Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2013., 15:36   #61
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Neki znanstvenici tvrde da u Bibliji nedostaje dosta stvari. Točnije da je prilikom prijepisa Bibilije dosta stvari ili izbačeno ili izostavljeno.
Tako je neki tvrde da su bitni djelovi izostavljeni iz djelova molitve. Odnosno tamo gdje piše kako se moli.
Možeš li reći koji su to znanstvenici, ili dati nekakav link i referencu?
Jer koliko je meni poznato, sve što je "izbačeno" su uglavnom gnostička evanđelja i apokrifi.

Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisala,oni tvrde da mi već mir i molitvu moramo osjetiti u sebi da bi nam se ona mogla ispuniti tj,uslišiti.
A kad bolje razmislim,to ima smisla,jer ako smo nešto zamolili,onda moramo imati vjeru da je to već ispunjeno
Pa to uopće nije izbačeno..

"Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam!" (Mk 11, 24)

"Ali neka ište s vjerom, bez ikakva kolebanja. Jer kolebljivac je sličan morskom valovlju, uzburkanu i gonjenu. Neka takav ne misli da će primiti što od Gospodina - čovjek duše dvoumne, nepostojan na svim putovima svojim." (Jak 1, 6-8)

Zadnje uređivanje docker : 07.01.2013. at 15:47.
docker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:52   #62
Quote:
docker kaže: Pogledaj post
Reče im Isus: "Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća." (Lk 20, 34-36)

ja mislio kako sam propustio ovo odgovorit a ono

27Pristupe mu neki od saduceja, koji niječu uskrsnuće. Upitaše ga: 28"Učitelju! Mojsije nam napisa: Umre li bez djece čiji brat koji imaše ženu, neka njegov brat uzme tu ženu te podigne porod bratu svomu. 29Bijaše tako sedmero braće. Prvi se oženi i umrije bez djece. 30Drugi uze njegovu ženu, 31onda treći; i tako redom sva sedmorica pomriješe ne ostavivši djece. 32Naposljetku umrije i žena. 33Kojemu će dakle od njih ta žena pripasti o uskrsnuću? Jer sedmorica su je imala za ženu." 34Reče im Isus: "Djeca se ovog svijeta žene i udaju. 35No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća."

Isus tu želi reć da to nije važno toliko hoće li se neko ženiti i udati ili ne, a oni dostojni uskrsnuća, kaj bi neko išao doseći svetost a da zna da si neće moći uzeti ženu posle ?? pa grijat će ga samo, a i on mora nastaviti lozu

regrutiram žene za pravljenje slatke dječice, javit se na pm još ako sado mazo preferiraš, treba mi da se isplačem dobro, ali moraš me voljeti do kraja života i nikog drugog pogledati
__________________
...nadam se Bože da ćeš me osloboditi straha, privesti k sebi, svega me oprati i urediti, da baštinim u istini život što si ga darovao nam....
SkenderBeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 12:26   #63
namjera ti je lijepa, ali mislim da ne možeš to pokazati na taj način. radije objasnit tijek moljenja, a ne potkrijepivati citatima. skrati priču, dugačka je, puno će ih na prvi pogled čitati komentare ili izaći iz teme..
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:35   #64
Quote:
docker kaže: Pogledaj post
Možeš li reći koji su to znanstvenici, ili dati nekakav link i referencu?
Jer koliko je meni poznato, sve što je "izbačeno" su uglavnom gnostička evanđelja i apokrifi.



Pa to uopće nije izbačeno..

"Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam!" (Mk 11, 24)

"Ali neka ište s vjerom, bez ikakva kolebanja. Jer kolebljivac je sličan morskom valovlju, uzburkanu i gonjenu. Neka takav ne misli da će primiti što od Gospodina - čovjek duše dvoumne, nepostojan na svim putovima svojim." (Jak 1, 6-8)
Konkretno ovaj znanstvenik -Gregg Braden

Ponovljam link sa druge teme..dugo je predavanje,ima i kraćih ali sad mi je ovo usput i tu se spominje sve o izgubljenim knjigama i načinu kako moliti.

http://www.youtube.com/watch?v=YgFsbSYE4Ks

Nije izbačena bit,ali je izbačeno kako se moli. Način. Navodno nije dovoljno samo izgovarati riječi,već osjetiti molitvu.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 18:00   #65
Quote:
karolina-lina kaže: Pogledaj post
namjera ti je lijepa, ali mislim da ne možeš to pokazati na taj način. radije objasnit tijek moljenja, a ne potkrijepivati citatima. skrati priču, dugačka je, puno će ih na prvi pogled čitati komentare ili izaći iz teme..
Čuj, četri strane i nije tako loše reputacija jel

nego evo, prije(pod tim smatram Pripravni put) dok sam bio dijete molio sam kao dijete, molio za dobrobit svakog, tako djeca mole, i onda sam molio u nadi...

...nadam se Bože da ćeš me osloboditi straha, privesti k sebi, svega me oprati i urediti, da baštinim u istini život što si ga darovao nam....

riječ po riječ bih izgovarao takoreći, dok ne bih progutao rečeno, a ne samo da misli izgovaraju, već da i osjećaj bdije

dakle ponavljao bih istu "želju" više puta ako nisam bio usredotočen na riječ(želju, molitvu) što mi je dolazila u umu, i tek tada bi na um dolazile mudrije riječi i želje, i kristalizirao bi se pogled u meni, i mirom bih bio ispunjen, i žudio sam za njim jer je jako ugodan duši
__________________
...nadam se Bože da ćeš me osloboditi straha, privesti k sebi, svega me oprati i urediti, da baštinim u istini život što si ga darovao nam....

Zadnje uređivanje SkenderBeg : 17.02.2013. at 18:10.
SkenderBeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:57   #66
"Razgovarajte sa mnom ,za mene nema slađe molitve " Isusove riječi upućene časnoj sestri , Gabrijelli Bosiss.
izvor: Gabrella Bosiss -On i ja .
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 23:12   #67
Volim ovakve teme, ali mislim da su mnogi rekli da je rad sam po sebi jedan vid molitve. Zato i nije toliko bitno znamo li se lijepo izražavati, koliko je bitno da nešto radimo. Svaka molitva je lijepa.
_Gabrielle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:59   #68
Quote:
bronsky kaže: Pogledaj post
do malo prije neznam kad sam se zadnji put pomolio Bogu!
ja sam inače molitvom stekao spoznaju, bio u savršenstvu, vidio ga!
i sliazivši s planine te svete rekoh da alternativu nađem za svakoga! i sav strah i sve je nestalo! izgubio sam Boga DOK SAM TRAŽIO PUT ZA OSTALE! Bog hoće svaki dah da mu pokloniš! u svaku misao Njega uroniš! jednom kad prevagnete na Njegovu stranu lako ćete stići do gore, "što želite da vam bude, vjerujte i bit će vam!" reče Isus i reče mi ljenčino jedna! zbog tebe se mjenjam!(to ja lupetam reče mi milim glasom, dobro, prekrižio si ruke i vidio da sam već tu s tobom jer si na mene pomislio! traži što god hočeš i bit će ti! pomislih da tražim mir u svijetu? ma doći će ionako! rekoh može sedam djevica u raju! jer od sedamdeset bih sigurno pogubio razum

zaboravih, reče mi još, pusti očeve naše onda i zdrave marije i slave oce!
ups evo nađoh da se Bog ne mjenja!

Biblija

Mal 3

1Evo šaljem glasnika da put preda mnom pripravi. I doći će iznenada u Hram svoj Gospod koga vi tražite i anđeo Saveza koga žudite. Evo ga, dolazi već - govori Jahve nad Vojskama. 2Ali tko će podnijeti dan njegova dolaska i tko će opstati kad se on pojavi? Jer on je kao oganj ljevačev i kao lužina bjeliočeva. 3I zasjest će kao onaj što topi srebro i pročišćava. Očistit će sinove Levijeve i pročistit će ih kao zlato i srebro, da prinose Jahvi žrtvu u pravednosti. 4Tad će biti draga Jahvi žrtva Judina i jeruzalemska kao u drevne dane i kao prvih godina. 5Doći ću k vama na sud i bit ću spreman svjedok protiv vračeva i preljubnika, protiv onih koji se lažno kunu, protiv onih koji zakidaju plaću radniku, udovici i siroti, protiv onih koji gaze pravo stranaca i mene se ne boje - govori Jahve nad Vojskama. 6Jer ja, Jahve, ne mijenjam se, a vi se, sinovi Jakovljevi, mijenjate bez prestanka! 7Od vremena svojih otaca odstupate od mojih uredaba i ne čuvate ih. Vratite se meni, a ja ću se vratiti vama - govori Jahve nad Vojskama. Pitate: "Kako da se vratimo?" 8Smije li čovjek prikraćivati Boga? A vi mene prikraćujete. I pitate: "U čemu te prikratismo?" U desetini i u prinosu. 9Udareni ste prokletstvom jer me prikraćujete vi, sav narod! 10Donesite čitavu desetinu u riznicu da u mojoj kući bude hrane. Tada me iskušajte - govori Jahve nad Vojskama - neću li vam otvoriti ustave nebeske i neću li izliti na vas punom mjerom blagoslov, 11neću li zbog vas zaprijetit skakavcu da vam više ne kvari usjeva i da vam ne bude nerodna loza u polju - govori Jahve nad Vojskama. 12Svi će vas narodi tad držati sretnima, jer ćete biti zemlja blaženstva - govori Jahve nad Vojskama. 13Teške su besjede vaše protiv mene - govori Jahve. 14Vi ipak pitate: "Što smo između sebe govorili protiv tebe?" Govorili ste: "Zaludu je Bogu služiti i kakva je korist što njegove čuvamo propise i žalosni hodimo pred Jahvom nad Vojskama. 15Odsad ćemo sretnim zvati oholice: napreduju oni koji zlo čine, i premda Boga iskušavaju, izvuku se!" 16Ali kad se razgovaraju oni koji se Boga boje, Jahve pazi, sluša ih, i to se pred njim piše u knjigu spomenicu u korist onih koji se boje Jahve i štuju Ime njegovo. 17Moji će biti, moja stečevina - govori Jahve nad Vojskama. U Dan koji spremam bit ću im milostiv kao što je milostiv otac sinu koji mu služi. 18I tada ćete opet razlikovati pravednika od grešnika, onoga koji služi Bogu od onoga koji mu ne služi. 19Jer evo dan dolazi poput peći užaren; oholi i zlikovci bit će kao strnjika: dan koji se bliži spalit će ih - govori Jahve nad Vojskama - da im neće ostati ni korijena ni grančice. 20A vama koji se Imena moga bojite sunce pravde će ogranuti sa zdravljem u zrakama, i vi ćete izlaziti poskakujući kao telad na pašu. 21I gazit ćete bezbožnike kao prah pod nogama u dan koji spremam" - govori Jahve nad Vojskama. 22"Spomenite se Zakona Mojsija, sluge moga, kome sam na Horebu propisao zakone i uredbe za sav Izrael. 23Evo, poslat ću vam proroka Iliju prije nego dođe Dan Jahvin, dan velik i strašan. 24On će obratiti srce otaca k sinovima, a srce sinova k ocima, da ne dođem i ne udarim prokletstvom zemlju."

ovo je inače posljednja knjiga starog zavjeta i posljednji dio!
"Židovska apokaliptika držala je da Ilija nije umro, nego da će umrijeti skupa s Henohom na koncu vremena boreći se protiv Antikrista."
ou šit, od tih židova ništa dobro
bronsky,kako si u svom iskustvu spoznaje Boga sagledao odnos svoje duše sa Stvoriteljem odnosno jesi li imao osjećaj Jedinstva. Još bih te pitao; isplati li se moliti za svijet, čovječanstvo ?
sizif 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:20   #69
Lightbulb

ništa nije pompoznije od lažne poniznosti..

mnogi ljudi sebe smatraju pravim tragačima za istinom i duhovno su time ispunjeni.. često koriste religijske izraze da bi se izrazili, pa kažu: Ja sam ništa, ali je Božji duh u meni i ako nešto dobro napravim, to je zato što se Božji duh kreće kroz mene.. ili Nemam nikakvih svojih sposobnosti, samo moć Boga to ima..

na taj način bi netko bio manifestacija Božje moći, ali upravo je suprotno.. preko vašeg bića moć Božja se pojačava jer ste vi dio Njega.. niste samo običan, bezličan komad gline preko kojeg se On odlučuje pokazivati..

vi ste On koji se manifestira kao vi.. isto toliko ste legitimni kao i On..

ako ste dio Boga, onda je također i On dio vas i ako odbacujete svoje vlastite vrijednosti, odbacujete istovremeno i Njegove..

inače ne volim koristiti izraz "On" za Boga, s obzirom na to da Sve Što Jest predstavlja porijeklo ne samo spolova, već svih realnosti, gdje u nekima ne postoji podjela na spolove kakvu mi poznajemo..
56923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 07:02   #70
Quote:
sizif 7 kaže: Pogledaj post
bronsky,kako si u svom iskustvu spoznaje Boga sagledao odnos svoje duše sa Stvoriteljem odnosno jesi li imao osjećaj Jedinstva. Još bih te pitao; isplati li se moliti za svijet, čovječanstvo ?
puno puta sam pisao na više mjesta kako sam došao do Boga i svaki put bi po sjećanju, nadahnuću pisao, evo jednom frendu duhovnom zadnje; Prosvjetljenje/probuđenje i Nirvana nisu isto jer Buda je opisao da za nju treba "krajnja čistoća" nastupiti nakon što upoznamo tu svetost, a to je bljesak sami, totalno novo obličje svijesti koje je ušlo u srce sveto.. blještavilo a mir, šum veliki a spokoj, jer osjećaš puninu sebe i svjedočiš direktno o nečem/nekom svetom iznad, do tebe, kao Anđelu, a Bogu.. ali bijah tri dana u tome a već prvi je slijedila kušnja da iskušam moč koju Isus je opisao kad ga je Zli napastovao ali ja sam bio obuzet kad sam ušao u to, ekstaza a opet praznina jer da sam odolio napasti i meni bi služili Anđeli ili ušao u Nirvanu..velim moj Bog je močniji jer molitvom i riječima iskrenim koje podariš mu a koje On tebi daruje da mu kažeš ako Ga osluškuješ i pratiš dovoljno, čine čuda..

a ja sam kao mlad molio za čovječanstvo, tek usput ih spomenuvši u molitvi nakon bližnjih, jer tako sam srastao i znao i to je bilo iskreno i samo zato me vinulo u visine...a poslije kad sam pao, tad sam postao sebičan i odlutao skroz...Bio sam dijete tada, a i sada sam, ali sada sam pametan(kako kad) i iskusan, a tada sam bio neiskusan i otvoren... Srcem sam spoznao Boga kroz snagu

a pao sam po proroštvu i opisao sam kako da to izbjegnete, ako padnete, ponestat će vam vremana za sve, i napast će vas napadati, reći će vam želja u srcu: probaj pa neće se Bog ljutit... i tako zađete skroz naopako i začudo, On se i ne ljuti! kad se naljuti, spoticat će vam se život i zdravlje, a u to budite sigurni da ste se sami doveli

Izl 3, 14
"Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: 'Ja jesam' posla me k vama."
Pnz 32, 39
Vidite sada da ja, ja jesam, i da drugog Boga pored mene nema! Ja usmrćujem i oživljujem; ja udaram i iscjeljujem (i nitko se iz ruke moje ne izbavlja).
Iz 43, 13
od vječnosti - ja jesam! I nitko iz ruke moje ne izbavlja; što učinim, tko izmijeniti može?
Iz 48, 12
Čuj me, Jakove, Izraele, koga sam pozvao: Ja jesam, ja sam prvi, ja sam i posljednji.


Mi smo Božji život i drama i malo što smo mogli u globali promjenit a sve je zapisano odavno...na kraju nam je obećao da ćemo se svi voljet i poznavat u istini, kad bi bar svi mogli vjerovat u to već sada

Zadnje uređivanje bronsky : 28.03.2013. at 07:14.
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 07:19   #71
evo pesma za umorne duše
http://m.youtube.com/watch?v=19QHx-1M38o
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 12:33   #72
Quote:
bronsky kaže: Pogledaj post
Danas je veliki četvrtak. I onda se pjeva Puče moj !

https://www.youtube.com/watch?v=gi2W1FNvhbw


Puče moj
tužaljka na Veliki Petak
Hrvatski crkveni kantual


Puče moj, što učinih tebi ili u čem ožalostih tebe? Odgovori meni!

Puče moj, ja tebe iz veriga paklenoga sužanjstva odvezah a ti mene konpcima
sred vrta Getsemanskog sveza.

Puče moj, ja tebe izvedoh iz zemlje ropstva egipatskog:
A ti mene dovede u Jeruzalem,
Spasitelja svijeta.

Puče moj, ja sam pred tobom u stupu oblaka hodio:
A ti mene dovede u Jeruzalem, Spasitelju svijeta.

Puče moj, ja sam pred tobom u stupu oblaka hodio:
a ti si mene po sudnicama preopakih glavara vodio.

Puče moj, ja radi tebe potopih Faraona u moru Crvenom:
A ti mene predade sucima nepravednim, da me ubiju.

Puče moj, ja tebe utvrdih u novom zakonu:
A ti mene osvadom i psovkom zlom pogrdi.

Puče moj, ja radi tebe pogubih kraljeve kananejske:
A ti mene kod Kajfe bičevima i ćuškama izbi....
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 14:30   #73
Puče moj rekao ga netko
rekao pjevajte ga i petkom
ma šta me briga rock 'n roll
znam se i ja pravit nekad fol
kad se igra nek' muzika svira
i samo tako i u srce će da dira
šta me briga za losose i svetke
uživat ću više i ispisivat tu retke

http://m.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 07:57   #74
Gdje sam to vidio sličnost između Isusa i Bude da izjednačujem svetost objega? kad čitam Oshu, nema rečenice koja mi nije bila jasna, bilo kog da čitam da priča o svetom, svaki duhovni dio shvatim ako promislim...ali Bog ne priča niti sveci bi morali išta pričati, tamo se sve osjeća, tamo je srce i duh postalo jedno i jedinstveno...samadhi, budni san, stvarao se nakon molitve sve svjesnije, isti opis sam doživio...svijest svjedoka, samo još jedan od naziva tehnike kako da se osvijestimo, kojeg sam ja nesvjesno postao svijestan, tog pogleda u sebi i kroz sebe kako je i opisano..ja to nisam ništa tražio svijesno, sve kako je molitva i želja za dubinom jačala tako se i kundalini u meni uzdizao, energija se širila dok se srce čistilo i jačalo.... to je to drugovi moji, sad predah puninu molitve koju nosih nekada...sve što treba je ohladiti se prema ovom svijetu i zagrijati unutra na sve moguće načine...imam i jednu Sutru za to koja mi po nadahnuću došla, tko odgonetne dobi viski, tko promaši, završit će u ludnici

Gospode, nisam te dostojan - daj da poludim

tako lako možete naći raj u sebi, prisjetite ste kakvi ste bili kao djeca, to je bio raj...a ovaj je čudo nad čudima
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:46   #75
da nebi neki poludili i tužili me zatim, odgonetnut ću vam sam
Nedaj Bože da se pomirim sa sobom, sve dok naučim kako ti pripadati...to što rekoh da sam postao sebičan poslije, ne svjesno odmah, jer imao sam u cilju shvativši veličanstvo proživljenog da za sve nađem alternativu, odnosno da vidim kako se još može moliti, i samo dalje sam se otuđivao time.. sad pak ništa ne prakticiram naravno, a samo se trebam podsjetit bitka kako bi rekli, jer kad bih se odupreo nekoj napasti(ono znate) drugi dan ne bi je bilo! poslije to nikako nisam mogao kontrolirati, jer zanimalo me dokle i koja je istina naposlijetku, ni sad nisam siguran ..ali to je druga priča, vama neću dozvolit da padnete ma, ko će da se ženi nek se ženi, ko će da se posveti, dobit će dvostruko, stostruko...

molitva tekoše ovako otprilike, Bože, nadam se da ćeš me oslobodit od ovoga.. a kasnije: da ću ga upoznati molih... nadam se miru, punini, radosti, koncentraciji, ljubavi...zatim šutiš i dođe ti neka misao/želja da mu je kažeš još i u tišini osjetiš..On nas cijelog već poznaje, bitna mu je naša privrženost, tko bi rekao.... neke rečenice pričaš mu, molitve, i to sve polako teči mora, da uđe u podsvjest(kažu da ona je oko 8 prema 2 jača od svijesti), i kad ponestane riječ mudra, a osjećaš što želiš reći, dost je ušutiti jer ni jedna riječ koju kažete sami od sebe a da ne shvatite se, promislite na tim, udaljavat će vas od molitve...ona će zatim potpuno zanijemiti, u srcu će se odigrati i tokom cijelog dana sve ćete shvačati(mudra svijest svjedoka, promatranja sebe i drugih), a kad obavite molitvu, iscrpite se njom i prepustite tišini, ući ćete u samadhi...Bog je ispunjenost koju osjećamo, radost i mir...Mi smo njegova djeca, što je On bez nas?
bronsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.