Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 11:59   #261
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ne vidim da je išta spaljeno, jer drveće jako dobro gori - ne bi ništa od toga ostalo. Nije niti krater pronađen. A niti vidim da je sve drveće okrenuto na istu stranu kao što si rekao, Ma sigurno prirodna katastrofa koja se mistificira da bude zanimljivija.
Dakle tvrdiš, kako drvo ne gori na temperaturama koje dostižu i do 1000 °C !?

Evo ti moj duuuboki naklon za takvo 'mudro' opažanje

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:05   #262
Ja bi rekao da to ne tvrdi
Izvrćeš memalice i nije lijepo od tebe
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:31   #263
Možda je pao u tunguziji meteor od leda pa se rastopio kad je ljeti sunce upeklo. Ima i ona teorija da su naši rođaci vanzemaljci se gađali kao u ratovimazvijezda pa su prešutili jer oni s nama ne razgovaraju često što smo mi za njih niže inteligencije. A i tad je bilo doba spore komunikacije pa se to sve slabo pribilježilo ako je to samo prirodni događaj pad nebeskog tijela.
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:44   #264
A postoje meteroidi/meteori iskljućivo od leda?
I dali bi se onda zvali meteroidima/meteorima?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:42   #265
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A postoje meteroidi/meteori iskljućivo od leda?
I dali bi se onda zvali meteroidima/meteorima?
Meteroidi mi suviše zvući kao neke mašine, androidi. Umjetno upravljani vatreni kamenčići. Ja sam lično vidio kako pada meteor manji i gori. Očima svojim uživo. To se pamti vječno.
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:25   #266
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da to ne tvrdi
Izvrćeš memalice i nije lijepo od tebe
Još jedan 'znalac'.

Ne vidi spaljeno drvo, a preko njega je prešao tvz. pyroclastic flow ili nuée ardente.

Evo i tebi naklon za 'mudre mudrolije'


memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:53   #267
A di je spaljeno drvo

Možda ne vidim što i ti

A vid teško je posjedovat toliko znanja kao ti
Ti si moj idol
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 11:26   #268
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Još jedan 'znalac'.

Ne vidi spaljeno drvo, a preko njega je prešao tvz. pyroclastic flow ili nuée ardente.

Evo i tebi naklon za 'mudre mudrolije'


Drveće leži, ali nije spaljeno. Nemoj izmišljati nešto čega nema. Nije fer a niti ok.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 00:44   #269
Jel to sve što si smislio nakon 6 mjeseci!?

Bogte

, pa za tih 180 dana bi netko doktorirao na temu piroklastičnog oblaka, ali neki zapnu izgubljeni u prostor-vremenu i ni makac.

Ajd nemoj više tako ti svega, jer ovo više nije smiješno.

Nimalo.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:35   #270
Da li postoji i da li je nađen neki epicentar tzv. eksplozije jer onda bi od tog epicentra drveće padalo u krug ne sve strane ili je svo drveće poslagano u istom smjeru od početka do kraja?
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 19:10   #271
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da li postoji i da li je nađen neki epicentar tzv. eksplozije jer onda bi od tog epicentra drveće padalo u krug ne sve strane ili je svo drveće poslagano u istom smjeru od početka do kraja?
Samo područje je tada bilo prilično teško dostupno (a Rusi su bili u međuvremenu zauzeti i prvim svjetskim ratom i revolucijom) pa prva istraživačka ekspedicija stiže tamo tek 1927. U epicentru je drveće bilo spaljeno ali ostalo je uspravno, što potvrđuje tezu da se radilo o zračnoj eksploziji, negdje na 8,5 km visine (kako se došlo do tog broja, pojma nemam).
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 03:15   #272
Quote:
Earnest kaže: Pogledaj post
Samo područje je tada bilo prilično teško dostupno (a Rusi su bili u međuvremenu zauzeti i prvim svjetskim ratom i revolucijom) pa prva istraživačka ekspedicija stiže tamo tek 1927. U epicentru je drveće bilo spaljeno ali ostalo je uspravno, što potvrđuje tezu da se radilo o zračnoj eksploziji, negdje na 8,5 km visine (kako se došlo do tog broja, pojma nemam).
Kao što sam već u prijašnjim postovima rekao - mene to podsjeća na Sloveniju od prije nekih 4 godine kad sam i sam jedva izvukao živu glavu a bila je prirodna katastrofa - od negdje Grosuplja preko Ljubljane - Postojne sve u Italiju - sve drveće je bilo poslagano kao da je pala atomska bomba. A ono - pao snijeg, pa se skoro otopio, pa se odjednom sve drveće zaledilo, pa na to sve napadao novi snijeg i sve se počelo pod tom težinom rušiti domino efektom - priložio sam i neke video filmiće....stvarno je izgledalo kao Tunguska katastrofa makar u Sloveniji šume nisu guste i visoke ko u Sibiru.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 04:00   #273
ŽLEDOLOM SLOVENIJA 2014.





bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 13:19   #274
Vau. Najs pikčers, @bone. Stvarno kao da je neka bomba pala.
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 14:54   #275
Quote:
Earnest kaže: Pogledaj post
Vau. Najs pikčers, @bone. Stvarno kao da je neka bomba pala.
E viš a kaj da je tu bila onakva gusta tanka i visoka Sibirska šuma? To bi izgledalo isto kao u Sibiru jer ne bi imalo kaj zaustaviti padanje drveća. Kad jednom krene, pada sve do kraja.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 15:56   #276
Talking

Led!!!?


Događaj se odigrao usred ljeta.

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 18:45   #277
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Led!!!?


Događaj se odigrao usred ljeta.


U Sibiru temperature idu i do -67 C a snijeg i led nisu rijetkost niti u lipnju, a ovo se odigralo 8.lipnja 1908.- Zapravo još i gore je ako snijeg padne u lipnju, jer u lipnju je već izraslo i lišće na bjelogoričnim stablima pa kad na to snijeg napada -još ako zaledi, pa zatopli i opet smrzne i na to počne padati novi snijeg - katastrofa je neizbježna - a baš to se dogodilo i u Sloveniji 2014. U Sibiru je drveće izrazito visoko i tanko a šuma gusta, pa kada se na gornji dio drveća naklati enormna težina leda i snijega - to puca ko Bobi štapići.


[IMG]


Po vemu sudeći UZROK Tunguske katastrofe mogao bi biti što Slovenci kažu "ŽLEDOLOM"
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 18:52   #278
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Led!!!?


Događaj se odigrao usred ljeta.

Šta, bi li se ti tako isčuđavao i da vidiš da se polarni medvjedi valjaju po cvjetnim livadama?

Bravo, @bone, reci ti njemu
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 19:07   #279
Još malo posljedica "ŽLEDOLOMA" v Postojni:


https://vojkorotar.files.wordpress.c...rotar-3462.jpg


bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 19:14   #280
Auf! Čista umjetnost!

Odakle ti te slikice, @bone, gugl je skroz nemoćan?
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.