Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 01:24   #61
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno za ovaj svijet. Možemo mi mijenjati svoje unutarnje stanje kolko hoćemo ali svijet nas ne šljivi ni jedan posto, on je dalje isti.

Ali to je potpuno točno za duhovni svijet (to je onaj u kojega dolazimo nakon smrti).
Tamo se cijela naša okolina mijenja ovisno o našem unutarnjem stanju.
Pejzaš, kuća u kojoj živiš, odjeća, mirisi, ljudi oko tebe, sve se to mijenja ovisno o tome kakva si unutra.
I ne samo okolina, čak se i tvoje tijelo mijenja ovisno o tome.

Zato svi anđeli imaju lijepa tijela i žive na lijepim mjestima a svi demoni suprotno.
nije tocno za tebe
__________________
love is everything
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:26   #62
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
To bi bilo tako samo ako bi duhovni svet bio nasa uobrazilja (a verovatno je tako i dozivljavaju vecina umrlih, barem na pocetku, uvijeni u svoju licinku od misli i osecaja).
Sve skupa izgleda prefantastično (čak i meni) i zato razumijem zašto misliš da su to uobrazilje.

Stvari u duhovnom svijetu su supstancijalne i jednako stvarne kao stvari u ovom svijetu.
Nisu statične nego dinamične i promjenjive, ali to ne znači da nisu stvarne.
I nastaju na vrlo čudan način. O tom načinu mi nemamo nikakvo ni približno iskustvo i zato nam to ni ne može izgledati realno.


Quote:
Medjutim, ako je duhovna razina, samo suptilniji deo "ovoga sveta", onda za nju vazi isto sto i za fizicki svet
Ne važi isto. Ono što je tamo normalan prirodni zakon ovdje bi bilo čudo nad čudima.


Quote:
U svakom slucaju nase "unutarnje stanje" u izvesnoj meri odlucuje o tome kakav je svet (makar i samo time sto ga drugacije vidimo).
To kako ga mi vidimo ga nimalo ne mijenja. U duhovnom svijetu to nema veze sa našim viđenjem. Radi se o promjenama koje su objektivne a ne subjektivne. Okolina se zaista promjeni, a ne da to nama samo tako izgleda.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:22   #63
Pronađem novi način, novu duhovnost, drukčiju od one prethodne. Bitno je da prakticiram, ali kršćanin sam! Šalim se, jer što ja znam, koliko god puta izgubim nadu zbog toga što me loše tretiraju,
JA ZNAM da sam vjerovala prije, vjerovati ću ponovo jer vjerujem s razlogom!
SugarHoneyIcedTea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 10:55   #64
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Stvar je u vezanosti, Bog je najviši vid duhovnosti, pod uvjetom da se ne radi o glumi ili fanatizmu.

Bog je izvorno stanje svijesti, nedjeljivo... ne radi se o nekom djedici s bijelom bradom negdje na oblacima!
Kakvo je to stanje svijesti? Kakav je to najviši vid duhovnosti? Kako se očituje?

Sori, ne razumijem te nejasne fraze.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 00:09   #65
Lightbulb Šruno Bimleša!

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali moram ti postaviti opet isto pitanje.
Sta tacno znaci "osluskujem samo Njega" ?
Kada se "prepustis Njemu da te vodi", kako znas da je to neko drugo bice, a ne tvoja intuicija, zelja, nagon, uobrazilja, vilenjak, whatewer ?

A može se napraviti još jedna viša gradacija, pa reći da je slušanje zapravo i najbitnije.
Jedna rečenica ti može godinama obojiti u svjetlo smijeha tvoje dane.
Sjetih se jednoga video snimka, u međuvremenu uklonjenoga, ili ga nisam dovoljno ponovno tražio, kako bi bio pronađen, gdje veliki duhovnik dr. Lj. S., u 1. rečenici kultnoga seminara otprilike kaže, parafraziram a i citirat ću, makar i nešto pogriješio: Ljudi misle da smo mi ovdje ludi.
Sad se već smijem...

new life is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.