjevernokorejske luđake na isti tip reformi koje je pokrenula kina, jer vidjelo se da režim može opstati i ako sistem bude zamjenjen. čak i kuba je krenula polako tim putem.

čini se da sjevernokorejski komunisti nisu samo pijun kine, već pijun koji se pomalo oteo kontroli.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:58   #27
onda bi im oni bili konkurencija.

ovako kada umiru od gladi,a naoružani do zuba i potpuno ludi(mislim na režim), super su im kao pijun
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:00   #28
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
kina štiti sjevernokorejski režim jer ne želi ujedinjenje koreje kao američkog saveznika. čudi me međutim što ne potaknu sjevernokorejske luđake na isti tip reformi koje je pokrenula kina, jer vidjelo se da režim može opstati i ako sistem bude zamjenjen. čak i kuba je krenula polako tim putem.

čini se da sjevernokorejski komunisti nisu samo pijun kine, već pijun koji se pomalo oteo kontroli.
da, pomalo... tim likovima bi i ćao-šesku mogao biti uzor demokracije, prava i sloboda čovjeka
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:10   #29
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nažalost umiru, ali umirali bi i austrijska ili švedska djeca da te države trpe dugotrajne sankcije od strane demokratskog svijeta, kao što trpi Sj. Korea.
Ovo nije točno, Sjeverna Koreja nije u arktičkom krugu da ne može proizvoditi dovoljne količine hrane za vlastite potrebe, potencijalni kapaciteti im premašuju domaće potrebe, no funkcionere boli spolovilo za to i potpuno su nesposobni efikasno upravljati zemljom u bilo kojoj domeni osim ispiranja mozga. Svakako da uz sankcije nemaju šanse za bog zna kako prosperitetnu ekonomiju, ali za proizvodnju hrane im ne treba vanjska trgovina...

Sjeverno korejski režim je naprosto zastrašujući eksperiment, veliki brat na djelu i apsolutno je suludo da je opstao već 50 godina, no kao što je netko primjetio, sami su krivi, ne mogu stranci brinuti o svemu, a kako vrijeme ide sve je manje šanse da će se išta promijeniti iznutra obzirom da ljudi tamo misle da žive u naj naprednijoj zemlji na svijetu, a sankcije i za najmanje prekršaje su brutalne...

Najviše zla je tu prouzročila Kina zahvaljujući kojoj se taj režim i zadržao na vlasti i dobio vojnu tehnologiju.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:11   #30
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Sjeverna i Juzna Koreja su idealni socijalni eksperiment. Isti narod ista povijest ista kultura jedina razlika jest sto su jedni prihvatili kapitalizam i globalizaciju a drugi socijalizam i izolaciju. Jedni prodaju cijelom svijetu televizore i automobile a drugi crkavaju od gladi. Ako ikome treba dokaz koji sistem funkcionira a koji ne, dvije Koreje su idealni primjer.
najbolji opis kapitalizma i komunizma,slažem se
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:39   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
onda bi im oni bili konkurencija.

ovako kada umiru od gladi,a naoružani do zuba i potpuno ludi(mislim na režim), super su im kao pijun
ma kakva konkurencija, bili bi ko još jedan kineski okrug. sjeverna koreja ima 20 000 000 stanovnika.
meni se čini da se tamošnji režim malo oteo sponzorima s lanca. ne bi bio priv slučaj u povijesti.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 17:08   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja sam prije koju godinu rekao općepoznatu činjenicu da je 1996. milijun ljudi umrlo od gladi u Sjevernoj koreji.

Sjevernokorejski režim je najgori na svijetu.

Čak i Mugabeov Zimbave nije toliko brutalan.

Problem je što ga Kina štiti kako bi spriječila ujedinjenu i jaku Koreju,koja je pod vladom u Seulu simbol uspiješne kapitalističke zemlje, koja nema dječju radnu snagu ili škart prouzvode za razliku od Kine,ali ima demokraciju
a šta ćeš. jbg, kad pohlepa tih svjetioničara demokracije nema mjere ni granice. eto i toliko silno opjevan i obgrljen superlativima stev jobs je imao djecu kao radnike u svojim tvornicama. za iskorištavanje djece je barem podjednako kriv pohlepni zapad.
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 20:12   #33
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
a šta ćeš. jbg, kad pohlepa tih svjetioničara demokracije nema mjere ni granice. eto i toliko silno opjevan i obgrljen superlativima stev jobs je imao djecu kao radnike u svojim tvornicama. za iskorištavanje djece je barem podjednako kriv pohlepni zapad.
Steve Jobs nije imao nikakve tvornice.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 20:17   #34
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
a šta ćeš. jbg, kad pohlepa tih svjetioničara demokracije nema mjere ni granice. eto i toliko silno opjevan i obgrljen superlativima stev jobs je imao djecu kao radnike u svojim tvornicama. za iskorištavanje djece je barem podjednako kriv pohlepni zapad.
Tema je Sj. Koreja, a ne dežurno pljuvanje po zločestim kapitalistima.

A studije pokazuju da 'dobročinitelji' sa zapada koji agitiraju protiv rada djece u zemljama trećeg svijeta zapravo čine zlo toj djeci.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 01:38   #35
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Tema je Sj. Koreja, a ne dežurno pljuvanje po zločestim kapitalistima.

A studije pokazuju da 'dobročinitelji' sa zapada koji agitiraju protiv rada djece u zemljama trećeg svijeta zapravo čine zlo toj djeci.
Ignore opcija cini cudesa, da vidis kako forum polako postaje misto di se moze citat i raspravljat sa nekim smislom.

Inace, jedini razlog zbog kojeg je sjevernokorejski rezim relativno siguran od bilo kakve vojne intervencije je taj sta se 15-miljunski Seul nalazi 50 kilometara od granice.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 02:25   #36
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

Inace, jedini razlog zbog kojeg je sjevernokorejski rezim relativno siguran od bilo kakve vojne intervencije je taj sta se 15-miljunski Seul nalazi 50 kilometara od granice.
A da možda i kina ne smatra sj.koreju svojim predvorjem,pa bi ponovni napad bio" krivo" protumačen u pekingu i vrlo se lako desi repriza 1953!
Mada je i kini već pun kufer tog režima pa iz službenog pekinga stižu izjave tipa da se sjeverno korejski režim ponaša poput malog mazmaženog derišta.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 14:39   #37
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Steve Jobs nije imao nikakve tvornice.
Ma da, nije da avion pada nego samo gubi uzgon...
Nije tema, ali svatko može birati s kim će poslovati i koga će angažirati da mu nešto proizvodi i zna se u kakvim se uvjetima nešto radi.
Ne kažem da je Apple tu išta gori od ostalih, ali ostavite se tih patetičnih pranja ruku...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 15:26   #38
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Sjeverno korejski režim je naprosto zastrašujući eksperiment, veliki brat na djelu i apsolutno je suludo da je opstao već 50 godina, no kao što je netko primjetio, sami su krivi, ne mogu stranci brinuti o svemu, a kako vrijeme ide sve je manje šanse da će se išta promijeniti iznutra obzirom da ljudi tamo misle da žive u naj naprednijoj zemlji na svijetu, a sankcije i za najmanje prekršaje su brutalne...
Nije taj režim opstao slučajno već je on u interesu svim zaraćenim stranama (osim možda Južnoj Koreji). Kinezima je u interesu da Amerikanci ne izbiju na kineske granice (uostalom to je i bila poanta kineske intervencije u Koreji), a Amerikancima je u interesu da stalno imaju neku "baba Rogu" na dalekom istoku e da bi opravdali svoju izrazito veliku vojnu prisutnost te imali tržište za svoju ratnu tehniku u vidu preplašene Južne Koreje, Japana, Tajvana i sl...
Uostalom devedesetih je Južna Koreja pružila ruku Sjevernoj, a Sjeverna toplo prihvatila i radilo se na pomirenju. Iz Washingtona je zatražena podrška za rad na tom pomirenju, al pogodi iz tri puta kojim je intentzitetom hladnoće Washington reagirao na takve inicijative? Kriogenizacija je blaga riječ...

Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Najviše zla je tu prouzročila Kina zahvaljujući kojoj se taj režim i zadržao na vlasti i dobio vojnu tehnologiju.
Najviše zla je tu prouzročila Amerika koja je Koreju okupirala te izazvala Korejce na rat u kojem je poginulo 3 000 000 (tri milijuna) Koreanaca.
Ista ta Amerika je kasnije nabila jedne od najtežih sankcija u povijesti Sjevernoj Koreji jer nisu mogli progutati poniženja koja su im ovi priredili u tom ratu. Sankcije su oblik rata i to onaj oblik koji najteže pada civilnom stanovništvu.
Ista ta Amerika zadnjih 60 godina vodi specijalne ratove protiv te male i zanemarive zelje i što je onda čudno da je režim postao ekstremno paranoičan i da je zemlju pretvorio u ogromni Big Brother?
Svi se diktatorski režimi uvijek vade na vanjskog neprijatelja, s tom razlikom što u ovom slučaju taj vanjski neprijatelj zaista postoji i nije nimalo bezazlen.
Di ćeš bolje atmosfere za proglašenje policijskog sata na "neodređeno vrijeme" i učvrščivanje vojne stege nad državom.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 15:43   #39
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Sjeverna i Juzna Koreja su idealni socijalni eksperiment. Isti narod ista povijest ista kultura jedina razlika jest sto su jedni prihvatili kapitalizam i globalizaciju a drugi socijalizam i izolaciju. Jedni prodaju cijelom svijetu televizore i automobile a drugi crkavaju od gladi. Ako ikome treba dokaz koji sistem funkcionira a koji ne, dvije Koreje su idealni primjer.
Gomila gluposti. Ni jedni ni drugi nisu prihvatili ništa već im je bilo nametnuto.


Par pitanja za ljude koji pišu ovakve gluposti:

1) kada je Južna Koreja počela proizvoditi televizore i automobile i uspješno ih plasirati na svjetsko tržište?
2) zašto su Amerikanci okupirali južni dio Koreje?
3) zašto su Amerikanci ratovali u Koreji?
4) Ako su Amerikanci ratovali u ime demokracije kako to da je Južno Korejska vlast postavljena od Washingtona a ne izabrana?
5) Ako su Amerikanci demokratizirali Južnu Koreju, kako to da je desetljećima nakon demokratizacije zemljom vladala vojna hunta?
6) Kako su Amerikanci koji su Koreju demokratizirali mogli dopustiti krvavo gušenje studentskih demonstracije osamdesetih godina, nešto kao uvertira u Tien An Men?
7) koliko su stotina milijardi dolara Amerikanci utrošili kao gospodarsku pomoć Južnoj Koreji?
8) Kada su održani prvi slobodni izbori u "demokratskoj" Južnoj Koreji?

I nešto za kraj - pitajte vaše roditelje kakav su pogled na "korejsko smeće" imali još krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina (Hyundai, SAMSUNG, GOLDSTAR (današnji LG), itd...).

Nije sve crno-bijelo.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 15:49   #40
I jedno generalno pitnje za sve ostale:

Biste li pristali da vaša zemlja bude okupirana, do temelja razrušena tapetnim bombardiranjem, da znate da ćete imati 40 godina vojnu huntu na vlasti, da će još godinama vladati glad i neimaština ali će vam pola stoljeća kasnije zato teći med i mlijeko, cvjetati ruže i sve će biti peaches and cream?


Dakle sada bi ta silovana i ponižena Koreja trebala Americi biti zahvalna što ju je eto izliječila od trauma silovanja i nasilja i od nje napravila modernu elegantnu damu?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.